Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Turbo-sokk-feltöltés


Atommanó

Recommended Posts

köszi a jó tippeket chip programozásra! meg lesznek nézve. leveleztem egy angollal, akinek Vauxhall GSI-je (olyan, mint az én OPC-m) van, neki 3000-nél "nyit", úgy lett programozva. (bocs Sonique, de nekem megteszi ez a kifejezés is)

a turbo "kinyit"-hoz annyit, hogy én is a nyomás felépülésére gondoltam, mivel az alatt lényegesen kisebb az igénybevétel. igenis számít, mert sokat országutazom, szeretném, ha kisebb lenne a szerkezet terhelése. autópályán persze hogy menjen a turbo, ezt ugye senki nem is gondolta, hogy ne.

tény, hogy csak gondolom, hogy amíg nincs meg a nyomás, addig a turbo kevésbe van igénybe véve.

Link to comment
Megosztás:

köszi a jó tippeket chip programozásra! meg lesznek nézve. leveleztem egy angollal, akinek Vauxhall GSI-je (olyan, mint az én OPC-m) van, neki 3000-nél "nyit", úgy lett programozva. (bocs Sonique, de nekem megteszi ez a kifejezés is)

a turbo "kinyit"-hoz annyit, hogy én is a nyomás felépülésére gondoltam, mivel az alatt lényegesen kisebb az igénybevétel. igenis számít, mert sokat országutazom, szeretném, ha kisebb lenne a szerkezet terhelése. autópályán persze hogy menjen a turbo, ezt ugye senki nem is gondolta, hogy ne.

tény, hogy csak gondolom, hogy amíg nincs meg a nyomás, addig a turbo kevésbe van igénybe véve.

a turbo ugyan ugy van igénybe véve ha 1.5 bar a felépitendö nyomas

a terhelés akkor van amikor elveszed a gazrol a labad és nincs lefujo szelep

ilyenkor visszafogja a lapátokat és valtas utan nehezzebben pörög fel és késöbb lessz meg a kivant nyomas

a szerkezeti terhelés ilyenkor max a hengerfalon és a dugatyukon és a hfej tömitésen van

de ennek kell és kötelezö birnia

szoval a turbora semmilyen terhelés nem esik autopalyan

és nagy baj lenne ha szerkezeti terhelésnek lenne kitéve

ami ilyenkor rossz lehet ha begurulsz egy benzinkuthoz pisilni :)

és egyböl leállitod a mocit No ez gond

Link to comment
Megosztás:

Turbonak lehet égett szaga ?

Néha enyhe égett szagot érzek az utastérben és se én se a szerelő akihez járok nem tudott rájönni, hogy mi lehet. Volt egy két elképzelés de mind kilőve, nem kuplung nem a turbora folyó olaj, nem fék. Passz.

Valakinek ötlete, hogy miminden lehet ? Vezetékek látszólag rendben vannak.

eddig olyannal találkoztam csak, amikor a turbóhoz olaj került és annak volt égett szaga.... de rendesen, az is egy nagyobb kergetés után volt csak. ott azt hiszem nagyobb icvel orvosolták a problémát

Link to comment
Megosztás:

Szevasz Atommano.

Azt hallottam, hogy turbósítani akarod az Astrádat. Igaz ez?

Én már régóta tervezem, és rengeteg lehetőség jutott már eszembe ezzel kapcsolatban.

Igaz, jól hallottad, még kb 1-1.5 hónap és kész is...

Ma hívtak a turbófelújítás ügyében, 146.000 HUf, és lesz csilivili vadifelújított turbincsekem kedd délután... :)

Link to comment
Megosztás:

Igaz, jól hallottad, még kb 1-1.5 hónap és kész is...

Ma hívtak a turbófelújítás ügyében, 146.000 HUf, és lesz csilivili vadifelújított turbincsekem kedd délután... :)

Gratulálok. És te xe motorból csinálod, vagy let motort építesz be? Hogy oldod meg az inercoolert? Áló, vagy fekvő lessz? Calibra cooler, vagy valami nagyobb? Te magad fogtál bele, vagy valaki más oldja meg? Kb mennyibe kerül az egész? Csöveket honnan szereztél a coolerhoz? Lenne még 1000 kérdésem, de egyelőre ennyi.

Érdekel minden, úgyhogy amit meg tudsz vagy meg akarsz velem osztani, sz üggyel kapcsolatban azt mind örömmel fogadom.

Pl.: mit kell beszereznem, hogyan lehet megoldani különböző nehézségeket, és....

Nagyon régóta töröm már a fejem én is ezen. Utcai használatra, vagy verseny célokra szánod?

Elnézést hogy egyszerre ennyi kérdéssel bombázlak de örülök hogy találtam egy embert aki azt csinálja amit én már réges régen tervezgetek.

Minden válaszért elöre is hálás köszönet.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos ez annál bonyolultabb téma, hogy ilyen egyszerű legyen... :)

Xe csak a blokk marad a motorszám miatt, meg a főtengely, hajtókar, mert ezek ugyan azok...ezen kívül szinte minden csere... :D

Új turbós dugók, csapágyak, csavarok, tömítések...

Intercooler + csövezése USA-ból van...és fekvő lesz... :P szép nagy... ;)

Mivel fékeket is kell hozzá varrni, az sem olcsó mulatság...

Mire vége lesz sokba lesz, de hát ez van...Jó pár c20xe-t vehetne belőle az ember...a végét meg még nem látom... ;)

És nem én csinálom, mert én nem vagyok szakember, és nem értek hozzá, úgyhogy csináltatom... ;) az a biztos...

Két jótanács, hogy belel akarsz vágni! Anyagilag készülj fel még egy GSI árával minimum, és olvass/nézz utána mindennek, és bízd szerelőre aki már csinált ilyet, mert nagyon sok buktatója van ám a dolognak... ;)

Link to comment
Megosztás:

:)

Sajnos ez annál bonyolultabb téma, hogy ilyen egyszerű legyen... :D

Xe csak a blokk marad a motorszám miatt, meg a főtengely, hajtókar, mert ezek ugyan azok...ezen kívül szinte minden csere... ;)

Új turbós dugók, csapágyak, csavarok, tömítések...

Intercooler + csövezése USA-ból van...és fekvő lesz... ;) szép nagy... :P

Mivel fékeket is kell hozzá varrni, az sem olcsó mulatság...

Mire vége lesz sokba lesz, de hát ez van...Jó pár c20xe-t vehetne belőle az ember...a végét meg még nem látom... ;)

És nem én csinálom, mert én nem vagyok szakember, és nem értek hozzá, úgyhogy csináltatom... ;) az a biztos...

Két jótanács, hogy belel akarsz vágni! Anyagilag készülj fel még egy GSI árával minimum, és olvass/nézz utána mindennek, és bízd szerelőre aki már csinált ilyet, mert nagyon sok buktatója van ám a dolognak... ;)

Köszi. Én is úgy szerettem volna, hogy veszek egy let motort kábelköteggel,elektronikával, és a dugattyút(kompresszió csökkentés céljából) a hajtókart, és a hajtókar csavarokat cserélem ki, mert minden ugyan az.

Jelenleg abban a stádiumban tartok, hogy elszántam magam, és (donort keresek) motort keresek.

Csöveket miért olyan messziről rendeltél? Vannak itt is nagyon jó csöhajlítók.

Tényleg a műszaki vizsgán mit szólnak az ilyen autókhoz?

Link to comment
Megosztás:

:)

Köszi. Én is úgy szerettem volna, hogy veszek egy let motort kábelköteggel,elektronikával, és a dugattyút(kompresszió csökkentés céljából) a hajtókart, és a hajtókar csavarokat cserélem ki, mert minden ugyan az.

Jelenleg abban a stádiumban tartok, hogy elszántam magam, és (donort keresek) motort keresek.

Csöveket miért olyan messziről rendeltél? Vannak itt is nagyon jó csöhajlítók.

Tényleg a műszaki vizsgán mit szólnak az ilyen autókhoz?

Hát azért ehhez bőven hozzájön még sok-sok apróság, amennyire én tudom. :D

Hengerfejből melyik fajtád van?

Szerinted műszaki vizsgán mit szólnak hozzá? ;)

Link to comment
Megosztás:

Mutass helyet, ahol az alucsövet nekem méretrehajlítják, és visszaküldöm a csöveimet... ;)

Hát jó néhány apróság van csak csupán... :D

Ha veszel egy let motort, akkor minek cseréled ki a dugókat? Ezt nem értem...:)

ŐŐŐ, miért alu cső? saváló nem ok? olcsóbb, hajlítják ithon is, van valami egyébb oka az alunak?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.