Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Üdv mindenkinek!!!

Valaki nem találkozott ilyen hibával

Opel astra g egyik napról a másikra az első szélvédőre nem hajlandó fújni a levegőt hiába állítom be,

két oldalsón és a középsőn fúj hallom is a motor hangját de a szélvédőre nem megy semmi.

A másik probléma:A műszerfalon világít folyamatosan a légzsák jel.

Nem tud valaki valamilyen megoldást a problémákra mit nézzek meg????

Üdv Ferere

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!!!

Valaki nem találkozott ilyen hibával

Opel astra g egyik napról a másikra az első szélvédőre nem hajlandó fújni a levegőt hiába állítom be,

két oldalsón és a középsőn fúj hallom is a motor hangját de a szélvédőre nem megy semmi.

A másik probléma:A műszerfalon világít folyamatosan a légzsák jel.

Nem tud valaki valamilyen megoldást a problémákra mit nézzek meg????

Üdv Ferere

Gondolom a levegőállítónál ment szét valamid, vagy valahol benn. Hibát villogtass ki, az sokat segít a légzsákproblémáddal kapcsolatban + az is, ha ilyeneket nem a dízelbe írogatsz, hanem az általános hibákhoz, lehet, hogy aki tudja a választ, nem olvassa a dízelt!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok volna egy kis problémám astra 2.0 dti gyorsitásnál mikkor a turbó nyomás megnő kinyomja a vizet a tartálybol a vizben olaj nincs állohelyben ha nemkel nyomatékot leadni semmisem történik hiába pörgetem igaz ijenkor a turbo sem ad le 2.2 bart valakinek van valami ötlete köszi

Link to comment
Megosztás:

sziasztok volna egy kis problémám astra 2.0 dti gyorsitásnál mikkor a turbó nyomás megnő kinyomja a vizet a tartálybol a vizben olaj nincs állohelyben ha nemkel nyomatékot leadni semmisem történik hiába pörgetem igaz ijenkor a turbo sem ad le 2.2 bart valakinek van valami ötlete köszi

Hali!

2,2-bart hogy mérted a légköri nyomással annyi vagy nélküle?

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet mindenkinek!

Rég jártam erre,idő hiányában,de sajnos kénytelen vagyok segítséget kérni tőletek,

mert nem igazán szuperál a dízel szörnyetegem (Y17dt).

A problémám a következő.

Az autóm menetteljesítménye nagyon gyenge lett,elszállt az erő belőle.

Nemrég pedig hazafelé menet elkezdett dadogni,majd megállt.

Próbáltam indítani,semmi...

Kis várakozás,majd elindult.

Ezt 35km alatt,eljátszotta 4szer,mire hazajutottam.

Elvittem egy szervizbe,de ott nem tudtak rá mondani semmi értelmeset.

Ja,és nem tudom hogy van e köze hozzá,de bizonyos fordulaton dadog,majd kicsit megindul,de ezt

már régebb óta csinálta.

Az adagolón elvileg fejszelepet cseréltek,mert ők arra gyanakodtak.ment vagy 8 napig.ugyan olyan lomhán,

aztán megint jött a dadogás-leállás fázis.

Azt tanácsolták,hogy vigyem opel szervizbe.

Gondoltam előtte megkérdezek hozzáértő embereket,itt a fórumon.

Ha valakinek van építő jellegű ötlete,azt szívesen fogadnám.

Köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet mindenkinek!

Rég jártam erre,idő hiányában,de sajnos kénytelen vagyok segítséget kérni tőletek,

mert nem igazán szuperál a dízel szörnyetegem (Y17dt).

A problémám a következő.

Az autóm menetteljesítménye nagyon gyenge lett,elszállt az erő belőle.

Nemrég pedig hazafelé menet elkezdett dadogni,majd megállt.

Próbáltam indítani,semmi...

Kis várakozás,majd elindult.

Ezt 35km alatt,eljátszotta 4szer,mire hazajutottam.

Elvittem egy szervizbe,de ott nem tudtak rá mondani semmi értelmeset.

Ja,és nem tudom hogy van e köze hozzá,de bizonyos fordulaton dadog,majd kicsit megindul,de ezt

már régebb óta csinálta.

Az adagolón elvileg fejszelepet cseréltek,mert ők arra gyanakodtak.ment vagy 8 napig.ugyan olyan lomhán,

aztán megint jött a dadogás-leállás fázis.

Azt tanácsolták,hogy vigyem opel szervizbe.

Gondoltam előtte megkérdezek hozzáértő embereket,itt a fórumon.

Ha valakinek van építő jellegű ötlete,azt szívesen fogadnám.

Köszönöm előre is.

Hali!

Adagoló vezérlő egységet (EDU) nézték?

Az is tud ilyen hibát okozni ami elég gyakori az isuzu motoros autóknál sajnos :wacko: <_<

Keresd : wessz -t írj neki privát üzenetet ő be tudja vizsgálni h jó-e illetve javítani is tudja.

Link to comment
Megosztás:

szia ha nemnyomok padlogázt akkor nincs semmi gondja de mihelyt elözésnél hértelen odalépek és utána felnyitom a motorteret a tartálykörül vizes

hidegen még nem probáltam de megnézem

A vized hány fokos ilyenkor?

Amikor kinyomja a vizet felmegy a hőfok vagy nem?

Egy tipp a kiegyenlítő tartály kupakja nem tartja meg a nyomást.

Ki kéne próbálni egy másikkal.

Link to comment
Megosztás:

...sajnos kénytelen vagyok segítséget kérni tőletek mert nem igazán szuperál a dízel szörnyetegem (Y17dt).

A problémám a következő.

Az autóm menetteljesítménye nagyon gyenge lett,elszállt az erő belőle...

Nem a légtömegmérő szenved? ;) Sajnos azoknál a motoroknál produkál ilyent vagy pediglen kipuff. rendszerdugulás ami még elképzelhető.. :wacko:

Nem reklámként de én ma ezt követtem el a vassal (igaz az enyém F dízel de az elektronika kivételével hasonló az egész)

szia a vizem normál középálásban van mindig 80-90 fok nem melekszik és nemkell nagy fordulat sem csak hirtelen gázadás és csak menet közben terheletlenöl hiába pörgetem

Eléggé hengerfej gátrepedésnek tűnik :( bár akkor mindenképp ki kellene fújnia a vizet és olaj is kerülhetne benne.. <_<

Link to comment
Megosztás:

a dadogást és leállást az edu okozza.

az hogy rossz a menetteljesitmény az már összetett dolog.

de az hogy beinduljon kell egy edu.

Üdvözlet mindenkinek!

Rég jártam erre,idő hiányában,de sajnos kénytelen vagyok segítséget kérni tőletek,

mert nem igazán szuperál a dízel szörnyetegem (Y17dt).

A problémám a következő.

Az autóm menetteljesítménye nagyon gyenge lett,elszállt az erő belőle.

Nemrég pedig hazafelé menet elkezdett dadogni,majd megállt.

Próbáltam indítani,semmi...

Kis várakozás,majd elindult.

Ezt 35km alatt,eljátszotta 4szer,mire hazajutottam.

Elvittem egy szervizbe,de ott nem tudtak rá mondani semmi értelmeset.

Ja,és nem tudom hogy van e köze hozzá,de bizonyos fordulaton dadog,majd kicsit megindul,de ezt

már régebb óta csinálta.

Az adagolón elvileg fejszelepet cseréltek,mert ők arra gyanakodtak.ment vagy 8 napig.ugyan olyan lomhán,

aztán megint jött a dadogás-leállás fázis.

Azt tanácsolták,hogy vigyem opel szervizbe.

Gondoltam előtte megkérdezek hozzáértő embereket,itt a fórumon.

Ha valakinek van építő jellegű ötlete,azt szívesen fogadnám.

Köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet mindenkinek!

Rég jártam erre,idő hiányában,de sajnos kénytelen vagyok segítséget kérni tőletek,

mert nem igazán szuperál a dízel szörnyetegem (Y17dt).

A problémám a következő.

Az autóm menetteljesítménye nagyon gyenge lett,elszállt az erő belőle.

Nemrég pedig hazafelé menet elkezdett dadogni,majd megállt.

Próbáltam indítani,semmi...

Kis várakozás,majd elindult.

Ezt 35km alatt,eljátszotta 4szer,mire hazajutottam.

Elvittem egy szervizbe,de ott nem tudtak rá mondani semmi értelmeset.

Ja,és nem tudom hogy van e köze hozzá,de bizonyos fordulaton dadog,majd kicsit megindul,de ezt

már régebb óta csinálta.

Az adagolón elvileg fejszelepet cseréltek,mert ők arra gyanakodtak.ment vagy 8 napig.ugyan olyan lomhán,

aztán megint jött a dadogás-leállás fázis.

Azt tanácsolták,hogy vigyem opel szervizbe.

Gondoltam előtte megkérdezek hozzáértő embereket,itt a fórumon.

Ha valakinek van építő jellegű ötlete,azt szívesen fogadnám.

Köszönöm előre is.

szia kikéne olvasni az ecudet mijen hibákat regisztrált és átnézni üzemanyag renszert nincs e dugulás

Link to comment
Megosztás:

sziasztok volna egy kis problémám astra 2.0 dti gyorsitásnál mikkor a turbó nyomás megnő kinyomja a vizet a tartálybol a vizben olaj nincs állohelyben ha nemkel nyomatékot leadni semmisem történik hiába pörgetem igaz ijenkor a turbo sem ad le 2.2 bart valakinek van valami ötlete köszi

Helló!

Én ugyanígy hűtő víz problémával küzdök azzal a különbséggel,hogy én nálam nem látszik sehol, hogy hova tűnik el a víz, hengerfejességre utaló nyomok nincsenek egyértelműen (csövek nem kemények, a vizet nem forralja) és én sem érezek kipufogógáz szagot a tartályban. Annyi a különbség, hogy az enyém H astra 1.7 CDTI

Link to comment
Megosztás:

szia még mindig vizproblémával hidegen nem nyomja ki ijenkor még nincs nyomás a hütörendszerben csak mikor már elérte az üzemi höfokot ma megnéztem egy padlógáz után a viszafolyo viz fehér habként folyt vissza a tartályba

Próbáld meg egy másik sapkával vagy vedd ki a kiegyenlítő tartályt és fújd meg levegővel h mikor engedi el a sapka a nyomást.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Én ugyanígy hűtő víz problémával küzdök azzal a különbséggel,hogy én nálam nem látszik sehol, hogy hova tűnik el a víz, hengerfejességre utaló nyomok nincsenek egyértelműen (csövek nem kemények, a vizet nem forralja) és én sem érezek kipufogógáz szagot a tartályban. Annyi a különbség, hogy az enyém H astra 1.7 CDTI

Hali!

Milyen gyakran és mennyit kell után töltened?

Nézd meg a termosztátnál a sok apró csövet ha nagyon fogy akkor látszik a szivárgás fehér lerakodást keress.

Link to comment
Megosztás:

szia ha normál tempot tartok és nem gyorsitok hértelen nemfogyik belőle heteket jártam igy ,az menyire normális hogy meghajtotam és megálva járo motornál habosan folyt a kiegyenlitö tartájba visza a viz

Én eddig abba voltam h a tartályból kinyomja a vizet:)

Nekem akkor volt hasonló mikor a hűtő elvolt tömődve és hosszabúton csinálta ezt városba jóvolt.

DE ott a hőfok is ment fel a megszokott 90-ről 100fölé.

Illetve termosztát hiba is lehet de akkor is fel kéne menni a hőfoknak.

Szerintem próbáld megméretni h hány fokos a víz valójában lehet hogy rosszul mutat a műszer vagy az érzékelő rossz jelet ad.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem hogy a 2005 Classic - 2 ben az 1.7ctdi 59kw a jó hírü Isuzu, vagy más? Jó ez a moci, nem nagyon lassú?

Hali!

Igen isuzu motor.

De az h jó hírű az azt még a régi kamrásra volt igaz sajnos <_<

Azt követte a még adagolós 16 szelepes y17dt itt már típushiba az adagoló vezérlő elhalása illetve néha az ecu és az adagolón lévő szelep is követi.Maga a motor szerintem itt is jól sikerült.

Ezt váltotta az általad írt cdti 80 illetve 100le változata.

Ennek mint szinte minden cr motornak az üzemanyag ellátó rendszer a gyenge pontja.

De ki kell fogni.

80le az tuti nem sok de jó chippel 100le fölé lehet húzni az már elég.

De attól függ miből ülnél át ha 60-75le benzinesből akkor a 80le dízel a nagy nyomaték miatt szerintem tetszeni fog.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.