Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Sziasztok!

Még friss vagyok ezen az oldalon, nemrég kaptam vissza drága opelocskámat :D

Június tájékán vettem (opel astra g x20dtl 82lovas, 148e. km volt rajta most 155e. van rajta) és októberben volt egy problémám vele... menet közbe elkezdett zörögni a motor és leállt.. Nos egy szelepecske leszakadt aminek következménye dugattyú és hengerfejcsere volt. Persze egy izzitő és porlasztófejet is kellett cserélni... Alkatrészek miatt tartott sokáig a javitása, hála égnek dec.30-ára elkészult :) azóta oan problémám van vele, hogy első startolásnál hiába izzitok kétszer, hosszan startol, és mikor elkapja a fordulatmérő meg sem mözdul és a sárga hibajelző lámpa ég (sárga motor benne villám). Várok vele, elindulok... de nem megy annyira mint kéne... persze figyelek hogy ne menjek bizonyos sebességbe gyorsan. mikor bemelegszik a motor még mindig ezt csinálja... és akkor hagyja abba, mikor padlógázt nyomok neki. persze néha akkor is csak megmozdul a fordulatmérő. miután rendesen mutassa a fordulatszámot elalszik a hibajelző is... néha már menet közbe is előjön a probléma, bemelegedett morotnál... elvittem a szerelőmhöz (persze akkor gyorsan abbahagyta a problémáta kocsi)... számitógépre rátettük, de csak egy régi egr hiba volt benne... jövő héten megint rátesszük hátha bennemarad a hiba kód... nektek mi a tippetek, mi csinálhatja ezt a problémát?

Válaszotokat előre is köszönöm! :)

Szia

Nekem y17dt-m van ugyanez a hibajelenségem volt és az önindító fölött lévő forgattyúsházba rögzített jeladó volt a hibás ami a főtengely fordulatszámát érzékeli!Bár hangsúlyozom Y17DT volt!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mindenkin, aki irt annak köszönöm! :D

spooky megnézem majd, remélem találok ott valami gyanusat. szerintem lehet egyformaság a kettőben :)

ABS és néha világit.. de szerintem sincs köze a fordulatmérőhöz, inkább a sebességmérőhöz..

mégegyszer mindenkinek köszönöm! :)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! ma voltam gépre tenni a kocsit. hát asszem estelente imátkozni fogok... 5 hibakódot kidobott, járó motornál 3-at ki lehetett törölni, 2 bennemaradt. az egyik a fordulatszámra figyelmeztetett a második meg az adagólónál mutatott valamit. :D ha jól emlékszek, 5ből 2 hibakódban volt az adagoló megemlitve. nem emlékszek számokra sajna.. de talán P1631, P1335, P1125 és P0400...az ötödikre nem emlékszek.. nagyon remélem hogy nem lesz problémája az "adagolómnak". megrendeltem az új fordulatmérőt, holnapra megjön és bele is szerelem.

asszen az utolsó hibakód P0725 volt... utólag jut eszembe :)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! ma voltam gépre tenni a kocsit. hát asszem estelente imátkozni fogok... 5 hibakódot kidobott, járó motornál 3-at ki lehetett törölni, 2 bennemaradt. az egyik a fordulatszámra figyelmeztetett a második meg az adagólónál mutatott valamit. :D ha jól emlékszek, 5ből 2 hibakódban volt az adagoló megemlitve. nem emlékszek számokra sajna.. de talán P1631, P1335, P1125 és P0400...az ötödikre nem emlékszek.. nagyon remélem hogy nem lesz problémája az "adagolómnak". megrendeltem az új fordulatmérőt, holnapra megjön és bele is szerelem.

asszen az utolsó hibakód P0725 volt... utólag jut eszembe :)

Te....ez rengeteg hiba ráadásul most lett összerakva a motor..........itt már minden elképzelhető, legfőképp a nem hozzáértés. ..............ki tudja melyik hiba miből származik, lehet kontakt, de akár mechanikai, akár helytelen összeszerelés, vagy barbár szétbontás eredménye is.

az 1335-ös fordulatszám jel hiánya az adagolóban (ha jól gondolom)

a 400-as az AGR hiba

az 1125 az töltő nyomás hiba

0725 az a motor fordulat jel hiánya

1631 adagoló meghibásodás

.............nem lennék a helyedben

én pl sose javítottam volna meg ezt a motort, inkább vettem volna komplett bontottat.

Link to comment
Megosztás:

helóka ismét!

AtiZafi, hát igaz, jobb lett volna egy komplett motort cserélni. most kicseréltem azt az érzékelőt, mutassa a fordulatszámot és nem világít a "checkengine". de azért figyelem a motor hangját meg ieneket. remélem hogy csak ezé cseszekedett az adagoló... és amugy az x20dtl-es motorra passzol az x20dth-s adagoló? mert ha már cserélni kell, akkor legyen erősebb kicsit. annyit tudok, hogy a két motor közt a turbo meg az adagoló más plusz egy intercooler.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok tegnap sikerült az intercooler csövemet felrobbantani

kanyarodtam felfele egy felüljáróra 2esbe odaléptem neki és csak egy tompa pukkanó hangot hallottam. a kocsi ereje az a rengeteg 75 paci mindjárt csak olyan 55 lett

a cső hosszában 10 centis nyílás keletkezett.

csúcs nem is tudtam hogy ilyen sok erő van a turbómba :)

Link to comment
Megosztás:

talán ez:

thumb-969C_4D334E2D.jpg

a guglin találtam,ezért nemom hogy jó-e

még azt szeretném tudni hogy a sárga veszedelem mikor jelez be ,pl./cser. légszüröt pucoltam a turbonyom szab . szenzort ,és ma a légtömegméröt mert a szüröcsere után mégritkábban lámpázott van hogy nem is csinálja , lehet légtömegmérö,/ KÖSZI. JA 1 hete volt vezérlés csere a drágán y17dti.

Link to comment
Megosztás:

még azt szeretném tudni hogy a sárga veszedelem mikor jelez be ,pl./cser. légszüröt pucoltam a turbonyom szab . szenzort ,és ma a légtömegméröt mert a szüröcsere után mégritkábban lámpázott van hogy nem is csinálja , lehet légtömegmérö,/ KÖSZI. JA 1 hete volt vezérlés csere a drágán y17dti.

hát egy hibakód sokat segíteni....

én nem vágom annyira sz olajkályhát,ha tudok segítek ,de Dani a profi benne :)

Link to comment
Megosztás:

P0196=Motorolaj hőmérséklet-jeladó „kell”értéktartományon kívüli érték

ez renben de mi a teendö, mert rendszertelenül világi a sárga, ma pl. egyáltalán nem világitott, olyan mintha egy gombához a csatija hozzáér meg nem ér hozzá magyarán kontakthibára gyanakszom .Ez a höm. jelado nincs összefüggésbe az oilhütövel valahogy /oilgomba v stb/. ha egy nap világit az elsö leállás után már aznap nem világol.

Link to comment
Megosztás:

hello sziasztok segitségre lenne szukségem

astra g van Y17DT-ről lenne szó a problémám pedig az auto behuzásra indul meg néha néha inditásra is indul az adagóló vezérlő rendben

az izzitó gyertya rendben nem csöpög sehol a gázolaj minden biztositék rendben ha beindul egy kicsit fehéren fustöl kb 1-percig uttána szépen megy gyorsul

nincs gond mi lehet a baj hibakodot nem dob ki! elötöltés is jó az elektronikus elötöltés szabályzó is jó rajta

Link to comment
Megosztás:

hello sziasztok segitségre lenne szukségem

astra g van Y17DT-ről lenne szó a problémám pedig az auto behuzásra indul meg néha néha inditásra is indul az adagóló vezérlő rendben

az izzitó gyertya rendben nem csöpög sehol a gázolaj minden biztositék rendben ha beindul egy kicsit fehéren fustöl kb 1-percig uttána szépen megy gyorsul

nincs gond mi lehet a baj hibakodot nem dob ki! elötöltés is jó az elektronikus elötöltés szabályzó is jó rajta

Porlasztócsúcs nem lehet esetleg?

Link to comment
Megosztás:

hello sziasztok segitségre lenne szukségem

astra g van Y17DT-ről lenne szó a problémám pedig az auto behuzásra indul meg néha néha inditásra is indul az adagóló vezérlő rendben

az izzitó gyertya rendben nem csöpög sehol a gázolaj minden biztositék rendben ha beindul egy kicsit fehéren fustöl kb 1-percig uttána szépen megy gyorsul

nincs gond mi lehet a baj hibakodot nem dob ki! elötöltés is jó az elektronikus elötöltés szabályzó is jó rajta

Link to comment
Megosztás:

hello sziasztok segitségre lenne szukségem

astra g van Y17DT-ről lenne szó a problémám pedig az auto behuzásra indul meg néha néha inditásra is indul az adagóló vezérlő rendben

az izzitó gyertya rendben nem csöpög sehol a gázolaj minden biztositék rendben ha beindul egy kicsit fehéren fustöl kb 1-percig uttána szépen megy gyorsul

nincs gond mi lehet a baj hibakodot nem dob ki! elötöltés is jó az elektronikus elötöltés szabályzó is jó rajta

Common Railes?? Ha igen a közös nyomó cső körül keresgéljetek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.