Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Sziasztok

Van egy 2.0 DI ECOtec Astrám. Kb. egy hete vettem, és nem is volt vele semmi gond, szépen járt, egészen addig, amíg egy stop táblánál megáltam, el akartam indulni, és lefuladt, és onnantól kezdve megállt mint a szög... Nem ír ki semmit, csak teker az önindító, de nem indul el, olyan mintha, az imo letiltott volna, vagy nem kapna üzemanyagot, de a szűrőben van gázolaj... Volt már valakinek hasonló gondja, esetleg sejti valaki a megoldást?

EDU (adagoló vez. elektronika)?

Link to comment
Megosztás:

Teljesen rá vagytok kattanva az 1,7-re. :-D

Itt 2.0 DI a kérdés, aminek az adagolójában van a vezérlése, nem pedig külön. Az, hogy "megáll mint a szög" annak kb 520 féle oka lehet. Látni kellene. Aztán vizsgálati módszerek sokasága. Erre nem is lehet mit mondani.

Link to comment
Megosztás:

Teljesen rá vagytok kattanva az 1,7-re. :-D

Itt 2.0 DI a kérdés, aminek az adagolójában van a vezérlése, nem pedig külön. Az, hogy "megáll mint a szög" annak kb 520 féle oka lehet. Látni kellene. Aztán vizsgálati módszerek sokasága. Erre nem is lehet mit mondani.

2.0-nál kirívóan magas az adagolóhalál aránya. Több pusztul meg, mint az 1.7-eseknél. Ezt több márka és független szervizben mondták. Az ok többnyire vezérlési hiba, kevesebb mechanikai.

Hogy a konkrét esetben mi történt? "Tedd a kezed a tévére!" :D

Link to comment
Megosztás:

2.0-nál kirívóan magas az adagolóhalál aránya. Több pusztul meg, mint az 1.7-eseknél.

Sajnos ez a legenda még akkoriban terjedt el mikor új volt a piacon az EDC. Ami pedig a 2.0 DI vagy DTI-t illeti: Bosch rendszer vp44 adagoló ami rengeteg autón rajta van. Nem kifejezetten opel "betegség" ennek meghalása. Halkan mondom, hogy jó-pár Audi BMW is fut ezzel az adagolóval. Ma már majdnem annyiért megcsinálják mint egy CR dízel egyetlen injektor cseréjét. Ma egyáltalán nem téma a javítása. Rég feledésbe merültek a 400-700 ezerről szóló adagolócserés történetek. Csupán megragadt az elmékben, hogy a 2.0 DTI az szar...............Nekem párhuzamosan használva mindkettőt nagyságrendekkel kevesebb bajom volt a 2.0-val mint az 1.7 isuzuval.

Link to comment
Megosztás:

Nem nyugtattál meg. Nem lehet valahogy "levédeni" ezeket a cuccokat? :)

Ha nem lehet adagolót cserélni, akkor kalács. Ha 150 Ft alkatrészt kell cserélni az még okés. De a kérdésem az, ha 1x elromlik, javítják, attól még ugyan úgy elromolhat nem? Szóval ez csak ilyen tüneti kezelés. Erre kéne már valamit kiötölni. De gondolom ez is arra megy ki, hogy 100 000 km után add el a kocsit, azt vegyél másikat. :)

Link to comment
Megosztás:

Nem nyugtattál meg. Nem lehet valahogy "levédeni" ezeket a cuccokat? :)

Ha nem lehet adagolót cserélni, akkor kalács. Ha 150 Ft alkatrészt kell cserélni az még okés. De a kérdésem az, ha 1x elromlik, javítják, attól még ugyan úgy elromolhat nem? Szóval ez csak ilyen tüneti kezelés. Erre kéne már valamit kiötölni. De gondolom ez is arra megy ki, hogy 100 000 km után add el a kocsit, azt vegyél másikat. :)

Szia nekem is 2.0 DTI-m van Astra G .Sajnos tavaly nekem is cserélni kellet az adagolót.Hát hogy meg lehetett volna-e javítani nem tudom.Wessz azt mondta ,hogy nem.Hiszek neki mert meg vagyok elégedve a munkájával,nagyon is.Nekem sajnos az elektronikusés a mechanikus része is tönkre ment.Az tény ,hogy ezeknél tipusoknál elég gyakori hiba.Más kocsiknál is van más hiba,ebből ki indulva semilyen autót nem lehet meg venni ,mert mind rendelkezik tipus hibával.Én nagyon meg vagyok elégedve a kocsival :D .Fogyasztás terén főleg. SZERETEM.Üdv
Link to comment
Megosztás:

Nem nyugtattál meg. Nem lehet valahogy "levédeni" ezeket a cuccokat? :) Ha nem lehet adagolót cserélni, akkor kalács. Ha 150 Ft alkatrészt kell cserélni az még okés. De a kérdésem az, ha 1x elromlik, javítják, attól még ugyan úgy elromolhat nem? Szóval ez csak ilyen tüneti kezelés. Erre kéne már valamit kiötölni. De gondolom ez is arra megy ki, hogy 100 000 km után add el a kocsit, azt vegyél másikat. :)

Szerintem pedig lehet adagolót cserélni, mivel a hajómotor változaton is mechanikus van. Temponatnak lőnek az biztos, és még azt kellene tudni, hogy a motoron lévő ECU melyik rendszernek dolgozik be. Pl Hűtőventi, vagy klíma, vagy ABS vagy izzítás/utóizzítás vagy mittudomén (sebessségjelek, hőmérsékletek) de mivel az astra még nem can-bus ezért szerintem viszonylag könnyen régimódivá alakítható. Persze mondom ezt a nélkül, hogy komolyabban belerágtam volna magam.

Biztosan be lehetnek köve az ECU-ba ezek a dolgok, de csak a diagnosztizálás, és a felügyelet szempontjából. Régen is működtek ezek a rendszerek maguktól is oszt' jónapot. Feleslegesen agyon van finomítva.

Csak egy-két példa: Ha nincs töltés vagy alacsony akkor elkezdi emelni az alapjáratot 1000-ig. Jó dolog, de különösebb szükség nincs rá, főleg ha az elektromos komponensek pénztárcaellenesek. Vagy ilyen még a gázadás közbeni fékezés, ami kb 1 mp után elveszi a gázt. Felesleges Hülyéknek van kitalálva

Link to comment
Megosztás:

Nem nyugtattál meg. Nem lehet valahogy "levédeni" ezeket a cuccokat? :)

Ha nem lehet adagolót cserélni, akkor kalács. Ha 150 Ft alkatrészt kell cserélni az még okés. De a kérdésem az, ha 1x elromlik, javítják, attól még ugyan úgy elromolhat nem? Szóval ez csak ilyen tüneti kezelés. Erre kéne már valamit kiötölni. De gondolom ez is arra megy ki, hogy 100 000 km után add el a kocsit, azt vegyél másikat. :)

Csak egy dolgot mutass, ami örökké+ 1napig tart!

Link to comment
Megosztás:

ennyi

Hmmm....... a nyomorúság az örökké tart. :)

De a lényeg, hogy azért a régebbi technikák elfutnak 3-4-500 000 km is minden féle meghibásodás nélkül. Rendben, ne a biztosítékokat meg a szénkefét nézzük a generátorba vagy az önindítóba. De pl. a motor elmegy annyit, az adagoló is elmehet annyit. Véleményem szerint így született az a mondás is, hogy "megöl a technika"!!! Mert ezeket az újabb ( 2002) motorokat megtűzdelték a sok elektronikával, hogy lám milyen szép és jó, és ez a vége......

Az autóval nekem eddig semmi nagyobb gondom nem volt, de remélem, hogy ahogy ez a hiba itthon jött elő, úgy majd az adagoló elektronika ( ha előjön) az is itthon érjen, ne a világ másik felén........ Mert akkor így hova merjen elindulni az ember?

Valakinek van valami ötlete arra, hogy a szélvédő páramentesítője zörög, mit lehet kezdeni vele? Idegesít.... :)

Link to comment
Megosztás:

Valakinek van valami ötlete arra, hogy a szélvédő páramentesítője zörög, mit lehet kezdeni vele? Idegesít.... :)

Lehetne kicsit konkrétabban? Így csak a Gyurcsók tud segíteni: "Tedd a kezed a tévére! Érzed az energiát? Érezd a gyógyító erőt!" :P

Ventilátor irányából? Levegő terelő/irányító irányából?

Nekem van az ajtózsebben egy gumis lehúzó és azt támasztottam ki egy mikroszálas és egy szarvasbőrkendővel, hogy ne zörögjön. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Kedves Mindenki!

Bárkitől tanácsot várok Opel Astra G 1,7 DTI (ISUZU) gázolaj folyás témában. alig 1,5 hónapja vettem az autót takarékoskodás céljából, a fékbetét cserén illetve tárcsa felszabályozáson kívül semmi bajom nem volt eddig vele, 2001-es évjáratú autó, 238 ezer km van benne. Viszont az elmúlt hetekben jelentkezett olajfolyás, elvittem szerelőhöz, kiderült hogy az olajhűtőnél folyt, tömítéscsere, folyás megszűnt. De sajnos olajfolyás továbbbra is van, de ez már gázolaj, szerelőhöz megy vissza, de csak napok múlva, viszont idegesít a dolog, aggódom, hogy nehogy adagoló problém legyen. Szinte 100%, hogy valahonnan a környékről csurog lefelé, de úgy istenesen, szinte minden tiszta gázolaj a motor alján, és környezetében, de a folyás helye szinte ilyen összeszerelt állapotban kideríthetelen. A szerelő szerint adagoló probléma lesz. Várom bárki tanácsát aki találkozott ilyen jellegű bajjal, és tudja ezek alapján mi lehet a gond!

Válaszotokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Kedves Mindenki! Bárkitől tanácsot várok Opel Astra G 1,7 DTI (ISUZU) gázolaj folyás témában. alig 1,5 hónapja vettem az autót takarékoskodás céljából, a fékbetét cserén illetve tárcsa felszabályozáson kívül semmi bajom nem volt eddig vele, 2001-es évjáratú autó, 238 ezer km van benne. Viszont az elmúlt hetekben jelentkezett olajfolyás, elvittem szerelőhöz, kiderült hogy az olajhűtőnél folyt, tömítéscsere, folyás megszűnt. De sajnos olajfolyás továbbbra is van, de ez már gázolaj, szerelőhöz megy vissza, de csak napok múlva, viszont idegesít a dolog, aggódom, hogy nehogy adagoló problém legyen. Szinte 100%, hogy valahonnan a környékről csurog lefelé, de úgy istenesen, szinte minden tiszta gázolaj a motor alján, és környezetében, de a folyás helye szinte ilyen összeszerelt állapotban kideríthetelen. A szerelő szerint adagoló probléma lesz. Várom bárki tanácsát aki találkozott ilyen jellegű bajjal, és tudja ezek alapján mi lehet a gond! Válaszotokat előre is köszönöm!

széria hiba valami szelep genyózik nem kell félni, csak minél előbb megcsináltatni. legalább nem marja szét a kasznit a rozsda, nekem a motortakarón áthúzó szél a majdnem

középdobig terítette az olajfoltot

Link to comment
Megosztás:

Bárcsak igazad lenne, mert olvastam valami szelepfolyást, de ott horribilis 60-80 ezrekről beszéltek javítással kapcsolatban....

Szevasz.

Az adagoló alján van egy szelep /előtöltés szabályzó/ ez szokot csöpögni,én tavaly cseréltem Kb 20-25-ezervolt

Link to comment
Megosztás:

Csak ötletként:

Alapjáratot szokott emelni nem megfelelő töltés esetén vagy elektromos túlfogyasztás esetén is tapasztaltam már. Mérjetek rá mikor megnöveli az alapjáratot. A helytelen feszültségek okozhatnak hibakódokat is. Fékre pedig biztonsági okokból elveszi a gázt. Talán így lehet köze egymáshoz a dolgoknak...........talán

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.