Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Van egy 99-es G Astrám 2.0 X20DTL és a problémám az, hogy a kormány jobbra-balra végállásba tekerésnél minha megragadna. Nehezen indul meg egy roppanás kiséretében, de utána jó. Köztes állásokban ha elkezdem fordítani a kormányt egy pici roppanást hallok, de itt nem nehéz tekerni. Márkaszervízben azt mondták, hogy toronycsapágy, ki is cserélték de a hiba maradt. Azt észrevettem, hogy puhább gumikkal a hiba felerősödik, keményebbre fúlytatva a gumikat (2,5 Bar fölé) a hiba alig észrevehető. A kocsiba Delphi kormánymű van.

Link to comment
Megosztás:

Van egy 99-es G Astrám 2.0 X20DTL és a problémám az, hogy a kormány jobbra-balra végállásba tekerésnél minha megragadna. Nehezen indul meg egy roppanás kiséretében, de utána jó. Köztes állásokban ha elkezdem fordítani a kormányt egy pici roppanást hallok, de itt nem nehéz tekerni. Márkaszervízb

Link to comment
Megosztás:

Van egy 99-es G Astrám 2.0 X20DTL és a problémám az, hogy a kormány jobbra-balra végállásba tekerésnél minha megragadna. Nehezen indul meg egy roppanás kiséretében, de utána jó. Köztes állásokban ha elkezdem fordítani a kormányt egy pici roppanást hallok, de itt nem nehéz tekerni. Márkaszervízben azt mondták, hogy toronycsapágy, ki is cserélték de a hiba maradt. Azt észrevettem, hogy puhább gumikkal a hiba felerősödik, keményebbre fúlytatva a gumikat (2,5 Bar fölé) a hiba alig észrevehető. A kocsiba Delphi kormánymű van.

értem a gondodat olyan mintha "ragadna a kormánymű"

elsönek meg kéne nézni felemelve átmozgatva a futomüvet átrángatni majd kerekeket mozgatni nincs "megragadás" valahol

könnyen vagy nehezen lehet áttekerni bal illetve jobb oldalra a kerekeket.

aztán ha nem lehet igy észre venni akkor beinditva felemelve kéne megnézni.

és ha akkor sem jön elő a hiba akkor csak terhelésre.

gondolom nincs logása a kormánymünek. és a szervó sem hangos.

Link to comment
Megosztás:

Igen! Nem írtam, de ezeket már megnézegettem. Lekötöttem a szélső gömbfejeket is úgy nem csinálja, ha minden a helyén van megemelve nem csinálja. Ha le van engedve, aknából látni, hogy megmozdítva a kormányt a szervócső megfeszül, ahogy pattan megszűnik a feszülés. Nem ismerem a szervós kormánymű működését, de nem lehet, hogy egy szelep van benne leragadva, és csak nagyobb nyomásra nyit ki. Egyébként a szivattyúnak nincs különösebb hangja csak az átlagos halk vinnyogás. Szervóolaj tiszta.

Link to comment
Megosztás:

Igen! Nem írtam, de ezeket már megnézegettem. Lekötöttem a szélső gömbfejeket is úgy nem csinálja, ha minden a helyén van megemelve nem csinálja. Ha le van engedve, aknából látni, hogy megmozdítva a kormányt a szervócső megfeszül, ahogy pattan megszűnik a feszülés. Nem ismerem a szervós kormánymű működését, de nem lehet, hogy egy szelep van benne leragadva, és csak nagyobb nyomásra nyit ki. Egyébként a szivattyúnak nincs különösebb hangja csak az átlagos halk vinnyogás. Szervóolaj tiszta.

ok.

régota van ez a probláma vagy nem, estleg hirtelen jött vagy egyre nehezebb lett?

Link to comment
Megosztás:

Kb. fél éve vettem észre és fokozatosan jött elő de nem mondhatnám, hogy egyre rosszabb, megállt ezen a szinten ahogy most va. Voltam kormánymű felújítósnál, ő azt mondta, hogy tuti, hogy nem kormánymű baja van, hacsak nem karambolban kapott valami ütést. Sérülésmentes az autó

Link to comment
Megosztás:

Kb. fél éve vettem észre és fokozatosan jött elő de nem mondhatnám, hogy egyre rosszabb, megállt ezen a szinten ahogy most va. Voltam kormánymű felújítósnál, ő azt mondta, hogy tuti, hogy nem kormánymű baja van, hacsak nem karambolban kapott valami ütést. Sérülésmentes az autó

Astra-G-nél kormánymü egybe van a motorral, szervószivattyúval(hidraulikus de elektronika vezérli.)

lásd betöltés)

nekem az a gyanum hogy elektronika lesz.De átfogom nézni az EPC-n a jármüvedet.

Olyan volt hogy hol ment hol nem az egyértelmü volt csere.De nálad kicsit komplikált.

Link to comment
Megosztás:

Astra-G-nél kormánymü egybe van a motorral, szervószivattyúval(hidraulikus de elektronika vezérli.)

lásd betöltés)

nekem az a gyanum hogy elektronika lesz.De átfogom nézni az EPC-n a jármüvedet.

Olyan volt hogy hol ment hol nem az egyértelmü volt csere.De nálad kicsit komplikált.

Köszönöm előre is. Márkaszervízben dolgozol?

Link to comment
Megosztás:

Másik gondom, hogy a hosszbordás szíj felől olyan hangot hallok egy pár hete, mintha valamelyik szíjfeszítő csapágyas lenne, vagy a szíj el lenne kopva (sistergő, nyöszörgő) de a csapágyak jók, szíjat cseréltem és nem hallgat el. Levettem a szíjat, tehát csak a főtengely ékszíjtárcsa forog és ugyanaz a hang. Cseréltem szimeringet<---- erre tippeltem, de nem jött be.

Link to comment
Megosztás:

Másik gondom, hogy a hosszbordás szíj felől olyan hangot hallok egy pár hete, mintha valamelyik szíjfeszítő csapágyas lenne, vagy a szíj el lenne kopva (sistergő, nyöszörgő) de a csapágyak jók, szíjat cseréltem és nem hallgat el. Levettem a szíjat, tehát csak a főtengely ékszíjtárcsa forog és ugyanaz a hang. Cseréltem szimeringet<---- erre tippeltem, de nem jött be.

Akkor inkább a vezérlésben lesz a bibi... :huh:

Link to comment
Megosztás:

Akkor inkább a vezérlésben lesz a bibi... :huh:

X20DTL révén láncos a vezérlés, mondjuk attól még lehet avalamelyik láncfeszítő, de szerintem nem csapágyak vannak, hanem gumi, vagy műanyag feszítők. Jobb lenne ha valami egyszerűbb alkatrész cseréjével megoldódna a hiba, mert ezen a motoron egy "picivel" munkaigényesebb a vezérlés megbontása.

Link to comment
Megosztás:

Másik gondom, hogy a hosszbordás szíj felől olyan hangot hallok egy pár hete, mintha valamelyik szíjfeszítő csapágyas lenne, vagy a szíj el lenne kopva (sistergő, nyöszörgő) de a csapágyak jók, szíjat cseréltem és nem hallgat el. Levettem a szíjat, tehát csak a főtengely ékszíjtárcsa forog és ugyanaz a hang. Cseréltem szimeringet<---- erre tippeltem, de nem jött be.

X20dtl motor vezérműláncos

Ha vezérlés oldalról hallod a hangot akkor bonyolult lesz megállapitani......

jobban nem tudod beazonositani? :huh:

Link to comment
Megosztás:

X20dtl motor vezérműláncos

Ha vezérlés oldalról hallod a hangot akkor bonyolult lesz megállapitani......

jobban nem tudod beazonositani? :huh:

Ennél jobban nem tudom beazonosítani. Levettem az ékszíjat, még mindig csinálja, cseréltem szimeringet, azt hittem hogy az a ..ar, az sem oldotta meg. Ja! úgy vettem észre, hogy csak melegen csinálja. Csak valami a vezérlésbe lehet? De mi lehet ott ami ilyen hangot ad? Milyen alkatrészek vannak benne? Mechanikusan feszíti a láncot (kézzel utána lehet állítani?) vagy olajnyomás? Most szar hasonlatot fogok mondani, de kb olyan mint a 123-as mercijé? Feszítő+rezgéscsillapító+lánckerekek+lánc?

Link to comment
Megosztás:

Ennél jobban nem tudom beazonosítani. Levettem az ékszíjat, még mindig csinálja, cseréltem szimeringet, azt hittem hogy az a ..ar, az sem oldotta meg. Ja! úgy vettem észre, hogy csak melegen csinálja. Csak valami a vezérlésbe lehet? De mi lehet ott ami ilyen hangot ad? Milyen alkatrészek vannak benne? Mechanikusan feszíti a láncot (kézzel utána lehet állítani?) vagy olajnyomás? Most szar hasonlatot fogok mondani, de kb olyan mint a 123-as mercijé? Feszítő+rezgéscsillapító+lánckerekek+lánc?

Emlékszem az elsö corsa-c-re gariba cseréltük a láncot mert megnyultak.

Na annak reggelente volt beinditásnál traktor hangja.DE ha levettél mindent akkor vezérlés alol jöhet

azt kéne tudni hogy inkább hegerfejböl vagy lentröl jön inkább a hang.

Link to comment
Megosztás:

Emlékszem az elsö corsa-c-re gariba cseréltük a láncot mert megnyultak.

Na annak reggelente volt beinditásnál traktor hangja.DE ha levettél mindent akkor vezérlés alol jöhet

azt kéne tudni hogy inkább hegerfejböl vagy lentröl jön inkább a hang.

Lentről az ékszíjtárcsa környékétől. Olyan mintha közvetlenül mögüle jönne. Az ékszíjtárcsa barackolva van, godolom szétverte a gumi részét, ezt kivágták és fixre hegesztették pénz híjján. (mennyi pénz egy ilyen? Remélem hogy nem ez szivat!

Link to comment
Megosztás:

Emlékszem az elsö corsa-c-re gariba cseréltük a láncot mert megnyultak.

Na annak reggelente volt beinditásnál traktor hangja.DE ha levettél mindent akkor vezérlés alol jöhet

azt kéne tudni hogy inkább hegerfejböl vagy lentröl jön inkább a hang.

Gondolom a c corsa z12xe volt

Link to comment
Megosztás:

FONTOS!

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy vettem egy Y1.7DT Astrát, és elinduláskor nehezen akar gyorsítani. Olyan, mintha a turbó későn akarna beindulni. Kb. 2200-as fordulatnál.

Turbót és vákumcsöveket már cseréltem. Nincs benne hibakód.

Ha valaki már találkozott ilyen esettel, írjon.

Előre is köszi.

Isti

Link to comment
Megosztás:

FONTOS!

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy vettem egy Y1.7DT Astrát, és elinduláskor nehezen akar gyorsítani. Olyan, mintha a turbó későn akarna beindulni. Kb. 2200-as fordulatnál.

Turbót és vákumcsöveket már cseréltem. Nincs benne hibakód.

Ha valaki már találkozott ilyen esettel, írjon.

Előre is köszi.

Isti

Lehet, hogy nem az egyik legdrágább alkatrész cseréjével kellett volna kezdeni a javítást. Fejtsd ki bővebben, hogy mit jelent: nehezen akar gyorsítani? A hibátlan dízelek se vágnak bele az ülésbe 2000 alatt. EGR szelep?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.