Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

hi vectra b topic, nemrég lettem tulaja egy ilyen gépnek, voltak kisebb esztétikai hibák rajta az ajtóknál és az első lökhárítónál ezért fényezőnél járt az autó a klímám tökéletesen működött, miután elhoztam rá pár napra kapcsolnám be a klímát erre semmi, bekapcsol de nem jön a hideg levegő, megnézve a biztosíték táblát ez a látvány fogadott:

MED_0013126551.jpg

nem hiányzik a bekarikázott résznél esetleg valami? (Z16XE)

Link to comment
Megosztás:

hi vectra b topic, nemrég lettem tulaja egy ilyen gépnek, voltak kisebb esztétikai hibák rajta az ajtóknál és az első lökhárítónál ezért fényezőnél járt az autó a klímám tökéletesen működött, miután elhoztam rá pár napra kapcsolnám be a klímát erre semmi, bekapcsol de nem jön a hideg levegő, megnézve a biztosíték táblát ez a látvány fogadott:

nem hiányzik a bekarikázott résznél esetleg valami? (Z16XE)

A klíma sajnos egyik napról a másikra is el tud romlani. Vidd el egy klímáshoz, és megmondja mi a baja. A leggyakoribb probléma a nyomás eleresztése. Nem valószínű, hogy a hiányzó reléknek köze lehet hozzá. Felszereltségi szinttől függően hiányozhatnak a biztosítéktábláról dolgok. Ez nem baj.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Megnéztem nekem sincs ott az a két relé. Bár fura mód nekem is egyik napról a másikra romlott el két hete. Szerelőnél nem járt akkor, de lehet hogy valami paranormális dolog van mögötte. :)

Egyébként valami ventis piktogram van fedélen, nem tudom mi célt szolgálhat.

ez találtam róla:

2010-03-24_002900_Fusebox2.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Van egy 1998-as Vectra B-m. A problémám a következő:

Reggelente hideg indításkor az autó beindulása után világít a generátor lámpa és a fordulatszám mérő mutató fekszik. 2-3 km megtétele után a jelenség teljesen elmúlik, vagy erősebb gázadás után is.

Elvittem egy autóvillamossági szerelőhöz, generátorra gyanakodott és fel is újította teljesen a generátort. Elhoztam és szépen is ment, húzott ahogyan az kell.

Következő reggel munkába indultam. A kocsi indításakor megint ugyanaz a jelenség. Generátor lámpa világít, fordulatmérő fekszik. Adtam kis gázt, a jelenség elmúlt. Meló után kivittem egy motordiagnosztikára, de semmi tárolt hibát nem talált.

A fura az a dologban hogy ha reggel megyek vele valahova akkor elkezdi ezt a jelenséget, és amikor elmúlik, ahogy azt fentebb írtam és aztán a nap folyamán amikor használom a kocsit már nincs a jelenség. Tehát elmúlik és nem mindig van.

Ha valaki találkozott már ilyennel és esetleg van valami tapasztalata, nagyon örülnék ha megosztaná velem. Köszönöm.

  • Szomorú 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Van egy 1998-as Vectra B-m. A problémám a következő:

Reggelente hideg indításkor az autó beindulása után világít a generátor lámpa és a fordulatszám mérő mutató fekszik. 2-3 km megtétele után a jelenség teljesen elmúlik, vagy erősebb gázadás után is.

Elvittem egy autóvillamossági szerelőhöz, generátorra gyanakodott és fel is újította teljesen a generátort. Elhoztam és szépen is ment, húzott ahogyan az kell.

Következő reggel munkába indultam. A kocsi indításakor megint ugyanaz a jelenség. Generátor lámpa világít, fordulatmérő fekszik. Adtam kis gázt, a jelenség elmúlt. Meló után kivittem egy motordiagnosztikára, de semmi tárolt hibát nem talált.

A fura az a dologban hogy ha reggel megyek vele valahova akkor elkezdi ezt a jelenséget, és amikor elmúlik, ahogy azt fentebb írtam és aztán a nap folyamán amikor használom a kocsit már nincs a jelenség. Tehát elmúlik és nem mindig van.

Ha valaki találkozott már ilyennel és esetleg van valami tapasztalata, nagyon örülnék ha megosztaná velem. Köszönöm.

Töltést kellene mérni abban a pillanatban. amikor a jelenség megvan. Tehát reggeli első indításnál motorháztető fel, és töltés mérés.

Majd gázt adni, hogy múljon el a jelenség, közbeb folyamatosan töltés mérés.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Töltést kellene mérni abban a pillanatban. amikor a jelenség megvan. Tehát reggeli első indításnál motorháztető fel, és töltés mérés.

Majd gázt adni, hogy múljon el a jelenség, közbeb folyamatosan töltés mérés.

Hali.

A töltés teljesen rendben van, de tegnap este meg ma reggel kísérleteztem, és úgy tűnik hogy akkor múlik el a jelenség, ha a motor hőmérséklete felmegy olyan 70-75 fok körülire.

Aztán lehet nincs is köze hozzá. Szerdán meglátogatok egy Opel márkaszervizet, kíváncsi vagyok ott mit mondanak.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

A töltés teljesen rendben van, de tegnap este meg ma reggel kísérleteztem, és úgy tűnik hogy akkor múlik el a jelenség, ha a motor hőmérséklete felmegy olyan 70-75 fok körülire.

Aztán lehet nincs is köze hozzá. Szerdán meglátogatok egy Opel márkaszervizet, kíváncsi vagyok ott mit mondanak.

Szia!

Szerintem ha tudsz szerezz egy költsön generátort. Nem tudom milyen motoros az autód, de több isuzunal találkoztam már ezzel a jelenséggel és mind megkapta az új generátort. Azóta semmi gond velük. Én is felújíttattam anno, elment fél évet es kampec. Tulajdonképpen mit csinált az a villamossági szerelő vele?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Szerintem ha tudsz szerezz egy költsön generátort. Nem tudom milyen motoros az autód, de több isuzunal találkoztam már ezzel a jelenséggel és mind megkapta az új generátort. Azóta semmi gond velük. Én is felújíttattam anno, elment fél évet es kampec. Tulajdonképpen mit csinált az a villamossági szerelő vele?

Szénkefe, 2 csapágy meg gyűrű és új generátor szíj. Az autó elektromos részéhez sajnos csak annyit értek, amit olvastam róla, meg amit a szakiktól/emberektől hallottam.

EcoTec motor van benne 2000Ccm, diesel, X20DTH a motorkód.

Link to comment
Megosztás:

Szénkefe, 2 csapágy meg gyűrű és új generátor szíj. Az autó elektromos részéhez sajnos csak annyit értek, amit olvastam róla, meg amit a szakiktól/emberektől hallottam.

EcoTec motor van benne 2000Ccm, diesel, X20DTH a motorkód.

Értem, ez esetben még a generátor fesszabalyzo az ami szóba jöhet, az is tud fura dolgokat produkálni, esetleg diodasor. Csatlakozót, test dolgokat átnézem még. De sanszos, hogy a generátor a ludas. Az enyém pl anno padon mérve jó volt, ahogy feltettem akkor már nem. Nekem a fesszabalyzo volt akkor rossz.
Link to comment
Megosztás:

Értem, ez esetben még a generátor fesszabalyzo az ami szóba jöhet, az is tud fura dolgokat produkálni, esetleg diodasor. Csatlakozót, test dolgokat átnézem még. De sanszos, hogy a generátor a ludas. Az enyém pl anno padon mérve jó volt, ahogy feltettem akkor már nem. Nekem a fesszabalyzo volt akkor rossz.

Nekem azt csinálja a genenerátor, hogy hidegen ha elindítom, megy az utóizzítás, töltés 13,9-14,0 V. Mikor kikapcsol az utóizzítás, akkor 14,4. Majd ahogy melegszik be a motor, a töltés fokozatosan megy le. Terheletlen állapotban kb 13,7-ig megy le (nem megy semmi nagyobb fogyasztó, se klíma, se fényszóró, se fűtőventilátor).

Ha bekapcsolok nagyobb fogyasztókat (pl klíma), akkor 13,2-ig megy le a töltés.

A töltés csökkenése közvetlenül összfüggésben van a hőmérséklettel. Pl 20 fok alatti külső hőmérsékletnél nem megy lejjebb 14,0-13,9-nél. De ha 40 fok van kint, akkor lemegy akár 13,5ig is terheletlen állapotban. Plusz ha még megy a klíma, akkor 13,0-13,1 V.

A 2 évvel ezelőtti felújításon a feszültségszabályzó és az forgórész tekercs nem lett cserélve. Viszont az állórész tekercs, a dióda híd, a szénkefék, csapágyak mind cserélve lettek.

Fogalmam sincs, mi lehet a hibás. De szerintem ennek tudnia kéne a 14,2-14,4 V-ot.

Isuzu 100 A-es generátor.

Link to comment
Megosztás:

Szénkefe, 2 csapágy meg gyűrű és új generátor szíj. Az autó elektromos részéhez sajnos csak annyit értek, amit olvastam róla, meg amit a szakiktól/emberektől hallottam.

EcoTec motor van benne 2000Ccm, diesel, X20DTH a motorkód.

Pont azt nem cserélte a generátorban, ami ezt a hibát okozhatja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő problémával küzdök már egy ideje: Vectra B Caravan 97' , Akku visszajelző halványan folyamatosan random időközönként világított, addig amíg a motort le nem állítottam, majd vissza és így eltűnt (ha eltűnt). Volt azóta generátor csere és akkumulátor csere is. Azóta ez a probléma csak esős időben jelentkezik. (szóval adtam a kakának egy pofont). A mennyezeti világítást ledre cseréltem, viszont becsukott ajtók mellett is halványan világít, a kábelen jön ekkor is a 12 volt. Indexelésre a mennyezeti lámpa és a km óra panel háttérfénye is villog, egyszerre az indexxel. A 19. számú 20A-s biztosítékot kicseréltem, mert el volt olvadva a burkolata, viszont maga a szál nem volt szétpattanva benne. Cserénél szép nagyon szikrázott...

Esetleg tudnátok tanácsot adni, hogy merre nézzek körül, hol testelhet le a kábel? (Este még az ajtókon megnézem a belső világítás kapcsoló gombokat, hátha ott van valami rendellenesség)

A segítséget előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Ennek a multitimer az oka. Itt talász rá megoldást.

Ha készen kapható ledes szofitát vettél, akkor egyszerűbb, ha kicseréled CAN buszosra. Az is megoldja.

Köszönöm, megpróbálom.

Bár múltkor vettem egy ilyet is, viszont ennél is halványan világít az egyik led:

http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/autovillamossagi_alkatresz/fenyszoro_bura_izzo/opel_vectra_b_belter_vilagitas_42mm_8_smd_5050_led_2110406747.html

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy a kijelzőn nem tudom beállítani az időt és a dátumot. Nem gyári rádió van bent ezért onnan nem megy...

Sőt, ha bekapcsolom a rádiót akkor eltűnik a dátum és az idő a kijelzőről, ha kikapcsolom akkor meg kiírja, de mindig 97-01-01et meg az óra is 0.

A két gomb ami a kijelzőn van, azokra meg nem reagál, akár csak nyomkodom, akár nyomva tartom.

Rádió nélkül még nem próbáltam

Lehet erre valami megoldás?

Előre is köszi

Dani

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy a kijelzőn nem tudom beállítani az időt és a dátumot. Nem gyári rádió van bent ezért onnan nem megy...

Sőt, ha bekapcsolom a rádiót akkor eltűnik a dátum és az idő a kijelzőről, ha kikapcsolom akkor meg kiírja, de mindig 97-01-01et meg az óra is 0.

A két gomb ami a kijelzőn van, azokra meg nem reagál, akár csak nyomkodom, akár nyomva tartom.

Rádió nélkül még nem próbáltam

Lehet erre valami megoldás?

Előre is köszi

Dani

Nálam ez úgy működött h erősen kellett nyomni és egy bizonyos pozícióban néha érzékelte a gombot. Szóval szerintem nálad is ugyanaz a történet, "érzéketlen" a gomb :) A nem gyári rádió nem befolyásolja.

Link to comment
Megosztás:

Nálam ez úgy működött h erősen kellett nyomni és egy bizonyos pozícióban néha érzékelte a gombot. Szóval szerintem nálad is ugyanaz a történet, "érzéketlen" a gomb :) A nem gyári rádió nem befolyásolja.

Akkor marad a "kiszedem és majd lesz valami" szitu...

És az miért lehet hogyha be van kapcsolva a rádió akkor eltűnik a dátum és az idő?

Ha netán sikerülne beállítani akkor jó lenne ha mutatná akkor is ha szól a mjúzik :)

Link to comment
Megosztás:

A gyári rádió kiküldi a fedélzeti comp. kijelzőre az információit mivel magán a rádión nincs display. Mivel nem gyári a rádiód, ezért nem küld ki semmilyen jelet, viszont a computer érzékeli, ha be van kapcsolva, és olyankor leszedi a dátumot a kijelzőről. Ezt programozással lehet állítani, de el fognak kérni érte neked minimum 5ezer forintot ami szerintem teljesen fölösleges, ha most vetted az autót kb 1hónap múlva már fel sem fog tűnni. (A gagyi kínai op-comokkal nem is lehet állítani, ezért a legtöbb "szaki" nem fogja tudni megcsinálni).

Ne szedd ki a rádiót tök fölösleges. De ha nagyon zavar szerezd be a jó kis kazettás gyári rádiót, ha azt berakod akkor a dátum helyett az aktuális rádió nevét fogja írni.

Link to comment
Megosztás:

A gyári rádió kiküldi a fedélzeti comp. kijelzőre az információit mivel magán a rádión nincs display. Mivel nem gyári a rádiód, ezért nem küld ki semmilyen jelet, viszont a computer érzékeli, ha be van kapcsolva, és olyankor leszedi a dátumot a kijelzőről. Ezt programozással lehet állítani, de el fognak kérni érte neked minimum 5ezer forintot ami szerintem teljesen fölösleges, ha most vetted az autót kb 1hónap múlva már fel sem fog tűnni. (A gagyi kínai op-comokkal nem is lehet állítani, ezért a legtöbb "szaki" nem fogja tudni megcsinálni).

Ne szedd ki a rádiót tök fölösleges. De ha nagyon zavar szerezd be a jó kis kazettás gyári rádiót, ha azt berakod akkor a dátum helyett az aktuális rádió nevét fogja írni.

Akkor marad ahogy van :)

Azért köszi a segítséget :)

További szép napot

Link to comment
Megosztás:

Ha a kék vezetéket elvágod vagy szétcsatlakoztatod a rádió ISO átalakító kábelén, akkor nem fog eltűnni a dátum. Viszont így nem fog működni az antenna erősítő sem, ami sedanokban van. Gyengébb lesz a rádió vétele. Szóval hagyd így ahogy van.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.