Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Üdv,

98-as 20DTH caravannál jött elő az a probléma, hogy elszállt a műszerfalvilágítás, mivel biztosíték rendben volt késtkaptam a műszerfalat kicseréltem az izzókat (egyik volt kiégve csak), összeraktam semmi, következő ötlet a világítás erősségét szabályzó kapcsoló volt, bontóból cseréltem a kapcsolótáblát szintén semmi (nem 100%-hogy jó volt a bontott), így már ötletem sincs mi lehet a probléma, valaki tudna esetleg segíteni mi lehet a gond? Köszönöm!

Szakadt vezeték vagy a csatlakozóban laza/kicsúszó saru?

Link to comment
Megosztás:

Műszerfal alatt az egészre gondolsz, vagy csak a kilométeróra műszercsoportjára?

Egyébként az, hogy nem valószínű nem jelent semmit. Szedd szét ismét és mérd ki melyik ponton nincs már áram.

csak a kilóméteróra és a fordulatszámmmérő háttérvilágítása tünt el, a led kijelző a kilóméter számláló jó,

ha valakinek lenne egy jó kapcsolási rajza azt megköszönném :)

Módosítva : Sphinx
Link to comment
Megosztás:

Vészvillogó. (Elakadás jelző) biztositék.

Nekem az se belső vilagitas se fényszórót nem engedett felkapcsolni. Ill nem volt semmien hátter világitásom.

Sztem biztositék bajod van. Egyszer eggyessével huzd ki majd egy ugyan olyannal próbáld végig. Az összes biztit.

Esetleg ha ledesitetted próbálj polaritást forditani.

Módosítva : gabi90
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségre, tippre lenne szükségem. B1-es Vectra-m van és kiégett a műszercsoport egyik háttérvilágítása. Kiszereltem a neten találtak szerin, kicseréltem a rossz izzót. A visszaszerelésnél jött a meglepetés, hogy most nem mér a fordulatszámmérő egyáltalán és a sebességmérő nagyon gyorsan ugrál a 0 környékén, de az sem mér. (a vízhőfok és a benzinszintmérő mutatója működik illetve a megtett kilométert is kiírja) A biztosítékokat megnéztem azok rendben vannak.
Tudna valaki segíteni, hogy mi lehet a hiba oka?
A válaszokat előre is köszönöm,

Joci

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségre, tippre lenne szükségem. B1-es Vectra-m van és kiégett a műszercsoport egyik háttérvilágítása. Kiszereltem a neten találtak szerin, kicseréltem a rossz izzót. A visszaszerelésnél jött a meglepetés, hogy most nem mér a fordulatszámmérő egyáltalán és a sebességmérő nagyon gyorsan ugrál a 0 környékén, de az sem mér. (a vízhőfok és a benzinszintmérő mutatója működik illetve a megtett kilométert is kiírja) A biztosítékokat megnéztem azok rendben vannak.

Tudna valaki segíteni, hogy mi lehet a hiba oka?

A válaszokat előre is köszönöm,

Joci

Én arra tippelnék, hogy esetleg a műszeregység hátulján lévő csatlakozósor nem érintkezik jól esetleg kontakthibás, én azt nézném meg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok opel vectra b faceliftem van 1.8 benzin. Elozo tulaj allitasa szerint miota a katalizatort kicsereltek azota ha rukvercben van az auto nem all le hiaba veszem ki a kulcsot,csak akkor ha kiveszem sebessegbol,illetve a tolatolampa allandoan vilagit. Esetleg valakinek valami otlete? Sajnos en hulye vagyok hozza...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én arra tippelnék, hogy esetleg a műszeregység hátulján lévő csatlakozósor nem érintkezik jól esetleg kontakthibás, én azt nézném meg

Köszi a tippet Sphinx!

Megnéztem sokszor, látszólag nem volt kicsúszva és elmozdulva semmi és kontakt spray-t is kapott. Viszont most voltam a bontóban rádugtam egy másik óracsoportot és azzal tökéletes volt elsőre. Szóval ez a hibajelenség jelenleg nagyon úgy fest, hogy az óracsoport meghibásodásából adódott és nem az egyéb az autóban lévő alkatrész hibás működése miatt jelentkezett.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Ugy jártam ma hogy reggel beinditotam a verdát semmi baja megyek vele melóba 1x csak bekapcsol magától a hátsó ablakfűtés vele együtt a hátsó ablaktörlő amit sehogy se tudtam kikapcsolni ugyan úgy ahogy a hátsó ablakfűtést se !

Megérkeztem elfordítom a kulcsot kiveszem a motor ugyan úgy jár az ablaktörlő megyen a fűtésél együtt bekapcsoltam a gyári kazettás rádiót a motor lelát és vele együtt minden beindítom oké minden lelimitálom jó minden este jövök haza hiába kapcsoltam be a hátsó ablaktörlőt nem megyen.

Bekapcsolom a hátsó ablakfűtést vele együtt megyen a hátsó ablaktörlő is Mi lehet a gond ??

Magyarul hiába kapcsolgatom a hátsó ablaktörlőt nem megyen !

Bekapcsolom a hátsó ablakfűtést megyen a hátsó ablaktőrőrlővel együtt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Lenne egy olyan gondom, hogy mióta elhoztam karosszériázásból az autót nincs üzemanyag-szint jelzés az autómban ( '96os, 1.6os, benzines Vectra ).
Mint útóbb kiderítettem, valószínű hogy nem húzta le a hapsi a sarut az akksiról és túl áramot kapott szegény autó.

Az autószerelő aki megnézte azt mondta hogy a tank felőli oldal rendben, rámért.
A szint jelző mutató meg se moccan, de a kis szimbólum narancs háttérrel gyújtás ráadásakor felvillan, majd rendesen ki is alszik.
A kérdésem pedig az hogy biztosíték táblán keressem a hibát, mondjuk valamelyik relé személyében, vagy esetleg más helyen a baj? Műszerfalban pl.

( Jah és még valami, ha már nagyon kevés a benzinem, akkor fog vajon jelezni ettől függetlenül az a kis narancsos? )

A választ előre is köszönöm!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Fotókon láttam, hogy létezik Vectra b-ben első ajtó világítás. Utólag ez beszerelhető? Kábel benne van az ajtóban?

Köszi a válaszokat!

A B1 vekiknek volt ajtózsebben lámpa. Az enyémben is ott van a csati a kárpit alatt, rögzítve. Mind a négy ajtónál. Azt nem néztem hogy van e benne áram, de biztos megoldható. Én is gondolkoztam rajta, de a zsebből veszi el a helyet. Nekem nem ér annyit.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Mi a pici rizsszem izzó típusa, ami a kapcsolókba van forrasztva? Hol szerezhető be? Nem gondoltam volna, hogy Opelék legalább 3 féle izzót aplikáltak a műszerfalba...

Másik kérdés:

Nem találom az adatkábelt, így nem tudom a képet felrakni a BB telefonomról. A bemutatkozásban írtam, hogy csak a fűtés konzol fabetétes, alatta semmi sem. Volt ilyen verzió, vagy utólagos tyunying ez? Nincs pohártartóm sem, a hamutartó környéke is fekete.

Módosítva : Foghorn
Link to comment
Megosztás:

Mi a pici rizsszem izzó típusa, ami a kapcsolókba van forrasztva? Hol szerezhető be? Nem gondoltam volna, hogy Opelék legalább 3 féle izzót aplikáltak a műszerfalba...

Másik kérdés:

Nem találom az adatkábelt, így nem tudom a képet felrakni a BB telefonomról. A bemutatkozásban írtam, hogy csak a fűtés konzol fabetétes, alatta semmi sem. Volt ilyen verzió, vagy utólagos tyunying ez? Nincs pohártartóm sem, a hamutartó környéke is fekete.

Típust nem tudok, de nekem nem sikerült kiforrasztanom sem anélkül, hogy a műanyag foglalatot szét ne olvasztottam volna. Igaz én legalább szét is törtem előtte az izzót ezért nem tudtam előről húzni, hátulról kellett tuszkolni. Végül beledeztem. :)

Ezt találtam a napokban egyébként. Jó összefoglalásnak tűnik.

Ez alapján az merült fel bennem, nem lehet hogy egyben kapható a műanyag foglalattal és a beforrasztott két izzóval?!

Amit képen láttam eddig azon csak egyben volt minden fa, de szerencsére nálam nyoma sincs se fának se pohártartónak.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Típust nem tudok, de nekem nem sikerült kiforrasztanom sem anélkül, hogy a műanyag foglalatot szét ne olvasztottam volna. Igaz én legalább szét is törtem előtte az izzót ezért nem tudtam előről húzni, hátulról kellett tuszkolni. Végül beledeztem. :)

Ezt találtam a napokban egyébként. Jó összefoglalásnak tűnik.

Ez alapján az merült fel bennem, nem lehet hogy egyben kapható a műanyag foglalattal és a beforrasztott két izzóval?!

Amit képen láttam eddig azon csak egyben volt minden fa, de szerencsére nálam nyoma sincs se fának se pohártartónak.

Na, a pohártartó nekem sem hiányzik, mert a rekesz praktikusabb. A fabetét meg soha nem volt a kedvencem... Azt lehet, hogy egyszer lefóliázom, vagy lakkozom ezüstre, mint a későbbiekben is volt. Úgy is megy az autó színéhez!

Ami az izzót illeti... Pfffff...

Amiket linkeltél, elég kompaktnak tűnnek, a márkaszerviz biztos ad "jó pénzért". Bár -amint korábban volt róla szó-, ők is inkább kapcsolóval együtt cserélik. Még jobb pénzért.

A felszereltséget megtaláltam másik fórumon, az enyém Comfort-nak tűnik.

Link to comment
Megosztás:

Na, a pohártartó nekem sem hiányzik, mert a rekesz praktikusabb. A fabetét meg soha nem volt a kedvencem... Azt lehet, hogy egyszer lefóliázom, vagy lakkozom ezüstre, mint a későbbiekben is volt. Úgy is megy az autó színéhez!

Ami az izzót illeti... Pfffff...

Amiket linkeltél, elég kompaktnak tűnnek, a márkaszerviz biztos ad "jó pénzért". Bár -amint korábban volt róla szó-, ők is inkább kapcsolóval együtt cserélik. Még jobb pénzért.

A felszereltséget megtaláltam másik fórumon, az enyém Comfort-nak tűnik.

Szia.

A pohártartót ne is sajnáld. Jobb az a kis pakoló. Olvastam a bemutatkozásodat. Milyen évjárat? Digitklímás? Mert láttam manuális klímához is fa betétet. Nekem tetszik. Lehet hogy lecserélem. :)

Érdekes, az enyémen is fényezetlenek a külső kilincsek. A kacsolókhoz szerintem se keress izzót. Én is bontóból szereztem be pár kapcsolót. Mindegy milyet kapsz, cserélhető belül a műanyag foglalttal. Mindegyikben ugyanolyan van. a B1 ét szerintem már 500 ért odaadják.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia.

A pohártartót ne is sajnáld. Jobb az a kis pakoló. Olvastam a bemutatkozásodat. Milyen évjárat? Digitklímás? Mert láttam manuális klímához is fa betétet. Nekem tetszik. Lehet hogy lecserélem. :)

Érdekes, az enyémen is fényezetlenek a külső kilincsek. A kacsolókhoz szerintem se keress izzót. Én is bontóból szereztem be pár kapcsolót. Mindegy milyet kapsz, cserélhető belül a műanyag foglalttal. Mindegyikben ugyanolyan van. a B1 ét szerintem már 500 ért odaadják.

B2, 1999, tehát b2 eleje. Manuális klíma. Lehet, hogy csak a magyar piacot tisztelték meg a fekete kilincsekkel...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni. Szeretnék venni egy Sony CDX-G1000U típusú autósrádiót. Azt írták róla, hogy támogatja a kormányvezérlést. Viszont hogy tudnám megvalósítani, hogy a Vectra kormányvezérlőjével lehessen használni? Mi kellene hozzá? Mivel a gyári kábelnek csak két csatija van (hang+power).

Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.