Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Sziasztok !

Új vagyok itt. Szeretném kérni a segítségeteket.
Elkezdtem Ledesíteni a vectrát de a gombokat fogalmam sincs hogy hogy csináljam mivel rizsszem izzók vannak benne amik ha jól tudom 12v-ot kapnak. Na már most a LEDnek ugye nem kell csak 2-3 v és sajnos kicsi a hely h ellenállást rakjak elé.
Tudna nekem vki segíteni hogy hogyan tudnám ezt megoldani ?
Előre is köszi.

Egyébként a műszerfal összes része már "Ledesítve" lett nagyon jól nézz ki.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Új vagyok itt. Szeretném kérni a segítségeteket.

Elkezdtem Ledesíteni a vectrát de a gombokat fogalmam sincs hogy hogy csináljam mivel rizsszem izzók vannak benne amik ha jól tudom 12v-ot kapnak. Na már most a LEDnek ugye nem kell csak 2-3 v és sajnos kicsi a hely h ellenállást rakjak elé.

Tudna nekem vki segíteni hogy hogyan tudnám ezt megoldani ?

Előre is köszi.

Egyébként a műszerfal összes része már "Ledesítve" lett nagyon jól nézz ki.

Szia!

Pont néhány oldallal korábban volt ez téma. Jelenleg én is ezen vagyok, most érkeztek meg a ledek. Ellenállást kell eléjük rakni, csak úgy megy. A rizsszem izzókat kiveheted foglalattal együtt, úgysem tudod kiszedni belőle. Aztán már csak a csupasz lábak maradnak amire rá kell forrasztanod.

Kocka küldött korábban egy nagyon jól összeszedett leírást: http://data.hu/get/2140319/Kek_muszerfal.zip

Ha csináltál róla képeket vagy van leírásod biztos sokan örülnének a megosztásnak :)

Üdv:

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Hali !
Köszi a gyors válaszokat és segítségeteket nagyon jó ez a leírás amit megosztottatok. Neki álltam a gombokat "ledesíteni" de sajnos van egy kis bökkenő, a ablakfűtés/tükörfűtés gombomból kiszedtem a műanyag izzó foglalatot beraktam a 2 ledet de sajnos nem működik azóta a gomb. Bár a visszajelző fényt nem teszteltem le külön de a tükörnél rámértem és hiába kapcsolom be, nem érkezik meg a 12volt a tükörhöz. Biztosítékokat néztem nincs baj. Vkinek vmi ötlet ?
A leírásban láttam h ennél a gombnál van vmi elektronika is de a kép alapján nem tudtam elmenni rajta.

A többi gomb egyébként működik, ennél is működik a világítás csak a visszajelző nem.

Köszi előre is a válaszokat.
Ha kész lesz töltök fel képeket. Én egyébként hideg fehér led izzókat használok nekem az a szín tetszik.
Olvastam h vitatkoztatok sokat az ellenállásokról én 1.2kohmot használok és tökéletesen ég vele.

Link to comment
Megosztás:

Hali !

Köszi a gyors válaszokat és segítségeteket nagyon jó ez a leírás amit megosztottatok. Neki álltam a gombokat "ledesíteni" de sajnos van egy kis bökkenő, a ablakfűtés/tükörfűtés gombomból kiszedtem a műanyag izzó foglalatot beraktam a 2 ledet de sajnos nem működik azóta a gomb. Bár a visszajelző fényt nem teszteltem le külön de a tükörnél rámértem és hiába kapcsolom be, nem érkezik meg a 12volt a tükörhöz. Biztosítékokat néztem nincs baj. Vkinek vmi ötlet ?

A leírásban láttam h ennél a gombnál van vmi elektronika is de a kép alapján nem tudtam elmenni rajta.

A többi gomb egyébként működik, ennél is működik a világítás csak a visszajelző nem.

Köszi előre is a válaszokat.

Ha kész lesz töltök fel képeket. Én egyébként hideg fehér led izzókat használok nekem az a szín tetszik.

Olvastam h vitatkoztatok sokat az ellenállásokról én 1.2kohmot használok és tökéletesen ég vele.

Én még nem kezdtem neki, így tapasztalatom nincs, csak az alkatrészeket szereztem be.

Nem tudom, hogy segít-e valamiben, de én mikor az ablakfűtést/tükörfűtést kapcsolom olyan, mintha egy relét kapcsolna a kormány bal oldalán (Legalábbis onnan hallom a hangot). Ez a hang megvan neked? Ezzel lehet, hogy el lehet indulni, de hogy merre azt passzolom :)

Link to comment
Megosztás:

Én még nem kezdtem neki, így tapasztalatom nincs, csak az alkatrészeket szereztem be.

Nem tudom, hogy segít-e valamiben, de én mikor az ablakfűtést/tükörfűtést kapcsolom olyan, mintha egy relét kapcsolna a kormány bal oldalán (Legalábbis onnan hallom a hangot). Ez a hang megvan neked? Ezzel lehet, hogy el lehet indulni, de hogy merre azt passzolom :)

Hali !

Most hogy mondod eddig nekem is volt ien hang de már nincs.

De majd holnap nekifutok még egyszer hátha összejön vmi.

Csak a leírásban láttam a képen h arra vmi nyákot is rakott a készítő, nem tudom h annak mi a szerepe?.

Egyébként azt jól tudom hogy ez a gomb csak egy impulzust küld? valószínűleg egy relének.

Link to comment
Megosztás:

Csak a leírásban láttam a képen h arra vmi nyákot is rakott a készítő, nem tudom h annak mi a szerepe?.

Egyébként azt jól tudom hogy ez a gomb csak egy impulzust küld? valószínűleg egy relének.

Az a gomb ugyanolyan, mint a többi. Rakj át egy másikat és nézd meg azzal megy-e.

Lehet hogy valamit rosszul forrasztottál abban a kapcsolóban, összeér valami vagy elengedett.

Link to comment
Megosztás:

Az a gomb ugyanolyan, mint a többi. Rakj át egy másikat és nézd meg azzal megy-e.

Lehet hogy valamit rosszul forrasztottál abban a kapcsolóban, összeér valami vagy elengedett.

Nem ugyanolyan! Az ablak/tükörfűtés gomb egyállású gomb, a levegő keringetés, klíma, fűthető ülés kapcsolók meg kétállásúak. Az érintkezők száma sem egyforma, előbbinek 4, utóbbinak 4 van.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Ilyen tégla alakú csatlakozó kelett nekem a Coupé projektoros lámpájához is, én anno szintén B Vectra-ból szereztem, a központi zárra is ilyen csatlakozó megy.

Mivel a csati szétszedhető, a vezetékek átforrasztása szvsz nem jelenthet gondot annak ki ilyen lámpát akar.

Link to comment
Megosztás:

Ilyen tégla alakú csatlakozó kelett nekem a Coupé projektoros lámpájához is, én anno szintén B Vectra-ból szereztem, a központi zárra is ilyen csatlakozó megy.

Mivel a csati szétszedhető, a vezetékek átforrasztása szvsz nem jelenthet gondot annak ki ilyen lámpát akar.

ööoké, de én a B1-be akarok B2 lámpákat, és B2 dugóm nincsen !

Link to comment
Megosztás:

Ilyen tégla alakú csatlakozó kelett nekem a Coupé projektoros lámpájához is, én anno szintén B Vectra-ból szereztem, a központi zárra is ilyen csatlakozó megy.

Mivel a csati szétszedhető, a vezetékek átforrasztása szvsz nem jelenthet gondot annak ki ilyen lámpát akar.

Ránézésre azonos a központi záréval, de nekem úgy rémlik, hogy az első ajtókra 10-es, hátulra 6-os csatlakozó megy.

Amúgy igen, át kell forrasztani a vezetékeket, csak a lámpa beszerzésekor ügyelni kell arra, hogy adják vele a rá menő csatlakozót is, levágva a donor autó kábelkötegéről egy 5-10 centis darab vezetékkel.

Link to comment
Megosztás:

ööoké, de én a B1-be akarok B2 lámpákat, és B2 dugóm nincsen !

Mindenképp át kell csatizni. Így a csatikat is be kellene szerezni a lámpákkal együtt. Plusz a lököst is le kell kapni a lámpacseréhez mert az alsó rögzítő csavarjához már nem fogsz tudni hozzáférni. B1-nél még megy a móka mert ott külön van az index...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám lenne,hogy van 1 opel vectra b 2001 2.0 dti digit klímás autóm a fűtés hirtelen már csak 9-sen műkődik hűt-fűt de ennyi vajon mi a probléma? sokan mondták hogy vegyek ellenállást,igen ám de vettem is de most és elvittem 1 baráthoz aki most megnézte és azt mondja hogy ott a vakja de hogy abba nincs semmi legyetek szívesek tippeket adni hogy most mi van :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.