Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Passz, ugyanis így vettem, első és hátsó szélvédő nincs fóliázva. Sokat fog igen, süt a nap nyáron és felhúzott ablakkal elviselhető, ha lehúzom érezni, hogy éget egyből. Színezett is véd de nem annyit mint a fólia, egyébként nekem gyárilag színezett is.

Nekem is gyárilag színezett, de szinte semmit nem ér. :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is gyárilag színezett, de szinte semmit nem ér. :)

Maximum annyit, hogy jól néz ki, mint a sima átlátszó,

Én úgy szeretném fóliázni majd a tavasszal, hogy egyforma sötétségűre az összes ablakot (persze az első szélvédő kivételével), mert az irtó hülyén néz ki szerintem, ha nem egyforma.

Tudom, hogy az első ajtók üvegeit nem szabad túl sötétre fóliáztatni, viszont a megengedett az túl világos és semmit sem ér. Én valami középutat szeretnék a kettő között: Az elsőket egy picit sötétebbre, mint ami megengedett, de nem kirívóan sötétre, és ugyanezzel körbe a hátsó ablakokat, és hátsó szélvédőt.

Főleg akkor elviselhetetlen a hőség a kocsiban, hogyha egész nap a tűző napon áll. Ha árnyékban állok, akkor nem vészes.

Egyébként nem nagyon sérülékeny ez a fóliázás? Néha azért le szoktam törölgetni az ablakokat belülről is, ezzel nem sértem meg? Az ablakok le fel húzogatása sem árt neki?

Link to comment
Megosztás:

Maximum annyit, hogy jól néz ki, mint a sima átlátszó,

Én úgy szeretném fóliázni majd a tavasszal, hogy egyforma sötétségűre az összes ablakot (persze az első szélvédő kivételével), mert az irtó hülyén néz ki szerintem, ha nem egyforma.

Tudom, hogy az első ajtók üvegeit nem szabad túl sötétre fóliáztatni, viszont a megengedett az túl világos és semmit sem ér. Én valami középutat szeretnék a kettő között: Az elsőket egy picit sötétebbre, mint ami megengedett, de nem kirívóan sötétre, és ugyanezzel körbe a hátsó ablakokat, és hátsó szélvédőt.

Főleg akkor elviselhetetlen a hőség a kocsiban, hogyha egész nap a tűző napon áll. Ha árnyékban állok, akkor nem vészes.

Egyébként nem nagyon sérülékeny ez a fóliázás? Néha azért le szoktam törölgetni az ablakokat belülről is, ezzel nem sértem meg? Az ablakok le fel húzogatása sem árt neki?

Árt neki minden hiszen kopik, az enyémre nem tudom mikor került fel de kissé megvan már kopva ellenben kívülről nagyons sötétnek tűnik de bentről mégsem az és ilyet nem nagyon láttam hazánkban még és szerintem ezt akár még kint rakhatták rá és kb annyira is van már lekopva ott ahol becsúszik az ajtókeretbe és néhány kis folt is van rajta ahol talán levegős alatta de nem vészes csak ha keresem egyébként mióta nálam van (2 év) nem sokat kopott. Nekem is egységes a fóliázás rajta csak a hátsó szélvédő kimaradt amit nem is bánok mert jobban tetszik hátra a rolós megoldás és 2e forintért sikerült olyan rolót venni ami olyan mintha az autómba gyártották volna :)

Link to comment
Megosztás:

Ez engem is érdekelne...

Itt is: http://www.fulldiag.fw.hu/ megtalálható ez a progi, csak drágábban, viszont pesti és kipróbálható. Ugyanitt található opelhez való progi is (16.000 Ft.), igaz azt is 1997-es évjárattól garantálják, de egy másik fórumról összefutottam egy kollégával, neki volt. Ki is próbáltuk a 96'-os gépemen. Egész jól működött, bár nem minden funkció, de a kolléga szerint csak azért, mert oprendszert cserélt a laptopján (XP helyett win7, XP alatt kifogástalanul működött neki minden. Az ő gépe is 96-os).

Link to comment
Megosztás:

Egyébként nem nagyon sérülékeny ez a fóliázás? Néha azért le szoktam törölgetni az ablakokat belülről is, ezzel nem sértem meg? Az ablakok le fel húzogatása sem árt neki?

Nekem is le van fóliázva, de nem ártanak neki az ilyen dolgok. Bár igaz még csak 1 éve van fent, de adtak rá 7 év garanciát. Azt mondták ellenáll az ablak fel le húzogatásnak, és nem fakul ki! Amúgy úgy van megoldva, hogy hátul az összes ablak 5%-os nagyon sötét! Az első ablakok meg, kb 50%-os átlátható, de mégis sötét! Eddig a rendőr nem szólt érte, pedig nálunk már 2 autóról is leszedették, viszont vizsgánál problémában leszek! valószínű megoldják de zsebbenyúlós lesz! Valamit valamiért! :) És a felszerelési költség se volt egy nagy összeg műbizonylattal garanciával! Mondjuk mihez képest! Igaz csak a hátsó ablakokra adnak műbizonylatot! Viszont a boltban kapható fólia saját tapasztalatom szerint, hát elég silány minőségűek! Ami meg jó az meg drága! Szakműhelyre kell bízni az egészet, megéri a műbizonylatot és nem kell vele bajlódi és nem mellesleg 2,5-3 óra alatt kész! De ez az én véleményem!

Link to comment
Megosztás:

Nekem is le van fóliázva, de nem ártanak neki az ilyen dolgok. Bár igaz még csak 1 éve van fent, de adtak rá 7 év garanciát. Azt mondták ellenáll az ablak fel le húzogatásnak, és nem fakul ki! Amúgy úgy van megoldva, hogy hátul az összes ablak 5%-os nagyon sötét! Az első ablakok meg, kb 50%-os átlátható, de mégis sötét! Eddig a rendőr nem szólt érte, pedig nálunk már 2 autóról is leszedették, viszont vizsgánál problémában leszek! valószínű megoldják de zsebbenyúlós lesz! Valamit valamiért! :) És a felszerelési költség se volt egy nagy összeg műbizonylattal garanciával! Mondjuk mihez képest! Igaz csak a hátsó ablakokra adnak műbizonylatot! Viszont a boltban kapható fólia saját tapasztalatom szerint, hát elég silány minőségűek! Ami meg jó az meg drága! Szakműhelyre kell bízni az egészet, megéri a műbizonylatot és nem kell vele bajlódi és nem mellesleg 2,5-3 óra alatt kész! De ez az én véleményem!

Mennyibe fáj egy ilyen körbe fóliázás?

Link to comment
Megosztás:

Hali,

volna egy olyan gondom, hogy nem müködik a szivargyújtó meg a rendszámtábla világitás. 2hét mulva meg lesz nézetve ugyis műszaki miatt, de addig is tudnátok esetleg adni vmi tippet mi lehet a gond? (a 2 biztositék jónak, és az izzók is épnek tünnek).

Szivargyújtónál szerintem kicsúszott a saru, nem is világít?

Rendszámtáblánál pedig az izzó foglalata és ott is a csatlakozó saru rozsdásodik szépen mert befolyik oda a víz :D Hétvégén csináltam meg az enyémet, kis kapargatás (na jó, sok kapargatás), reszelés, WD40, hajlítgatás a fémeken, hogy jobban feszüljenek és már világít is :)

Link to comment
Megosztás:

A szivargyújtó körüli műanyagnak...Elég könnyen kimozdúl a helyéről az izzó is,nem csak a saru :)

A szivargyújtónál van egy rizsszem izzó az világít. Ugyanonnan kapja az áramot, ahonna a szivargyújtó, szóval hogyha az működik, akkor az izzó égett ki. Nálam sem működik, mert az izzó kiégett, úgyhogy kidobtam belőle.

Egyébként ez az izzó világítja meg a hamutartó alját is. Hogyha ki van nyitva a hamutartó, akkor egy kis mechanika kinyitja a fény útját.

Link to comment
Megosztás:

Mennyibe fáj egy ilyen körbe fóliázás?

Van a fóliázás topic,szerintem olvasd át már csak a jogszabályok miatt is!Bár nem tudom most mi az érvényes,de egy fóliás biztosan vágja!

Utoljára ezt olvastam:

Első szélvédő : bármilyen sötét csík max a napellenző vonaláig

Első oldalsók: minimum 70% fényáteresztő képességűre adnak műbizonylatot

Hátsó oldalsó: mindegy,adnak műbizonylatot

Hátsó szélvédő: mindegy itt is

Gyárilag sötétített üveget nem lehet fóliázni plusszba,a 70%-os átersztő képesség már nem lenne meg!Érdemes kiszedetni az üveget,úgy feltetetni és az 5-10%-oson nem lehet már belátni!

Nagyjából ennyi a lényege a 3oldalnak amit találtam legfrissebbet erről!

Link to comment
Megosztás:

Nekem is le van fóliázva, de nem ártanak neki az ilyen dolgok. Bár igaz még csak 1 éve van fent, de adtak rá 7 év garanciát. Azt mondták ellenáll az ablak fel le húzogatásnak, és nem fakul ki! Amúgy úgy van megoldva, hogy hátul az összes ablak 5%-os nagyon sötét! Az első ablakok meg, kb 50%-os átlátható, de mégis sötét! Eddig a rendőr nem szólt érte, pedig nálunk már 2 autóról is leszedették, viszont vizsgánál problémában leszek! valószínű megoldják de zsebbenyúlós lesz! Valamit valamiért! :D És a felszerelési költség se volt egy nagy összeg műbizonylattal garanciával! Mondjuk mihez képest! Igaz csak a hátsó ablakokra adnak műbizonylatot! Viszont a boltban kapható fólia saját tapasztalatom szerint, hát elég silány minőségűek! Ami meg jó az meg drága! Szakműhelyre kell bízni az egészet, megéri a műbizonylatot és nem kell vele bajlódi és nem mellesleg 2,5-3 óra alatt kész! De ez az én véleményem!

Nekem van 1 pár első üvegem... műszakin az volt benne most pedig még vár 1 évet és utána megint az autóban lesz :) Azért olyat vettem ami bele való azaz pont olyan színű mint amilyenek vannak benne :D Engem is megvágtak már a fólia miatt...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.