Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

sziasztok,még új vagyok csak rákényszerített a sors hogy kérdezzek.hátha tud valaki segíteni.

megállok az autóval, ( b omega 2,0 16 ) leállitom , kiveszem a kulcsot,bezárom,haza megyek.

majd kb 3-4 óra múlva életre kell a műszerfalon a komputer kijelző s reggelig világit,mig le nem merül az aksi.

gondoltam kiveszem a biztit, (12 es). ha kiveszem elindul a páramentesítő ventilátor ( 20 as bizti) ha azt is kiveszem akkor megáll.

természetesen mind ez alatt a kulcs nincs az autóban.

ötlet? vagy szellemirtó száma?:o

Link to comment
Megosztás:

Jobban meglestem a világításkapcsolóm sötétbe és rájöttem hogy nem világít a tekerő és fölötte a jelek sem. Esetleg a belső levegő keringetés gombnak is kéne lenni megvilágítasnak vagy csak a narancs van ha be van kapcsolva?

Itt a válasz a kérdésedre:

73199646.jpg

Link to comment
Megosztás:

Középen minden gombnak világitania kell, elakadásjelző crimenál nem világít vagy csak túl gyenge?:D Egyébként vagy ledesítsd, vagy lesz egy utad egy opel bontóba :)

Miért is??Te cserélgetted őket,ugye?Nem lehet benne izzót cserélni?

Csak mert tegnap hazafelé nekem is megszűnt világítani... :o

Link to comment
Megosztás:

Igen, szét is szedtem a gombot elötte. A 2 izzó egy közös műanyag foglalatba van belehegesztve. Ha ki is tudnád szedni nem találsz izzót+azon a fél miliméteres helyen nem fogod tudni meghegeszteni, szval marad a led, vagy elmész bontóba és veszel onnan 1000-1500 dbja. Kipróbálod aztán ha minden jó megveszed. Ha sok pénzt akarsz költeni vehetsz 8500 dbja opel-től.

Link to comment
Megosztás:

Igen, szét is szedtem a gombot elötte. A 2 izzó egy közös műanyag foglalatba van belehegesztve. Ha ki is tudnád szedni nem találsz izzót+azon a fél miliméteres helyen nem fogod tudni meghegeszteni, szval marad a led, vagy elmész bontóba és veszel onnan 1000-1500 dbja. Kipróbálod aztán ha minden jó megveszed. Ha sok pénzt akarsz költeni vehetsz 8500 dbja opel-től.

Akkor szét sem szedem,köszi!8500-ért meg megtarthatják Opelék! :o

Vennem kellene valami ködlámpát,de annyi fajta van hogy nem tudom melyik lenne a jó!LED-es,kék,sárga,teljesítmény???

Adnátok tanácsot?Nem dísznek(helyzetjelző mellé)kell!Jó lenne azért ha színben is passzolna a kékes helyzetjelző LED és a night breakerhez hogy ne nézzen úgy ki mint egy karácsonyfa elölről!

Természetesen gyárilag nincs a lökhárítóban...

Link to comment
Megosztás:

Akkor szét sem szedem,köszi!8500-ért meg megtarthatják Opelék! :o

Vennem kellene valami ködlámpát,de annyi fajta van hogy nem tudom melyik lenne a jó!LED-es,kék,sárga,teljesítmény???

Adnátok tanácsot?Nem dísznek(helyzetjelző mellé)kell!Jó lenne azért ha színben is passzolna a kékes helyzetjelző LED és a night breakerhez hogy ne nézzen úgy ki mint egy karácsonyfa elölről!

Természetesen gyárilag nincs a lökhárítóban...

Legjobb ha gyárit veszel, szerintem :D

Link to comment
Megosztás:

Középen minden gombnak világitania kell, elakadásjelző crimenál nem világít vagy csak túl gyenge? :o Egyébként vagy ledesítsd, vagy lesz egy utad egy opel bontóba :D

Ledesítés tervbe van, de csak ha találok comp kijelzőt. Mindent egybe szeretnék lerendezni, egyszer keljen csak megbontani a műszerfalat. A világításkapcsolóra is igaz ez? azt is vagy veszek másikat komplett, vagy ígymarad? 

Link to comment
Megosztás:

Ledesítés tervbe van, de csak ha találok comp kijelzőt. Mindent egybe szeretnék lerendezni, egyszer keljen csak megbontani a műszerfalat. A világításkapcsolóra is igaz ez? azt is vagy veszek másikat komplett, vagy ígymarad? 

Töltsd le ezt: link ebben van sok fénykép a kapcsolókról is, megtudhatok, hogy mitől világítanak, hogyan kell szétszedni. A képek egy részéért köszönet Aty-nak

Link to comment
Megosztás:

A vészjelző két oldalán található kapcsolók világításproblémáinak orvoslására tegnap jöttem rá!

Nekem már nem világított egyik sem.

Kiszedtem a kapcsolót, szétpattintottam azt, majd a led műanyagházának a hátulján lévő forrasztásokat megtisztítottam/megkapargattam.

Így most világít az egész csak sajnos a vészjelző ledje nem, mert az nem ilyen felépítésű és ott nem vált be.

Szerintem próbáljátok ki nekem 10 perces művelet volt az 5 kapcsoló.

Kiváncsi vagyok kinek hogy sikerül.

Link to comment
Megosztás:

A vészjelző két oldalán található kapcsolók világításproblémáinak orvoslására tegnap jöttem rá!

Nekem már nem világított egyik sem.

Kiszedtem a kapcsolót, szétpattintottam azt, majd a led műanyagházának a hátulján lévő forrasztásokat megtisztítottam/megkapargattam.

Így most világít az egész csak sajnos a vészjelző ledje nem, mert az nem ilyen felépítésű és ott nem vált be.

Szerintem próbáljátok ki nekem 10 perces művelet volt az 5 kapcsoló.

Kiváncsi vagyok kinek hogy sikerül.

Kiszedni ezeket a kapcsolókat tudtommal kipattintással lehet. Kell valamire figyelni, közben, nehogy letörjön valami rögzítő pöcök?

Link to comment
Megosztás:

Kiszedni ezeket a kapcsolókat tudtommal kipattintással lehet. Kell valamire figyelni, közben, nehogy letörjön valami rögzítő pöcök?

Két kis-lapos csavarhúzóval a kapcsoló alá nyúlsz és simán ki lehet feszíteni egyben kijön, nem pattan szét semmi.

Ezután a kapcsoló szétszedésekor kell odafigyelni az alkatrészeire.

Link to comment
Megosztás:

Valószínű nálam is a kapcsolónál lehetett a probléma mert ki sem szedtem csak próbáltam és már világít is újra!Egyenlőre marad a helyén!

A mai napon szétszedtem a műszerfalat,a hiányzó izzókat (ABS,légzsák) visszakerültek a helyére és irány Opelék!

Légzsák hiba: övfeszítő csatlakozó (újraforrasztással javítható)

ABS hiba : jobb első jeladó hiba (vagy az ABS gyűrű miatt hülyült be az is)

Hát ennyi!20 perc=6000Ft :excl:

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek ezt érdemes lenne megvenni?

Hát nem tudom... Valaki azt mondta nekem, hogy az univerzális, és főleg USB-s cuccokat hanyagoljam. Ha komolyan érdekel a dolog, akkor keresd wessz kollégát itt a fórumon, Ő foglalkozott/foglalkozik tech2 cuccal. Igaz nem 7,5e forint, hanem 35 (legalábbis ennyi volt mikor én beszéltem vele), de 2009-ig az összes Opel-t viszi, és MINDENT meg lehet vele csinálni a szoftverfrissítésen kívül.

Link to comment
Megosztás:

Olyan sok pénzt nem akarok rá szánni. De van ilyen is. Ez nem usb-s. Valakinek nincs hasonló, hogy mik a tapasztalatok vele?

Hát nem tudom... Valaki azt mondta nekem, hogy az univerzális, és főleg USB-s cuccokat hanyagoljam. Ha komolyan érdekel a dolog, akkor keresd wessz kollégát itt a fórumon, Ő foglalkozott/foglalkozik tech2 cuccal. Igaz nem 7,5e forint, hanem 35 (legalábbis ennyi volt mikor én beszéltem vele), de 2009-ig az összes Opel-t viszi, és MINDENT meg lehet vele csinálni a szoftverfrissítésen kívül.
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.