Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Reggel, munkába jövet vettem észre, hogy ha indexelek, akkor az index villogásának ütemében elhalványul, illetve visszaerősödik a műszerfal. Vészvillogónál ugyanaez. Elektromos ablaknál, amikor a végállásba ér (és egy pillanatra megnövekszik az áramfelvétel) ugyanez.

A km óra viágításán nem is igazán venni észre, csak a km számlálón, illetve a TID kijelzőn. Járó és leállított motornál ugyanezt csinálja. És az autó gond nélkül indult. És elvileg töltés is van, mert ha bekapcsolom a lámpát, illetve nagyobb fogyasztókat, akkor picit esik a fordulatszám, ahogy kell. Este majd mérek töltést.

Compueter nálam nincs. Szerintetek mi lehet a probléma, illetve milyen irányba induljak el a hiba kereséssel?

Nos mértem töltést, és úgy néz ki rendben van. Ha semmi fogyasztó nem megy, akkor 13,8 alapjáraton. Emelve a gázt nem megy 13,9 fölé.

Ha bekapcsolom az indexet, akkor 0,06-0,08 V-ot ingadozik le-fel a töltés z index villigásának megfelelően. Az elakadásjelzőnél 0.15-0,18 az ingadozás felfelé és lefelé. Hogy a fenébe, hogy ezt a műszerfalvilágítás megérzi?

Alapjáraton ha bekapcsolom a tompítottat, akkor lemegy 13,5 környékére. + Reflektor: 13,0, + Hátsó ablakfűtés: 12,6. Emelve a gázt felkúszik 13 fölé.

Itt egy video az elakadásjelző mőködése közben:

Járó motor világítással

Álló helyzetben

Sajnos nem figyeltem korábban, hogy ugyanezt csinálta-e, csak ma tűnt fel.

Link to comment
Megosztás:

Nos mértem töltést, és úgy néz ki rendben van. Ha semmi fogyasztó nem megy, akkor 13,8 alapjáraton. Emelve a gázt nem megy 13,9 fölé.

Ha bekapcsolom az indexet, akkor 0,06-0,08 V-ot ingadozik le-fel a töltés z index villigásának megfelelően. Az elakadásjelzőnél 0.15-0,18 az ingadozás felfelé és lefelé. Hogy a fenébe, hogy ezt a műszerfalvilágítás megérzi?

Alapjáraton ha bekapcsolom a tompítottat, akkor lemegy 13,5 környékére. + Reflektor: 13,0, + Hátsó ablakfűtés: 12,6. Emelve a gázt felkúszik 13 fölé.

Itt egy video az elakadásjelző mőködése közben:

Járó motor világítással

Álló helyzetben

Sajnos nem figyeltem korábban, hogy ugyanezt csinálta-e, csak ma tűnt fel.

Én test hibát tippelnék. Lehet valahol oxidálódott egy kicsit a test csatlakozó és nincs megfelelő kontakt. Az enyémben szemből a motortérben a torony melletti műanyag dekni alól ágazik szerteszéjjel. Vagy csatlakozz az akksi pozitívjára voltmérővel, majd a másik szállal keress negatív pontokat a motoron, kasztnin, műszerfal körül és hasonlítsd össze az értékeket az akksin mérttel. De ezek csak tippek.

Link to comment
Megosztás:

Helló!!

Az ajtóba menő kötegeket megnézném a helyedbe.Ott szokott eltörni a kábel legtöbbször.

Nekem is eltört az összes vezeték a bal hátsó ajtóba. Ezt én akkor vettem észre, mikor mentem vissza a parkolóba a kocsihoz, és el is feledkeztem távirányítóval kinyittani, majd refelxből nyitottam a hátsó ajtót, és mikor bedobtam a kabátom, megszólalt a riasztó a belsőtér mozgásérzékelője miatt :D Akkor jöttem rá hogy biza ez a hátsó ajtó nyitva maradt <_< Azóta kézzel nyitom-zárom, majd mikor a hangszórókat cserélem meg lesz csinálva...

Link to comment
Megosztás:

Nos mértem töltést, és úgy néz ki rendben van. Ha semmi fogyasztó nem megy, akkor 13,8 alapjáraton. Emelve a gázt nem megy 13,9 fölé.

Ha bekapcsolom az indexet, akkor 0,06-0,08 V-ot ingadozik le-fel a töltés z index villigásának megfelelően. Az elakadásjelzőnél 0.15-0,18 az ingadozás felfelé és lefelé. Hogy a fenébe, hogy ezt a műszerfalvilágítás megérzi?

Alapjáraton ha bekapcsolom a tompítottat, akkor lemegy 13,5 környékére. + Reflektor: 13,0, + Hátsó ablakfűtés: 12,6. Emelve a gázt felkúszik 13 fölé.

Itt egy video az elakadásjelző mőködése közben:

Járó motor világítással

Álló helyzetben

Sajnos nem figyeltem korábban, hogy ugyanezt csinálta-e, csak ma tűnt fel.

A beltéri olvasólámpa is ugyanúgy elhalványodik, majd vissza az index villogásának ütemében, ezért mértem annál is feszültéget. Körülbelül 0,5 V-ot ingadozik a feszültsége, ez azért már jelentős. Utánna néztem, egy biztosítékról kapja az áramot az elakadásjelző, beltéri világítás, műszerfal világítás. Cseréltem biztosítékot, de ugyanaz. Arra gyanakszom, hogy ennek a körnek vagy a testelésével, bagy a betápjával lehet gond. A műszerfal kiszerelése az mennyire bonyolult mutatvány?

Mértem áramot az akkumulátor negatív pólusa és a test (motor) között is. Ha nem megy a motor akkor 0-t mutatott a mérő, viszont ha megy, akkor 20 mA...

Link to comment
Megosztás:

A beltéri olvasólámpa is ugyanúgy elhalványodik, majd vissza az index villogásának ütemében, ezért mértem annál is feszültéget. Körülbelül 0,5 V-ot ingadozik a feszültsége, ez azért már jelentős. Utánna néztem, egy biztosítékról kapja az áramot az elakadásjelző, beltéri világítás, műszerfal világítás. Cseréltem biztosítékot, de ugyanaz. Arra gyanakszom, hogy ennek a körnek vagy a testelésével, bagy a betápjával lehet gond. A műszerfal kiszerelése az mennyire bonyolult mutatvány?

Mértem áramot az akkumulátor negatív pólusa és a test (motor) között is. Ha nem megy a motor akkor 0-t mutatott a mérő, viszont ha megy, akkor 20 mA...

Itt le van írva a szétszedés, nem nagy ügy, csak elsőre látszik bonyolultnak.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap délután szerettem volna megnézni hogy ír e valami hibakódot a Veci. Ugyan úgy mint ahogy a leírásban van rövidre kötöttem a az 5-6 pontot de akkor nem hogy villogott volna a motordiagnosztikai lámpa hanem elaludt. Ilyenkor mit tudok csinálni? A motorkód X16XEL és 96-os évjárat. Esetleg valamit nem jól csináltam?

A másik az hogy érdekes módon tegnap mikor elmentem kirándulna mert szép idő volt, megálltam addig szólt a zene , sétáltunk meg elvoltunk mikor indultunk haza észrevettem hogy nem szól a zene, pedig kellet volna. Próbálom a magnó boakapcsológombjával bekapcsolni de semmi. Félreállok leállítom a motort újraindítom de semmi. Leállítom ismét és csak a magnó állásba tekertem a kulcsot és bekapcsol a magnó szól a zene, de mikor áttekertem gyújtásra abban a pillanatban se kép se hang. Semmi. Nézek hogy mi van. Nem foglalkoztam vele és elmentem haza. Otthon egyből megnéztem a biztosíték táblát de nem láttam biztosítékot rossznak. Bezártam az autót és bementem. Aztán valamiért este kimentem valamiért az autóba és megnéztem ráadtam a gyújtást és lám működik a rádió. Beindítom a motort is és akkor is szól. Hát mondom ez meghülyült <_< Azóta szól és semmi baj.

Viszont ma nem akart lezárni a bal első ajtóm, hiába nyomtam meg a központízár gombját megint újból visszanyitotta az autó összes ajtaját. Kinyitottam az ajtót ismét becsuktam, ugyan ez. Aztán megmozgattam az ajtónál a kábelköteget becsuktam és lám működik ismét. Valószínű hogy csere az összes kábel mert néha nem szokott szólni a hangszóró se ezért gondoltam arra hogy ez a baj. Örülök neki nagyon :S

Link to comment
Megosztás:

Ma reggel melóba menet közben előztem, még nem volt nagyon bemelegedve a motor és elpörgettem vagy 4 ezer-ig. És utána meg szépen felkapcsolgattam 5-ig. És egy 100-as tempóba mentem tovább. Az előzés után kb 2-3 perccel később felvillant a motordiagnosztikai lámpa. 2 percig világított aztán megint elaludt utána nemsokkal megint felgyulladt és megint elaludt. Kérdésem az lenne hogy mi lehet ez? Tavaly augusztusban ugyan ez volt akkor lambdaszonda csere lett, de nem hiszem hogy 6000 km elteltével megint cserélni kéne. Érdekes mert januárban mikor jöttem kifelé Franciába (ott dolgozok, és először jöttem ki a Vekivel akkor is ugyan ez volt csak akkor 150-es tartós tempónál) Akkor megálltam vártam egy picit aztán mentem tovább utána 800 km-en keresztül nem volt semmi. A 2200 Km es úton 2x villant fel. Vajon mi lehet ez? És mért csak időközönként? Este mikor jöttem haza akkor semmi nemvolt. Esetleg hogy tudnám megnézni hogy mi a hibakód? Mert próbáltam kivillogtatni de nem hogy villogna de még el is alszik a motordiagnosztikai lámpa.

Link to comment
Megosztás:

Ma reggel melóba menet közben előztem, még nem volt nagyon bemelegedve a motor és elpörgettem vagy 4 ezer-ig. És utána meg szépen felkapcsolgattam 5-ig. És egy 100-as tempóba mentem tovább. Az előzés után kb 2-3 perccel később felvillant a motordiagnosztikai lámpa. 2 percig világított aztán megint elaludt utána nemsokkal megint felgyulladt és megint elaludt. Kérdésem az lenne hogy mi lehet ez? Tavaly augusztusban ugyan ez volt akkor lambdaszonda csere lett, de nem hiszem hogy 6000 km elteltével megint cserélni kéne. Érdekes mert januárban mikor jöttem kifelé Franciába (ott dolgozok, és először jöttem ki a Vekivel akkor is ugyan ez volt csak akkor 150-es tartós tempónál) Akkor megálltam vártam egy picit aztán mentem tovább utána 800 km-en keresztül nem volt semmi. A 2200 Km es úton 2x villant fel. Vajon mi lehet ez? És mért csak időközönként? Este mikor jöttem haza akkor semmi nemvolt. Esetleg hogy tudnám megnézni hogy mi a hibakód? Mert próbáltam kivillogtatni de nem hogy villogna de még el is alszik a motordiagnosztikai lámpa.

Szerintem keress valami megbízhatóbb szerelőt, akinek van Tech2-je, azzal konkrétan meg lehet nézni a tárolt hibákat +amire még esetleg kiváncsi vagy. Így legalább konkrét válaszokat kaphatsz <_<

Link to comment
Megosztás:

Szerintem keress valami megbízhatóbb szerelőt, akinek van Tech2-je, azzal konkrétan meg lehet nézni a tárolt hibákat +amire még esetleg kiváncsi vagy. Így legalább konkrét válaszokat kaphatsz <_<

Szerintem ez lesz péntek délután. Úgyis csak délig dolgozok és a melóhelytől nemmesze van egy Opel szerviz, arra gondoltam hogy oda elviszem. Igazából március 11-én megyek vissza Magyarországra szóval lehet addig keresek inkább egy normális szerelőt, mert a márkaszerviz az szerintem itt is rohadt drága. De így meg nem merek hazaindulni, mert autópályán lerobbanni az nagyon szar.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ez lesz péntek délután. Úgyis csak délig dolgozok és a melóhelytől nemmesze van egy Opel szerviz, arra gondoltam hogy oda elviszem. Igazából március 11-én megyek vissza Magyarországra szóval lehet addig keresek inkább egy normális szerelőt, mert a márkaszerviz az szerintem itt is rohadt drága. De így meg nem merek hazaindulni, mert autópályán lerobbanni az nagyon szar.

Én nekem is az a rémálmom, de szerencsére még egyszer sem maradtam ott. Amúgy opel márkaszervizzel nekem itt győrben nincs jó tapasztalatom <_<

Link to comment
Megosztás:

Én nekem is az a rémálmom, de szerencsére még egyszer sem maradtam ott. Amúgy opel márkaszervizzel nekem itt győrben nincs jó tapasztalatom <_<

Itt kint Franciába apám Renault-át márkaszerviz csinálta, 1 év garanciát is vállaltak a szerelésre, az alkatrészre meg a gyártó 2 évet. Igaz hogy majd egy hétig volt ott az autó de akkor nem tudtunk mást csinálni, december volt és kellet volna hazajönni. Szerintem az itteni keresetet nézve nem volt drága, és jó munkát végeztek. Azóta semmi baj "kopp-kopp-kopp"! Majd mesélek hogy mi volt, érdekel nagyon.

Link to comment
Megosztás:

Melyikkel a kettő közül? No nem mintha oda tervezném vinni, de azért jó tudni.

Hogy mi a neve az passz, de amelyik ott van a házgyártól nem messze. Egyszer elkezdett rángatózni menet közben a veki, majd egyre sűrűbben. Világított a check lámpa is, ezért gondoltam kiolvastatom a baját. Na ott aztán meg akartak velem vetetni mindent. Kezdődött, hogy lehet lyukas a kipuffom azért (???), majd légtömegmérő, AGR szelep, gyertyák, főtengely-vezérmű jeladó meg még egy-két apróság. Aztán egyik este indultam volna, de eszembe jutott, hogy üres az ablakmosó tartályom. Járó motornál öntöttem bele a lötyit, amikor is így szürkületben megláttam, hogy az egyik gyujtókábel néha-néha dob egy szikrát. Másnap vettem bele 8000-ért egy szettet, s lám meggyógyult a veci. Hát ennyi a történet. Azóta Enesére járok, ott egy ezresért kiolvassák, ha néha világít az a szép sárga lámpácska <_<

Link to comment
Megosztás:

Hogy mi a neve az passz, de amelyik ott van a házgyártól nem messze. Egyszer elkezdett rángatózni menet közben a veki, majd egyre sűrűbben. Világított a check lámpa is, ezért gondoltam kiolvastatom a baját. Na ott aztán meg akartak velem vetetni mindent. Kezdődött, hogy lehet lyukas a kipuffom azért (???), majd légtömegmérő, AGR szelep, gyertyák, főtengely-vezérmű jeladó meg még egy-két apróság. Aztán egyik este indultam volna, de eszembe jutott, hogy üres az ablakmosó tartályom. Járó motornál öntöttem bele a lötyit, amikor is így szürkületben megláttam, hogy az egyik gyujtókábel néha-néha dob egy szikrát. Másnap vettem bele 8000-ért egy szettet, s lám meggyógyult a veci. Hát ennyi a történet. Azóta Enesére járok, ott egy ezresért kiolvassák, ha néha világít az a szép sárga lámpácska <_<

Ma este elmentem meló után egy szervizbe kérni időpontot, péntek délután 4-re kaptam is. Megkérdeztem hogy mennyibe fog kerülni a hibakód kiolvasás és mondta a srác hogy 29€ (7830 Ft) Hát nem tartom vészesen drágának de az 1000Ft.nál jóval több. De inkább megnézetem hogy mi volt az minthogy történjen valami. Néztem még gyertyákat is mert mióta nálam van még nem lett cserélve és kitudja hogy előtte mikor lett. 25€ (6750 FT) NGK kétpólusú 4 db. Kinek mi a véleménye megéri kicserélni vagy nem?

Link to comment
Megosztás:

Ma este elmentem meló után egy szervizbe kérni időpontot, péntek délután 4-re kaptam is. Megkérdeztem hogy mennyibe fog kerülni a hibakód kiolvasás és mondta a srác hogy 29€ (7830 Ft) Hát nem tartom vészesen drágának de az 1000Ft.nál jóval több. De inkább megnézetem hogy mi volt az minthogy történjen valami. Néztem még gyertyákat is mert mióta nálam van még nem lett cserélve és kitudja hogy előtte mikor lett. 25€ (6750 FT) NGK kétpólusú 4 db. Kinek mi a véleménye megéri kicserélni vagy nem?

Ha nem tudod, hogy mióta vannak benne, szerintem feltétlenül. Remélem szerencséd lesz és csak kontakt hiba miatt rendetlenkedik. Amúgy a kiolvasás itthon opeléknél is 3-5000 Ft. Majd írd meg, hogy mi lett a vége.

Link to comment
Megosztás:

Ma este elmentem meló után egy szervizbe kérni időpontot, péntek délután 4-re kaptam is. Megkérdeztem hogy mennyibe fog kerülni a hibakód kiolvasás és mondta a srác hogy 29€ (7830 Ft) Hát nem tartom vészesen drágának de az 1000Ft.nál jóval több. De inkább megnézetem hogy mi volt az minthogy történjen valami. Néztem még gyertyákat is mert mióta nálam van még nem lett cserélve és kitudja hogy előtte mikor lett. 25€ (6750 FT) NGK kétpólusú 4 db. Kinek mi a véleménye megéri kicserélni vagy nem?

GM-et vegyél. Komolyan nekem is volt már benne 2 féle NGK és egy félig meddig sportosnak mondható sct 3 pólusú de ez a gm a legjobb és csak 1300 darabja és ez is 2 pólusú.

Link to comment
Megosztás:

Hello

sziasztok en meg uj vagyok itt! szeretnek egy kedesre valaszt kapni ,nem tudom,hogy tud-e valaki segiteni.

2001 b vectram van (Bc kapcsolatos) 2.0 y20dth motorral .ncdr 1500 radiom van gyarilag, kerdes tud valamivel tobb informaciot mint pl. uzemhomerseklet, megteheto km, fordulatszam, stb.

Ha van valaki aki tud segiteni akkor varom a valaszat.

koszi elore is

cseccci

Link to comment
Megosztás:

Amit a BC-k tudnak: külső hőmérséklet, pillanatnyi fogyasztás, átlag fogyasztás, össz fogyasztás literben, megtett kilométer, megtehető kilométer, stopper. Ennél többet nem tudnak tudtommal.

Volt valami BCweb nevű cucc itt az egyik tag fejlesztette az tudott olyanokat mint amiket te írsz de azt külön kell beépíteni és nem tudom, hogy vectrában is működik-e de elvileg mennie kellene. (jelenleg ha jól értesültem nem forgalmazza hanem új verzió jön már ha nem állt át teljesen az E85 elektronikára)

Link to comment
Megosztás:

Amit a BC-k tudnak: külső hőmérséklet, pillanatnyi fogyasztás, átlag fogyasztás, össz fogyasztás literben, megtett kilométer, megtehető kilométer, stopper. Ennél többet nem tudnak tudtommal.

Volt valami BCweb nevű cucc itt az egyik tag fejlesztette az tudott olyanokat mint amiket te írsz de azt külön kell beépíteni és nem tudom, hogy vectrában is működik-e de elvileg mennie kellene. (jelenleg ha jól értesültem nem forgalmazza hanem új verzió jön már ha nem állt át teljesen az E85 elektronikára)

Hello

Kosz, hogy probalsz segiteni. azert vannak nekem valami adatok amit a kijelzn ki ir csak az a problema, hogy nem tudom, hogy mit jelentenek.

Felttenem de nem tudom,hogyan kell feltoltsem az oldalra?

Link to comment
Megosztás:

Hello

Kosz, hogy probalsz segiteni. azert vannak nekem valami adatok amit a kijelzn ki ir csak az a problema, hogy nem tudom, hogy mit jelentenek.

Felttenem de nem tudom,hogyan kell feltoltsem az oldalra?

1. Google fordító

2. ITT vagy ITT fel tudod tölteni a képeket és a linket beilleszteni utána ide!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.