Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Kérnék egy kis segitséget epp ledezem a muszerfalat de amikor raktam volna vissza a mutatok ossze vissza jarnak.Az a kerdesem hogy lehet a muszerfal mutatoit ujra állítani?

A fordulat és a km mutatót csak úgy tudod nullára állítani, ha visszateszed a műszert és adsz egy gyújtást. Akkor a mutatótengelyek beállnak nullára, így tedd fel a mutatókat, hogy nullán legyen. A vízhőfok és benzinszintet pedig asztalon, kiveszed a határoló pöcköket, majd alapállapotban úgy rakod fel, hogy a pöcök helye alatt legyen két miliméterrel a mutató, elvileg jónak kell lennie.

Link to comment
Megosztás:

A fordulat és a km mutatót csak úgy tudod nullára állítani, ha visszateszed a műszert és adsz egy gyújtást. Akkor a mutatótengelyek beállnak nullára, így tedd fel a mutatókat, hogy nullán legyen. A vízhőfok és benzinszintet pedig asztalon, kiveszed a határoló pöcköket, majd alapállapotban úgy rakod fel, hogy a pöcök helye alatt legyen két miliméterrel a mutató, elvileg jónak kell lennie.

Köszi szépen nagyon sokat segitettél!Megyek is megprobálom!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Még annyi kérdésem volna hogy a kocsit kereskedésben vettem már akkor sem müködött a tavirányitója a központizárnak szerintem nincs ráhangolva nem tudja valaki véletlen hogy kell ráhangolni a távirányitot a központizárra?

Beülsz,kulcsot bedugod a helyére,gyújtásra kapcsolod,megnyomod a bezár gombot és kész is!Az ajtó lezár,majd magától kinyílik!

Ha nem csinál semmit,akkor nézd meg az elemet benne! :D

Link to comment
Megosztás:

Beülsz,kulcsot bedugod a helyére,gyújtásra kapcsolod,megnyomod a bezár gombot és kész is!Az ajtó lezár,majd magától kinyílik!

Ha nem csinál semmit,akkor nézd meg az elemet benne! :icon4:

És ha elem ellenőrzése után sem nyit akkor a távirányító nem az autóhoz való :D

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!NCDR-es rádiót kerestetik .... :-) (1100/1500, telematik se lenne rossz, kijelzőt elméletileg meg tudom szerezni..., amíg no NCDR, No CID, feleslegesen nem vásárolok....)

Válaszokat előre is kösziiiii :-)

Mindenki olvassa az összes topicot a B Vectrában,Bocsek pedig már válaszolt is neked hogy a jövő héten megnézi neki milyen van!

Link to comment
Megosztás:

A fordulat és a km mutatót csak úgy tudod nullára állítani, ha visszateszed a műszert és adsz egy gyújtást. Akkor a mutatótengelyek beállnak nullára, így tedd fel a mutatókat, hogy nullán legyen. A vízhőfok és benzinszintet pedig asztalon, kiveszed a határoló pöcköket, majd alapállapotban úgy rakod fel, hogy a pöcök helye alatt legyen két miliméterrel a mutató, elvileg jónak kell lennie.

Sziasztok!

Sikerült a kilóméterórát és a fordulatszám mérőt beállítani de a vizhőfok és a benzinmutató nem müködik még mindig. Probálgattam de gyujtásnál csak fekszenek nem csinálnak semmit.

Ha van még ötlet azt megköszönném!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sikerült a kilóméterórát és a fordulatszám mérőt beállítani de a vizhőfok és a benzinmutató nem müködik még mindig. Probálgattam de gyujtásnál csak fekszenek nem csinálnak semmit.

Ha van még ötlet azt megköszönném!

Mennyire szedted szét az órát, nem lehet, hogy azt a vékony vezetéket elszakítottad ami a műszer lábára van forrasztva? Arra a lábra ami csatlakozik a panelba.

Itt egy kép a lábakról:

azok a vékony tüskék

Kiszedett állapotban mozgasd meg a mutatót óvatosan, ha elengeded lassan kell neki visszamenni alaphelyzetbe. Az is lehet, hogy csak szorul.

Link to comment
Megosztás:

Le kell szedni a kárpitot, összesen 1.5 órát szenvedtem vele én+wessz összesen mert vmi idióta fordítva rakta be az ablaktekerőn az omegagyűrűt és nem lehetett kihúzni -.- Ha valakinek van egy fölös hátsó hangszórója szóljon egyébként :D

Ha válaszol a srác vaterán, és sikerül nyélbe ütni a bizniszt még holnap, akkor - remélhetőleg - hétvégén bekerülnek az újak, és onnantól lesznek fölös gyári hátsó hangszóróim :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Mennyire szedted szét az órát, nem lehet, hogy azt a vékony vezetéket elszakítottad ami a műszer lábára van forrasztva? Arra a lábra ami csatlakozik a panelba.

Itt egy kép a lábakról:

azok a vékony tüskék

Kiszedett állapotban mozgasd meg a mutatót óvatosan, ha elengeded lassan kell neki visszamenni alaphelyzetbe. Az is lehet, hogy csak szorul.

Szia!Én ez alapján szedtem szét a műszerfalat: http://www.opel-magazin.hu/technika/szerel...atalakitas.html

Igazából a mutatók műszereihez és a panelhoz nem nagyon kellet nyúlni csak a fényvezető műanyagot szedtem le róla nem nagyon hiszem hogy ez alatt megsérülhetett viszont lehet hogy egyszer rosszul értem hozza a 12 voltos tápommal amikor próbálgattam hogy sikerült a bekötés és lehet valami zárlatot kapott vagy nem tudom minden esetre most ha elengedem a mutatót fenn akkor szép lassan ereszkedik nulla alá ha gyújtást adok akkor viszont nem áll be nem csinál semmit.

Link to comment
Megosztás:

Szia!Én ez alapján szedtem szét a műszerfalat: http://www.opel-magazin.hu/technika/szerel...atalakitas.html

Igazából a mutatók műszereihez és a panelhoz nem nagyon kellet nyúlni csak a fényvezető műanyagot szedtem le róla nem nagyon hiszem hogy ez alatt megsérülhetett viszont lehet hogy egyszer rosszul értem hozza a 12 voltos tápommal amikor próbálgattam hogy sikerült a bekötés és lehet valami zárlatot kapott vagy nem tudom minden esetre most ha elengedem a mutatót fenn akkor szép lassan ereszkedik nulla alá ha gyújtást adok akkor viszont nem áll be nem csinál semmit.

Nekem is ez volt az egyik kiindulás mikor ledeztem, esetleg még műszerrel mérj rá a két említett lábra, van e valamilyen ellenállás köztük, vagy szakadás. Több ötletem sajna nincs.

Link to comment
Megosztás:

Le kell szedni a kárpitot, összesen 1.5 órát szenvedtem vele én+wessz összesen mert vmi idióta fordítva rakta be az ablaktekerőn az omegagyűrűt és nem lehetett kihúzni -.- Ha valakinek van egy fölös hátsó hangszórója szóljon egyébként :D

Na, bentvan az új hangszórópáros. JBL GTO-528 került bele. Elég jól szól a gyárihoz képest, pedig csak fejegységről hajtom. Főleg a mélyet adja szebben.

Úgyhogy van egy pár fölös hátsó hangszóróm, ha érdekel, keress meg pü-ben.

Link to comment
Megosztás:

Na, bentvan az új hangszórópáros. JBL GTO-528 került bele. Elég jól szól a gyárihoz képest, pedig csak fejegységről hajtom. Főleg a mélyet adja szebben.

Úgyhogy van egy pár fölös hátsó hangszóróm, ha érdekel, keress meg pü-ben.

hátsó ajtó hsz-hoz nem kell semmi beépítő gyűrű? csak simán régi ki új be?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.