Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Sziasztok,

A rendszámtábla világításom nem akar működni. :icon4: Kiszedtem, kitakarítottam, multival rámértem, semmi áram nem jön. Megnéztem a biztit, semmi baja...

Valakinek ötlet? Vagy autóvillamosságis inkább?

Be volt kapcsolva? :D Ha igen,akkor nézz rá a lökhárítónál(ban) a kábelek állapotára!Ha van időd leszedni a lökhárítót,végig tudod követni az egészet!

Ezért szerintem kár egyenlőre autó villamosságihoz vinni!

Link to comment
Megosztás:

Be volt kapcsolva? :D Ha igen,akkor nézz rá a lökhárítónál(ban) a kábelek állapotára!Ha van időd leszedni a lökhárítót,végig tudod követni az egészet!

Ezért szerintem kár egyenlőre autó villamosságihoz vinni!

Hűha... Külön kell bekapcsolni? Nem a világítással együtt kapcsolódik??? Lökös jön majd lefele a hétvégén....

Link to comment
Megosztás:

Hűha... Külön kell bekapcsolni? Nem a világítással együtt kapcsolódik??? Lökös jön majd lefele a hétvégén....

Nem külön,a világítással,de az ember elfelejtheti ezt és azt hiszi hibás valami benne!Vedd ki a műanyag burkolatot és nézz be a résen a kábelek állapotára!

Nincs e elszakadva,korrodálva vagy valami!Esetleg ha eléred mozgasd meg...

Link to comment
Megosztás:

Nem külön,a világítással,de az ember elfelejtheti ezt és azt hiszi hibás valami benne!Vedd ki a műanyag burkolatot és nézz be a résen a kábelek állapotára!

Nincs e elszakadva,korrodálva vagy valami!Esetleg ha eléred mozgasd meg...

Izé, az nem lehet, hogy a csomagtartóban szétcsúszott a kábele? Nekem legalábbis a bal oldali zsanéron van elvezetve egy kábelköteg, gyanítom, abban lesz a világítás is, és annak ráadásul van is a kalaptartó alatt egy csatlakozója, ami miatt sok csomag pakolásakor óvatosan is kell ügyködnöm.

Link to comment
Megosztás:

Na, bentvan az új hangszórópáros. JBL GTO-528 került bele. Elég jól szól a gyárihoz képest, pedig csak fejegységről hajtom. Főleg a mélyet adja szebben.

Úgyhogy van egy pár fölös hátsó hangszóróm, ha érdekel, keress meg pü-ben.

Megérkezett előre a hangszóró kiemelő keret, remélem a srác hozza délután a hangszórókat, mert akkor hétvégén (remélhetőleg) be is szerelem őket. Előre JBL GT6-6C kerül :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Mostanság vettem észre, hogy ha kulcsal zárom le a kocsit (Vectra B2 1.6 benzines 16XEL) akkor ha tovább tartom jobbra elforgatva a kulcsot, akkor nem húzza fel az ablakokat elöl. Esetleg vlki tudja hogy mik lehetnek a tipikus hibaforrások, orvosolta már közületek vlki?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Mostanság vettem észre, hogy ha kulcsal zárom le a kocsit (Vectra B2 1.6 benzines 16XEL) akkor ha tovább tartom jobbra elforgatva a kulcsot, akkor nem húzza fel az ablakokat elöl. Esetleg vlki tudja hogy mik lehetnek a tipikus hibaforrások, orvosolta már közületek vlki?

- A reteszelés működik rendesen mindegyik, de főleg a bal első zárnál? Mert ha nem, akkor előfordulhatnak zavarok ebben a rendszerben.

- A felhúzás úgy működik, ahogy gyárilag kell neki? Gyújtást ha ráadod akkor működik, gyújtás levétele esetén az ajtó kinyitása, majd becsukása után kapcsolnak ki a ledek az elektromos ablak kapcsolóban.

Van még két további dolog, ami okozhatja, bár ezek szerintem nálad nem állnak fent:

- Ha áramtalanítva volt az autó, és még nem lett újra betanítva az ablakemelő szerkezet a végállásokra, akkor nem fogja felhúzni az ablakokat. Csak betanítás után.

- Ha nem gyári az ablakemelő szerkezet beépítése, hanem házilagos, mint nálam, akkor sem fogja felhúzni. Ilyenkor a felhúzó és lehúzó szálat vagy direktben 12V-ra kötik, vagy a gyújtás utáni 12V-ra.

Link to comment
Megosztás:

- A reteszelés működik rendesen mindegyik, de főleg a bal első zárnál? Mert ha nem, akkor előfordulhatnak zavarok ebben a rendszerben.

- A felhúzás úgy működik, ahogy gyárilag kell neki? Gyújtást ha ráadod akkor működik, gyújtás levétele esetén az ajtó kinyitása, majd becsukása után kapcsolnak ki a ledek az elektromos ablak kapcsolóban.

Van még két további dolog, ami okozhatja, bár ezek szerintem nálad nem állnak fent:

- Ha áramtalanítva volt az autó, és még nem lett újra betanítva az ablakemelő szerkezet a végállásokra, akkor nem fogja felhúzni az ablakokat. Csak betanítás után.

- Ha nem gyári az ablakemelő szerkezet beépítése, hanem házilagos, mint nálam, akkor sem fogja felhúzni. Ilyenkor a felhúzó és lehúzó szálat vagy direktben 12V-ra kötik, vagy a gyújtás utáni 12V-ra.

Kössz az ötleteket. Az első kettőt holnap megnézem.

Mostanság volt levéve az akkusaru, ebben az esetben hogy lehet újratanítani a zárat?

Link to comment
Megosztás:

Van ilyen a gyári rendszerben, hogy felhúzza az ablakokat bezárásnál? :D Ez csak kulccsal, vagy valahogy távirányítóval is működik?

Úgy tudom mindegyik ami villanyablak alapból felhúzza ha a kulcsot elfordítva tartod. Ahhoz, hogy távirányító nyomogatására is felhúzza, már kell egy kis kiegészítés, nekem a másodikra - reteszelés, riasztó bekapcsolás - húzza fel. Valamikor volt másik fórumon egy ilyen topic. Ha kell segítek.

Link to comment
Megosztás:

Úgy tudom mindegyik ami villanyablak alapból felhúzza ha a kulcsot elfordítva tartod. Ahhoz, hogy távirányító nyomogatására is felhúzza, már kell egy kis kiegészítés, nekem a másodikra - reteszelés, riasztó bekapcsolás - húzza fel. Valamikor volt másik fórumon egy ilyen topic. Ha kell segítek.

Második gombnyomásra nekem nem húzza fel (csak reteszel, riaszt) , a kulcselfordítós megoldást holnap kipróbálom.

Link to comment
Megosztás:

Második gombnyomásra nekem nem húzza fel (csak reteszel, riaszt) , a kulcselfordítós megoldást holnap kipróbálom.

Ha másodszorra elfordítod, akkor reteszel, és ebben a helyzetben elfordítva kell tartani, mert nem a reteszeléssel egyidőben, hanem azt követően 1-2 másodperccel kezdi felhúzni az ablakokat.

Link to comment
Megosztás:

Kössz az ötleteket. Az első kettőt holnap megnézem.

Mostanság volt levéve az akkusaru, ebben az esetben hogy lehet újratanítani a zárat?

Felhúzod teljesen, majd nyomva tartod a relé kattanásáig. Ezután lehúzod teljesen, szintén nyomva tartod a relé kattanásáig. Ezzel kész is.

Ezután már tudni fogja a végállásokat, és ha 2 mp-ig nyomva tartod a gombokat, akkor teljesen lehúzza vagy felhúzza az ablakokat.

A betanítás előtt csak addig húzza amíg nyomod a gombot.

Link to comment
Megosztás:

Kipróbáltam, tényleg felhúzza az ablakokat ha elfordítva tartom a kulcsot, de nem húzza fel magától tövig. Míg elfordítva tartom folyamatosan húzza, amint elengedem, megáll. A kulcson második gombnyomásra sem húzza fel, csak reteszel és riaszt. Normális ez így? (be van tanítva végállásokra az ablak)

Link to comment
Megosztás:

Kipróbáltam, tényleg felhúzza az ablakokat ha elfordítva tartom a kulcsot, de nem húzza fel magától tövig. Míg elfordítva tartom folyamatosan húzza, amint elengedem, megáll. A kulcson második gombnyomásra sem húzza fel, csak reteszel és riaszt. Normális ez így? (be van tanítva végállásokra az ablak)

Mint írtam kell egy kis kiegészítés ahhoz, hogy a távirányító másodikra felhúzza. Egy egyszerű időzítő ami a központi zár reteszétől kap jelet as annyi ideig feszültséget ad az ablak felhúzó ágára amíg fel nem megy mindegyik. (Ha jól emlékszem a barna vezeték az)

Link to comment
Megosztás:

Mint írtam kell egy kis kiegészítés ahhoz, hogy a távirányító másodikra felhúzza. Egy egyszerű időzítő ami a központi zár reteszétől kap jelet as annyi ideig feszültséget ad az ablak felhúzó ágára amíg fel nem megy mindegyik. (Ha jól emlékszem a barna vezeték az)

Ja, tehát alapból nem tudja? Igazából nem hiányzik ez a lehetőség, csak eddig a kulcselfordítós módszerről sem tudtam. :D

Link to comment
Megosztás:

Mint írtam kell egy kis kiegészítés ahhoz, hogy a távirányító másodikra felhúzza. Egy egyszerű időzítő ami a központi zár reteszétől kap jelet as annyi ideig feszültséget ad az ablak felhúzó ágára amíg fel nem megy mindegyik. (Ha jól emlékszem a barna vezeték az)

Állítólag igen, a barna vezeték csinálja ezt. Viszont amikor még beépítés előtt próbapadon teszteltem az ablakemelőket, a barna vezetékre áramot adva semmisem történt. Akár testet, akár +12 V-ot adtam nekik.

Se az elsők, se a hátsók.

Link to comment
Megosztás:

Ja, tehát alapból nem tudja? Igazából nem hiányzik ez a lehetőség, csak eddig a kulcselfordítós módszerről sem tudtam. :D

Pedig elég hasznos dolog, kár hogy kihagyták gyárilag ezt funkciót. Pl ha kint áll az autód, lehúzott ablakokkal, hogy ne melegedjen be, és mondjuk megered az eső, csak kinyit->bezár->reteszel, és már fent is van az összes ablak.

Link to comment
Megosztás:

Felhúzod teljesen, majd nyomva tartod a relé kattanásáig. Ezután lehúzod teljesen, szintén nyomva tartod a relé kattanásáig. Ezzel kész is.

Ezután már tudni fogja a végállásokat, és ha 2 mp-ig nyomva tartod a gombokat, akkor teljesen lehúzza vagy felhúzza az ablakokat.

A betanítás előtt csak addig húzza amíg nyomod a gombot.

Kössz Adam1, ma játszottam egy kicsit vele reggel le meg felhuzogattam és most meg működött. De nem értettem miért, de így már világos. Ez az infó honnan van, vlmi leírás, vagy tapasztalat?

Link to comment
Megosztás:

Kössz Adam1, ma játszottam egy kicsit vele reggel le meg felhuzogattam és most meg működött. De nem értettem miért, de így már világos. Ez az infó honnan van, vlmi leírás, vagy tapasztalat?

Részben tapasztalat, részben utánna olvasás. A kocsimon én magam villanyosítottam az ablakokat elöl hátul gyári bontott cuccokból, úgyhogy volt alkalmam kitapasztalni a lelki világát :D

A zárásra felhúzást pedig egy gyári villanyablakos autón tapasztaltam ki.

Link to comment
Megosztás:

Részben tapasztalat, részben utánna olvasás. A kocsimon én magam villanyosítottam az ablakokat elöl hátul gyári bontott cuccokból, úgyhogy volt alkalmam kitapasztalni a lelki világát :D

A zárásra felhúzást pedig egy gyári villanyablakos autón tapasztaltam ki.

Ha van kézikönyved, abban is benne van:

ablak.jpg

Link to comment
Megosztás:

Barna/fekete comfort vezeték, 4 ablakosnál, de csak felfele húzza, lefelé nem megy, távval sem, az időzítő megoldás az frankó....

Omega tíousoknál ugyanez a módszer ment távval felfelé (3 gombos, csomagtartó nyitó)...

A kérdésem az volna, hogy onnan van-e valami kivezésrlés ablakra vagy csomira? vagy cseréljem le az omegáéra távirányítóval együtt?? És az immóval mit csináljak?..(ugyebár gyári riasztóval szerelt cucc van benne)

Link to comment
Megosztás:

Nos, a "jó időre" való tekintettel kicseréltem az első hangszórókat. JBL GT6-6C került bele (komponens, a magasat is kicseréltem, szerencsére egy az egybe passzolt, nem kellett mókolni vele), egy régi CD/MP3-as Clarion fejegység hajtja, és még így is ezerszer jobban szól mint a gyári :icon4: A hátsókat már pár hete kicseréltem, azok JBL GTO-528-asok. Elég jó mélyet ad a renszer, így mélyládára nem is lesz szükségem.

A hangszóró borításom a vezető oldalon nagyon rossz állapotban van, de mikor le volt szedve a kárpit, hátulról az ajtóborítás és a rács pöckei közé raktam be egy-egy nikecelldarabot, ami megfeszíti, így nem ugranak ki a rács fülei. Most nagyon patentul fentvannak ;) (hogy tuti legyen, ugyezt megcsináltam a tökéletes állapotú anyós oldali rácsokkal is)

A másik furcsaság, az anyósoldali ajtón a kapaszkodó első felének különálló része. A vezetőoldali az gumi borítású, az anyósoldali műanyag, ráadásul nem is passzol pontosan. Eddig is nyikorgott, de most ráadásul sikerült egy pöckét letörjem, így lötyög is. Kell egyet szerezzek....

Ha már le volt szedve a kárpit, az anyós oldali ablakemelőn állítottam, mert az első részénél megakadt, így mikor húzta fel az ablakot, a 2/3-ánál begyűrte a vízzáró gumit, volt hogy meg is akadt teljesen. Most csak kicsit belassul, de nem bukik előre az ablak és nem gyűri maga alá a gumit.

Más téma. Pénteken nem kis meglepetésemre, mikor beálltam kútra tankolni, nem sikerült kinyissam a tanksapka ajtaját. Gondoltam megadta magát a zár, mert nem hallottam semmi hangját, míg korábban macskanyávogás szerű hangot adott mikor bezártam, gondoltam már a végét járja. Hála ég volt annyi benya a kocsiba hogy fehérvárról hazaérjek füredre. Otthon kiszedtem (így utólag nagyon egyszerű lett volna kinyitni a kútnál, de nem gondoltam hogy a csomagtartóból ennyire könnyen hozzáférni a motorhoz), áramot kap, szóval a vezetékek jók. Szétszedtem, ami nem volt egyszerű mert úgy van össze-műanyaghegesztve a háza. Rádugtam direktbe a motort ahonnan az áramot kapja, és lám működik :D Aztán nyomogattam hogy folyamatosan zárjon, csukjon, és konstatáltam hogy hol működik hol nem. Valamikor összerakom, aztán majd vagy működik vagy nem :icon4: Ha inkább nem, akkor majd veszek egy bontottat ha nem túl drága, egyébként egy kis motor hajtja, mint amilyen a gyerekkori távirányítós autóim ;)

Link to comment
Megosztás:

Más téma. Pénteken nem kis meglepetésemre, mikor beálltam kútra tankolni, nem sikerült kinyissam a tanksapka ajtaját. Gondoltam megadta magát a zár, mert nem hallottam semmi hangját, míg korábban macskanyávogás szerű hangot adott mikor bezártam, gondoltam már a végét járja. Hála ég volt annyi benya a kocsiba hogy fehérvárról hazaérjek füredre. Otthon kiszedtem (így utólag nagyon egyszerű lett volna kinyitni a kútnál, de nem gondoltam hogy a csomagtartóból ennyire könnyen hozzáférni a motorhoz), áramot kap, szóval a vezetékek jók. Szétszedtem, ami nem volt egyszerű mert úgy van össze-műanyaghegesztve a háza. Rádugtam direktbe a motort ahonnan az áramot kapja, és lám működik :D Aztán nyomogattam hogy folyamatosan zárjon, csukjon, és konstatáltam hogy hol működik hol nem. Valamikor összerakom, aztán majd vagy működik vagy nem :icon4: Ha inkább nem, akkor majd veszek egy bontottat ha nem túl drága,

Épp így jártam egyszer én is. De én nem pánikoltam be, mert tudtam, hogy az oldalsó tároló rekesz felől, ahol az emelő, meg az elsúsegály doboz van, hozzáférhető, szóval csak hátra kell húzni a reteszt, és már nyitva is van.

Nálam az érintkezéssel volt probléma, mert akkor megtisztítottam, és picit feszítettem rajtuk, és azóta kis hibátlanul működik.

egyébként egy kis motor hajtja, mint amilyen a gyerekkori távirányítós autóim :icon4:

A központi zárat is hasonló motor mozgatja.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.