Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Így néz ki ami nekem kell, akkor lehet megrendelem onnan, ahonnan linkelted!

Üdv: Laci

Jobb ha megnézed, mert a Vauxhallban különbözhetnek a csatlakozók. Még azonos évjáratú Vectrák között is lehet csatlakozó különbség, konkrétan nekem az övfeszítővel, vagy az ajtó kábelköteggel volt ilyen problémám.

Link to comment
Megosztás:

Így néz ki ami nekem kell, akkor lehet megrendelem onnan, ahonnan linkelted!

Üdv: Laci

Ahogy Adam1 is írta,előtte azért kérdezz rá a számra és nézd meg a csatlakozókat is,nehogy más legyen...Egész nap nézik a gépet,gyorsan válaszolnak!

Link to comment
Megosztás:

Látam több foton is hogy a légzsák visszajelző több auton is világit. Enyémen is elkezdte a vezetö oldali oldal légzsákot irja hibának . Az egyik szerelö azt mondta hogy a stekerel szokott gond leni már többször csinálta de pár nap mulva ujra elöjön a hiba. Kérdésem az lene hogy valaki tud -e megoldást , vagy ismere-e olyan szerelöt Győr környékén aki garantáltan megtudja oldani ezt a probémát.

Link to comment
Megosztás:

Látam több foton is hogy a légzsák visszajelző több auton is világit. Enyémen is elkezdte a vezetö oldali oldal légzsákot irja hibának . Az egyik szerelö azt mondta hogy a stekerel szokott gond leni már többször csinálta de pár nap mulva ujra elöjön a hiba. Kérdésem az lene hogy valaki tud -e megoldást , vagy ismere-e olyan szerelöt Győr környékén aki garantáltan megtudja oldani ezt a probémát.

Nem nehéz kitalálni, hogy a kormány átvezetővel van a gond, az a leggyengébb pontja a rendszernek. Lehet, hogy azt kellene cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Értelek. Csak az a furcsa hogy mindig a vezető oldali oldalégzsákot hoza hibának .

Miért furcsa? A vezető oldali légzsák a kormányon van. Oda kell valamiféle csúszóérintkezős átvezető. Nem pedig fix csatlakozás van, mint az utasoldalinak, illetve az övfeszítőknek.

Link to comment
Megosztás:

Miért furcsa? A vezető oldali légzsák a kormányon van. Oda kell valamiféle csúszóérintkezős átvezető. Nem pedig fix csatlakozás van, mint az utasoldalinak, illetve az övfeszítőknek.

Oldallégzsákkal van gondja a cartársnak! Ülés alatti csatival lesz ott gond, át kell forrasztani és kész.

Link to comment
Megosztás:

Miért furcsa? A vezető oldali légzsák a kormányon van. Oda kell valamiféle csúszóérintkezős átvezető. Nem pedig fix csatlakozás van, mint az utasoldalinak, illetve az övfeszítőknek.

Elnézést valoszinüleg én fogalmaztam rosszul az ülésben lévő légzsákot hoza hibának. De amikkor a szaki multkor törölte a hibát megrángata a stekert és nem jöt elö a hiba aztán pár napra rá menetközbe egyszercsak megint elő jöt a hiba. Ezért gondolom hogy esetleg nem a stekernél van a hiba , ha jól tudom az ajtoban is van valami érzékelője a légzsákna még esetleg én arra gyanakszom nem tudom azal volt-e már valakinek gondja.

Link to comment
Megosztás:

Mint írtam kell egy kis kiegészítés ahhoz, hogy a távirányító másodikra felhúzza. Egy egyszerű időzítő ami a központi zár reteszétől kap jelet as annyi ideig feszültséget ad az ablak felhúzó ágára amíg fel nem megy mindegyik. (Ha jól emlékszem a barna vezeték az)

Azt meg tudod mondani, hogy a központi zár vezérlőn melyik az a vezeték, amelyiken +12V jelenik meg, amikor reteszelem a zárakat?

Link to comment
Megosztás:

A 28 lábú csatlakozó 10-es pontja az, sajnos a vezeték színét nem tudom.

Köszi, közben megnéztem az elektromos rajzot, és azon meg 18-as számú csatit írja. Mondjuk elég szar a szkennelés minősége, lehet 10-es is, de inkább 18-asnak nézem. A színét két-feketének írja, ami alapján meg is találtam, a vezérlőn lényegében a 28-as csatinak ez a legvastagabb vezetéke.

És valóban működik is, alaphelyzetben test van rajta, reteszeléskor meg +12 V.

Van egy komfort elektronikám, ami 3 mp-ig ad ki jelet, ha a bementén jelet kap. Ehhez hozzá kell kapcsoljak 4 darab relét, ami egyenként felhúzza mind a 4 ablakot (lényegében "megnyomja" mind a 4 felfelé húzó kapcsolót 3 mp-ig, innen az ablakok felmennek ütközésig).

Ez a 4 relé egy külön dobozban lenne, amihez szükségem lenne valami univerzális csatlakozóra+ellendarabra. Ilyen csatit szerintetek honnan lehetne szerezni? Vaterán nem találtam.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, közben megnéztem az elektromos rajzot, és azon meg 18-as számú csatit írja. Mondjuk elég szar a szkennelés minősége, lehet 10-es is, de inkább 18-asnak nézem. A színét két-feketének írja, ami alapján meg is találtam, a vezérlőn lényegében a 28-as csatinak ez a legvastagabb vezetéke.

És valóban működik is, alaphelyzetben test van rajta, reteszeléskor meg +12 V.

Van egy komfort elektronikám, ami 3 mp-ig ad ki jelet, ha a bementén jelet kap. Ehhez hozzá kell kapcsoljak 4 darab relét, ami egyenként felhúzza mind a 4 ablakot (lényegében "megnyomja" mind a 4 felfelé húzó kapcsolót 3 mp-ig, innen az ablakok felmennek ütközésig).

Ez a 4 relé egy külön dobozban lenne, amihez szükségem lenne valami univerzális csatlakozóra+ellendarabra. Ilyen csatit szerintetek honnan lehetne szerezni? Vaterán nem találtam.

Nem kell 4 relé, elég egy is, a 28 lábú csati 24-es pontjára kötni. a 3 másodperc szerintem kevés lesz.

Itt egy kapcsolás:

Ablakfelh_z_saj_t.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nem kell 4 relé, elég egy is, a 28 lábú csati 24-es pontjára kötni.

Nekem nem gyári az ablakemelőm, hanem én építettem be, au ablakemelő kapcsolók állandóan működnek, nem csak gyújtáson, vagy az első ajtó becsukásig. Alapból semmi kapcsolat sincs a zár és az ablakemelő között, mint a gyáriaknál, mert az 5-ödik szálat, amit a gyáriak kihasználnak ezzel az elektronikával, nincs bekötve. Tehát kulcs elfordítva tartásnál nem húzza fel az ablakokat a centrálzár. Ezért nekem nem működik ez a kapcsolás.

a 3 másodperc szerintem kevés lesz.

Itt egy kapcsolás:

Ablakfelh_z_saj_t.jpg

Ha 3 másodpercig nyomva tartod az bármelyik ablakemelő gombot, akkor lehúzott állapotából felmegy automatán az ablak, egészen ütközésig, a komfort elektronikák segítségével. Ezt használom ki, a 4 relével jelet adok az ablakok felhúzó ágára 3 másodpercig, külön külön mind a 4-re.

Link to comment
Megosztás:

Nekem nem gyári az ablakemelőm, hanem én építettem be, au ablakemelő kapcsolók állandóan működnek, nem csak gyújtáson, vagy az első ajtó becsukásig. Alapból semmi kapcsolat sincs a zár és az ablakemelő között, mint a gyáriaknál, mert az 5-ödik szálat, amit a gyáriak kihasználnak ezzel az elektronikával, nincs bekötve. Tehát kulcs elfordítva tartásnál nem húzza fel az ablakokat a centrálzár. Ezért nekem nem működik ez a kapcsolás.

Ha 3 másodpercig nyomva tartod az bármelyik ablakemelő gombot, akkor lehúzott állapotából felmegy automatán az ablak, egészen ütközésig, a komfort elektronikák segítségével. Ezt használom ki, a 4 relével jelet adok az ablakok felhúzó ágára 3 másodpercig, külön külön mind a 4-re.

Így már értem, nekem gyári mind a négy azért lehet 1 relével. A 24-es pont az ami az összes ablakot felhúzza ha zárva tartod a kulcsot az ajtóban.

Sok sikert az építéshez.

Link to comment
Megosztás:

Így már értem, nekem gyári mind a négy azért lehet 1 relével. A 24-es pont az ami az összes ablakot felhúzza ha zárva tartod a kulcsot az ajtóban.

Sok sikert az építéshez.

Van az ablakemelő motoron egy ötödik, barna vagy fekete szál, elvileg az végzi a felhúzást a gyári bekötésnél, ha elfordítva tartod a kulcsot.

Amíg kint voltak az ablakemelők a próba padon, kipróbáltam, csinál-e valamit az emelő szerkezet, ha arra +12V-ot vagy testet kötök. Nem csinált semmit, úgyhogy nem is kötöttem be őket.

Az elképzelésem működik a gyakorlatban is, a próbalámpa 3 mp-ig világított, reteszeléskor. Ez meg már bőven elég lesz ahhoz, hogy felhúzza az ablakokat is. Annyi egyszerűsítés lesz, hogy két dupla kimenetű relé lesz, így nem kell 4, hanem elég 2.

Link to comment
Megosztás:

Oksa megoldódott a problémám

Leírom ha valakinek esetleg beletörne a bicskája.

http://kepfeltoltes.hu/110802/err_l_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/110802/erre_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

És a megoldás :

http://kepfeltoltes.hu/110802/itt_van_www....ltoltes.hu_.jpg

Esetleg még annyit,ha kell mind a 2 csatló összes lábkiosztása akkor szóljatok FELTESZEM !!!

:) :D Üdv mindenkinek !!!

Nekem van ilyen obd2-es kütyüm, mondanom sem kell hogy nem sikerült kapcsolatot létesítenem a vassal. Viszont nem tudom hogy ilyen lábkiosztás-problémám van-e, mert nekem egyezik a kütyün és a kocsiban levő.

Link to comment
Megosztás:

A linkelt képen B Vectra csatlakozója van? Az enyém nagyon nem így néz ki, pontosabban a csatlakozó stimmel, de fixen van beépítve, emlékeim szerint nem lehet így kihúzni kábelen.

De ki lehet húzni.... nem fix... fülek tartják a helyén.

annyiban különbözik a tied ettől hogy a tied körül nincs az a "perem" csak maga a csati belseje van !

Ez egy FORD csatlakozó vagyis pontosítok........... ez egy OBD2 -es csatlakozó ami szabvány minden autónál........ egy ami nem szabvány az az hogy más a bekötése de ott a bekötésről a rajz

Az első képen egy "A" vectra vagy "F" Astra csatlakozó láccik (10 pines) a második kép egy OBD2 -es csatlakozó... a harmadik kép az átalakítási bekötést mutatja

Ha bármi kérdés van xoljatok

Link to comment
Megosztás:

Üdv a fórumon! Tavaly nekem is volt hasonló, először csak recsegő hangok jöttek belőle, aztán akkor volt para, mikor Milánóban egy soksávos kanyarban a csúcsforgalomban ugyanígy beakadt a kormányom, elég nagy tempónál, és hát az olaszok nem arról híresek hogy betartják a követési távolságot... Nálam is az erő győzött, de azért nem kicsit beparáztam. Aztán ezt még egyszer eljátszotta Bolognában pár napra rá, ugyanígy az erős ellenrántás megoldotta. Azóta semmi hang nem jön ki belőle, én még nem szedtem szét, nem tudom mim törhetett el, de a kapcsolóim jók. :D

Javítom magam. A kapcsolóim nem tökéletesek. Az index balra kanyarodás után 10-ből 8-szor nem ugrik vissza. Kb hétvége óta romlott a helyzet. Jobbra tökéletes :)

Link to comment
Megosztás:

Javítom magam. A kapcsolóim nem tökéletesek. Az index balra kanyarodás után 10-ből 8-szor nem ugrik vissza. Kb hétvége óta romlott a helyzet. Jobbra tökéletes :)

Műanyag kikopott .........csere ......... vagy tedd ki a kezed :D úgyis ott ülsz :D most képzeld el ha jobbra nem menne? :D))))))))))

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.