Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Nekem az elmúlt egy évben ugyan ezt játszotta ugyan úgy az anyós oldali. Nálam is ez volt, hogy néha nem zárta le, néha nem nyitotta, de idővel mindig helyrejött. Na ez egy héttel ezelőtt megszűnt létezni. Nem nyit, nem zár...

Várom a fejleményeket, hogy mire jutottál vele.. :lol:

Találtam egy ilyet, hátha segít.

http://aty.hu/bveci2/kozpzar/kozpzar.htm

Link to comment
Megosztás:

Köszi :lol: Én egyenlőre csak leszedem a kárpitot (holnap ha nem lesz -10) és kicsit megtisztítom meg befújkálom!Ha legközelebb is elkezdi csinálni,akkor csere!

Hol lehet kapni ilyen mikrokapcsolót?

Annak semmi értelme. Csak azt éred el vele, hogy a WD40, vagy a kontakt spray leoldja a zsírt a zárban olyan helyekről, ahonnan nem kellene.

Az a zár egy komoly mechanikai szerkezet, amiben rengeteg csúszó, súrlódó alkatrész van. Írtam privit.

Link to comment
Megosztás:

Köszi :lol: Én egyenlőre csak leszedem a kárpitot (holnap ha nem lesz -10) és kicsit megtisztítom meg befújkálom!Ha legközelebb is elkezdi csinálni,akkor csere!

Hol lehet kapni ilyen mikrokapcsolót?

A Tobak utca környékén a Penny parkolója mögött van egy elektronikai kereskedés, ott biztosan kapsz (Bár azt nem tudom, hogy létezik-e még az üzlet?)

Link to comment
Megosztás:

A CDR 500-as is tudja.

Van. Volt olyan gyári rádió, amelyik tudta a sebességfüggő hangerőt. Sőt, néhány nem gyári is tudja ezt, és össze lehet vele hozni.

untitled_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ha megnézed az elektromos rajzot, ott is benne lesz, "WEG" kóddal jelölik az ABS sebességjelet.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is csinált olyat a vezető oldali, hogy télen, és mindig csak akkor hol nyitott hol nem. Szétszedtem megfújkáltam azóta is jó. De a kapcsolót kicserélni sem nehéz. Bemész egy elektronikai boltba, és szerintem lehet kapni.

Köszi :lol: Én egyenlőre csak leszedem a kárpitot (holnap ha nem lesz -10) és kicsit megtisztítom meg befújkálom!Ha legközelebb is elkezdi csinálni,akkor csere!

Hol lehet kapni ilyen mikrokapcsolót?

Link to comment
Megosztás:

Nekem is csinált olyat a vezető oldali, hogy télen, és mindig csak akkor hol nyitott hol nem. Szétszedtem megfújkáltam azóta is jó. De a kapcsolót kicserélni sem nehéz. Bemész egy elektronikai boltba, és szerintem lehet kapni.

Nem érdemes sztórakozni vele, mert nagyobb kárt csinál, ha bezárva marad.

Link to comment
Megosztás:

Annak semmi értelme. Csak azt éred el vele, hogy a WD40, vagy a kontakt spray leoldja a zsírt a zárban olyan helyekről, ahonnan nem kellene.

Az a zár egy komoly mechanikai szerkezet, amiben rengeteg csúszó, súrlódó alkatrész van. Írtam privit.

Nekem is csinált olyat a vezető oldali, hogy télen, és mindig csak akkor hol nyitott hol nem. Szétszedtem megfújkáltam azóta is jó. De a kapcsolót kicserélni sem nehéz. Bemész egy elektronikai boltba, és szerintem lehet kapni.

Fújni vagy nem fújni,az itt a kérdés! :lol: Apró darabjaira nem fogom szétszedni,ahol látom hogy zsírozva van,ott adok még neki,ahol látom hogy tisztítani kell ott befújom!Mivel nem értek hozzá és tönkre nem akarom tenni,így laikus módjára próbálkozom csak ezzel!

Adam1 tud nekem küldeni pár mikrokapcsolót,így ha szükség lesz rá,meglesznek az alkatrészek a cseréhez!(köszönöm)

Link to comment
Megosztás:

Nem reteszelődött az be, csak egyik nyitásnál nem csinált semmit sem. Megszorult vagy tudja a franc. Kárpit le, kp zár műanyag burkolata szétver, kinyit, aztán mehet vissza az új :lol:

Bereteszelődött? Na erről beszélek.

Hogy sikerült végül kinyitni?

Link to comment
Megosztás:

Nem reteszelődött az be, csak egyik nyitásnál nem csinált semmit sem. Megszorult vagy tudja a franc. Kárpit le, kp zár műanyag burkolata szétver, kinyit, aztán mehet vissza az új :lol:

Arra nem emlékszel véletlenül hogy mikor kívülről próbáltad nyitni,nem úgy tűnt a ajtónyitó karon mint ha nyitva lenne,de nem nyitotta csak kattant egyet a felső részénél???(ezt a napot is átaludtam,ma sem lett megnézve) ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem

Olyan volt mint amit bezártam, és valami oknál fogva zárva is maradt. Meg van még a zárbetét, igaz szétvertem. ;)

Arra nem emlékszel véletlenül hogy mikor kívülről próbáltad nyitni,nem úgy tűnt a ajtónyitó karon mint ha nyitva lenne,de nem nyitotta csak kattant egyet a felső részénél???(ezt a napot is átaludtam,ma sem lett megnézve) :lol:
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap előtt sajnos leégett a házunk, és benn égett mind a 2 kulcsa a vectrának. a fém részét meg találtuk csak leolvadt a fogója. az lenne a kérdésem hogy az immobilisert nem lehet valahogy kiiktatni hogy be lehessen indítani? teker az indítómotor , de nem indul el, és a motor visszajelző lámpa villog.

A riasztót sikerült elhalgattatni de nem hiszem h ki van kapcsolva csak éppen nem riaszt.

Válaszokat köszönöm!!!

Link to comment
Megosztás:

Huuuuuu hát maximális részvétem. Próbáld meg azt hogy nézd meg esetleg a megégett műanyag részt odateszed a kormány alá a kulcsnyílás közelébe. Ha nem sérült az immo része a kulcsnak nagyon akkor indulnia kéne. Vagy esetleg szedd szét a műanyag részt. Az immo a kulcsban egy pár mm-es téglalap kis valami. Ha az megvan akkor a fent említett eljárás.....

Sziasztok!

Tegnap előtt sajnos leégett a házunk, és benn égett mind a 2 kulcsa a vectrának. a fém részét meg találtuk csak leolvadt a fogója. az lenne a kérdésem hogy az immobilisert nem lehet valahogy kiiktatni hogy be lehessen indítani? teker az indítómotor , de nem indul el, és a motor visszajelző lámpa villog.

A riasztót sikerült elhalgattatni de nem hiszem h ki van kapcsolva csak éppen nem riaszt.

Válaszokat köszönöm!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap előtt sajnos leégett a házunk, és benn égett mind a 2 kulcsa a vectrának. a fém részét meg találtuk csak leolvadt a fogója. az lenne a kérdésem hogy az immobilisert nem lehet valahogy kiiktatni hogy be lehessen indítani? teker az indítómotor , de nem indul el, és a motor visszajelző lámpa villog.

A riasztót sikerült elhalgattatni de nem hiszem h ki van kapcsolva csak éppen nem riaszt.

Válaszokat köszönöm!!!

Nem semmi :lol:

Ha nem megy kelly leírása alapján vagy nem lesz más ötlet,próbálj meg a környéken keresni egy ilyen céget ahol másolnak immos kulcsokat!Ha jól olvastam,akkor az autó kell hozzá,nem tudom esetleg huzatni el e tudod majd addig!

_seth_ a környéken lakik,lehet ismer is ilyen céget a közeledben!

Link to comment
Megosztás:

Így hirtelen sem borsodban sem hajdúban nem ugrik be egy ilyen cég sem bár opelék biztosan meg tudják csinálni ugyanakkor az sem olcsó, úgyis kell új kulcs is így szerintem olcsóbb megvenni a kpzár vezérlőt két kulccsal, immo chippel és gyújtás körüli immo érzékelővel, 20 körül megáll ennek is az ára általában, talán bontóban még olcsóbbra is ki lehet hozni és azt jó eséllyel elég csak berakni és kész is.

Link to comment
Megosztás:

Computer attól még szerintem nem engedi indítani, hozzá kell tanítani azt is nem?

Így hirtelen sem borsodban sem hajdúban nem ugrik be egy ilyen cég sem bár opelék biztosan meg tudják csinálni ugyanakkor az sem olcsó, úgyis kell új kulcs is így szerintem olcsóbb megvenni a kpzár vezérlőt két kulccsal, immo chippel és gyújtás körüli immo érzékelővel, 20 körül megáll ennek is az ára általában, talán bontóban még olcsóbbra is ki lehet hozni és azt jó eséllyel elég csak berakni és kész is.
Link to comment
Megosztás:

Nem maradt a műanyagból semmi sem teljesen elégett,csak a fém maradt.

Akkor valószínűleg az lessz a legjobb megoldás hogy Mátészalkán van az Opel Magocsa, kérek egy árajánlatot először, és ha senki sem tudja kikötni akkor trélerrel elszállíttatom. Vontatni nem igazán lehet mert sem a fék, sem a szervó nem működik álló motornál és még homokon is nehéztekerni a kormányt.

Köszönöm a hozzászólásokat és a részvétet!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Nem maradt a műanyagból semmi sem teljesen elégett,csak a fém maradt.

Akkor valószínűleg az lessz a legjobb megoldás hogy Mátészalkán van az Opel Magocsa, kérek egy árajánlatot először, és ha senki sem tudja kikötni akkor trélerrel elszállíttatom. Vontatni nem igazán lehet mert sem a fék, sem a szervó nem működik álló motornál és még homokon is nehéztekerni a kormányt.

Köszönöm a hozzászólásokat és a részvétet!!!!!

Lehet vontatni :lol: Nem lesz olyan kényelmes de lehetséges és lehet olcsóbb is. (Tegnap vontattak sajnos ;) ).

Link to comment
Megosztás:

Nem maradt a műanyagból semmi sem teljesen elégett,csak a fém maradt.

Akkor valószínűleg az lessz a legjobb megoldás hogy Mátészalkán van az Opel Magocsa, kérek egy árajánlatot először, és ha senki sem tudja kikötni akkor trélerrel elszállíttatom. Vontatni nem igazán lehet mert sem a fék, sem a szervó nem működik álló motornál és még homokon is nehéztekerni a kormányt.

Köszönöm a hozzászólásokat és a részvétet!!!!!

Részvétem :S. Nem tudom hogy mennyire segít de találtam egy oldalt.

http://www.autozar.hu/szolgaltatas.htm

Link to comment
Megosztás:

Ne vidd trélerrel ne költs még arra is. Pár kilométert ki bírsz te is meg a kocsi is. Egyszer egy Astrát húztam németből 1300km-t. Nem lett semmi baja.

Nem maradt a műanyagból semmi sem teljesen elégett,csak a fém maradt.

Akkor valószínűleg az lessz a legjobb megoldás hogy Mátészalkán van az Opel Magocsa, kérek egy árajánlatot először, és ha senki sem tudja kikötni akkor trélerrel elszállíttatom. Vontatni nem igazán lehet mert sem a fék, sem a szervó nem működik álló motornál és még homokon is nehéztekerni a kormányt.

Köszönöm a hozzászólásokat és a részvétet!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.