Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Nem maradt a műanyagból semmi sem teljesen elégett,csak a fém maradt.

Akkor valószínűleg az lessz a legjobb megoldás hogy Mátészalkán van az Opel Magocsa, kérek egy árajánlatot először, és ha senki sem tudja kikötni akkor trélerrel elszállíttatom. Vontatni nem igazán lehet mert sem a fék, sem a szervó nem működik álló motornál és még homokon is nehéztekerni a kormányt.

Köszönöm a hozzászólásokat és a részvétet!!!!!

Nem tudom ennél hogy van,de amikor VW-em kellett hazavontatni,gyújtáson kicsit sebességben ráengedtem a kuplungot menet közben és legalább

a fék rendesen működött!Katalizátor lehet hogy ezt nem szereti,de nálam ez már akkor gatya volt,így nem foglalkoztam vele!

Link to comment
Megosztás:

Nem kell kuplungot nyomogatni. Kormányzár ki, durva nehéz lesz a fék, de lehet fékezni. Kormány meg addig gáz még el nem indulsz. Nem nőnek kell vezetni az biztos.

Nem tudom ennél hogy van,de amikor VW-em kellett hazavontatni,gyújtáson kicsit sebességben ráengedtem a kuplungot menet közben és legalább

a fék rendesen működött!Katalizátor lehet hogy ezt nem szereti,de nálam ez már akkor gatya volt,így nem foglalkoztam vele!

Link to comment
Megosztás:

Nem kell kuplungot nyomogatni. Kormányzár ki, durva nehéz lesz a fék, de lehet fékezni. Kormány meg addig gáz még el nem indulsz. Nem nőnek kell vezetni az biztos.

Nálam elég jól megtartja a vákuumot a rendszer, szóval a fék az jópár fékezést kibír.

Viszont amikor le volt szerelve a generétor és vele együtt a vákuumszivattyú is, akkor durva nehéz volt fékezni, jóval nehezebb, mint gondoltam.

A kormány az nem olyan vészes szervo nélkül, azt azért el lehet tekergetni.

Link to comment
Megosztás:

tothi_87:

"Fejegység

Sony Xplōd MEX-BT3600

FM/CD/MP3/BT/USB/AUX, távirányítóval

Opel-Sony Multikormány Adapter

Erősítő

JBL GT5-A604 4 csatornás erősítő - Ajtók

JBL GT5-A402 2 csatornás erősítő - Mélyláda

Hangszórók

Első ajtókban: JBL CS2165C + magas hangszóró

Hátsó ajtókban: JBL GT5-502 + magas hangszóró

Mélyláda: JBL CS1204 hangszórós JBL láda

Egyéb

SAL 1 farad kondenzátor

SAL aranyozott akkusaruk

Kb 50 méter kábel rca, hangszóró, táp...

Multikormány adapter"

Ez van beépítve nekem. RCA és táp egy oldalon éppen elmehet de ha megoldható mindenképpen a másik oldalon vezesd el még ha kicsivel több is vele a munka.

straega sem írt hülyeséget, úgy még talán könnyebb is hozzáférni a tápkábelhez.

Link to comment
Megosztás:

Sorry átraktam ide ehez a Témához "vág" :)

Köszönöm a segítséget, egyelőre kielégítő volt a válasz :P estleg beépítésnél merülhetnek majd fel kérdéseim de megpróbálom megoldani. egy blaupunkt GTA 400 Flash erősítő fog bekerülni és egy Blaupunkt GTB 300 Dual láda. 4 pár RCA és 8 hangszórókábel az nem kevés :lol: szívesen megnézném mi került ott beépítésre :)

Csatlakozom _Seth_-hez

talán annyi hogy a pedálok felett lévő takaró kárpitot még le venném ezek csak kis elfordítható patentzárakkal vannak rögzítve, és ha befekszel a pedálokhoz fejjel onnan látni is fogsz két "gumidugót" ebből az egyik kemény a másik puha (nálam a baloldali a puha).

A puhán jönnek a kábelek a motor felől én ezen vezettem be a tápot.

Kétféle megoldás van:

1.: villamossági szerelők szerint Ezt a puha dugót átfúrni ;) - hát megnézném - én inkább nem kockáztattam. :lol:

2.: csavarhúzóval kifeszíted az egyik oldalt és bentről kifelé áttolod a tápkábelt bőven és meglátod hol is van az a motortérben én így csináltam

nekem a táp is és az RCA is a bal oldalon megy a küszöbben elférnek nem nehéz berakni

nekem Blaupunkt Velocity Vb 300 láda és egy ugyancsak Blaupunkt GTA 4 Special Mk2 erősítő van benne

Link to comment
Megosztás:

tothi_87:

"Fejegység

Sony Xplōd MEX-BT3600

FM/CD/MP3/BT/USB/AUX, távirányítóval

Opel-Sony Multikormány Adapter

Erősítő

JBL GT5-A604 4 csatornás erősítő - Ajtók

JBL GT5-A402 2 csatornás erősítő - Mélyláda

Hangszórók

Első ajtókban: JBL CS2165C + magas hangszóró

Hátsó ajtókban: JBL GT5-502 + magas hangszóró

Mélyláda: JBL CS1204 hangszórós JBL láda

Egyéb

SAL 1 farad kondenzátor

SAL aranyozott akkusaruk

Kb 50 méter kábel rca, hangszóró, táp...

Multikormány adapter"

Ez van beépítve nekem. RCA és táp egy oldalon éppen elmehet de ha megoldható mindenképpen a másik oldalon vezesd el még ha kicsivel több is vele a munka.

straega sem írt hülyeséget, úgy még talán könnyebb is hozzáférni a tápkábelhez.

megtaláltam az autódat. http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=27295# Szép! :lol: A B2-es fényszórók nekem is terveben vannak, csak előbb rendberakatom az autót. vár rá egy kis kuplungtárcsa csere nyomólappal, vezérműszíj és ékszíjcsere, olajcsere, gyertyacsere, axiális gömbfej csere, bal első kerékagy csere. Röviden ennyi ;)

Link to comment
Megosztás:

Sorry átraktam ide ehez a Témához "vág" :)

Csatlakozom _Seth_-hez

talán annyi hogy a pedálok felett lévő takaró kárpitot még le venném ezek csak kis elfordítható patentzárakkal vannak rögzítve, és ha befekszel a pedálokhoz fejjel onnan látni is fogsz két "gumidugót" ebből az egyik kemény a másik puha (nálam a baloldali a puha).

A puhán jönnek a kábelek a motor felől én ezen vezettem be a tápot.

Kétféle megoldás van:

1.: villamossági szerelők szerint Ezt a puha dugót átfúrni ;) - hát megnézném - én inkább nem kockáztattam. :lol:

2.: csavarhúzóval kifeszíted az egyik oldalt és bentről kifelé áttolod a tápkábelt bőven és meglátod hol is van az a motortérben én így csináltam

nekem a táp is és az RCA is a bal oldalon megy a küszöbben elférnek nem nehéz berakni

nekem Blaupunkt Velocity Vb 300 láda és egy ugyancsak Blaupunkt GTA 4 Special Mk2 erősítő van benne

Köszi a segítséget, nekem az a pedálok feltt lévő takaró kárpit az hiányzik úgyhogy azzal sem kell bajlódnom. :P

Az sem szolhat rosszul :)

Link to comment
Megosztás:

A fűtésprobléma talán megoldva!

Végül is ma szétszedtem és nagy szerencsémre kb. 30 perc kényelmes munkával

Ablaktörlő le, alóla műanyag burkolat ki, pollenszűrő és háza ki

h04mbnwc2a733tzzzpxf.jpg

Majd még a pirosnál két csillagfejű csavar és ez a látvány fogadott

h3uaq69tciljasefufom.jpg

Itt már csak saru le és motort ki kell húzni

yljw0vcl32e6amb58j.jpg

tengelyre WD40, illetve a szénkefék csúszófelületére kontaktspray (egyenlőre)

Most tökéletesen működik kb. fél óra melegedés után még mindig forró levegőt, fúj váltja a fokozatokat, nem fullad le még 1-2 fokozatban sem – szétszedve még takarítás előtt 1-ben egyszerűen leállt – és ha már szétkaptam kitakarítottam a sok falevéltől és sártól, ami a műanyag burkolat alatt volt

Kérdés: Ez mi? :lol:

svz6fnk8i6yu14rei97.jpg

A pollenszűrő ház oldalára van felcsavarozva és valami vákuum vezérelt elektromos kütyü

Link to comment
Megosztás:

Miért használjátok a WD40-et kenőanyagként? A nézzétek meg, hogy egy zsíros felületre WD40-et fújva feloldja a zsírt és még ráadásul el is párolog így rövid ideig lehet javulást hoz látszatra de inkább árt. HS2000 berner vagy hasonló spray már jobb lehet de a legjobb a mezei gépzsír, nem mossa le a víz (wd40-et igen), vastag, jól ken.

Link to comment
Megosztás:

Miért használjátok a WD40-et kenőanyagként? A nézzétek meg, hogy egy zsíros felületre WD40-et fújva feloldja a zsírt és még ráadásul el is párolog így rövid ideig lehet javulást hoz látszatra de inkább árt. HS2000 berner vagy hasonló spray már jobb lehet de a legjobb a mezei gépzsír, nem mossa le a víz (wd40-et igen), vastag, jól ken.
Vagy lehet kapni kifejezetten olajat, ami palackból fújható.
Link to comment
Megosztás:

Én a bringám láncához ilyen sprayt használok: link Olyan hogy kifújom, akkor felhabzik, miközben leoldja a szennyeződéseket. Majd ottmarad egy PTFE-tartalmú kenőréteg. (teljesen szintetikus olaj, teflon adalékkal) Egyszer kipróbáltan az erkélyajtón. Nyikorgás megszűnt, valamint olyan könnyen nyílik, hogy első alkalommal a szokásos erővel csuktam be, és azt hittem hogy kidől tokostul :lol:

Gondolom ezt a Vekin is lehetne használni, nem?

Link to comment
Megosztás:

Miért használjátok a WD40-et kenőanyagként? A nézzétek meg, hogy egy zsíros felületre WD40-et fújva feloldja a zsírt és még ráadásul el is párolog így rövid ideig lehet javulást hoz látszatra de inkább árt. HS2000 berner vagy hasonló spray már jobb lehet de a legjobb a mezei gépzsír, nem mossa le a víz (wd40-et igen), vastag, jól ken.

Én ezt Würth forgalmazásban ismerem, egy zöld színű takony, de tényleg jó!

Nehezen cseppen, sokáig megtartja a szappanhab szerű állagát.

Divat lett a teflon (újra), ebből rengeteg a gagyi, de kifogtam már néhány használhatót is. Sajnos ezek mindegyike ipari felhasználásra készült, üzletben nem igazán találni. De kapcsolat útján mindent lehet...

Érdekes lehet még a motorkerékpároknál használt száraz lánckenő, persze a megfelelő előkészület (fémtiszta felület) után.

Link to comment
Megosztás:

Én ezt Würth forgalmazásban ismerem, egy zöld színű takony, de tényleg jó!

Nehezen cseppen, sokáig megtartja a szappanhab szerű állagát.

Divat lett a teflon (újra), ebből rengeteg a gagyi, de kifogtam már néhány használhatót is. Sajnos ezek mindegyike ipari felhasználásra készült, üzletben nem igazán találni. De kapcsolat útján mindent lehet...

Érdekes lehet még a motorkerékpároknál használt száraz lánckenő, persze a megfelelő előkészület (fémtiszta felület) után.

Igaz, Würth HHS 2000, a féktisztítóm is würth, a berner nem tudom honnan jött de volt valami olyan is :lol: Én is kapom ezeket, hogy mennyibe kerülnek vagy hol lehet ezeket beszerezni nem tudom de 100%, hogy van olyan bolt ahol meg lehet venni. A HHS-ben pl nagyon sok van, egész évben nem fogyott el 1 flakon, féktisztítóból ellenben gagyit kell venni mert nagyon fogy mind1 milyen.

Teflon nekem annyira nem jött be, túlzottan ragad bele a kosz.

Link to comment
Megosztás:

Hellotok!

Kérdésem a következő: mennyi feszt kell mutatnia a multiméternek, ha rámérek az aksira? Este megjátszottam és ezek az értékek jöttek:

Alapállapot: 14,6V

Indítás után: 19.7V

Terheléssel: 18.7V - minden létező elektromos kütyüt bekapcsoltam.

Rendben van, nem sok egy kicsit? Köszi! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igaz, Würth HHS 2000, a féktisztítóm is würth, a berner nem tudom honnan jött de volt valami olyan is ;) Én is kapom ezeket, hogy mennyibe kerülnek vagy hol lehet ezeket beszerezni nem tudom de 100%, hogy van olyan bolt ahol meg lehet venni. A HHS-ben pl nagyon sok van, egész évben nem fogyott el 1 flakon, féktisztítóból ellenben gagyit kell venni mert nagyon fogy mind1 milyen.

Teflon nekem annyira nem jött be, túlzottan ragad bele a kosz.

Würth, Berner, Reca... ez mind ugyanaz, de mégsem egészen! A termékeiket területi képviselők forgalmazzák, így autósboltokba, műhelyekbe könnyen eljutnak.

A féktisztítónak a nagy hátránya, hogy a hajtógáz okádja kifelé a palackból, ha kell, ha nem.

Én a Pentisol 1100 nevű anyagot használom, kannás kiszerelés, a hozzávaló viráglocsoló spriccelővel. A porlasztást én szabályozom, és csak annyit spriccelek, hogy ne pazaroljam. Mondjuk ezt mással is így teszem... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hellotok!

Kérdésem a következő: mennyi feszt kell mutatnia a multiméternek, ha rámérek az aksira? Este megjátszottam és ezek az értékek jöttek:

Alapállapot: 14,6V

Indítás után: 19.7V

Terheléssel: 18.7V - minden létező elektromos kütyüt bekapcsoltam.

Rendben van, nem sok egy kicsit? Köszi! :lol:

12,25 V alatt nem lehet az akku (kivéve indítás alatt), mert az hosszabb távon károsítja az akkut.

A töltés pedig 14,4 V felett nem lehet, mert az megint károsítja az akkut.

Ez a 14,6 V hogy jött ki? Mert amúgy szeretnék olyan 12V-os akkut látni, ami üresjárásban 14,6 V-ot produkál ;)

Én először ellenőrizném, azt a multimétert először, nem-e hülyeségeket mutat. 18,7 V-nál szerintem kiégnének a halogén izzók a fényszóróban.

Link to comment
Megosztás:

Hellotok!

Kérdésem a következő: mennyi feszt kell mutatnia a multiméternek, ha rámérek az aksira? Este megjátszottam és ezek az értékek jöttek:

Alapállapot: 14,6V

Indítás után: 19.7V

Terheléssel: 18.7V - minden létező elektromos kütyüt bekapcsoltam.

Rendben van, nem sok egy kicsit? Köszi! :lol:

Szia! Fessz. szabályzó ?

Link to comment
Megosztás:

12,25 V alatt nem lehet az akku (kivéve indítás alatt), mert az hosszabb távon károsítja az akkut.

A töltés pedig 14,4 V felett nem lehet, mert az megint károsítja az akkut.

Ez a 14,6 V hogy jött ki? Mert amúgy szeretnék olyan 12V-os akkut látni, ami üresjárásban 14,6 V-ot produkál :lol:

Én először ellenőrizném, azt a multimétert először, nem-e hülyeségeket mutat. 18,7 V-nál szerintem kiégnének a halogén izzók a fényszóróban.

Szia! Fessz. szabályzó ?

Erre gondolnék én is első körben, de... ez egy régi típusú multiméter volt, akkor reggel rámérek megint, meg délután egy rendessel(újjal).

Hát erre nagyon kíváncsi vagyok, mert én is azt gondoltam, hogy ez így nem frankó, de akkor lehet a régi gép a ludas-Köszi, holnap estére kiderül. ;)

Link to comment
Megosztás:

...

Én először ellenőrizném, azt a multimétert először, nem-e hülyeségeket mutat....

nem rossz ötlet van pl egy olyan multimeterem cégnél amit ha rögzítek egy "értéknél" akkor ahoz képest kezd mérni vagy azt mindig hozzá adja-elveszi

ez a funkció egy mechanikus gomb a műszer bal felső sarkában

Természetesen nem feltételezem hogy nem megy a használat de akármikor benyomódhat aztán ? akármi is történhet ;) :)

nézd meg agy próbát megér!

Erre gondolnék én is első körben, de... ez egy régi típusú multiméter volt, akkor reggel rámérek megint, meg délután egy rendessel(újjal).

Hát erre nagyon kíváncsi vagyok, mert én is azt gondoltam, hogy ez így nem frankó, de akkor lehet a régi gép a ludas-Köszi, holnap estére kiderül. :lol:

Na ha már megírtam elküldöm az új műszer néha jobb lehet :)

aztán jó legyen ám a vas Dec. 10-re

Link to comment
Megosztás:

Nekem Berner van valami piros palackos, de az is habzik ha kifújom. Fehér, és jó ;)

Nem válaszoltál hogy a kocsiddal mi van?

Igaz, Würth HHS 2000, a féktisztítóm is würth, a berner nem tudom honnan jött de volt valami olyan is :lol: Én is kapom ezeket, hogy mennyibe kerülnek vagy hol lehet ezeket beszerezni nem tudom de 100%, hogy van olyan bolt ahol meg lehet venni. A HHS-ben pl nagyon sok van, egész évben nem fogyott el 1 flakon, féktisztítóból ellenben gagyit kell venni mert nagyon fogy mind1 milyen.

Teflon nekem annyira nem jött be, túlzottan ragad bele a kosz.

Link to comment
Megosztás:

A 18,7 szerintem is hülyeség. Pár fogyasztód már tönkre ment volna szerintem. De ha sokat mérsz egy jóval is, akkor több mint valószínű fesz szabájzó ahogy írták.

Hellotok!

Kérdésem a következő: mennyi feszt kell mutatnia a multiméternek, ha rámérek az aksira? Este megjátszottam és ezek az értékek jöttek:

Alapállapot: 14,6V

Indítás után: 19.7V

Terheléssel: 18.7V - minden létező elektromos kütyüt bekapcsoltam.

Rendben van, nem sok egy kicsit? Köszi! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.