Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

holnap megnézem a pontos márkáját

de olvastam a jelszint átalakitorol amit a hangszoro kábelre kell kötni és lessz belőle rca csak akkor 2hangszoró elvileg elveszik:s

igaz van ilyen megoldás is de én biztos kipróbálnám úgy, hogy csak rácsatlakozok a kábelekre a hangsóró marad ugyanúgy és rca is lessz az erősítő meg kicsit kisebb jelet kap dehát erősítő vagy mi?

nem érdekes hogy cdr 500 vagy akármi más, ha din 1 ha din 2 van iso csatlakozó :lol:

Link to comment
Megosztás:

TID-et, MID-et, esetleg km-számlálót ledesített már valaki fehérre? Kíváncsi lennék rá hogy néz ki.

Lehet karácsony előtti hétre időzítem a ledesítés projektem. Attól függ hogy alakulnak a dolgok...

Szerk: közben megnéztem kocka képeit, a km-számláló pont olyan mint amilyet szeretnék! ;) kérdés hogy a TID-nél is ennyire homogén lenne-e a háttérvilágítás.

Aki már ledesített: a műszeregységben nehéz lenne szerintetek azt megoldani, hogy a mutató színe más legyen különböző állásokban? Konkrétan olyat szeretnék, hogy az üzemanyagszint-jelző piros tartományába érve a mutató színe ne fehér, hanem piros legyen, a motorhőfoknál pedig amíg a kék sávban van a mutató, addig kék színű legyen, a piros sávban piros, minden más esetben fehér. meg esetleg ugyanezt a f.számmérőnél is a piros tartományra. bár oda nem sűrűn pörgetem :lol:

Link to comment
Megosztás:

TID-et, MID-et, esetleg km-számlálót ledesített már valaki fehérre? Kíváncsi lennék rá hogy néz ki.

Lehet karácsony előtti hétre időzítem a ledesítés projektem. Attól függ hogy alakulnak a dolgok...

A műszeregységben 3 db 1W-os SMD ledes fehér fényforrás van, semmi forrassztás, csak a gyári helyére került be.

27295_1241650738.jpg

27295_1261095805.jpg

Kéknek látszik de a valóságban fehér pedig :lol:

Link to comment
Megosztás:

A műszeregységben 3 db 1W-os SMD ledes fehér fényforrás van, semmi forrassztás, csak a gyári helyére került be.

http://img.carstyling.hu/usercars/00/02/72..._1241650738.jpg

http://img.carstyling.hu/usercars/00/02/72..._1261095805.jpg

Kéknek látszik de a valóságban fehér pedig :lol:

Vmi ilyesmit szeretnék, köszi! Fényképezőn állítasz fehérszínegyensúlyt, akkor kiküszöbölhető hogy a fehér ne kéknek látsszon. Sok téli fotón látni ugyanezt, mikor kéknek látszik a hó, pedig csak egyszerű beállítás kérdése ;)

Link to comment
Megosztás:

Vmi ilyesmit szeretnék, köszi! Fényképezőn állítasz fehérszínegyensúlyt, akkor kiküszöbölhető hogy a fehér ne kéknek látsszon. Sok téli fotón látni ugyanezt, mikor kéknek látszik a hó, pedig csak egyszerű beállítás kérdése ;)

Na igen, de sokszor győz a lustaság + nem látszik csak számítógépen a "hiba" :lol:

Link to comment
Megosztás:

TID-et, MID-et, esetleg km-számlálót ledesített már valaki fehérre? Kíváncsi lennék rá hogy néz ki.

Lehet karácsony előtti hétre időzítem a ledesítés projektem. Attól függ hogy alakulnak a dolgok...

Szerk: közben megnéztem kocka képeit, a km-számláló pont olyan mint amilyet szeretnék! ;) kérdés hogy a TID-nél is ennyire homogén lenne-e a háttérvilágítás.

Mint írtam a képeimtől eltérően a MID is már fehér, teljesen homogén és még napsütésben is viszonylag jól látni (a kéket napsütésben alig lehetett látni) a képen már a fehér led beforrasztása látszik (3-as csoport) majd készítek fotót.

Aki már ledesített: a műszeregységben nehéz lenne szerintetek azt megoldani, hogy a mutató színe más legyen különböző állásokban? Konkrétan olyat szeretnék, hogy az üzemanyagszint-jelző piros tartományába érve a mutató színe ne fehér, hanem piros legyen, a motorhőfoknál pedig amíg a kék sávban van a mutató, addig kék színű legyen, a piros sávban piros, minden más esetben fehér. meg esetleg ugyanezt a f.számmérőnél is a piros tartományra. bár oda nem sűrűn pörgetem :lol:

Nem túl nehéz, a színátmenetek egy kicsit zavarosak. A képeim között, a mutatók tövében levő ledeket kell különböző színűre cserélni. Nálam a vízhőfok, üzemanyagnál csak egy led van mivel a mutató max 90 fokot fordul így elég, de kis ügyességgel be lehet rakni oda is kettőt más színben. Valahol Youtobon láttam már ilyen videót, azt hiszem valaki ide is belinkelte már, ott konkrétan a ford mérő színe változik.

Link to comment
Megosztás:

majd készítek fotót.

Köszi!

Nem túl nehéz, a színátmenetek egy kicsit zavarosak. A képeim között, a mutatók tövében levő ledeket kell különböző színűre cserélni. Nálam a vízhőfok, üzemanyagnál csak egy led van mivel a mutató max 90 fokot fordul így elég, de kis ügyességgel be lehet rakni oda is kettőt más színben. Valahol Youtobon láttam már ilyen videót, azt hiszem valaki ide is belinkelte már, ott konkrétan a ford mérő színe változik.

Lehet pont én voltam. :lol: Most hirtelen ezt a kettőt találtam:

A másodikon a kmh színváltozás is jó ötlet. Mondjuk lehetne 130 fölött piros.

Ez is frankó:

Link to comment
Megosztás:

Nekem nem tetszik ez a színváltós mutató. Ez már nekem giccs. De egyszer már ezt kitárgyaltuk itt, hogy egy leddel van megcsinálva talán ami színváltós. Nekem a vízhőfoknál van három színnel megcsinálva. A mutató fehér a kék jelzés kék, a számok meg pirosak. Na erre az egész mókára van kb egy 3x4 cm-es részed. És azt elég frankó megcsinálni hogy ne világítsanak össze.

TID-et, MID-et, esetleg km-számlálót ledesített már valaki fehérre? Kíváncsi lennék rá hogy néz ki.

Lehet karácsony előtti hétre időzítem a ledesítés projektem. Attól függ hogy alakulnak a dolgok...

Szerk: közben megnéztem kocka képeit, a km-számláló pont olyan mint amilyet szeretnék! ;) kérdés hogy a TID-nél is ennyire homogén lenne-e a háttérvilágítás.

Aki már ledesített: a műszeregységben nehéz lenne szerintetek azt megoldani, hogy a mutató színe más legyen különböző állásokban? Konkrétan olyat szeretnék, hogy az üzemanyagszint-jelző piros tartományába érve a mutató színe ne fehér, hanem piros legyen, a motorhőfoknál pedig amíg a kék sávban van a mutató, addig kék színű legyen, a piros sávban piros, minden más esetben fehér. meg esetleg ugyanezt a f.számmérőnél is a piros tartományra. bár oda nem sűrűn pörgetem :lol:

Link to comment
Megosztás:

igaz van ilyen megoldás is de én biztos kipróbálnám úgy, hogy csak rácsatlakozok a kábelekre a hangsóró marad ugyanúgy és rca is lessz az erősítő meg kicsit kisebb jelet kap dehát erősítő vagy mi?

nem érdekes hogy cdr 500 vagy akármi más, ha din 1 ha din 2 van iso csatlakozó :lol:

igen erősitőt akarok rákötni

az iso azért nem jó mert ez multikormányos és nem lehet beledugni semmit mert akkor nem müködik a multikormány

Link to comment
Megosztás:

Nekem ilyen

1

2

3

4

Képeken rózsaszínesen hat, de amúgy bordó. Computerbe is 120, vagy 180 o-ban szórtat kell tenni és szép homogén lesz. Lábtér világításom az hátul is van. Audiból való

Lábtér világítás alatt az ajtók alján lévő lámpákra gondolsz? Gyárilag nem volt hátul?

Link to comment
Megosztás:

igen erősitőt akarok rákötni

az iso azért nem jó mert ez multikormányos és nem lehet beledugni semmit mert akkor nem müködik a multikormány

ok akkor iso adapter

kl6kma6pp9obhyavg1mu.jpg

Az enyém ilyen ha jól emlékszem :lol:

A nagy feketébe betudod dugni az autó csatikat, a másikat a fejbe és közte vághatod a vezetékeket a csatlakozáshoz, valaki már itt is leírta bekötést ;)

Link to comment
Megosztás:

Nos hirtelen felindulásból az imént kivettem minden műszer egységet :lol: Meglehetősen könnyen ment. Bár a középső légbefúvó rácsot nem erőltettem inkább benyúltam és úgy csavartam ki amit ki kellet. Vissza lesz érdekes így tenni. Teszek egy két próbát pár megoldással, és megnézem mi a legjobb. ;)

tg3l6x9lhchbvxsixsr_thumb.jpg wyxsnh0ikcbe159aqkjo_thumb.jpg

Link to comment
Megosztás:

Mi volt a gondod a középső légbefúvóval? Szépen ki lehet pattintani aztán alatta csavar meg pöcök és kész

Nos hirtelen felindulásból az imént kivettem minden műszer egységet :lol: Meglehetősen könnyen ment. Bár a középső légbefúvó rácsot nem erőltettem inkább benyúltam és úgy csavartam ki amit ki kellet. Vissza lesz érdekes így tenni. Teszek egy két próbát pár megoldással, és megnézem mi a legjobb. ;)
Link to comment
Megosztás:

Mi volt a gondod a középső légbefúvóval? Szépen ki lehet pattintani aztán alatta csavar meg pöcök és kész

Nem akart szépen kipattanni :lol: Am lehet kipróbálom elsőnek a szimpla kék helyzetjelző megoldást. aztán majd máskor ha sok időm lesz akkor szerkesztek vmit. amúgy minden izzóm full fekete benne... :/

Link to comment
Megosztás:

éppen azért szedtem szét mert alig láttam a km órát meg a kijelzőt.. meg van feketedve minden... amúgy időm nem sok,garázs meg nincs.. Udvar van és asztali lámpa fény.

értem detto

a szimpla kék helyzetjelző az ledes? majd kíváncsian várjuk az eredményt?

Link to comment
Megosztás:

Nos első próba megvolt.. hát a semmitől több és a fényével sem lenne nekem baj,de elég uncsi lenne.. szal a skálákban a piros mögé teszek pirosat,a mutatót dettó.. a helyzetjelző kék ledek a gyári fő világítás helyén maradnak csak teszek be a házba még 2 kék ledet plusz fénynek.

et1ycymq51xe0hhqzcr3_thumb.jpg ez pusztán 2db helyzetjelző kék led,amit kivettem hogy ne harapjanak a rendőrök :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hu de jóó néz ki! :) Ez nekemis marad fehér sztem.

viszont egyszerűen képtelen vagyok lehúzni a mutatókat a mozgató mechanikáról :lol: félek eltörik vmi.. pedig csak az után férek bele hogy pirosat is tegyek hozzá..

valaki tud javítani 1 részes kijelzőt? vagyis csak a felső a kijelzőm ugye és 2 csíkban nincs pixel.. ;)

Link to comment
Megosztás:

Hu de jóó néz ki! ;) Ez nekemis marad fehér sztem.

viszont egyszerűen képtelen vagyok lehúzni a mutatókat a mozgató mechanikáról :lol: félek eltörik vmi.. pedig csak az után férek bele hogy pirosat is tegyek hozzá..

Van egy kép ahol villával (étkezéshez való) mutatja, hogyan kell levenni, nekem is így sikerült. Viszont vigyázni kell, mert lehet, hogy nem a mutató jön le hanem a tengely a helyéről, haverét mikor ledeztem kijött a benzinszint mutató tengelyestöl, nem volt egyszerű vissza rakni.

Link to comment
Megosztás:

Van egy kép ahol villával (étkezéshez való) mutatja, hogyan kell levenni, nekem is így sikerült. Viszont vigyázni kell, mert lehet, hogy nem a mutató jön le hanem a tengely a helyéről, haverét mikor ledeztem kijött a benzinszint mutató tengelyestöl, nem volt egyszerű vissza rakni.

a ford mérő már lejött..( villával ) viszot most esikle hogy nincs iránya.. szal akárhoyg feltehetem.. :lol:ütközésre kell hajtani és úgy 0 ra.. de a két kis mutató nem magától ütközik hanem az ütközönél. ha közben elforrdul akkor mivan?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.