Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

És hova kel beakasztani vissza tenni mert nem találom a helyét Ha esetleg ez a kialakitásu tempomatja van valakinek rakjon már fel egy képet hova van beszerelve a bowden vége

Köszönöm

Kocka felrakta. Pattintsd le a burkolatot, és ahova a gázbowden megy, oda kell rákötni azzal a módszerrel, ahogy kocka motorján van.

Link to comment
Megosztás:

Elég szar helyen van az biztos. A motorburkolatot ha leveszed, akkor jobban belátni, hogy onnan van kivéve a vége, vagy ott megvan és a másik vége felől hiányzik. De egyébként ha járó motornál meghúzod óvatosan a bowdent(ha meg lehet) és felpörög a motor, akkor nem a fojtószelep felőli vége hiányzik, hanem a tempomat vezérlő felőli.

Link to comment
Megosztás:

Elég szar helyen van az biztos. A motorburkolatot ha leveszed, akkor jobban belátni, hogy onnan van kivéve a vége, vagy ott megvan és a másik vége felől hiányzik. De egyébként ha járó motornál meghúzod óvatosan a bowdent(ha meg lehet) és felpörög a motor, akkor nem a fojtószelep felőli vége hiányzik, hanem a tempomat vezérlő felőli.

Az biztos hogy a folytószelep felől nincs rajta De szerintem ez az elöző tulaj biztos mókolta mert kéne valami konzolnak lennie amibe bepatintom fixre a bowdent de ilyen nincs Közben találtam egy kis barna csatlakozót az is csak ott lógott Az mi lehet? A képen látszik a pirossal megjelőlt rész alatt

Link to comment
Megosztás:

Nem talákozott még senki ilyennel hogy kuplungolásnál váltás közben felpörög egy kicsit a motor ?

Van ilyen!

Mennyire pörög fel? 100-200 500 vagy többel?

elvileg motorvezérlés "ad" egy kis gázt ha jól tudom. Főleg akkor jelentkezik nálam ha pörgetve váltva (sportosan) gyorsítok és vmiért mégis lassítani kell és nem nyomom annyira a gázt mint előtte - ilyenkor kb 200-500 körül pördül fel.

lehet csak ennyi de ha jobban akkor vmi probléma van, vmit néztetek már? gyertya, légtömegmérő valamelyik érzékelő? computeres vizsgálat sokat segít ha tényleg rossz vmi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Belefutottam egy problémába, kellene némi szakvélemény, mert tanácstalan vagyok.

Ahogyan az lenni szokott, a legutolsó használat alkalmával még semmilyen problémát nem fedeztem fel az autó működésében, de néhány nap múlva már furcsa tünet fogadott: indítás után az automatikus szívató levegőztető ventilátora furcsán, alacsonyabb hangon zúgott néhány másodpercig, majd komótosan felpörgött a nagyjából megszokott fordulatszámra, ezzel párhuzamosan nem aludt ki a töltés visszajelző lámpája sem. Ameddig megy az automata szívató, erősen világít a visszajelzés, ahogyan csökken a fordulatszám, halványodik a lámpa is, míg a normál alapjárati fordulat elérésekor pislákolva, de továbbra is világít. Gázadásra tovább erősödik a fénye, hirtelen gázról történő lelépéskor elhalványodik egy pillanatra, a belső világítással / műszerfallal együtt. OP-COM hibakódot nem dob, a rendszerben lévő feszültség gyújtáson 12V, alapjáraton 14.6V, 1500-as fordulaton 15V, ugyanezen fordulaton minden létező elektromos fogyasztót bekapcsolva 13.9-14.1V között ingadozik. Folyamatos, lassú gázadásra egyébként a belső világítás fényereje is pislákol. Az akkumulátor már nem fiatal, a jelzése alapján le is volt merülve, de az autó könnyen indult (az igazsághoz hozzátartozik, hogy 66Ah-s akku van benne, gyárilag ennél kisebb volt, de télen jól jön a plusz erő). Feltöltés után már zöld a jelzés ,töltés közben nem melegedett, szóval nem úgy tűnik, mint aminek baja van.

Szerintetek mi lehet? Adja magát a generátor, de töltés van, szóval értetlenül állok a dolog mellett. Történt már valakivel hasonló, esetleg tudtok tippet adni, hogy mit nézhetnék még meg? Jövő héten viszem a kocsit villamosságis szakihoz, de jobb szeretném, ha nem teljesen hülyén mennék oda...

Köszönöm a segítséget előre is! ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Tudna valaki infót adni a hűtő ventilátorok működéséről?

Az autó egy isuzu 1.7td, manuális klimás, de a klima nem működik.

Arra lennék kíváncsi, hogy a 3 ventilátor (2 külső, 1 belső) milyen hőfokon kapcsol be?

A napokban ahogy melegebb van többször indul el. Azt tapasztaltam, hogy 93 fok körül elindult a külső jobb oldali, ha szemből nézem.

A belső abszolút nem ment, ez normális?

Vagy az csak 95-97 fok körül kapcsol be?

További észrevétel, hogy ha leállítom a motort, gyújtás off akkor leáll a külső.

Köszi az infókat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Belefutottam egy problémába, kellene némi szakvélemény, mert tanácstalan vagyok.

Ahogyan az lenni szokott, a legutolsó használat alkalmával még semmilyen problémát nem fedeztem fel az autó működésében, de néhány nap múlva már furcsa tünet fogadott: indítás után az automatikus szívató levegőztető ventilátora furcsán, alacsonyabb hangon zúgott néhány másodpercig, majd komótosan felpörgött a nagyjából megszokott fordulatszámra, ezzel párhuzamosan nem aludt ki a töltés visszajelző lámpája sem. Ameddig megy az automata szívató, erősen világít a visszajelzés, ahogyan csökken a fordulatszám, halványodik a lámpa is, míg a normál alapjárati fordulat elérésekor pislákolva, de továbbra is világít. Gázadásra tovább erősödik a fénye, hirtelen gázról történő lelépéskor elhalványodik egy pillanatra, a belső világítással / műszerfallal együtt. OP-COM hibakódot nem dob, a rendszerben lévő feszültség gyújtáson 12V, alapjáraton 14.6V, 1500-as fordulaton 15V, ugyanezen fordulaton minden létező elektromos fogyasztót bekapcsolva 13.9-14.1V között ingadozik. Folyamatos, lassú gázadásra egyébként a belső világítás fényereje is pislákol. Az akkumulátor már nem fiatal, a jelzése alapján le is volt merülve, de az autó könnyen indult (az igazsághoz hozzátartozik, hogy 66Ah-s akku van benne, gyárilag ennél kisebb volt, de télen jól jön a plusz erő). Feltöltés után már zöld a jelzés ,töltés közben nem melegedett, szóval nem úgy tűnik, mint aminek baja van.

Szerintetek mi lehet? Adja magát a generátor, de töltés van, szóval értetlenül állok a dolog mellett. Történt már valakivel hasonló, esetleg tudtok tippet adni, hogy mit nézhetnék még meg? Jövő héten viszem a kocsit villamosságis szakihoz, de jobb szeretném, ha nem teljesen hülyén mennék oda...

Köszönöm a segítséget előre is! ;)

Ez inkább generátor hiba lesz, valamelyik segéddióda vacakolhat. De ha 15V körüli a fesz, akkor a szabályzónál is gond lehet.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a tippeket, már csak egy kérdésem maradt: mehetek vele durván 20 kilométert? A szerelőhöz jó lenne lábon elvinni a sárkányt, de nem szeretném, ha a túlfeszültség komolyabb kárt tenne valamiben!

Ez inkább generátor hiba lesz, valamelyik segéddióda vacakolhat. De ha 15V körüli a fesz, akkor a szabályzónál is gond lehet.

Link to comment
Megosztás:

Tudja esetleg valaki, hogy az alábbi képen a piros karikázott csatlakozó micsoda, mert haver autóján ez össze van dugva, az enyémben, meg nincs, a csatlakozó másik felét nem is lehet fellelni (Isuzu 1.7td)

http://kepfeltoltes.hu/view/130617/910241903DSC_0206_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/130617/1163453406DSC_0207_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

???

Köszi a válaszokat.

Üdv,

Péter

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A kérdésem az lenne. Mi az a két csatlakozó lent a hűtő alján? Miért van kihúzva a jobb oldali csatlakozó?

http://kepfeltoltes.hu/view/130617/IMG_20130617_190616_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez a két nyomáskapcsoló a klíma hűtőközeg nyomáskapcsolója. A bal oldali a hűtőventilátorokat kapcsolja, a jobb oldali pedig a klímát tiltja le, hogyha nincs elegendő nyomás a rendszerben. Hogy miért van kihúzva, azt inkább attól kellene megkérdezni, aki kihúzta. A jobb oldalira menő két vezetéket ha rövidre zárod, azzal ki lehet iktatni a klíma tiltását, ha nincs elegendő gáz. Akkor ajánlott ezt csinálni, ha szarakodik a nyomáskapcsoló, de tudod, hogy a klíma jó, és van is benne elég gáz. Viszont vigyázni, kell, hogyha nincs ekég gáz a rendszerben, akkor ne kapcsold be a klímát, mert különben tönkre teszed a kompresszort.

Mert amúgy a nyomáskapcsoló cseréjéhez le kell szívni a klíma rendszert, majd újra kell tölteni, és egy új utángyártott nyomáskapcsoló is egy 15 ezer Ft-os tétel. Gyári 25 körül. Bontottat nem érdemes, mert én éppen azzal szenvedek. Ereszt picit maga a nyomáskapcsoló (nem a tömítésénél) mindig van rajta egy kis klímaolaj.

Link to comment
Megosztás:

Tudja esetleg valaki, hogy az alábbi képen a piros karikázott csatlakozó micsoda, mert haver autóján ez össze van dugva, az enyémben, meg nincs, a csatlakozó másik felét nem is lehet fellelni (Isuzu 1.7td)

http://kepfeltoltes.hu/view/130617/910241903DSC_0206_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/130617/1163453406DSC_0207_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

???

Köszi a válaszokat.

Üdv,

Péter

Az többet segíteni, ha leírnád, hova megy, van honnan jön. Elég tákolmány jellege van neki...

A klímakompresszor áramellátása megy ott az Isuzu motoros Vectrában, meg a töltés vezetékek is a generátorhoz.

Link to comment
Megosztás:

Ez a két nyomáskapcsoló a klíma hűtőközeg nyomáskapcsolója. A bal oldali a hűtőventilátorokat kapcsolja, a jobb oldali pedig a klímát tiltja le, hogyha nincs elegendő nyomás a rendszerben. Hogy miért van kihúzva, azt inkább attól kellene megkérdezni, aki kihúzta. A jobb oldalira menő két vezetéket ha rövidre zárod, azzal ki lehet iktatni a klíma tiltását, ha nincs elegendő gáz. Akkor ajánlott ezt csinálni, ha szarakodik a nyomáskapcsoló, de tudod, hogy a klíma jó, és van is benne elég gáz. Viszont vigyázni, kell, hogyha nincs ekég gáz a rendszerben, akkor ne kapcsold be a klímát, mert különben tönkre teszed a kompresszort.

Mert amúgy a nyomáskapcsoló cseréjéhez le kell szívni a klíma rendszert, majd újra kell tölteni, és egy új utángyártott nyomáskapcsoló is egy 15 ezer Ft-os tétel. Gyári 25 körül. Bontottat nem érdemes, mert én éppen azzal szenvedek. Ereszt picit maga a nyomáskapcsoló (nem a tömítésénél) mindig van rajta egy kis klímaolaj.

Amikor vettem a kocsit ,a tulaj nem takargatta hogy rossz a klíma " 2 hét alatt kiszökik a gáz". Átvizsgáltattam a kocsit ,és ott se mondtak semmit se.

Viszont a karosszériás, az meg bekapcsolta a klíma gombot mikor matatott bent, 2x is. Olyan hangot adott mintha , gumit csavargatnák kézzel 10-15 másodpercig,majd csönd lett.

Akkor lehet annyi a cuccnak. <_< Így meg arany lesz a javítás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy P0340-es hibakódom. Cseréltem a vezérműtengely jeladót, átnéztem a vezetékelést, minden ok. Van valakinek ötlete, illetve tud valaki rá gyógymódot? Mivel nemsokára indulnánk nyaralni, és az ECU vészprogramot enged csak, így elég necces, de jó lenne addig megoldani a problémát. Köszi előre is.

jaaa, X20XEV ...'97

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy P0340-es hibakódom. Cseréltem a vezérműtengely jeladót, átnéztem a vezetékelést, minden ok. Van valakinek ötlete, illetve tud valaki rá gyógymódot? Mivel nemsokára indulnánk nyaralni, és az ECU vészprogramot enged csak, így elég necces, de jó lenne addig megoldani a problémát. Köszi előre is.

jaaa, X20XEV ...'97

villogva lett? - vagy géppel olvastátok-töröltétek majd újra jelen van?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nos, megoldódott a rejtély: a feszültség szabályzó ment tönkre a generátorban, és vitt magával együtt 2 diódát is. Miközben a villamosságis mesterhez vittem az autót, folyamatosan figyeltem a rendszer feszültséget, és megpróbáltam 14V körül tartani. A világítás felkapcsolása ehhez kevés volt, a ventilátort is fel kellett tolnom 4-es fokozatba, így volt olyan 14.3V körül a feszültség. Javítás után stabil 14V a töltés, de a szaki figyelmeztetett, hogy a csúszó csapágy, illetve még valami szintén záros határidőn belül megadhatja magát a generátorban. Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Elsősorban az anyagi vonzata érdekelne a dolognak.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.