Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Sziasztok

Kezdő omegás vagyok van néhány gondom a kedvencemmel( 1998 2.5 td ):az első mióta átalakitottuk autómatából kézi váltósra azóta nem engedi kulcsal inditani de ha összezárom az öninditót akkor indul azonnal. A másik problémám amiben szeretnék segítséget kapni tőletek az hogy a óracsoporton villog a figyelmeztető piros lámpa és az üzemanyagjelző lámpa ezzel egyetemben nullán áll minden mutató nem müködik a rádió és a fűtőventillátor sem. Nagyon megköszönném ha segitenétek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Kezdő omegás vagyok van néhány gondom a kedvencemmel( 1998 2.5 td ):az első mióta átalakitottuk autómatából kézi váltósra azóta nem engedi kulcsal inditani de ha összezárom az öninditót akkor indul azonnal. A másik problémám amiben szeretnék segítséget kapni tőletek az hogy a óracsoporton villog a figyelmeztető piros lámpa és az üzemanyagjelző lámpa ezzel egyetemben nullán áll minden mutató nem müködik a rádió és a fűtőventillátor sem. Nagyon megköszönném ha segitenétek.

Hali Üdv a fórumon!

sorry de ez itt a vectra b topic! próbáld meg az omega b topicban itt:

http://www.opelforum.hu/index.php?showforum=8

Üdv JL

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

De ha már ide írt, akkor azért nem indul, mert a váltóban volt egy kapcsoló, ami cska akkor engedte indítani, ha a kar P vagy N-ben volt. Ez gondolom nem lett összekötve, ezt a csatit kell megkeresni és összekötni a vezetékét. Az órák meg valószínüleg valami biztosíték hiba miatt nem mehetnek, azt kell először megnézni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

De ha már ide írt, akkor azért nem indul, mert a váltóban volt egy kapcsoló, ami cska akkor engedte indítani, ha a kar P vagy N-ben volt. Ez gondolom nem lett összekötve, ezt a csatit kell megkeresni és összekötni a vezetékét. Az órák meg valószínüleg valami biztosíték hiba miatt nem mehetnek, azt kell először megnézni.

Köszönöm a segitséget.

Link to comment
Megosztás:

Megmérné valaki a saját autójában levő főtengely jeladó ellenállás értékeit? (és természetesen megosztaná velem:))

Köszi előre is. Lehet azzal van a baj.

Légysziiiii, valakiiii.

Nem is kell szétszedni, csak a csatit lehúzni fent a "levegőcső" környékén.

Link to comment
Megosztás:

Kérdés: a csomagtartóba menő vezetékek - pótféklámpa, rendszám világítás, ablaktörlő, zár, stb.- cseréjéhez milyen vezetékeket kell vennem? Átmérőt azt le tudom mérni az oké, na de van valami előírás, vagy lehet simán a sodort rézvezeték? Ahogy néztem, 10db kell. Mivel a szigetelésük már elöregedett, így cserélném őket, az átvezető gumi előtt a tetőkárpit alatt akarom cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Kérdés: a csomagtartóba menő vezetékek - pótféklámpa, rendszám világítás, ablaktörlő, zár, stb.- cseréjéhez milyen vezetékeket kell vennem? Átmérőt azt le tudom mérni az oké, na de van valami előírás, vagy lehet simán a sodort rézvezeték? Ahogy néztem, 10db kell. Mivel a szigetelésük már elöregedett, így cserélném őket, az átvezető gumi előtt a tetőkárpit alatt akarom cserélni.

Sima sodrott rézvezeték tökéletesen megfelel. Villanyszerelő boltokban lehet kapni, 40-50 Ft körül van métere.

A lényeg, hogy a réz vezető vastagsága ne legyen vékonyabb, mint a gyárié. Vastagabb lehet, csak felesleges. Arra figyelj, hogy ne a külső méretet, azaz a szigetelést mérd le, mert a gyári vezetékek extra vékony szigeteléssel vannak készítve, ilyet pedig - pl villanyszerelő, vagy elektronikai boltokban - nemigen lehet kapni.

Az átvezető gumi előtt szakasztól kezdve szerintem cseréld a végfogyasztókig tartó szakaszt. Azaz nem csak egy 20 centis darabon cseréld. Legalábbis szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Sima sodrott rézvezeték tökéletesen megfelel. Villanyszerelő boltokban lehet kapni, 40-50 Ft körül van métere.

A lényeg, hogy a réz vezető vastagsága ne legyen vékonyabb, mint a gyárié. Vastagabb lehet, csak felesleges. Arra figyelj, hogy ne a külső méretet, azaz a szigetelést mérd le, mert a gyári vezetékek extra vékony szigeteléssel vannak készítve, ilyet pedig - pl villanyszerelő, vagy elektronikai boltokban - nemigen lehet kapni.

Az átvezető gumi előtt szakasztól kezdve szerintem cseréld a végfogyasztókig tartó szakaszt. Azaz nem csak egy 20 centis darabon cseréld. Legalábbis szerintem.

Úgy tervezem,hogy ha lehet, akkor végig cserélem, ha nem, akkor ameddig tudom. A vezeték átmérője a lényeg,ezt tudtam, holnap megyek is boltba. :)
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem. Bal első elektromos ablakemelő kapcsoló egyik vezetéke valószínűleg sérült, mert lemenni lemegy viszont fel nem jön. Próbáltam kimérni, de nemigazán ment. Van valakinek infója,hogy azt a vezetéket, hogy tudnám kicserélni vagy esetleg újat behúzni amásik mellé:

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Nem csináltam még de kezdésnek le kéne szedni az ajtókárpitot és megnézni hogy a motor körül mi a helyzet.

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem. Bal első elektromos ablakemelő kapcsoló egyik vezetéke valószínűleg sérült, mert lemenni lemegy viszont fel nem jön. Próbáltam kimérni, de nemigazán ment. Van valakinek infója,hogy azt a vezetéket, hogy tudnám kicserélni vagy esetleg újat behúzni amásik mellé:

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.
Kéne egykis segítség hátha valaki tud valami ötletet a problémámra.
Tehát van egy 97-es Vectrám amiben meghalt a centrálzár vevőjének a távirányítórésze azaz nemlehet összetanitani meglett nézve géppel a távirányítóis jó csaz épp ez a funkcio nemmükszik.. Namármost van egy 95-ös vecim (donor) amiben kiforgástalanul mükszik mindkét távirányítóval..
Ezt akarom áttenni hogy jólegyen de nemigazán jön össze mert még a centrálzár sem működik vele.
Az enyémben bosch fajta van.. vezérlő.
A donor kiekert fajta és az risztósis cdx felszereltségü..
Egy elektromos szaki aztmondta rakjakát mindent gyujtáskapcsolotis meg ijenek...
Áttettem aztis a kompjutertis (motorvezérlőt) de semmi.
Még arra gondoltam hogy a donorénál több a vezeték lehet az a hiba...
Esetleg valami ötlet..???

És lenne még egy kérdésemis a donorból áttettem a tempomatotis aminek megvoltak a vezetékek csak bekellett iktatni annak hogy kéne müködnije????
A fedélzeti számitogépet nemraktammég át lehet azis kell hozzá?

Előreis köszi a segitséget:D

Link to comment
Megosztás:

Nem csináltam még de kezdésnek le kéne szedni az ajtókárpitot és megnézni hogy a motor körül mi a helyzet.

Azzal kezdtem, motor ok. A kapcsolóra megy rá 6 szál, abból az egyik valószínűleg szakadt. Bemennek a biztosíték tábla mögé, na ott már nem akarok matatni,mert azt már nem látom át.

Link to comment
Megosztás:

Na kicseréltem a vezetékeket a masinában. Nem volt olyan könnyű, de állati nehéz sem, pedig életemben nem forrasztottam annyit, mint ma. :)

Képeket nem csináltam, de még kell egy kicsit utómunkát végezni rajta.

745 ft volt az anyag, a többi meg az áram, amiről ment a forrasztó... :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mostanában azt csinálja a fedélzeti hogy kiír teljesen hülyeségeket, PL a felső részt üresen hagyja, de az alsó részbe a dtum helyére eltolva bírja a pillanatnyi fogasztást.

Van hogy kínai jeleket ír ki, stb.

Múlthónapban 2 napig tartott ez az időszaka, majd magától megjavult.

Most megint kezdte, megnéztem a csatlakozóját hátul jól benne van, lehúztam visszadugtam, a probléma nem oldódott meg.

Találkozott már valaki ilyesmivel?

Ja, háttérvilágítás van.

Esetleg tippet valaki?

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Srácok, nincsen véletlenül valakinek szüksége kábelvédő csőre? Flexibilis fekete gégecsőről van szó, ami UV, hő és lépésálló, autóban, motortérben első osztályúan használható vezeték védő. 9,8 és 11,4 mm-esről lenne szó. Ez nem a hasított verzió, a kocsiban szinte minden kábel ilyennel van körülvéve, egy pillanat alatt felhasítható.

A problémám az, hogy csak nagyker mennyiségben hajlandóak kiszolgálni, 2x 100 méteres tekerccsel, ami ~30 e Ft. Ennyit nem akarok áldozni, rá, mert nekem max 30-30 m kellene, ami így is sok, kb 10 évre elég lenne nekem. 150 Ft körül tovább tudnám adni, akit érdekel, mennyiségtől függően.

Én mindig ezt használom a kocsiban, ha vezetek valamit. Tavaly nagy nehezen ugyanettől a nagykertől sikerült kikincsorognom 20 métert. A klíma beszerelésnél elment kb 15 méter, a maradékot meg egyéb helyekre feléltem. Most megint kellene...

Akit érdekel az ajánlatom, szóljon...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok nekem a bal elsö el ablakkal lenne problémám , felhuzáskor elöre bukik és megfeszül az üveg .
a probléma lehetöségeire találtam már magyarázatot az oldalon csak hogy a kárpit leszerelésének hogy áljak neki , hogy ne legyen eröszak és ne tegyek benne kárt :) a jobb oldali ajto olyan dolgot produkál hogy van hogy müködik van hogy nem , mostmár inkább nem :/
illetve kicseréltem az elemet a távirányitojában és azota nem reagál az auto a távirányitora se az eredetire se a pot kulcséra
a válaszokat ötleteket elöre is köszönöm :)

Link to comment
Megosztás:

Elemcsere után tanítani kell a távirányítót. Gyujtást ráadod, és nyomod hosszan a zár gombot míg nem zárja le a kocsit és nem nyit vissza. Kárpitot meg alul fogja három csavar, ajtóbehúzóba is van egy és a kis felső hangszórónál is.

Sziasztok nekem a bal elsö el ablakkal lenne problémám , felhuzáskor elöre bukik és megfeszül az üveg .
a probléma lehetöségeire találtam már magyarázatot az oldalon csak hogy a kárpit leszerelésének hogy áljak neki , hogy ne legyen eröszak és ne tegyek benne kárt :) a jobb oldali ajto olyan dolgot produkál hogy van hogy müködik van hogy nem , mostmár inkább nem :/
illetve kicseréltem az elemet a távirányitojában és azota nem reagál az auto a távirányitora se az eredetire se a pot kulcséra
a válaszokat ötleteket elöre is köszönöm :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Elemcsere után tanítani kell a távirányítót. Gyujtást ráadod, és nyomod hosszan a zár gombot míg nem zárja le a kocsit és nem nyit vissza. Kárpitot meg alul fogja három csavar, ajtóbehúzóba is van egy és a kis felső hangszórónál is.

Kedeves kelly a válaszodat köszönöm :) ha a tanítás nem vált be valami más hiba lehetöségre van tipped ?

Link to comment
Megosztás:

Na kicseréltem a vezetékeket a masinában. Nem volt olyan könnyű, de állati nehéz sem, pedig életemben nem forrasztottam annyit, mint ma. :)

Képeket nem csináltam, de még kell egy kicsit utómunkát végezni rajta.

745 ft volt az anyag, a többi meg az áram, amiről ment a forrasztó... :)

Kicsit átalakítottam a múltkori melót: a vezetékek eddig be voltak játszva a D-oszlop burkolata mögé, nehezen is ment vissza a burkolat, de délelőtt helyreraktam (most már könnyen a helyére ment... :D ). A forrasztásokat lecseréltem szigetelt csúszósarukra; ez a megoldás kelleni fog, amikor az ajtó cserélve lesz.

20130714496.jpg

20130714497.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.