Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Lehet,bár nagyon hallgatóztam a motortér előtt,és tényleg olyan,mintha halkabb volna. :lol:

Az is lehet,ha fullon csak etanolt tankolnák,nem is lenne hangja a motornak alapjáraton! :(

Lassan benzinszűrő csere.Szétvágom majd,mert kíváncsi vagyok hogy tényleg dzsuvás lesz-e.

Vagy romlott a hallásod... :lol:
Link to comment
Megosztás:

Tankoltam múltkor 20 liter benzint meg 15 liter etanolt. Namost ezen arányú "keverék" üzemanyag elég volt 370km-re ugy hogy ebből csak 50km volt városon kívül olyan 110-es tempóval. A többi pedig városban mondhatni hideg motorral mert reggelente használom kb 5 percig meg délbe 10percig meg este 5percig. Meg mentem még egyszer olyan 50km-t városon kívül... mivel siettem 170-es tempónál lehet számolni kb 10 litert százon szerintem. Szóval ilyen használat mellett 370 kilométerre a 35 liter üzemanyag kijött durván 9.5 liter fogyasztásra.....

Ma kevesebb etanolt hoztak(igen hozatom mert sajna a környékembe nincs) csak 10 litert ehhez raktam 8.5 liter benzint így tényleg 50-50 arányban van a benzin meg az etanol és így is megy szépen. Néha rángat egyet de ez betudható a régi gyertyáknak meg lassan a gyújtáskábel is csere érett lesz. Benzinnel is csinálta csak nemtudom hogy ilyen sűrűn e, de lehet hogy én fújom fel a dolgot.

Link to comment
Megosztás:

Lehet,bár nagyon hallgatóztam a motortér előtt,és tényleg olyan,mintha halkabb volna. :lol:

Az is lehet,ha fullon csak etanolt tankolnák,nem is lenne hangja a motornak alapjáraton! :lol:

Lassan benzinszűrő csere.Szétvágom majd,mert kíváncsi vagyok hogy tényleg dzsuvás lesz-e.

A szűrőt nekem is cserélni kéne, de ilyen qrva hidegben nem nagyon van kedvem.

Link to comment
Megosztás:

Az szerintem elég baráti.Én is olyan 10l/100km-t szoktam kalkulálni főleg ilyenkor télen rövid városi távokra,de én még nem nagyon tapasztaltam többletfogyasztást mióta etanolt is teszek bele.

Tankoltam múltkor 20 liter benzint meg 15 liter etanolt. Namost ezen arányú "keverék" üzemanyag elég volt 370km-re ugy hogy ebből csak 50km volt városon kívül olyan 110-es tempóval. A többi pedig városban mondhatni hideg motorral mert reggelente használom kb 5 percig meg délbe 10percig meg este 5percig. Meg mentem még egyszer olyan 50km-t városon kívül... mivel siettem 170-es tempónál lehet számolni kb 10 litert százon szerintem. Szóval ilyen használat mellett 370 kilométerre a 35 liter üzemanyag kijött durván 9.5 liter fogyasztásra.....

Ma kevesebb etanolt hoztak(igen hozatom mert sajna a környékembe nincs) csak 10 litert ehhez raktam 8.5 liter benzint így tényleg 50-50 arányban van a benzin meg az etanol és így is megy szépen. Néha rángat egyet de ez betudható a régi gyertyáknak meg lassan a gyújtáskábel is csere érett lesz. Benzinnel is csinálta csak nemtudom hogy ilyen sűrűn e, de lehet hogy én fújom fel a dolgot.

Link to comment
Megosztás:

Az E85 témában éppen Subi78 is ilyen fejleményről számol be.Külföldi fórumokon volt már róla szó, a 2.5V6 némely verziója gond nélkül veszi a tiszta E85 üzemet.De pl. az MV6 már nem.

Nekem semmiféle gond nem jelentkezett azóta , továbbra is 10-12l fogy e85-ből , bár persze a bc kevesebbet mutat a nyomás-szabályzó miatt...

Menni is jól megy , bár felül sztem kicsit kevés...

De 4000-ig hibátlan , sőt élénkebb , jobban veszi a fordulatot...

Link to comment
Megosztás:

Megint kifogyott az etanolos keverék a verdából, most 160 km-t mentem el 18liter kerozinnal :lol: de ugye most 10l e85 meg 8l mol 95-ös volt benne, csak városban használtam, 90%-ban hideg motorral rövid távokon. Namármost ezen adatok és előző méréseim alapján is arra jutottam hogy az 50%-os keverési arány azért is jó mert nem nől annyival a fogyasztás mintha ezt túllépem. Marad az 50-50 és igy elvileg kijön 9-10literre városban a fogyasztás hidegben. Nameg ugye az üzemanyagár olyan 270-280Ft-ra :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tankoltam ma vektrakocsiba, és hátt.......10L lett.Érdekes módon ebben volt kb. 40% hosszú táv is, teljesen normálisan.Szóval asszem az UGY. termosztát megy a kukába, és helyette veszek inkább egy gyárit.Amúgy is mióta ki lett ganézva a fűtőradiátor, nincs normális motorhőfokom.

Amúgy 50%-os zutyulmány lett ismét bele rakva.Eddig sem volt vele gondom.

Link to comment
Megosztás:

Mennyibe kerül egy gyári termosztát?

termosztát megy a kukába, és helyette veszek inkább egy gyárit.Amúgy is mióta ki lett ganézva a fűtőradiátor, nincs normális motorhőfokom.

Amúgy 50%-os zutyulmány lett ismét bele rakva.Eddig sem volt vele gondom.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.