Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

A Vpower igenis jó, jobban is megy vele nekem az x20xev és jobban is fogyaszt, kb árában van egyébként mert amennyivel kevesebbet eszik belőle annyival kerül többe és városba nem érdemes ott mindenképp eszi a benyát, főúton éri meg a legjobban de autópályán is kijön az előnye.

Nekem kb 1,3 literrel fogyasztott kevesebbet ugyanazon a távon óvatosan vezetve mint ugyanott szintén óvatosan, 136 km főút.

Hasonló nekem is a tapasztalatom vele!Pontosan nem mértem mennyivel evett kevesebbet,de észrevehetően kevesebbet fogyasztott az autó!

Jelenlegi fogyasztásom kb 1000 km-en 5.4-re jött ki!Sajnos egyszer-kétszer késésben voltam,így a 130-140-es tempó most meg is látszik ezen! :D

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Utolsó fogyasztási adatom a nyári gumikkal kb 1000 km-en 5,5L/100km!Jelenleg téli gumikkal kb 700 km alatt (teli nyomtam a tankot ha már ennyivel emelik)

5,0L/100km hasonló vezetési stílusban!

Nekem meg 0 liter gázolaj a fogyasztás most mert pihen a Vectra. Ma már a szerelőnél van.

Mostanság újra benzingőz szag van a garázsban ;)

Link to comment
Megosztás:

Háhááá... nem gondoltam hogy a saját X20X-es Vecimben tudok valaha is ilyet fényképezni:

F_nyk_p0102_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Ez egy Békéscsaba - Kecskemét útvonalon tett csendes 90-100 Km/h közötti csordogálás után történt tankolás eredménye. Jó, mondjuk Lakitelek után már csak 70-80 között vánszorogtunk a hétvégi sofőrök és a nagy forgalomnak köszönhetően.

Egyébként meg 664km-re 7,2-es fogyasztás jött ki, amiben volt 2,5 órás budapesti araszolgatás, előtt-utána pálya ahol lehet, meg egy kis főút a végén. Tankolás után nulláztam a BC-t, és mire hazaértünk Győrbe, végig pályán 130 km/h környékén, 6,7-et mutatott.

Meg vagyok elégedve a verdával. ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

Na megvan a következő hivatalos teletankos mérés:

5,5L/100km. 80/20 főút/város. Laza 90-100km/h, +50km utánfutózás. :lol:

Jót tett neki a szívótorok takarítás ;)

Megtartom... ;)

Az Isuzu motor ebben jobb, hogy ilyen körülmények között majdnem egy literrel kevesebbet kér. Már ha nem hengerfejes :lol:

Autópályás tempónál viszont megzabálja a 6-6,5-öt is :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

1190 km alatt 58,34 liter gázolaj!4,9/100-as fogyasztás! ;) Ennyit jelentene a 14-es téli kerék?A közlekedésemre még annyira sem figyeltem oda mint eddig,mert még mindig tetszik hogy mennyivel dinamikusabban megy ezekkel a kis kerekekkel!Ja igen,ennek ellenére majdnem szívrohamot kaptam a kasszánál!432Ft!!!! ;)

Link to comment
Megosztás:

1190 km alatt 58,34 liter gázolaj!4,9/100-as fogyasztás! ;) Ennyit jelentene a 14-es téli kerék?A közlekedésemre még annyira sem figyeltem oda mint eddig,mert még mindig tetszik hogy mennyivel dinamikusabban megy ezekkel a kis kerekekkel!Ja igen,ennek ellenére majdnem szívrohamot kaptam a kasszánál!432Ft!!!! ;)

Én nem vettem észre különbséget a téli és a nyári kerekek között, mármint fogyasztásban.

A télivel (175/70 R14) persze érzésre könnyebben, finomabban gurul, és könnyebb kormányozni is.

Link to comment
Megosztás:

Még ha kevesebbet is fogyasztana a "téli" kerék miatt akkor is ott van a hideg ami miatt többet eszik ugyanakkor szerintem hatalmas különbségek nincsenek a garniturák között, mármint átmérőben és szélességben ami miatt észrevehető fogyasztáscsökkenés lenne.

Link to comment
Megosztás:

Még ha kevesebbet is fogyasztana a "téli" kerék miatt akkor is ott van a hideg ami miatt többet eszik ugyanakkor szerintem hatalmas különbségek nincsenek a garniturák között, mármint átmérőben és szélességben ami miatt észrevehető fogyasztáscsökkenés lenne.

Nem eszik többet a hideg miatt. Ez nem computer vezérelt motor.

Link to comment
Megosztás:

Én nem vettem észre különbséget a téli és a nyári kerekek között, mármint fogyasztásban.

A télivel (175/70 R14) persze érzésre könnyebben, finomabban gurul, és könnyebb kormányozni is.

Más magyarázatot egyenlőre nem találok!Nyári gumival ez kb 5,5-re jött volna ki,ha nem többre egy picivel és jelenleg arra sem tudom fogni hogy odafigyeltem a vezetésemre!Nem nagyon gurultam üresben,nem motorfékkel lassítottam stb és adalékot sem kapott az autó!

Még ha kevesebbet is fogyasztana a "téli" kerék miatt akkor is ott van a hideg ami miatt többet eszik ugyanakkor szerintem hatalmas különbségek nincsenek a garniturák között, mármint átmérőben és szélességben ami miatt észrevehető fogyasztáscsökkenés lenne.

Viszonylag hatalmas különbség van a kettő garnitúra között nálam,kezdve hogy 14 vagy 16"-os,alufelni vagy fém!Ezek ráadásul virsligumik a nyárihoz képest!

Télen inkább a nagy hó szokta növelni a fogyasztásom,nem a hideg!A lassú sebesség viszont csökkenti,így nagyjából ugyan ott vagyok!

Link to comment
Megosztás:

Ja, hát kérem akinek ekkora eltérés van a két gumi között ;) Nekem átmérőben csak néhány mm szélességben pedig csak 1 centi (és fél col a felnin).

ará

Ezek az 17dt-k akkor nem túl problémásak ;) Az x20xev azért télen többet fogyaszt mind1 mit csinálok vele bár most aránylag rendben is van mióta kicseréltem a termosztátot. Eddig soha sem látott 0,9 l/h fogyasztása van azóta álló helyzetben a korábbi 1,1 helyett, régen volt 1 liter is kereken de csak nyáron :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ja, hát kérem akinek ekkora eltérés van a két gumi között ;) Nekem átmérőben csak néhány mm szélességben pedig csak 1 centi (és fél col a felnin).

ará

Ezek az 17dt-k akkor nem túl problémásak ;) Az x20xev azért télen többet fogyaszt mind1 mit csinálok vele bár most aránylag rendben is van mióta kicseréltem a termosztátot. Eddig soha sem látott 0,9 l/h fogyasztása van azóta álló helyzetben a korábbi 1,1 helyett, régen volt 1 liter is kereken de csak nyáron :lol:

Visszanéztem a fogyasztás adataimat, de semmi különbség nincs a téli, és a nyári között.

Elég jók ezek a motorok. Ha valami nagyobb probléma bejön, mint most pl nálam, annak sem vészes a javítása.

Egy mai új diesel csodának mennyi lenne a hengerfej hiba javítása? Főleg, ha gátrepedéses. Bele sem merek gondolni :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Nekem legutóbbi adatom 8.5l vegyes használat mellett, téligumival, 1/3 etanollal. (néha ment a klíma is a párát lekapni) Most többet megyek városba mint tavaly télen, mert távolabb költöztem melóhelytől. Talán számít az hogy már van ideje a motornak bemelegedni mire beérek melóba. Tavaly ugyanilyen körülmények között (csak ugye rövidebb városi távokkal) 9l környéke volt (8.8-9.3)

Kollegám nemrég vett egy 1-es swiftet, 1.3-as? motorral, csak városba ment vele, 12.5l !

Link to comment
Megosztás:

Teletank óta 1020 km-nél tartok, de még nem világít a tankjelző lámpa :lol:

Az nem rossz!Én 1035-nél néztem,de már világított erősen!Jó adatok jöttek volna ki,de úgy alakult hogy most "szerencsére" nem fogok tudni pontos fogyasztást mérni 1-2 hónapot (remélem inkább 1-2 évet) ;)

Link to comment
Megosztás:

Az nem rossz!Én 1035-nél néztem,de már világított erősen!Jó adatok jöttek volna ki,de úgy alakult hogy most "szerencsére" nem fogok tudni pontos fogyasztást mérni 1-2 hónapot (remélem inkább 1-2 évet) ;)

1030 km-nél gyulladt ki :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mást nem is tudsz vele csinálni csak vagy elfogadni, vagy eladni. ;)

Nekem is város 9-10, kint meg tempomattal 130-nál 7.

Na nekem is megvan a legfrissebb adatom

átlag 8l

országút 7l (óraszerint 110-120 ez gps szerint 100-115)

így a város 9l

végre azt mondom megszoktam és elfogadtam :) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ott valami nem gömbölyű. Nem kéne annyit ennie normális használat mellett.

Nekem legutóbbi adatom 8.5l vegyes használat mellett, téligumival, 1/3 etanollal. (néha ment a klíma is a párát lekapni) Most többet megyek városba mint tavaly télen, mert távolabb költöztem melóhelytől. Talán számít az hogy már van ideje a motornak bemelegedni mire beérek melóba. Tavaly ugyanilyen körülmények között (csak ugye rövidebb városi távokkal) 9l környéke volt (8.8-9.3)

Kollegám nemrég vett egy 1-es swiftet, 1.3-as? motorral, csak városba ment vele, 12.5l !

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.