Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Voltam egy szerelőnél, hogy állitsa be a fogyasztás mert szerintem túl sokat kap és füstöl..ment vele egy kört és azt mondta nem kap sokat, majd levette a turbócsövet belespriccelt valamit (gondolom vizet) és pár perc túráztatás után eltűnt a füst..jöt is ki dzsúva a kipufogóból rendesen.. ha most odalépek indul jobban és nem füstöl...

Lényegében magyarázott valamit de nem értettem, de azt láttam amikor levette odarakta a kezét, és alig szivot, stb (közbe 4000 pörgött..), de a tisztitás után mint állat dolgozott! Szivót, stb...

A cél nekem is egy tank.. minimum 1100.-km és a akkor jó lesz.... :lol:

Most jobban nem megy szerintem, (bár pontt most hoztam el) de ez majd elválik..., de nem füstöl..

Link to comment
Megosztás:

Voltam egy szerelőnél, hogy állitsa be a fogyasztás mert szerintem túl sokat kap és füstöl..ment vele egy kört és azt mondta nem kap sokat, majd levette a turbócsövet belespriccelt valamit (gondolom vizet) és pár perc túráztatás után eltűnt a füst..jöt is ki dzsúva a kipufogóból rendesen.. ha most odalépek indul jobban és nem füstöl...

Lényegében magyarázott valamit de nem értettem, de azt láttam amikor levette odarakta a kezét, és alig szivot, stb (közbe 4000 pörgött..), de a tisztitás után mint állat dolgozott! Szivót, stb...

A cél nekem is egy tank.. minimum 1100.-km és a akkor jó lesz.... ;)

Most jobban nem megy szerintem, (bár pontt most hoztam el) de ez majd elválik..., de nem füstöl..

vizet?hova ? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Van befolyással a fogyasztásra,hogy ha nem pörgetem az autót max 2000 , (én úgy érzem olyankor jobban kell taposni a pedált...lomháb - gondolom a turbó sem megy ilyenkor...

Hogyan érdemes vezetni??

1.7td B vectra

Gyorsan :lol:,viccet félre téve 2ezer felet v-hol indul be a turbó ,de az "okosabbak" pontosítanak.Én személy szerint 2500 -at próbálóm tartani és így fogyaszt 4,5-5,5 között .

Link to comment
Megosztás:

Van befolyással a fogyasztásra,hogy ha nem pörgetem az autót max 2000 , (én úgy érzem olyankor jobban kell taposni a pedált...lomháb - gondolom a turbó sem megy ilyenkor...

Hogyan érdemes vezetni??

1.7td B vectra

Még szép, hogy van. Ha a turbó elkezd tölteni, akkor többlet üzemanyagot is kap a motor, tehát többet fogyaszt.

Tapasztalataim szerint állandó 80-as tempónál olyan 4-4,4 l/100km körül eszik az autó. 90-es tempóval 4,4-4,7 körül. Országúton. Minden megállás, fékezés, városozás ezt növeli.

Link to comment
Megosztás:

Van befolyással a fogyasztásra,hogy ha nem pörgetem az autót max 2000 , (én úgy érzem olyankor jobban kell taposni a pedált...lomháb - gondolom a turbó sem megy ilyenkor...

Hogyan érdemes vezetni??

2200 rpm-től kezd el húzni az autó,alatta nem igazán,de alapjáraton is elketyegnek simán!Amit Adam1 írt,az szerintem a fogyasztás legalja!Ha 4,5-5-5 közötti értéket kapsz,az már jó!Onnan lehet még spórolni vezetési stílussal,kisebb felnikkel,kevés fékezéssel stb pár decit/100 km!

Link to comment
Megosztás:

Etanol felesbe, szokásos vegyes úton, szokásos használat mellett 9,2l/100km.

Hétfőn Füred-Bécs-Füred elég feszített tempóban (110km/h alatt max kamion mögött :lol: ), kevés autópályával, odafelé 3, hazafelé 5 személlyel, etanol nélkül 7,8l/100km.

Link to comment
Megosztás:

Etanol felesbe, szokásos vegyes úton, szokásos használat mellett 9,2l/100km.

Hétfőn Füred-Bécs-Füred elég feszített tempóban (110km/h alatt max kamion mögött :devlish: ), kevés autópályával, odafelé 3, hazafelé 5 személlyel, etanol nélkül 7,8l/100km.

ez most akkor mit jelent forintilag, melyik a jobb te véleményed szerint

érdeklődök :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

ez most akkor mit jelent forintilag, melyik a jobb te véleményed szerint

érdeklődök :lol: :D

Teletank költsége:

Etanol felesbe: 30*320 + 30*391 = 9600 + 11730 = 21330Ft

Csak 95: 60*391 = 23460Ft

átlagfogyasztás:

felesbe: 9,2l/100km

95-tel: 7,8l/100km

megtehető táv teletankkal:

felesbe: 60 / 9,2 * 100 = 652km

95-tel: 60 / 7,8 * 100 = 769km

1 km költsége:

felesbe: 21330 / 652 = 32,7Ft

95-tel: 23460 / 769 = 30,5Ft

Befolyásoló tényezők: a 7,8l-es átlagfogyasztás a nagyobb tempó és terhelés ellenére kb azonos sebesség és hosszabb táv (kevesebb hidegindítás - konkrétan 2) megtétele után jött ki, míg a 9,2-es etanolos jóval több hidegindítás, sokszor optimális motorhőfokot el nem érő távok sokaságának megtétele után jött ki, így igazából a két átlagfogyasztási adatom nem teljesen vethető össze.

véleményem szerint kedvezőbb km költség jöhetett volna ki az etanol javára, ha azonosak lettek volna a körülmények.

pro és kontra az etanol mellett/ellen:

- gyakorlatilag kétszer kell tankolni hogy egyszer tele legyen a tank :devlish:

- megnövekedett átlagfogyasztás

+ a bioetanol tudomásom szerint hazai termék, így ha kicsivel is, de támogathatjuk a hazai gazdaságot

summarium: ha nem akadály hogy kétszer álljunk sorba tankolni, és a hírek kacsának bizonyulnak, miszerint tovább nő az etanol jövedéki adója, szóval megmarad a benzin-etanol közti legalább 70Ft-os árkülönbség, addig nem sokkal, de megéri etanolt tankolni. szerintem...

(hozzáteszem én semmi negatívot nem tapasztaltam eddig a feles etanol tankolás miatt, leszámítva a megnövekedett átlagfogyasztást, de nincs hidegindítási problémám, motor még megy, teljesítménycsökkenést sem érzek)

Ui: remélem nem lett túl bonyolult az okfejtésem, 5 sör és 3 pálesz után ennyire tellett :devlish: :icon13: :icon13: :D

Link to comment
Megosztás:

Az etanol jövőre 20 forinttal kerül többe, ez annyira nem kacsa, hogy január elsején már teljesen ráfizetéses lesz etanollal közlekedni.

Elvileg haza de keverésre papíron kikerül szlovákiába majd onnan jut vissza, valami simlis áfa dolog van benne de mégsincs lefülelve a dolog (Hungrana a bizonyos cég jelenleg, a mol is állít elő etanolt de csak a benzinhez az 5%-ot).

Link to comment
Megosztás:

Az etanol jövőre 20 forinttal kerül többe, ez annyira nem kacsa, hogy január elsején már teljesen ráfizetéses lesz etanollal közlekedni.

Elvileg haza de keverésre papíron kikerül szlovákiába majd onnan jut vissza, valami simlis áfa dolog van benne de mégsincs lefülelve a dolog (Hungrana a bizonyos cég jelenleg, a mol is állít elő etanolt de csak a benzinhez az 5%-ot).

Abban az esetben lesz ráfizetéses, ha a benzin ára nem követi legalább ugyanennyivel.

A simlizésen meg sem lepődök. Magyarok vagyunk, vagy mi...

Link to comment
Megosztás:

Abban az esetben lesz ráfizetéses, ha a benzin ára nem követi legalább ugyanennyivel.

A simlizésen meg sem lepődök. Magyarok vagyunk, vagy mi...

Röviden: a molban nagy részesedésre tett szert az állambácsi. A fenntartható fejlődésekkel kapcsolatos osztály feje a mol jogi menedzsere. Ebből már gondolom sejted a jövőt?.... Ez a drága jó ember adta be a jövedéki adó emeléséről szólo törvénymódosítást, hogy a jelenlegi helyzet törvényellenes mert támogatásban részesül az etanol úgy, hogy nincs rajta több adó és ez szembe megy az EU-s követelményekkel. A valóság ezzel szemben az, hogy megérte etanolt tankolni, fogyott is, 2008 elején még 36 gyárat akartak építeni, jelenleg van 3 nagyobb, jövőre talán lesz 6-7, a benzint kell természetesen előtérbe helyezni mert abból van több pénze az államnak. Az eu pedig megköveteli a 10%-os megújuló arányt (nem literben hanem fűtőértékben) amitől mi csak távolodunk mint "európától"...

Link to comment
Megosztás:

Röviden: a molban nagy részesedésre tett szert az állambácsi. A fenntartható fejlődésekkel kapcsolatos osztály feje a mol jogi menedzsere. Ebből már gondolom sejted a jövőt?.... Ez a drága jó ember adta be a jövedéki adó emeléséről szólo törvénymódosítást, hogy a jelenlegi helyzet törvényellenes mert támogatásban részesül az etanol úgy, hogy nincs rajta több adó és ez szembe megy az EU-s követelményekkel. A valóság ezzel szemben az, hogy megérte etanolt tankolni, fogyott is, 2008 elején még 36 gyárat akartak építeni, jelenleg van 3 nagyobb, jövőre talán lesz 6-7, a benzint kell természetesen előtérbe helyezni mert abból van több pénze az államnak. Az eu pedig megköveteli a 10%-os megújuló arányt (nem literben hanem fűtőértékben) amitől mi csak távolodunk mint "európától"...

Értem. Sajnos nem csak ebben távolodunk európától, hétfőn elég volt csak Bécsig utaznom hogy mindez tudatosuljon bennem....

Link to comment
Megosztás:

Teletank költsége:

1 km költsége:

felesbe: 21330 / 652 = 32,7Ft

95-tel: 23460 / 769 = 30,5Ft

Gáz szettel meg állítólag ki lehet jönni 16-18 Ft/km-ből, szóval alsó hangon is 12 Ft/ km. Évi 20 ezer km-t nézve már egy év alatt megtérül. Lehet, hogy emelkedik az LPG ára is lassacskán, de attól senki ne féljen, hogy a benzinár nem fogja követni ezt :lol:

Én meg 20 Ft/km-nél vagyok jelenleg, diesellel.

Link to comment
Megosztás:

Ui: remélem nem lett túl bonyolult az okfejtésem, 5 sör és 3 pálesz után ennyire tellett :devlish: :devlish: :icon13: :icon13:

Értem. Sajnos nem csak ebben távolodunk európától, hétfőn elég volt csak Bécsig utaznom hogy mindez tudatosuljon bennem....

Úgy látom nem csak én tartottam előünneplést! :D Elég durva fogyasztási adataim jöttek ki a tegnap estére! :lol:

Bécs még nincs is messze és mekkora a különbség!Nincs itt válság csak nálunk,én azt vettem észre és a külföldön dolgozó ismerőseim is ugyan ezt mondják!

Link to comment
Megosztás:

Úgy látom nem csak én tartottam előünneplést! :D Elég durva fogyasztási adataim jöttek ki a tegnap estére! :lol:

Bécs még nincs is messze és mekkora a különbség!Nincs itt válság csak nálunk,én azt vettem észre és a külföldön dolgozó ismerőseim is ugyan ezt mondják!

A fejekben van a válság.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Ma tele tankoltam a gépet, a jók kis benzin ár emelés előtt. A 10-es skála felett állt a mutató annyira hogy ép hogy látszott a mutatótól a skála jelzése. Tettem bele 12 liter etanolt, meg 33 liter benzint. Már a végén kattant a kút vagy 5-6-ot.Tehát olyan 4-5 literrel csal. De most 60-at mutat :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ma tele tankoltam a gépet, a jók kis benzin ár emelés előtt. A 10-es skála felett állt a mutató annyira hogy ép hogy látszott a mutatótól a skála jelzése. Tettem bele 12 liter etanolt, meg 33 liter benzint. Már a végén kattant a kút vagy 5-6-ot.Tehát olyan 4-5 literrel csal. De most 60-at mutat :lol:

Nekem is megvolt ez a szomorú történet tegnap este.Megpúpoztam a tankot és reménykedem hogy 90 literrel kihúzom márciusig!

Addig is ha itthon vagyok megy az autó a garázsba pihenni hogy véletlenül se járkáljak vele a városban!3-4 kattanásig nyomtam én is,most éppen

a 60-asnál áll a mutató!

Link to comment
Megosztás:

Nekem is megvolt ez a szomorú történet tegnap este.Megpúpoztam a tankot és reménykedem hogy 90 literrel kihúzom márciusig!

Addig is ha itthon vagyok megy az autó a garázsba pihenni hogy véletlenül se járkáljak vele a városban!3-4 kattanásig nyomtam én is,most éppen

a 60-asnál áll a mutató!

Én is tele pakoltam nevettem aztán kiszámoltam megspóroltam 10 liter árát Király :lol: :D :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Én is tele pakoltam nevettem aztán kiszámoltam megspóroltam 10 liter árát Király :lol: :D :devlish:

Lehet hogy már késő van,de hogy sikerült spórolni kb 4000 Ft-ot?Maximum 10 Ft-ot literenként,az 600 Ft!Vagy külföldön tankoltál? :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.