Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Üdv,nagyjából mit eszik egy x20xev motor,ami vectrában van,automata,B+G?

Most cserélném le a 2.5 td omegámat...

manuális csak benzines nekem város 9-10l országút 6-7l átlag olyan 8l körül haladva! szerintem az automata benzinnel kb 1 literrel ehet többet de ez is erősen láb függő :lol:

azt hiszem van itt olyan akinek van X20-a automata de nem tudom ki az ő meg mondaná a tutit

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy már késő van,de hogy sikerült spórolni kb 4000 Ft-ot?Maximum 10 Ft-ot literenként,az 600 Ft!Vagy külföldön tankoltál? :icon13:

csak néztem figyeltek-e :D :devlish:

á *** igazad van ütöttem véletlenül még egy nullát is 1 liter az mert csak 40 ment bele azért röhögök még most is :devlish: :icon13:

az kemény lenne ha 10-et spóroltam volna itthon azt hiszem nem nagyon használnám gyakran olyan árak mellett :lol:

Link to comment
Megosztás:

csak néztem figyeltek-e :D :devlish:

á *** igazad van ütöttem véletlenül még egy nullát is 1 liter az mert csak 40 ment bele azért röhögök még most is :devlish: :icon13:

az kemény lenne ha 10-et spóroltam volna itthon azt hiszem nem nagyon használnám gyakran olyan árak mellett :lol:

Figyelünk ám! :D B) Pár napja azt számolgattam,honnan éri még meg kimenni az ukránokhoz tankolni!Hát tőlünk nem! :icon13:

Van valakinek X20XEV automata,de az sem gázos!Ez ám az összetett kérdés...Kb plusz 1 liter az automata,a gáznál meg Krisz fogyasztását lehet figyelembe venni!straega,te ma már ne matekozz,mert rosszul lesz a cartárs ha megtudja hogy 10(0) litert eszik az az autó! :D

Link to comment
Megosztás:

Csak gázra...! :lol:

Szerintem...

Szerelőm, akinek 20 éve dízel autója van (volt közte több francia is, meg most is az van :D ) is már legutóbbi beszélgetésünkkor azt mondta, hogy nem éri már meg dízelt tartani, mostmár ő is benzinest venne és gázzal hajtaná. Amikor még a gázolaj olcsóbb volt a benzinnél, meg ugye kevesebbet is fogyaszt, akkor még kb. ugyanott volt az ember vele, mint a gázzal és cserébe nem foglalta semmi a csomagtartóban a helyet. De ma már sajnos a gázolaj drágább a benzinnél, egyre kevésbé éri meg dízelt tartani, főleg, hogy ezek a modern dízelek ha megdöglik bennük valami, eléggé zsebbenyúlósak tudnak lenni...

Link to comment
Megosztás:

Szerelőm, akinek 20 éve dízel autója van (volt közte több francia is, meg most is az van :lol: ) is már legutóbbi beszélgetésünkkor azt mondta, hogy nem éri már meg dízelt tartani, mostmár ő is benzinest venne és gázzal hajtaná. Amikor még a gázolaj olcsóbb volt a benzinnél, meg ugye kevesebbet is fogyaszt, akkor még kb. ugyanott volt az ember vele, mint a gázzal és cserébe nem foglalta semmi a csomagtartóban a helyet. De ma már sajnos a gázolaj drágább a benzinnél, egyre kevésbé éri meg dízelt tartani, főleg, hogy ezek a modern dízelek ha megdöglik bennük valami, eléggé zsebbenyúlósak tudnak lenni...

Az a baj az új dízelekkel, még ha olcsóbb is lenne a gázolaj, akkor is a fentartási kölcség elvinné a pluszt és még drágábra is jönne ki. pl egy részecsekeszűrő csere 100E kilométernél 200-300E-ért vagy egy kettőstömegű lendkerék csere 150-180E kilométer környékén amire minden szerelő azt mondja hogy csak komplett kuplung felújítással érdemes csinálni 400E-ért.

Link to comment
Megosztás:

Kis off de nézegettem hogy németbe elég jó áron hozzá lehet jutni Focus 1.6 TDCI-hez.Eszik öt litert. Csak egy példa, viszont a fentebb említett meghibásodásoktól én is félnék az biztos.

Szerelőm, akinek 20 éve dízel autója van (volt közte több francia is, meg most is az van :lol: ) is már legutóbbi beszélgetésünkkor azt mondta, hogy nem éri már meg dízelt tartani, mostmár ő is benzinest venne és gázzal hajtaná. Amikor még a gázolaj olcsóbb volt a benzinnél, meg ugye kevesebbet is fogyaszt, akkor még kb. ugyanott volt az ember vele, mint a gázzal és cserébe nem foglalta semmi a csomagtartóban a helyet. De ma már sajnos a gázolaj drágább a benzinnél, egyre kevésbé éri meg dízelt tartani, főleg, hogy ezek a modern dízelek ha megdöglik bennük valami, eléggé zsebbenyúlósak tudnak lenni...
Link to comment
Megosztás:

Kis off de nézegettem hogy németbe elég jó áron hozzá lehet jutni Focus 1.6 TDCI-hez.Eszik öt litert. Csak egy példa, viszont a fentebb említett meghibásodásoktól én is félnék az biztos.

Dízel Focus az a tipikus céges autó, legalábbis Magyarországon. De gondolom a fritzeknél is sok ilyen célra van belőlük.

Link to comment
Megosztás:

Dízel Focus az a tipikus céges autó, legalábbis Magyarországon. De gondolom a fritzeknél is sok ilyen célra van belőlük.

Nem jók a Ford TDCI-k 4 közeli ismerősömnek is volt ebből 3 egy év után megunt a havi 20-30 ezer forintos szervizeket a 4. a második motorcsere után eladta a 6 éves autót. a turbóikkal mindegyik szívott.

Link to comment
Megosztás:

Az a baj az új dízelekkel, még ha olcsóbb is lenne a gázolaj, akkor is a fentartási kölcség elvinné a pluszt és még drágábra is jönne ki. pl egy részecsekeszűrő csere 100E kilométernél 200-300E-ért vagy egy kettőstömegű lendkerék csere 150-180E kilométer környékén amire minden szerelő azt mondja hogy csak komplett kuplung felújítással érdemes csinálni 400E-ért.

Ezért kell tartani Isuzu motoros B Vekit :lol:

Egyszerű, mint a faék.

1142,5 megtett km 53,29 liter gázolaj = 4.66 l/100 km = 20,66 Ft/ km. Ezt talán az LPG-sek alul tudják múlni, de nem sokkal :D

Egyébként a Common Rail dieselek üzemanyag befecskendező rendszere használattól függően ~150-170 ezer km-re van tervezve, szóval nem értem, hogy miért várnak / vártok tőle többet. Nem poénból vállalnak rá kb ennyi garanciát.

Ezután után minden hibamentesen megtett km ajándék. Ki kell cserélni az egészet befecskendezőkkel, magasnyomású szivattyúval együtt (6-800e Ft) aztán lehet elébe nézni újabb 150-170 ezer gondtalan km-nek. Teljesen komolyan.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként a Common Rail dieselek üzemanyag befecskendező rendszere használattól függően ~150-170 ezer km-re van tervezve, szóval nem értem, hogy miért várnak / vártok tőle többet. Nem poénból vállalnak rá kb ennyi garanciát.

Ezután után minden hibamentesen megtett km ajándék. Ki kell cserélni az egészet befecskendezőkkel, magasnyomású szivattyúval együtt (6-800e Ft) aztán lehet elébe nézni újabb 150-170 ezer gondtalan km-nek. Teljesen komolyan.

Eléggé sajnálatos a dolog. Mai gázolaj ár alapján nagyjából mire behozza a vásárláskori árkülönbözetet, addigra épp rá kell költeni egy vagyont...

Link to comment
Megosztás:

Ezért kell tartani Isuzu motoros B Vekit :lol:

Egyszerű, mint a faék.

1142,5 megtett km 53,29 liter gázolaj = 4.66 l/100 km = 20,66 Ft/ km. Ezt talán az LPG-sek alul tudják múlni, de nem sokkal :D

Egyébként a Common Rail dieselek üzemanyag befecskendező rendszere használattól függően ~150-170 ezer km-re van tervezve, szóval nem értem, hogy miért várnak / vártok tőle többet. Nem poénból vállalnak rá kb ennyi garanciát.

Ezután után minden hibamentesen megtett km ajándék. Ki kell cserélni az egészet befecskendezőkkel, magasnyomású szivattyúval együtt (6-800e Ft) aztán lehet elébe nézni újabb 150-170 ezer gondtalan km-nek. Teljesen komolyan.

Az egyik havernak most ment ki a magasnyomású szivattyú a C4-esében, azt mondták neki hogy jutányos áron 400E-ért megcsinálják, és ez nem márkaszervíz hanem itt egy helyi szerelő!

Ez nagyon jól mutatja a külömségeket!:

http://gazmegfek.vateraauto.hu/2011/09/29/...el-vagy-benzin/

Link to comment
Megosztás:

Egyébként a Common Rail dieselek üzemanyag befecskendező rendszere használattól függően ~150-170 ezer km-re van tervezve, szóval nem értem, hogy miért várnak / vártok tőle többet. Nem poénból vállalnak rá kb ennyi garanciát.

Ezután után minden hibamentesen megtett km ajándék. Ki kell cserélni az egészet befecskendezőkkel, magasnyomású szivattyúval együtt (6-800e Ft) aztán lehet elébe nézni újabb 150-170 ezer gondtalan km-nek. Teljesen komolyan.

Az első generációsoknál valóban, viszont a mostaniak azért már jóval többre képesek. Sógorom most hagyta el a 420000 Km-t. Vezérlés és olajcserén kívül meg persze szűrők még nem volt a motorral semmi gond. Egyetlen érzékeny pont: koszos gázolaj.

Link to comment
Megosztás:

Az első generációsoknál valóban, viszont a mostaniak azért már jóval többre képesek. Sógorom most hagyta el a 420000 Km-t. Vezérlés és olajcserén kívül meg persze szűrők még nem volt a motorral semmi gond. Egyetlen érzékeny pont: koszos gázolaj.

Tényleg, neked hogy muzsikál a verda?

Link to comment
Megosztás:

Május óta beleraktam 60000-ret, eddig gond nélkül szerencsére. Most cseréltem vezérlést, na meg 4x már olajat. Remélem így is marad :lol:

Ejha. Még egy év, és gyakorlatilag ez is csereérett. :D Májusig meg lesz neked a 80 000, még egy év és 160 000. Mennyivel is vetted?

Link to comment
Megosztás:

Ejha. Még egy év, és gyakorlatilag ez is csereérett. :lol: Májusig meg lesz neked a 80 000, még egy év és 160 000. Mennyivel is vetted?

90000-rel vettem (óra szerint), most vagyok 150000-nél. A kettős tömegű lendkereket már azért hallani, de még várok vele. Valszeg cserénél majd fixet rakatok bele. Persze előbb-utóbb majd nálam is kezdődnek a gondok :D

Link to comment
Megosztás:

90000-rel vettem (óra szerint), most vagyok 150000-nél. A kettős tömegű lendkereket már azért hallani, de még várok vele. Valszeg cserénél majd fixet rakatok bele. Persze előbb-utóbb majd nálam is kezdődnek a gondok :D

Csak az ugye nem poénból lett bele tervezve a konstrukcióba, hanem hogy rezgést csillapítson.

Anélkül lehet, hogy a motortartó bakokat veri majd szét :lol:

Link to comment
Megosztás:

Csak az ugye nem poénból lett bele tervezve a konstrukcióba, hanem hogy rezgést csillapítson.

Anélkül lehet, hogy a motortartó bakokat veri majd szét :huh:

Igazad van, de még mindig olcsóbb tartót cserélni. Valami jobb megoldást is kitalálhatnának, mert más típusoknál is csak eddig bírja. Na és elég sokba fog majd fájni :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.