Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Hát, igen, erről beszéltem.

Azt hiszem, Kia-ban, amiről a cikk szólt Delphi befecskendező rendszer van, akárcsak az 1.5 dci Renault motorokban. Azt mondják, ez az egyik legnagyobb hulladék Common Rail rendszer, amit valaha gyártottak. A nagynyomású szivattyú elkopik - állítólag a gázolaj elégtelen kenése miatt - és teleszórja az üzemanyag rendszert a lapátokról leváló nagyon apró fémreszelékekkel. Tehát a kukába lehet dobni az egészet a magasnyomású szivattyútól kezdve az injektorokig. Esetleg felújítani őket, de az is 600 e ft :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hát ez az. Számomra azért nem jó dolog. Milyen már az, hogy megveszek egy kocsit mondjuk öt milláért, és mondjuk átlagos használat mellett 5-6 év múlva komolyabban bele kell nyúlni. És még ott van a többi dolog is. Szerintem ez nagyon nem jó. Ha vennék egy új autót, nem azért venném, hogy öt év múlva szinte kilométerre pontosan megadva rá költsek több százezer forintot. Természetesen a kopó fogyó cuccokon kívül. Szerintem ez elég sz@r üzletpolitika. De mindenhol ez van. Műszaki cikkek stb.

Jó dolog az, csak nem 300 ezer km-re van tervezve :rolleyes:
Link to comment
Megosztás:

Hát ez az. Számomra azért nem jó dolog. Milyen már az, hogy megveszek egy kocsit mondjuk öt milláért, és mondjuk átlagos használat mellett 5-6 év múlva komolyabban bele kell nyúlni. És még ott van a többi dolog is. Szerintem ez nagyon nem jó. Ha vennék egy új autót, nem azért venném, hogy öt év múlva szinte kilométerre pontosan megadva rá költsek több százezer forintot. Természetesen a kopó fogyó cuccokon kívül. Szerintem ez elég sz@r üzletpolitika. De mindenhol ez van. Műszaki cikkek stb.

Ez úgy van kitalálva, hogy 5-6 év illetve 100-150 ezer km után add el, és vegyél újat. Szívjon vele az, aki megvette :rolleyes:

Persze, ha az életszínvonal, meg a fizetések ezt lehetővé tennék, akkor mindenki így cselekedne.

Van egy cégautó (Astra H 1.7 CDTI) ahol dolgozom, ami még nincs 3 éves, de már 180 ezer km van benne. Esik kel az autó. Egyik szerviz a másik után. :huh: Persze a céget ez nem érdekli, mert bérelve van az autó, és a bérbe adó tulajdonos szív vele. Mi csak hajtjuk :lol:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok, kb 3 hónapja van nálam az isuzu motoros b vectrám. Megvagyok vele elégedve teljesen. Hát csak városban használom, illetve tél van, 7,5 literre jött ki a fogyasztás. ennél a tipusnál ez átlagosnak modnható?

Szia!Háát az 1 kicsit sok,nem ? Enyém 4,5-5,5ig eszik,de más sem irt ekkora fogyasztásról .Levegő,gáz olaj sz.,rés olaj cső nincs-e el dugulva ?

Link to comment
Megosztás:

Szia!Háát az 1 kicsit sok,nem ? Enyém 4,5-5,5ig eszik,de más sem irt ekkora fogyasztásról .Levegő,gáz olaj sz.,rés olaj cső nincs-e el dugulva ?

hát ez az, én is olvasgattam több helyen is, de senki sem irt ilyen magas fogyasztásról, ugyhogy egy kicsit meg vagyok ilyendve hogy mi lehet a probléma :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

hát ez az, én is olvasgattam több helyen is, de senki sem irt ilyen magas fogyasztásról, ugyhogy egy kicsit meg vagyok ilyendve hogy mi lehet a probléma :rolleyes:

Talán a használat módja.

Tankold tele, menj egy 100-150 km-es utat, 90-100-as tempóval, és tankold tele újra ugyanannál a kútnál. 5l/100km-nél nem szabad többet fogyasztania.

Link to comment
Megosztás:

Talán a használat módja.

Tankold tele, menj egy 100-150 km-es utat, 90-100-as tempóval, és tankold tele újra ugyanannál a kútnál. 5l/100km-nél nem szabad többet fogyasztania.

igen, hosszú távon próbáltam, már, akkor kevesebbre jött ki a fogasztás, csak ugye olvasgattam több helyen is és mindenhol azt irogatták, hogy városba se eszik többet 6 liternél

Link to comment
Megosztás:

igen, hosszú távon próbáltam, már, akkor kevesebbre jött ki a fogasztás, csak ugye olvasgattam több helyen is és mindenhol azt irogatták, hogy városba se eszik többet 6 liternél

Azért ha dinamikusabban vezetsz,főúton is megeheti a 6 litert,de a 7,5 tényleg sok!Nekem autópályán jön ki hasonló fogyasztás!Nem tudom pontosan,de 7-7,5 körül eszik 130-140-es tempónál!Ha nagyvárosban laksz és a dugókban használod 10perc/lámpa haladási sebességgel,akkor a 7,5-en sem kell csodálkozni!

Szűrők mikor voltak cserélve?Milyen gumi van rajta?Futómű jól van beállítva?kb 2 éve mentem egy bérelt Opellel,aminek egy meredekebb lejtőn is nyomni kellett a gázt,mert lassult! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Azért ha dinamikusabban vezetsz,főúton is megeheti a 6 litert,de a 7,5 tényleg sok!Nekem autópályán jön ki hasonló fogyasztás!Nem tudom pontosan,de 7-7,5 körül eszik 130-140-es tempónál!Ha nagyvárosban laksz és a dugókban használod 10perc/lámpa haladási sebességgel,akkor a 7,5-en sem kell csodálkozni!

Szűrők mikor voltak cserélve?Milyen gumi van rajta?Futómű jól van beállítva?kb 2 éve mentem egy bérelt Opellel,aminek egy meredekebb lejtőn is nyomni kellett a gázt,mert lassult! :rolleyes:

szürők 2 hónapja voltak cserélve, futómű 1 hete lett beállitva, 185 65 15ös téligumik vannak fenn alufelnivel.

Link to comment
Megosztás:

szürők 2 hónapja voltak cserélve, futómű 1 hete lett beállitva, 185 65 15ös téligumik vannak fenn alufelnivel.

Lehet hogy már nézted,de nincs üzemanyag folt az autó alatt?Résolaj csövön nem tudom mennyi folyhat el,de írták hogy nézd meg azt is!

Esetleg kérdés még hogy az adagolón nem e lett állítva hogy többet kapjon!

Több ötletem nincs,csak egy kisebb cipő a lábadra! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy már nézted,de nincs üzemanyag folt az autó alatt?Résolaj csövön nem tudom mennyi folyhat el,de írták hogy nézd meg azt is!

Esetleg kérdés még hogy az adagolón nem e lett állítva hogy többet kapjon!

Több ötletem nincs,csak egy kisebb cipő a lábadra! :rolleyes:

hát lehet hogy nálad az igazság, mert amikor megvettem és elvittem a szerelőmhöz kérdeztem tőle hogy nem lehetne-e állitani rajta kicsit hogy jobban menjen. és erre azt mondta hgoy már nem mert ennél jobban nem lehet a nemtudom mit állitani. már nemtudom mi volt az.

Link to comment
Megosztás:

nos ma fogyott ki az lpg. 8.8L /100Km.. ebben volt 1személy ökör módjára...4 személy tempósan. 70% ban csak város,és ugye elég hideg van ez nem tom mit befolyásol. Szóval így 670km átlaga ez lett :)

ennél valamivel kevesebb volt nyáron még mikor legutóbb néztem ,de akkor 195/60r15 volt most 205/55R16 a kerék,és a motor változatlan 1.6 16V :)

Link to comment
Megosztás:

nos ma fogyott ki az lpg. 8.8L /100Km.. ebben volt 1személy ökör módjára...4 személy tempósan. 70% ban csak város,és ugye elég hideg van ez nem tom mit befolyásol. Szóval így 670km átlaga ez lett :)

ennél valamivel kevesebb volt nyáron még mikor legutóbb néztem ,de akkor 195/60r15 volt most 205/55R16 a kerék,és a motor változatlan 1.6 16V :)

:icon13:

én is ennyivel járok az egynyóccal :) (8,5)

Link to comment
Megosztás:

nos ma fogyott ki az lpg. 8.8L /100Km.. ebben volt 1személy ökör módjára...4 személy tempósan. 70% ban csak város,és ugye elég hideg van ez nem tom mit befolyásol. Szóval így 670km átlaga ez lett :)

ennél valamivel kevesebb volt nyáron még mikor legutóbb néztem ,de akkor 195/60r15 volt most 205/55R16 a kerék,és a motor változatlan 1.6 16V :)

Ez 20.24 Ft / km, a Budapesten legolcsóbb LPG-vel számolva.

Én 4,7 -ből járok, az meg 20,62 Ft/km szintén a legolcsóbb budapesti gázolajjal számolva. Viszont nekem elég 1200 km-enként tankolnom :)

:)

Link to comment
Megosztás:

igen tudom hogy az 1.8 is hasonlók az adatok itthon is vannak heverok 1.8 vekivel és ugyan annyival járunk. Én is és ők is képesek olyan 7.5-8 literrel járni. Természetesen ha én is csak hosszú távon járok akkor nem ennyi. De ők benzinnel én Gázzal járok ennyivel. Szívesen vettem volna 1.8 asat,de alapból dieselt kerestem viszont mikor megláttam ezt a csodát,akkor meg kellett hogy vegyem :$ már gázos volt :)

én közel sem megyek el 1200 at.. mivel 42 liter ami befér.... ez csakl azért lett több mert rá kellett tankolni.

Link to comment
Megosztás:

Ez 20.24 Ft / km, a Budapesten legolcsóbb LPG-vel számolva.

Én 4,7 -ből járok, az meg 20,62 Ft/km szintén a legolcsóbb budapesti gázolajjal számolva. Viszont nekem elég 1200 km-enként tankolnom :)

:)

tud 4,7 et fogyasztani az X17DT motor a Vectra B ben???

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.