Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

H Astrába szereltek F18-as váltót is, főleg az 1,4-es benzines motorhoz, szóval akinek ilyen váltója van B Vectrában, az is tudja cserélni a váltókart.

Tiv-nek gondolom F23-as bowdenes váltója van, az is volt H Astrában is (1,7 CDTI motorhoz)

Link to comment
Megosztás:

Egyébként miért jó lecserélni a váltókart? Szépség miatt vagy azért mert rövidebb?

Sokan csináljátok, csak még nem tudtam rájönni, hogy miért :)

Ez mondjuk engem is érdekelne :) Vezettem már F23-as váltós 1,7 CDTI Astrát, nekem kifejezetten kényelmetlen volt a rövid váltókar.

Ráadásul a váltója is jó szar volt alig 100 ezer km után, eléggé akadós volt.

Link to comment
Megosztás:

Ez mondjuk engem is érdekelne :) Vezettem már F23-as váltós 1,7 CDTI Astrát, nekem kifejezetten kényelmetlen volt a rövid váltókar.

Ráadásul a váltója is jó szar volt alig 100 ezer km után, eléggé akadós volt.

Igen f23 as váltóm van. A kulissza szét volt kopva.

Ez jóban is tetszik. És hogy rövidebb, rövidebb a váltó út is valamivel. Nekem kényelmesebb. De ez az én véleményem. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most tervezem egy 2000-es evjaratu Vectra B Caravan vasarlasat. Az auto egy gazdas,keves km,jol felszerelt. Mire kell ennel a modellnel a vasarlasna vigyazni? Motornal,rozsdasodasnal...? Ezeket mar kettömegü lendkerekkel gyartottak?

Valaszokat elöre is köszönöm...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most tervezem egy 2000-es evjaratu Vectra B Caravan vasarlasat. Az auto egy gazdas,keves km,jol felszerelt. Mire kell ennel a modellnel a vasarlasna vigyazni? Motornal,rozsdasodasnal...? Ezeket mar kettömegü lendkerekkel gyartottak?

Valaszokat elöre is köszönöm...

Szia!

Ahogy észrevettem az ABS vezérlőjük elég gyengus, forrasztás hibás, így ha az elenged akkor csere (ABS lámpa néha világít néha nem, ha világít akkor nem is működik az ABS. Valamint az ajtók a "B" oszlop környékén kicsit rohadnak. Nekem ezek a tapasztalataim és ezeket is találtam amikor én néztem a kocsit.

Üdv:

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most tervezem egy 2000-es evjaratu Vectra B Caravan vasarlasat. Az auto egy gazdas,keves km,jol felszerelt. Mire kell ennel a modellnel a vasarlasna vigyazni? Motornal,rozsdasodasnal...? Ezeket mar kettömegü lendkerekkel gyartottak?

Valaszokat elöre is köszönöm...

Szia.

Az ABS vezérlő igaz, én már cseréltem. Ezekben nincs kettőstömegű. Motort nem írtad milyen.

Link to comment
Megosztás:

Szia.

Az ABS vezérlő igaz, én már cseréltem. Ezekben nincs kettőstömegű. Motort nem írtad milyen.

Sziasztok!

2.0 DTI, 100 lovas. Küszöbök,kerékjárati ívek rohadnak? Küszöbnél műanyag borítás van? Alatta összegyűlhet a retek? Turbó,adagoló mennyire tartós?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2.0 DTI, 100 lovas. Küszöbök,kerékjárati ívek rohadnak? Küszöbnél műanyag borítás van? Alatta összegyűlhet a retek? Turbó,adagoló mennyire tartós?

Szia.

Nekem is ilyen van. 2001-es Y20Dth. Igen, a küszöbnél műanyag dísz van. Nem vettem észre hogy összegyűlne alatta valami. A motorról mondanak mindent. Jó, vagy megbízhatatlan. Nekem 220 ezer van benne óra szerint. De igazából ki tudja. Egy éve van nálam, Ausztriából hozták be. Motorikusan nem volt vele semmi gondom. Adagoló, turbó hibátlan. Persze ez nem jelenti hogy nem lehet mellé nyúlni. Kapott egy finom chippelést. Nem versenyautó, de lehet vele haladni. Fogyasztás 5.5-6 között. Sokat cuccolok vele, és melegben nem félek a klímát használni. :) 35 ezret tettem bele ez alatt az egy év alatt. Mikor megvettem kellett rá költeni. Körbe fékek, ABS kocka, és néhány apróság. Utána főtengely szíjtárcsa. Az meglepett a 30 ezres árával. :) De legalább nincs benne kettős tömegű. Nekem nem rohad sehol. Nem ázik be, és minden működik rajta. Egyedül a kiegészítő fűtés nem, de azt a tél előtt megcsináltatom. Sokan óvnak ettől a motortól. Én csak jót tudok mondani róla.

Link to comment
Megosztás:

Most így hány lóerős a gép kb?

Tavasszal volt nálam egy darabig egy 1,7-es CDTI H Astra, 101 LE. Ez a motor nagyjából ugyanazt tudja szerintem, mint a te Y20DTH-d a Vectrában, szerintem a két autó tömegben is megegyezik, méretben is, azt mondom teljesen elegendő, 140-150-et bírja tartósan, lehet vele haladni. Emellett a Vectra B belseje jóval igényesebb, szóval nem lehet rossz. Azon nagyon csodálkozom, hogy a tiéd nem rohad sehol. MErt állítólag rohadás ügyileg a B2 semmivel sem jobb, mint a B1, annyival, hogy fiatalabb.

Link to comment
Megosztás:

Most így hány lóerős a gép kb?

Tavasszal volt nálam egy darabig egy 1,7-es CDTI H Astra, 101 LE. Ez a motor nagyjából ugyanazt tudja szerintem, mint a te Y20DTH-d a Vectrában, szerintem a két autó tömegben is megegyezik, méretben is, azt mondom teljesen elegendő, 140-150-et bírja tartósan, lehet vele haladni. Emellett a Vectra B belseje jóval igényesebb, szóval nem lehet rossz. Azon nagyon csodálkozom, hogy a tiéd nem rohad sehol. MErt állítólag rohadás ügyileg a B2 semmivel sem jobb, mint a B1, annyival, hogy fiatalabb.

Nem tudom, nem lett mérve. Ez csak optimalizálás volt. Szerintem max 10-15 LE ha jött hozzá, de normál üzemben nem lényeges a változás. Inkább nyomatékban változott. Alacsony fordulaton nyomatékosabb lett. A fogyasztás kb fél literrel csökkent. Pályán 150 re szoktam belőni a tempomatot. Elég sokat pályázok Győr - Móvár, Fehérvár -Pest között. olajfogyasztás nem mérhető. Szerencsém van vele, tényleg nem rohad sehol. A belső nekem is jobban tetszik mint a H vagy a G Astra. Még a C Veki sem jön be nekem. Kopogós műanyag az egész. Nem egy high tech a belső ez tény, de finomabbak az anyagok.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, nem lett mérve. Ez csak optimalizálás volt. Szerintem max 10-15 LE ha jött hozzá, de normál üzemben nem lényeges a változás. Inkább nyomatékban változott. Alacsony fordulaton nyomatékosabb lett. A fogyasztás kb fél literrel csökkent. Pályán 150 re szoktam belőni a tempomatot. Elég sokat pályázok Győr - Móvár, Fehérvár -Pest között. olajfogyasztás nem mérhető. Szerencsém van vele, tényleg nem rohad sehol. A belső nekem is jobban tetszik mint a H vagy a G Astra. Még a C Veki sem jön be nekem. Kopogós műanyag az egész. Nem egy high tech a belső ez tény, de finomabbak az anyagok.

Ennél a 2000-es dieselnél a blokkal nem szokott lenni probléma. Olajfogyasztás sem jellemző, meg a vezérlés is jól össze van rakva, tényleg kiszolgálja a motort teljes élettartama alatt. Az igazi gyenge pont egyértelműen az adagoló, elég zsebbenyúlós sztori, ha megáll. Neked eddig szerencséd van vele!

Az Isuzu blokk ebben jobb, mert lényegében nincs semmi gyenge pontja. Nincs semmi elektronika ami elromolhat, van rajta egy pofon egyszerű mechanikus adagoló. Ha nem étolajjal hajtod, akkor soha nem megy tönkre. Cserébe jóval gyengébb, és nem szereti az autópályázást. Jobban mondva lehet, hogy bírná ez is a 150-et, de 120 felett nagyon zavaróan hangossá válik a motor.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hétvégén az asszony úgy elrakta a kocsi kulcsát, hogy csak este találtuk meg több órás keresgélés után. Ebből következően már felmerült az ötlet, hogy nem lesz meg, így újat kell csináltatni.

Csináltatott már valaki újat, hogy működik ez? Nekem távirányítóba egybeépített kulcsom van. Ilyen: http://p1.vatera.hu/photos/8d/0a/86d7_7_big.jpg

Alvázszám alapján ki lehet kérni, ha igen mennyi kérnek el egy ilyen mutatványért? vagy hogy lehet kivitelezni?

Köszönöm

Gábor

Link to comment
Megosztás:

A gyári új kulcs márkaszervizből elég drága, olcsóbb ha veszel egy felprogramozatlan (nyers) kulcsot, és Tech2-vel vagy Op-Com-mal rátaníttatod az autódra.

Azért ez nagyon nem így működik. 3 dolgot kell megoldani.

1. Kulcsmásoltatás, hogy fizikailag bemenjen az ajtóba, és a gyújtáskapcsolóba, és el is lehessen fordítani. Pontos árat nem tudok, de szerintem olyan 5-6 ezer Ft anyaggal, másolással együtt.

2. Immobiliser chip lemásoltatása másik meglévő, működő immo chipről. Ez olyan 7-10 ezer Ft körül van chippel együtt. Ilyet már csináltattam.

Eddig az OP com még szóba sem került.

3. Távkapcsoló beszerzése valahonnan, ugyanolyan típus, mint amilyen a meglévő. (Bontó, vatera) Ez tanítható OP COM-mal a centrálzár vezérlőhöz. A bontós, vaterás cucc árát a "piac" határozza meg. Lehet sok is, kevés is.

Majd a végén össze kell szerelni ezt a 3 dolgot, hogy legyen belőle egy ugyanolyan, mint a képen látható. Az 1-2 höz kell egy meglévő kulcs, különben nem lehet lemásolni se a kulcsot, se a chipet. A 3-ashoz hozzájutni a legnehezebb, viszont enélkül már használható a kulcs az autó indítására, nyitás-zárására, csak a távkapcsoló része nem működik értelem szerűen, hisz nincs távirányító.

Viszont ezzel a módszerrel lehet egy 3. vagy többedik kulcsot is összerakni, ha valakinek nem lenne elég a kettő.

A márkaszervizbe mennék én legutoljára. Egyáltalán azt se tudom, hogy tudnak segíteni ebben, van-e ilyen adatbázisuk. Hisz így ha feltöri valaki azt az adatbázist, akkor azzal bármelyik opelt meg tudja lovasítani...

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Segítséget kérnék.

98.11 havi Vectra B-m van

Kormánnyt szeretnék benne cserélni mert sajnos kopott.

Esetleg valaki nem tudja véletlen hol tudnék újat veszerezni?

Előre is köszönöm további szép napot

 

Szia.

 

Újat ne is keress.

 

Bontók, hirdetési oldalak, Facebook. Ilyen helyeken keresgélj jó állapotút.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kéréssel fordulok hozzátok, hogy ha valaki tud eladó B Vectrát, kérem jelezze már felém!
Főképp B2-s Veci érdekel, kizárólag 1.6-s motorral! Ha valaki tud megbízható, nem lelakott, megkímélt példányt kérem jelezze!
A keretösszeg-5-600ezer forint környékén!
Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Csomagtartóba csak mélynyomót. Ízlésed szerintit. Kalaptartóba felesd el. Butaság csak bele rondít a hangzásba. Ha zene kell viszonylag olcsón nagy basszussal előre komponens szett előre 16"os hátra 13" (ajtóba) Vagy ha kevés akkor vannak ajtóba szerelhető méretü elég mély tartományban üzemelő hangkeltők. De elsőkörben egy komolyabb fejetséget ajánlanék nem fogsz hinni a fülednek hogy menyit tud majd dobni rajta. Aztán jóhetnek a szettek. Végén pedig mind a 2 szettet rápakolni erősitőre. Igazábol nem leírni akarlak. De szakira bíznám helyedben drágább mintha magad oldod meg de ők jobbak.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok,

Mk1 es ködlámpa helyett be lehet rakni az MK2 ködlámpát ?

Sajna az eredeti repedt és homályos a búra is belülről. Használtból Mk2 van ami tűrhetően néz ki (a képeken) vagy vegyek utángyártott újat ?

Amúgy mi a pontos folyamata az első lökhárító leszedésének ?

Üdv, Atti

Módosítva : Attix70
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Komplett ajtókárpit garnitúrát keresek, az összes műanyaggal (lehetőleg ajtóbehúzó, hangszórórács, zseb, esetleg ablaktekerő) együtt. Az autó egy lépcsőshátú '96-os B1 Vectra X16XEL. 

B1 és B2 kárpitja ugyanakkora? Vagy pl kombi/lépcsős/sedan kárpitjai felcserélhetőek, tehát az ajtók ugyanolyanok? Mert pl kombiból sokat látok bontódni, de lépcsős B1-ből jóval kevesebbet. 

Árban mire lehet számítani egy ilyen komplett garnitúráért ami jó állapotú?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.