Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Olyan a színe mint az enyímnek! :D

Enyém sedan. Képem még nemigen van, ilyen időbe nem megyek ki fényképezni ;)

valamelyik nam nyomtam egyet az ablakból, de azon kicsit messze van, meg a hátuljárol van velem együtt :rolleyes: (meg a szomszéd szemete :D)

Link to comment
Megosztás:

Enyém sedan. Képem még nemigen van, ilyen időbe nem megyek ki fényképezni :D

valamelyik nam nyomtam egyet az ablakból, de azon kicsit messze van, meg a hátuljárol van velem együtt :) (meg a szomszéd szemete :D)

Egy ilyen hátsó szárnyat mennyiért lehetne szerezni, mint ami a tiéden van?

Vagy ez a másik amit el tudnék képzelni... Bár egyelőre úgysem lesz :( :D

temp1963.jpg

Link to comment
Megosztás:

Egy ilyen hátsó szárnyat mennyiért lehetne szerezni, mint ami a tiéden van?

Vagy ez a másik amit el tudnék képzelni... Bár egyelőre úgysem lesz :rolleyes: ;)

http://www.deviltuning.hu/temp1963.jpg

Gepard Astráján is B veki szárny van.Én személy szerint nem szeretem az ilyesmi vasalódeszkákat, de a szolidabbakat igen.

Gepárdé amúgy asszem 28e.ft volt anno, és pótféklámpás.

Link to comment
Megosztás:

Én ezt vettem 5e forintért, pótféklámpás, hibátlan és gyári irmscher, még csak izzót sem kellett eddig cserélni benne :) Néha felbukkan 1-1 darab az angliai vectrákon :)

http://img.carstyling.hu/usercars/00/02/72..._1245100314.jpg

Hmm nem is rossz... :D 5k-ért én is vennék egy ilyet :D Bár amit mutattam, az tetszik a legjobban. Amúgy hol vetted, valami ismerőstől?

Gepard Astráján is B veki szárny van.Én személy szerint nem szeretem az ilyesmi vasalódeszkákat, de a szolidabbakat igen.

Gepárdé amúgy asszem 28e.ft volt anno, és pótféklámpás.

Köszi a képet, néztem a profilján is. :)

Link to comment
Megosztás:

Átmenő csavarral van ez felrögzítve?

Igen, 4 csavar + 1 pár vezeték de az nem is látható.

Gepard félét kerestem anno én is de vagy azt mondták, hogy nincs vagy horror áron annyit meg nem ért meg nekem, ezt meg a helyi bontóban kapcsoló keresgetés közben találtam, metálkék volt de ezen könnyen segítettem amikor más is le lett festve az autón ez is belefért :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Igen, 4 csavar + 1 pár vezeték de az nem is látható.

Gepard félét kerestem anno én is de vagy azt mondták, hogy nincs vagy horror áron annyit meg nem ért meg nekem, ezt meg a helyi bontóban kapcsoló keresgetés közben találtam, metálkék volt de ezen könnyen segítettem amikor más is le lett festve az autón ez is belefért :rolleyes:

Át kellett fúrni a csomagtér ajtót, vagy olyan megoldással van rögzítve, mint a bőrönd tartók a skodákon illetve ladákon?

Link to comment
Megosztás:

Ez is 16e forinttól kezdi nekem meg 5e volt :rolleyes: Ha még pótféklámpát is kérek bele ők is rászámolnak a alap 15-ra is vagy 5-öt ha nem többet akkor meg ez sem olcsó már :S

Nekem már marad rajta az ami van, megszoktam elfér és passzol a többi irmscher cucchoz (mert, hogy ez is irmscher ;) ).

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Most szándékozom egy b vectrát venni. Valaki segíthetne nekem, hogy a vectra b és a vectra b2 között mik a lényegesebb különbségek?

Szia!

A B2-es, vagy másnéven a Faceliftes B vekikben a középkonzol kapcsolói egyenes elejűek, míg a B vekikben van kis bemélyedés rajtuk az ujjnak. Valamint az első lámpa az egyben van az indexlámpával a B2-esben, a B-ben külön lámpa a fény és az index.

Szerintem ezek a leglényegesebb különbségek :rolleyes:

Viccet félretéve nem tudom, majd a többiek, a régi motorosok ;) segítenek. Kb annyi még hogy a B Vectra kapott egy ráncfelvarrást 1998-ban ha jól tudom, és azt hívják B2-nek.

Szerintem inkább nagyobb gondot fordíts arra hogy milyen motorral veszed, mint hogy B vagy B2-e.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, bár ez elhanyagolható különbség. Milyen motorral érdemes venni?

Szerintem benzinessel és min. 1.8-sal. De én elfogult vagyok, majd a dízelesek és az 1.6 benzinesek megcáfolnak. Amúgy attól függ, hogy mennyire "sportosan-dinamikusan" akarsz autózni. (Szerintem :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem benzinessel és min. 1.8-sal. De én elfogult vagyok, majd a dízelesek és az 1.6 benzinesek megcáfolnak. Amúgy attól függ, hogy mennyire "sportosan-dinamikusan" akarsz autózni. (Szerintem ;)

Nekem 1.6-os 16V motorral szerelt B van. Ha kell lehet vele dinamikusan autózni, de nagyon vad előzésekbe nem merek bele menni, még ha egyedül vagyok sem. Ha 4-5 ember ül a kocsiban, akkor már nagyon megérezni. Nekem ez a motor is felüdülés az 1L-es Swift után :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

B2-ben ami újult az egyhez képest:

Forma: lökhárítók és benne a ködlámpa új, a fényszórókat már írták, hogy egybe van az egész. A hűtőrács krómozott. Van küszöb toldat. Van oldal légzsák az első ülésekben. Talán a digitklíma is csak B2-ben volt de ez nem tuti. Gombok is eltérnek minimálisan. A hátsó lökös, lámpa, csomagtartó is más formájú de csak éppen annyira más, hogy rá lehessen mondani, hogy alakítottak rajta. B2-ben jelent meg ha jól tudom a z22se motor is ami 2.2-es benzines 16 szelepes. Megjelent a xenon fényszóró is b2-ben. A gyári alufelni szögletes lett és 16-os. Minden színre van fújva a b2-eseken. Állítólag 30%-ot emlegettek, hogy annyi alaktrésze más de ha rendelsz hozzá pót alaktrészt akkor csak annyi fog eltérni amennyit írtam :rolleyes:

És ahogy írták szintén: inkább az állapotára figyelj oda!

Motor: 1.6 is jó alapvetően az a kérdés, hogy milyen felhasználásra szánod ha pl sokat akarsz menni vele de minimálisat fogyasztani akkor az isuzu 1.7D a nyerő választás. Ha haladni is szeretnél akkor 2 literes esetleg 2.2, ha nagyon szereted nyomni a a gázt akkor 2.5 V6 de az bonyolult motortérrel van megáldva ott bontani kell sok mindent ha valami meghibásodik és fogyaszt is. Automata és kézi váltó is van, automata persze többet eszik szintén. Tempomatot tudom ajánlani úgy én egész kevés benzinnel járok pedig 2 literes vectrám van, ha kell 7 liter alatt fogyaszt de ha haladni akarok akkor sincs gond vele.

Felszereltség: cd, gl, cdx, gl plus stb... ne ezt nézd hanem, hogy mi van benne pl cd és cdx közötti eltérésre még nem jöttünk rá, hogy pontosan mi lehet.

Link to comment
Megosztás:

B2-ben ami újult az egyhez képest:

Forma: lökhárítók és benne a ködlámpa új, a fényszórókat már írták, hogy egybe van az egész. A hűtőrács krómozott. Van küszöb toldat. Van oldal légzsák az első ülésekben. Talán a digitklíma is csak B2-ben volt de ez nem tuti. Gombok is eltérnek minimálisan. A hátsó lökös, lámpa, csomagtartó is más formájú de csak éppen annyira más, hogy rá lehessen mondani, hogy alakítottak rajta. B2-ben jelent meg ha jól tudom a z22se motor is ami 2.2-es benzines 16 szelepes. Megjelent a xenon fényszóró is b2-ben. A gyári alufelni szögletes lett és 16-os. Minden színre van fújva a b2-eseken. Állítólag 30%-ot emlegettek, hogy annyi alaktrésze más de ha rendelsz hozzá pót alaktrészt akkor csak annyi fog eltérni amennyit írtam :rolleyes:

És ahogy írták szintén: inkább az állapotára figyelj oda!

Motor: 1.6 is jó alapvetően az a kérdés, hogy milyen felhasználásra szánod ha pl sokat akarsz menni vele de minimálisat fogyasztani akkor az isuzu 1.7D a nyerő választás. Ha haladni is szeretnél akkor 2 literes esetleg 2.2, ha nagyon szereted nyomni a a gázt akkor 2.5 V6 de az bonyolult motortérrel van megáldva ott bontani kell sok mindent ha valami meghibásodik és fogyaszt is. Automata és kézi váltó is van, automata persze többet eszik szintén. Tempomatot tudom ajánlani úgy én egész kevés benzinnel járok pedig 2 literes vectrám van, ha kell 7 liter alatt fogyaszt de ha haladni akarok akkor sincs gond vele.

Felszereltség: cd, gl, cdx, gl plus stb... ne ezt nézd hanem, hogy mi van benne pl cd és cdx közötti eltérésre még nem jöttünk rá, hogy pontosan mi lehet.

Még annyit tennék hozzá, hogy B2-ben a műszeregységben máshol van a napi és össz. km számláló kijelzője. Konkrétan feljebb.

Ja, meg volt egy rakat tipikus ráncfelvarrós dolog, pl. más üléshuzatok, és egyéb sallang.

Az, hogy a gyári alufelni 16-os, azt cáfolnám, mert az én B2-esemen gyári van, mégis 15-ös.

Mindezektől függetlenül nagyon jól írták a többiek, hogy gyakorlatilag lényegtelen különbségek vannak köztük, állapotra figyelj. Azt persze felejtsd el, hogy valós 120 000km-el léteznek még ilyen autók. Vagy ha tényleg, akkor az csoda.

Link to comment
Megosztás:

Én kérek elnézést, de B1-ben is van digit klíma. Pl az enyémben is. :D :rolleyes: :D Ja és 5 csavaros a B2 felnije. Mondjuk én 1.6 benzint hanyagolnám. 1.8 vagy 2.0. Na meg a belső kilincsek is krómosak B2 -ben :D

B2-ben ami újult az egyhez képest:

Forma: lökhárítók és benne a ködlámpa új, a fényszórókat már írták, hogy egybe van az egész. A hűtőrács krómozott. Van küszöb toldat. Van oldal légzsák az első ülésekben. Talán a digitklíma is csak B2-ben volt de ez nem tuti. Gombok is eltérnek minimálisan. A hátsó lökös, lámpa, csomagtartó is más formájú de csak éppen annyira más, hogy rá lehessen mondani, hogy alakítottak rajta. B2-ben jelent meg ha jól tudom a z22se motor is ami 2.2-es benzines 16 szelepes. Megjelent a xenon fényszóró is b2-ben. A gyári alufelni szögletes lett és 16-os. Minden színre van fújva a b2-eseken. Állítólag 30%-ot emlegettek, hogy annyi alaktrésze más de ha rendelsz hozzá pót alaktrészt akkor csak annyi fog eltérni amennyit írtam ;)

És ahogy írták szintén: inkább az állapotára figyelj oda!

Motor: 1.6 is jó alapvetően az a kérdés, hogy milyen felhasználásra szánod ha pl sokat akarsz menni vele de minimálisat fogyasztani akkor az isuzu 1.7D a nyerő választás. Ha haladni is szeretnél akkor 2 literes esetleg 2.2, ha nagyon szereted nyomni a a gázt akkor 2.5 V6 de az bonyolult motortérrel van megáldva ott bontani kell sok mindent ha valami meghibásodik és fogyaszt is. Automata és kézi váltó is van, automata persze többet eszik szintén. Tempomatot tudom ajánlani úgy én egész kevés benzinnel járok pedig 2 literes vectrám van, ha kell 7 liter alatt fogyaszt de ha haladni akarok akkor sincs gond vele.

Felszereltség: cd, gl, cdx, gl plus stb... ne ezt nézd hanem, hogy mi van benne pl cd és cdx közötti eltérésre még nem jöttünk rá, hogy pontosan mi lehet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.