Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Én vagy egy hónapja szedtem le a nylont mindkét ajtóról elől, mert meg kellett zsírozni az ablakemelő mechanikát, hogy ne nyikorogjon.

Így sikerültek. Egy jó tanács nyjlont úgyebár lehet venni az Opeltől de ezek nem méretre vágottak, és nincsen rajta ragasztó sem. Egy ablakra való nyjlon 1500HUF, szal drága. Az első ajtót még ezzel csináltam. Aztán bementem egy gazdaboltba és vettem fóliasátorhoz haszálatos nylont. 2x8m-es darabot (elég lesz vagy 20 évre), sokkal jobb minőségű anyag, vastagabb is.

Hát képet nem tom hogy lehet beszúrni...:D

Szóval az sem méretre vágott!Akkor teljesen mindegy hogy honnan szerzi be az ember!Azt hittem 1500-ért legalább méretre vágják és bekenik

valami ragasztóval hogy 1 perc alatt cserélni lehessen!Én kukás zsákot tettem a helyére :D

Képet feltöltöd (képfeltöltés vagy képhost.hu) aztán onnan a "forumba való beillesztés kis képpel" mellől bemásolod ide a linket! :)

Link to comment
Megosztás:

Kicseréltem ma vektoron a nagy kézifék kötelet.Le kellett hozzá akasztani a komplett kipuff rendszert a flexicsőtől hátra felé.Szóval aki ilyesmit tervez, szánja rá az időt, mert jól el lehet vele makkozni.

Amúgy most már van érdemi kézifék a gépen, de a kerekeknél még rá kell állítanom később.Az 5.-6. kattanásra fog koppra, és nem húzható tovább.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem igen, bár nem biztos, de ha van időd, ugorj ki, vagy talizhatunk Győrben is és megnézheted.

Nagyon szépen köszönöm a kütyüket! Remélem, lesz majd rá alkalmam, hogy viszonozzam valahogy.

A C-Vekid meg eléggé alaposan "kéne mint állat" kategória. Sok-sok problémamentes km-t vele! :D

Link to comment
Megosztás:

Nagyon szépen köszönöm a kütyüket! Remélem, lesz majd rá alkalmam, hogy viszonozzam valahogy.

A C-Vekid meg eléggé alaposan "kéne mint állat" kategória. Sok-sok problémamentes km-t vele! :D

Igazán nincs mit, remélem hasznukat tudod venni. Örülök, ha segíthettem. :D

Link to comment
Megosztás:

Szaasztok Kollégák,

v6-os gazdig tanácsára van szükségem, most akarok venni egy vasat v6-os motorral (x25xe),de teljesen járatlan vagyok benne. Ha jól tudom szereltek ilyen motort vectra b-be is. milyen tapasztalataitok vannak? Jelenleg calibrával járok soros négyes motorja van rém egyszerű rém jó és hát megvallom kissé tanácstalan vagyok...minden motorral kapcsolatos dolog érdekes lehet, típushibák, gyenge pontok stb. Írjatok! Köszönöm előre is Fapad

Link to comment
Megosztás:

Terveim a nyárra:

-vonóhorog

-műszaki

-új rendszám

A kérdés csak az, hogy a rendszámot mikor érdemes lecseréltetni és mivel jár? Gondolom törzskártya+forgalmi 16e de még mit kell ezen kívül fizetni? A vonóhorgot pedig műszaki előtt kell felrakni ez is tuti de a műszaki előtt legyen új rendszám vagy közben? Műszakin persze jelzem, hogy a körny. védelmi besorolása szerintem nekem sem helyes az autónak, ezt papírban is le kell adni valahol vagy műszaki vizsgán megoldja a vizsgáztató?

+ Ha rendszámot cserélek akkor a biztosítónak hogyan kell jelezni, hogy megváltozott a forgalmi számával együtt?

++ Vonóhorogból nem biztos, hogy olyat veszek ami egy mozdulatta levehető de van amelyikről csavarral le lehet venni a horgot, ha megállít a rendőr és nincs fent a horog része abból lehet valami bajom? Nem tervezek nagy vonóhorog használatot de évente 1-1 alkalom akad amikor jó lenne de nem akarom azt sem, hogy mindig ott legyen a ronda horog.

Link to comment
Megosztás:

Terveim a nyárra:

-vonóhorog

-műszaki

-új rendszám

Horogból fixet, ha nem számít annyira az esztétikum.Felrakni műszaki előtt kell.Rendszámot pedig úgy, hogy bejelented, hogy ellopták az autóról mind2t.Olyankor történik némi vizsgálat, majd vagy legyártatják a régit, vagy kérsz másikat.valahogyan műszakival együtt érdemes.Olyankor a rendszám olyan 5800ft-ba kerül emlékeim szerint.Ha úgy jön ki a műszaki, hogy betelik a forgalmi, szintén működik a a rendszámcsere dolog.

Biztosítónál bemész az új rendszámos forgalmival, azt lefénymásolják, és megy minden tovább de már az új rendszámmal.

Én most rakom rendbe éppen a vektort az ésszerűség határain belül, aztán úgy lesz horog+műszaki, aztán hirdetem tovább, de drágábban annyival mint amennyibe ez a művelet került.Ha elviszik elviszik, ha nem akkor még marad de max. egy évig.

Hirdetés

Link to comment
Megosztás:

Terveim a nyárra:

-vonóhorog

-műszaki

-új rendszám

A kérdés csak az, hogy a rendszámot mikor érdemes lecseréltetni és mivel jár? Gondolom törzskártya+forgalmi 16e de még mit kell ezen kívül fizetni? A vonóhorgot pedig műszaki előtt kell felrakni ez is tuti de a műszaki előtt legyen új rendszám vagy közben? Műszakin persze jelzem, hogy a körny. védelmi besorolása szerintem nekem sem helyes az autónak, ezt papírban is le kell adni valahol vagy műszaki vizsgán megoldja a vizsgáztató?

+ Ha rendszámot cserélek akkor a biztosítónak hogyan kell jelezni, hogy megváltozott a forgalmi számával együtt?

++ Vonóhorogból nem biztos, hogy olyat veszek ami egy mozdulatta levehető de van amelyikről csavarral le lehet venni a horgot, ha megállít a rendőr és nincs fent a horog része abból lehet valami bajom? Nem tervezek nagy vonóhorog használatot de évente 1-1 alkalom akad amikor jó lenne de nem akarom azt sem, hogy mindig ott legyen a ronda horog.

Miért van szükséged új rendszámra?

Link to comment
Megosztás:

Az oké, hogy fixet, néztem is és arról is le lehet csavarozni a horgot a kérdés csak az, hogy ha épp le van csavarozva és megállítanak a rendőrök van belőle bármi gond?

Rendszámcsere úgy nem megy, hogy bemegyek, jó napot, cserélni szeretném minden indok nélkül?

Biztosító ok :D

Adam1: nagy karbantartás, ha már így is max 6-8 évesnek nézik sokan legalább a rendszám is csaljon ami mondjuk így is 2003 körüli :D Igazság szerint vásárláskor akartam, csak a kereskedő intézett minden papírmunkát én meg elfelejtettem szólni de ami késik nem múlik :)

Link to comment
Megosztás:

Le tudod cseréltetni a rendszámot úgy is, ha bemész és kérsz újat.

Az oké, hogy fixet, néztem is és arról is le lehet csavarozni a horgot a kérdés csak az, hogy ha épp le van csavarozva és megállítanak a rendőrök van belőle bármi gond?

Rendszámcsere úgy nem megy, hogy bemegyek, jó napot, cserélni szeretném minden indok nélkül?

Biztosító ok :D

Adam1: nagy karbantartás, ha már így is max 6-8 évesnek nézik sokan legalább a rendszám is csaljon ami mondjuk így is 2003 körüli :D Igazság szerint vásárláskor akartam, csak a kereskedő intézett minden papírmunkát én meg elfelejtettem szólni de ami késik nem múlik :)

Link to comment
Megosztás:

Ennek örülök :D

Csak drágább mint pl. átírás vagy forgalmi csere esetén.A rendőr dolog pedig én úgy hallottam, hogy ha leszerelhető van fent, és nem használod tehát nincs rajta UFÓ és úgy állítanak meg a rendőrök, akkor megsz@bhatnak érte.Ezért tartom jobbnak a fix horgot.Olcsóbb, kevésbé esztétikus, de passzív védelmet is nyújt ráfutásos baleset esetén.Nekem 13e.ft lenne a vektorra.Felszerelni nem gond, lenne segítségem.A bekötésben is.

Link to comment
Megosztás:

És mennyivel drágább?

Az nem gond, de én inkább nem rakok fel vonóhorgot de nem akarom mindig nézni. A védelem része annyiban sántít, hogy ha kicsit futnak rád akkor véd de ha nagyobb koccanás van akkor a vonóhorog miatt úgy gyűrődik a hátulja, hogy az kikalapálni soha sem lehet (karosszériás mesélte).

Link to comment
Megosztás:

Gondolom neked eu-s matricás rendszám kéne, ha jól kis keresgélés után láttam egy olyat, hogy rendszám EU-sítás. Erre okmányirodáknál meg cégeknél is 56ezres összeget írnak, már én is gondolkodtam rajta, de már ősszel sem tetszett az összeg amit találtam pedig az kisebb volt, vagy csak rosszul emlékszem :D

Link to comment
Megosztás:

És mennyivel drágább?

Google:

Rendszám pótlása, cseréje

Az eljáráshoz az ügyfél által bemutatandó okmányok, nyomtatványok:

a forgalmi engedély illetékének megfelelő összegről postai feladóvevény, vagy házipénztári nyugta

a pótlás díjának összegéről postai feladóvevény, vagy házipénztári nyugta

forgalmi engedély

az eljáró ügyfél személyazonosságát igazoló okirat

amennyiben bűncselekmény történt, a rendszám ellopásának bejelentéséről szóló rendőrségi okirat

Jogi személy, jogi személyiség nélküli gazdasági társaság esetén mellékelni kell:

három hónapnál nem régebbi cégbírósági bejegyzést, aláírási címpéldányt

a cég ügyintézőjének eljárási jogosultságát igazoló megbízást

Meghatalmazott eljárása esetén mellékelni kell:

a megbízásról szóló magán vagy közokiratot is.

Az ügy elintézéséhez fizetendő díjak, illetékek, költségek:

forgalmi engedély illetéke: 6.000,- Ft

az új rendszámtábla ára: 6.500,- Ft/ sorozat/

az érvényesítő címke díja: 585,- Ft

után-gyártás, pótlás (1 db esetén) engedélyezés díja: 12.300,- Ft postai feladóvevény, vagy házipénztári nyugta

Link to comment
Megosztás:

Remélem a Vectrával mentél te is, és sűrűn húzgáltad a kéziféket :)

Ááá, sorsolással dőlt el, milyen autóval mentél- F Astra vs. Suzuki; szerencsére az F-et sorsolták nekem... :D

Amúgy inkább taktikás pálya volt, a kézit egyszer sem kellett használni. :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor ha jól értelmezem olcsóbb a rendszám csere, ha nem azt mondod hogy ellopták. Amit meg Big Boss írt az nem valós, mert régebben mi cseréltettünk nem is egy rendszámot, csak nem akartam hülyeséget írni, hogy mennyibe kerül most, mert már azt is elfelejtettem, hogy mennyi volt akkor :D

De nem volt nagy tétel.

Google:
Link to comment
Megosztás:

Adam1: nagy karbantartás, ha már így is max 6-8 évesnek nézik sokan legalább a rendszám is csaljon ami mondjuk így is 2003 körüli :D Igazság szerint vásárláskor akartam, csak a kereskedő intézett minden papírmunkát én meg elfelejtettem szólni de ami késik nem múlik :)

De az új rendszám, amit kapni fogsz, az valami olyan lesz, hogy L..-..., a második betűje pedig az ABC vége felé lesz. Ebből még a hülye is látja, hogy 2011-ben kaptad.

Azon gondolkodom, hogy miért jó neked az, ha a rendszám alapján 6-8 évesnek látják az autót.

- Ha el akarod adni, akkor a forgalmiból egyből látszani fog, hogy 96-os.

- Ha rajta lesz az új L-es rendszám, akkor pedig azt fogják hinni, hogy most hoztad be az autót külföldről. Ha az évjárat és a rendszámozás nem egyezik az egyből gyanus, magyarázkodni kell, hogy ennek mi az oka.

Te tudod, de engem rohadtul hidegen hagy, hogy hány évesnek hiszik az autómat :D

Inkább beletankolnám azt a 4-5000 Ft-ot, plusz az utánna járás költségét, minthogy rendszám cserével szarakodjak.

Link to comment
Megosztás:

Nem azért cserélem, hogy más mennyinek higyje :) Már csak azért sem mert nem akarom még eladni, ha lecserélem is családon belül marad ez is fix :D

A rendszám ami rajta van most is 2003-as tehát már itt bukott a korhű számozás B)

Az meg, hogy más mit hisz ilyen téren engem hagy hidegen :D

Egyébként már láttam MAI-XXX rendszámot is a napokban :D

Az ára pedig ahogy így kiderült nem vészes, nekem ennyit megér a művelet az meg, hogy mennyi értelme van... ha ezt nézném akkor az autóm sehol sem tartana a mostani állapotához képest mert autóra költeni a karbantartáson kívül pénzkidobás... amit rákölt a tulaj azt csak ő fogja értékelni kellően, ha eladja pl egy beépített gps már nem fog 30 ezret érni... pedig csak a ketyere is többe van nem beszélve az átalakításról és ez csak egy példa :D

A hónapban már több mint 70-80e forintért tankoltam bele.... ezt csak most adtam így össze de még ez sem rekord :D

Link to comment
Megosztás:

Én anno megvételkor cseréltettem a rendszámot, lévén a vektor valami lefoglalt autó volt, és egy rendőrségi telephelyről került elő.Tehát a cserének leginkább biztonsági okai voltak.LNY-xxx

Viszont ha valaki hozzáértő ránéz, akkor levágja a dolgot, hogy ezt a modellt 95.12'-99'-ig gyártották ebben a felállásban.Tehát önmagában a rendszám nem fiatalít.

Link to comment
Megosztás:

És mennyivel drágább?

Az nem gond, de én inkább nem rakok fel vonóhorgot de nem akarom mindig nézni. A védelem része annyiban sántít, hogy ha kicsit futnak rád akkor véd de ha nagyobb koccanás van akkor a vonóhorog miatt úgy gyűrődik a hátulja, hogy az kikalapálni soha sem lehet (karosszériás mesélte).

Ha kicsit futnak rád,akkor nem is fog látszani az autódon a nyoma,max a vonóhorog lesz festékes!Ha meg durván beléd mennek hátulról

akkor vonóhorog ide vagy oda,azt nem fogja kikalapálni senki!A lökhárító biztosan nem fog annyit,mint ez!Inkább plusz merevítést ad az autó hátuljának!

Két esetet láttam is már!Astra G vs Suzuki stift = egy karcolás sem volt az Astrán,Suzuki lökhárító nélkül távozott!

Fiat Ducato vs Suzuki Ignis = Festéknyom,karcolások a Ducaton hátúlján,Ignis totálkáros!

De hogy ne csak Suzukikról legyen példa!Ajánlom figyelmedbe a videón szereplő Astra elejének

és a Passat hátuljának az állapotát!Video

hátúl az autón! :D
Link to comment
Megosztás:

Ha kicsit futnak rád,akkor nem is fog látszani az autódon a nyoma,max a vonóhorog lesz festékes!Ha meg durván beléd mennek hátulról

akkor vonóhorog ide vagy oda,azt nem fogja kikalapálni senki!A lökhárító biztosan nem fog annyit,mint ez!Inkább plusz merevítést ad az autó hátuljának!

Két esetet láttam is már!Astra G vs Suzuki stift = egy karcolás sem volt az Astrán,Suzuki lökhárító nélkül távozott!

Fiat Ducato vs Suzuki Ignis = Festéknyom,karcolások a Ducaton hátúlján,Ignis totálkáros!

De hogy ne csak Suzukikról legyen példa!Ajánlom figyelmedbe a videón szereplő Astra elejének

és a Passat hátuljának az állapotát!Video

hátúl az autón! :D

Aki hátulról megy bele a másikba, az eleve rosszabbul jár vonóhorog nélkül is, mert megsérülhet a hűtő, a turbó (ha van) illetve egyéb motorikus dolgok.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.