Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Szerintem van benne igazság, mégis mi vinné ki a szimmeringeket? Hát nem a kisördög, hanem a megnövekedett olajnyomás.

Egy időben mindig a maxon tartottam az olajszintet, és állandóan olajpárás volt a lezért olajbetöltő nyílás körül a szelepfedél, illetve a szelepfedél rögzítő csavaroknál is. Mióta a nívópálca felénél tartom az olajszintet, azóta ilyen probléma nincs.

Link to comment
Megosztás:

Van benne valami amit mondasz. Sok olaj nagyobb olajnyomás ami kiveri a szimmeringet. Mert az nem a több olaj "súlyától" megy ki.

Szerintem van benne igazság, mégis mi vinné ki a szimmeringeket? Hát nem a kisördög, hanem a megnövekedett olajnyomás.

Egy időben mindig a maxon tartottam az olajszintet, és állandóan olajpárás volt a lezért olajbetöltő nyílás körül a szelepfedél, illetve a szelepfedél rögzítő csavaroknál is. Mióta a nívópálca felénél tartom az olajszintet, azóta ilyen probléma nincs.

Link to comment
Megosztás:

Rugókkal hogy állsz?Lehet tudnék neked vinni 2 db hátsót szombaton reggel vagy vasárnap este!Állapotukat és árukat még nem tudom,(kb 5e/pár lehet)de ha érdekel még elmegyek érte,megnézem!

Köszi, de már meg lett rendelve. Kayaba (KYB) lesz. Japán, és a világ egyik legnagyobb gyári beszállítója. Remélem nem lesz vele gond. 17-18 körül lesz az egy pár.

Link to comment
Megosztás:

Rugókkal hogy állsz?Lehet tudnék neked vinni 2 db hátsót szombaton reggel vagy vasárnap este!Állapotukat és árukat még nem tudom,(kb 5e/pár lehet)de ha érdekel még elmegyek érte,megnézem!

Köszi, de már meg lett rendelve. Kayaba (KYB) lesz. Japán, és a világ egyik legnagyobb gyári beszállítója. Remélem nem lesz vele gond. 17-18 körül lesz az egy pár.

Nálunk minkét pár kiválóan teszi a dolgát évek óta.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, de már meg lett rendelve. Kayaba (KYB) lesz. Japán, és a világ egyik legnagyobb gyári beszállítója. Remélem nem lesz vele gond. 17-18 körül lesz az egy pár.

Rendben!Akitől vettem a két elsőt,megvolt még neki a hátsó is,így gondoltam megkérdem!GM lett volna,de az újban biztosan nem fogsz csalódni! :D

Link to comment
Megosztás:

Mi a feleségemmel ott leszünk, de sajnos csak szombaton, valszeg' éjszakás műszak után, szóval örülök, ha eltalálok odáig, nem hogy focizzak! :D Igazából az autós felvonulásra gyúrtam, de idén sajnos elmarad, mert nem engedik a szögedi városatyák. Érdekes, a Skodásoknak tavaly megengedték! :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Amit jó eséllyel a LIP gyártott, mert gyári beszállító volt anno.

Úgy emlékeztem van rajta GM felirat,de nem találtam csak egy számot! 11 904 9577 26 MHH1 : Ebből ki lehet valamit deríteni?

Halló! Jön vki innen Blitzre? És focival hogy álltok?:icon4:

Én sajnos ide sem tudok menni :icon4: pedig a bevasalt bokámmal a focit Forrest Gump módjára nyomtam volna! :D

Mikor is lesz idén?

Link to comment
Megosztás:

Rugókkal hogy állsz?Lehet tudnék neked vinni 2 db hátsót szombaton reggel vagy vasárnap este!Állapotukat és árukat még nem tudom,(kb 5e/pár lehet)de ha érdekel még elmegyek érte,megnézem!

Köszi, de már meg lett rendelve. Kayaba (KYB) lesz. Japán, és a világ egyik legnagyobb gyári beszállítója. Remélem nem lesz vele gond. 17-18 körül lesz az egy pár.

Nemrég hívott a szerelőm hogy ki is cserélte őket. Mondta hogy a jobboldali is el volt törve, csak annak a felső feléből tört le, ki sem esett a darab, mert odanyomta a rugó, be is szorult. Így két legyet ütöttünk egy csapásra. :D

Link to comment
Megosztás:

Helló!!!

Most olvastam 1 cikket az új astra sport tourer-ről...Az első ülései nagyon ismerősek voltak nekem...Mintha az én vectrámba is ilyen lenne...Csak persze más rajta a huzat.Ez aztán a nagy fejesztés....

Az alfák ülései tetszenek nagyon!(bizonyos típusok) B Vectrába-G Astrába is ugyan az van más huzattal!Nem csodálkoznék ha a H-ba is ugyan azt tették volna még! :D

Link to comment
Megosztás:

Ugyanaz lenne a B Vekiben, mint a G Asztmában?! Nem tudom, én rendszeresen ülök mindkettőben, de a Vectráét sokkal kényelmesebbnek érzem. Mondjuk az Astrában jóformán a földön ülök, a nyakamba húzva a lábaimmal, lehet, hogy ez az elcseszett üléspozíció ront a kényelmen.

Link to comment
Megosztás:

Ugyanaz lenne a B Vekiben, mint a G Asztmában?! Nem tudom, én rendszeresen ülök mindkettőben, de a Vectráét sokkal kényelmesebbnek érzem. Mondjuk az Astrában jóformán a földön ülök, a nyakamba húzva a lábaimmal, lehet, hogy ez az elcseszett üléspozíció ront a kényelmen.

Rosszul fogalmaztam,nem ugyan az,de a G-s ülés jó a Vekibe és fordítva!Túl sok változtatást nem csinálhattak rajta,esetleg keményebb szivacsot tettek bele mert én max 2 órát tudom vezetni,utána kell a pihenő!

Timer,az űlést hátrébb lehet ám tolni a G-ben is és nincs a lábad a nyakadban :icon4: :D :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Mi a helyzet akkor,ha az autó (isuzu dízel) indításkor pár másodpercig kékes füstöt nyomat és indulásnál kb fél percig mint ha le akarna fulladni,úgy dadog,rángat!Ha a klíma bekapcsolt állapotban nem nyomja a hideg levegőt,attól még nem biztos hogy csak gázzal kell utántölteni,lehet hogy a

kompresszor rossz,jól tudom?

Link to comment
Megosztás:

Mi a helyzet akkor,ha az autó (isuzu dízel) indításkor pár másodpercig kékes füstöt nyomat és indulásnál kb fél percig mint ha le akarna fulladni,úgy dadog,rángat!Ha a klíma bekapcsolt állapotban nem nyomja a hideg levegőt,attól még nem biztos hogy csak gázzal kell utántölteni,lehet hogy a

kompresszor rossz,jól tudom?

Google "dízel kék füst": link1 link2

Link to comment
Megosztás:

Google "dízel kék füst": link1 link2

Ezeket találtam én is,de köszi a megerősítést hogy szerinted sem valami jó jel az ilyen!Kinéztem egy "donort" de ilyen jeleket produkál,így lemondtam róla!

Pedig tele volt minden jóval(klíma,e.ablakok stb)motorkód,szín is stimmelt! :icon4:

_seth_ is irigykedett volna,mert a hátsó háromszög ablak krómcsíkjai is megvoltak rajta! :D Na majd legközelebb...

Link to comment
Megosztás:

Ezeket találtam én is,de köszi a megerősítést hogy szerinted sem valami jó jel az ilyen!Kinéztem egy "donort" de ilyen jeleket produkál,így lemondtam róla!

Pedig tele volt minden jóval(klíma,e.ablakok stb)motorkód,szín is stimmelt! :icon4:

_seth_ is irigykedett volna,mert a hátsó háromszög ablak krómcsíkjai is megvoltak rajta! :D Na majd legközelebb...

nekem 10 évig volt dízelem habár nem opel de motor felújítás után is (előtte is) adott ilyen jelenséget közvetlen indítás után

adagolós finomított és elmúlt

nembiztos hogy csak ezért lekellene mondanod róla

szerintem!

Link to comment
Megosztás:

Ezeket találtam én is,de köszi a megerősítést hogy szerinted sem valami jó jel az ilyen!Kinéztem egy "donort" de ilyen jeleket produkál,így lemondtam róla!

Pedig tele volt minden jóval(klíma,e.ablakok stb)motorkód,szín is stimmelt! :icon4:

_seth_ is irigykedett volna,mert a hátsó háromszög ablak krómcsíkjai is megvoltak rajta! :D Na majd legközelebb...

Ejj.... az az anyós oldali hátsó kis krómcsík pedig kellene ám nagyon :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Mi a helyzet akkor,ha az autó (isuzu dízel) indításkor pár másodpercig kékes füstöt nyomat és indulásnál kb fél percig mint ha le akarna fulladni,úgy dadog,rángat!Ha a klíma bekapcsolt állapotban nem nyomja a hideg levegőt,attól még nem biztos hogy csak gázzal kell utántölteni,lehet hogy a

kompresszor rossz,jól tudom?

A kompresszorban általában a tömszelence szokott elfáradni, és akkor elengedi a gázt.

Ha nincs benne elég gáz, akkor be sem kapcsol a kompresszor kuplungja.

Link to comment
Megosztás:

nekem 10 évig volt dízelem habár nem opel de motor felújítás után is (előtte is) adott ilyen jelenséget közvetlen indítás után

adagolós finomított és elmúlt

nembiztos hogy csak ezért lekellene mondanod róla

szerintem!

Pontosan ez a jelenség...Csütörtökön azért elmegyek átnézni jobban ha még meglesz!

A kompresszorban általában a tömszelence szokott elfáradni, és akkor elengedi a gázt.

Ha nincs benne elég gáz, akkor be sem kapcsol a kompresszor kuplungja.

Értem,erre is odafigyelek majd,köszönöm! :D

Hétfőn megy az autó festésre,ha minden igaz csütörtökre készen lesz!Beszéltem pár maszek fényezővel,de a korrektebbek mondták hogy

hőkamra nélkül neki sem állnak mert nem lesz szép,a többi simán vállalta volna így is!

Remélem nem haragszik meg de ajánlom a forumrol Alex0403 nevű fényezőt is!Vele is beszéltem és nagyon korrekt

embernek tűnt korrekt árakkal,csak sajnos kétszer annyiba lett volna a festés az üzemanyag költség miatt!

Le lesz festve az egész elem,majd teszek fel róla képet ha érdekel valakit...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.