Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Úúú, biztosan jól ment. Én is szoktam csorgatni a nyálamat ilyenekre, de eddig sajna csak A Zafirákat volt szerencsém vezetni, igaz az rögtön 3000 km-t. Az 1.6-os volt és fos. :lol: ;)

Naggyon-naggyon tetszett... :lol:

130nál jobban nem mentem vele, az is csak kipróbálás szintjén, hogy mikor vált 6.-ba az automata- na pont ott, ha sport üzemmódban hasítasz vele, amúgy 120nál rakja az utolsó fokozatot.

Ja meg a gyerekek élvezték a 3. üléssort, hogy ott feszíthettek! :lol: Én meg a bal 1et... ;)

Link to comment
Megosztás:

Tegnap elhoztam Bocsektől a kipufogót is a H1-es NightBreakerrel!Ha látványosan nem is tűnik sokkal jobbnak a távolsági,de érezhetően messzebb látni vele!Az út széli jelzőkön látszik jobban,hogy távolabbra bevilágítja az utat!

Holnap viszem a szerelőmhöz a kipufogót reggel,mert a hátsó két felfogatás rövidebb és a dízelesnek a belső felén sincs ilyen csatlakozó csonk,csak a cső!Ezek szerint csak kinézetre és formailag hasonlítanak egymásra az 1.6-oséval!

Kíváncsi leszek,hogy sikerül összehozni és hogy milyen hangja lesz!A lényeg,hogy a csatlakozásokat úgy csináltatom meg,hogy a gyárit vissza lehessen házilag szerelni ha esetleg kellene!

Link to comment
Megosztás:

Tegnap elhoztam Bocsektől a kipufogót is a H1-es NightBreakerrel!Ha látványosan nem is tűnik sokkal jobbnak a távolsági,de érezhetően messzebb látni vele!Az út széli jelzőkön látszik jobban,hogy távolabbra bevilágítja az utat!

Holnap viszem a szerelőmhöz a kipufogót reggel,mert a hátsó két felfogatás rövidebb és a dízelesnek a belső felén sincs ilyen csatlakozó csonk,csak a cső!Ezek szerint csak kinézetre és formailag hasonlítanak egymásra az 1.6-oséval!

Kíváncsi leszek,hogy sikerül összehozni és hogy milyen hangja lesz!A lényeg,hogy a csatlakozásokat úgy csináltatom meg,hogy a gyárit vissza lehessen házilag szerelni ha esetleg kellene!

Miután felkerült az új közép és hátsódob, a szomszéd kérdezte hogy csináltam-e valamit az autómmal, mert nem hallotta hogy hazamentem :lol: (hozzáteszem hogy zsákutca végén lakom)

A NB pedig örülök hogy bevált! Nagyon meg voltam vele elégedve én is. Még ha csak egy hónapot is tudtam használni a B2-es lámpára váltás miatt ;) Egyébként így közbe jöttem rá hogy azért is jó a B2-es lámpa, mert ugyebár a tompított és a reflektor is H7, így nem gond ha épp nincs nálunk tartalékizzó ha kiégne a tompított. Most csak fogom és átrakom a refiből :lol: Sajna B1-el jártam úgy hogy félhomályban elindulva menet közben vettem észre hogy kiégett az egyik tompított, mondom még kibír 30km-t a tecsóig (ez volt már csak nyitva olyankor este amiben esélyes volt hogy tudok is venni), de sajna nem bírta ki. Tartalékizzó pedig nem volt nálam.... Innen is elnézést kérek azon cartársaktól akiket zavart a refim ;)

Link to comment
Megosztás:

Miután felkerült az új közép és hátsódob, a szomszéd kérdezte hogy csináltam-e valamit az autómmal, mert nem hallotta hogy hazamentem :lol: (hozzáteszem hogy zsákutca végén lakom)

A NB pedig örülök hogy bevált! Nagyon meg voltam vele elégedve én is. Még ha csak egy hónapot is tudtam használni a B2-es lámpára váltás miatt ;) Egyébként így közbe jöttem rá hogy azért is jó a B2-es lámpa, mert ugyebár a tompított és a reflektor is H7, így nem gond ha épp nincs nálunk tartalékizzó ha kiégne a tompított. Most csak fogom és átrakom a refiből :lol: Sajna B1-el jártam úgy hogy félhomályban elindulva menet közben vettem észre hogy kiégett az egyik tompított, mondom még kibír 30km-t a tecsóig (ez volt már csak nyitva olyankor este amiben esélyes volt hogy tudok is venni), de sajna nem bírta ki. Tartalékizzó pedig nem volt nálam.... Innen is elnézést kérek azon cartársaktól akiket zavart a refim ;)

Ez sem utolsó dolog.

Mondjuk megoldás lehet, ha nemcsak dísznek van az izzókészlet a kocsiban, hanem valóban azok az izzók vannak benne, amikre szükség lehet.

Amúgy én is jártam már így az egyik kiégett. Még két B1-es tompítottal (+sima halogén izzó) is katasztrofálisan lehet látni sötétben, nem 1-el :lol:

Azóta bent van egy normális izzókészlet, plusz tartalékban egy 500 Ft-os Tescos H7es-t tartalmazó készlet :lol:

Link to comment
Megosztás:

Miután felkerült az új közép és hátsódob, a szomszéd kérdezte hogy csináltam-e valamit az autómmal, mert nem hallotta hogy hazamentem :lol: (hozzáteszem hogy zsákutca végén lakom)

A NB pedig örülök hogy bevált! Nagyon meg voltam vele elégedve én is. Még ha csak egy hónapot is tudtam használni a B2-es lámpára váltás miatt ;) Egyébként így közbe jöttem rá hogy azért is jó a B2-es lámpa, mert ugyebár a tompított és a reflektor is H7, így nem gond ha épp nincs nálunk tartalékizzó ha kiégne a tompított. Most csak fogom és átrakom a refiből :lol: Sajna B1-el jártam úgy hogy félhomályban elindulva menet közben vettem észre hogy kiégett az egyik tompított, mondom még kibír 30km-t a tecsóig (ez volt már csak nyitva olyankor este amiben esélyes volt hogy tudok is venni), de sajna nem bírta ki. Tartalékizzó pedig nem volt nálam.... Innen is elnézést kérek azon cartársaktól akiket zavart a refim ;)

Engem ne zavarjon a hangja,a többit oldják meg a lakók!Nyáron az egyik szobában a suzukis pizzafutárok fast&furious dobját meg a melós szakadt dízel kisbuszok hangját hallgatom,a másikban meg az Ikarusok 1-2-3.-ban kipörgő hangját! :lol:

Igen,bevált az NB,még egyszer köszönöm szépen a "baráti" árat és hogy elhoztad! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egyébként így közbe jöttem rá hogy azért is jó a B2-es lámpa, mert ugyebár a tompított és a reflektor is H7, így nem gond ha épp nincs nálunk tartalékizzó ha kiégne a tompított. Most csak fogom és átrakom a refiből ;)

Nem jó, mert B2-ben a tompított H7-es, a reflektoré a H1-es. A változatosság kedvéért a ködös meg 3mas-H3-mas. ;)

Link to comment
Megosztás:

530-as ablaktörlő lapát felmegy szerintetek bal oldalra, ha a jobb oldali marad 480-as?

Amúgy ki milyet használ? Fém keretest, vagy fém keret nélküli? Nekem sima fém keretes van. A Donor kocsin szintén ilyen volt (Bosch) a bal oldalinak van egy kis légterelője, ami fokozza a nyomást a menetszél által. Ilyet elég nehéz találni. Az Obiban láttam ilyen légterelőset, valami noname márkanévvel.

http://n2.vatera.hu/photos/d6/c9/a795_1_big.jpg

Link to comment
Megosztás:

Homasita-ban van bosch légterelős 480+480as gyári kb 4-5k ft, a noname keret nélkülieket felejtsd el, azoknak a széle "felszáll" autópályán.

De bármely másik autósboltban is van sima noname 1-2k ftos ami felmegy az autóra és teljesen megfelel 1télre.

530as meg felmenni felmegy, bár sztem sok lenne erre a szélvédőre.

Link to comment
Megosztás:

Homasita-ban van bosch légterelős 480+480as gyári kb 4-5k ft, a noname keret nélkülieket felejtsd el, azoknak a széle "felszáll" autópályán.

De bármely másik autósboltban is van sima noname 1-2k ftos ami felmegy az autóra és teljesen megfelel 1télre.

530as meg felmenni felmegy, bár sztem sok lenne erre a szélvédőre.

Valaki írta korábban, hogy bal oldalra felmegy az 510 mm-es is, hátha valaki használ nagyobbat.

Akkor a donor vekin gyári légterelős Bosch volt ;), ausztriában nem sajnálták rá.. (Amúgy ez ment fel a Corsára, és simán elfér a 30mm-rel nagyobb, pedig a gyári ajánlás 450 mm.)

Szóval a keret nélküli az nem jó? Pedig arról áradozik mindenki. Elvileg a széleken is jobban kell törölnie mert alapból olyan hajlított. Van 700 Ft-tól Vaterán ilyen "AREO-Tech", meg "Nexus Monson" márkanév alatt ;) Szóval ezek nem jók?

Link to comment
Megosztás:

Biztos autó meg márkafüggőde anno apám kocsijára vettünk ilyet, és ha autópályán törölt a balszéle a negyedéig felpattogott és nem törölt semmit azon a részen.

Az bosch meg hasonló biztos jó, de azt aranyárba mérik, nekem nem érne meg annyit.

Nekem se ér meg annyit. Mivel volt és jól törölt, ezért került fel a másik autóra (Corsa)

A Vekin meg champion van azt hiszem, de kezd csereéretté válni. Ezért nézegetek most, hogy milyet is kéne venni. ;)

Link to comment
Megosztás:

Tegyél a 700 után még egy nullát és akkor veszel ilyen fajtájút normálisat :lol:

Valaki írta korábban, hogy bal oldalra felmegy az 510 mm-es is, hátha valaki használ nagyobbat.

Akkor a donor vekin gyári légterelős Bosch volt ;), ausztriában nem sajnálták rá.. (Amúgy ez ment fel a Corsára, és simán elfér a 30mm-rel nagyobb, pedig a gyári ajánlás 450 mm.)

Szóval a keret nélküli az nem jó? Pedig arról áradozik mindenki. Elvileg a széleken is jobban kell törölnie mert alapból olyan hajlított. Van 700 Ft-tól Vaterán ilyen "AREO-Tech", meg "Nexus Monson" márkanév alatt ;) Szóval ezek nem jók?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.