Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

igen, de azért nem minden lötyi fagy rá egyformán. vagy az abból maradó nedvesség, ha úgy jobban tetszik.

én a Trost-nál veszek előre bekevert cuccot, de lehet kapni koncentratumot is. utóbbi 1/1 arányban már túl sűrű. ja! nem olcsó cucc, de megéri.

Igen,erre gondoltam én is!-19 van ráírva a jelenlegi tecskósra,azaz max -13-at ki is bírna!Ha -2 fok van és 90-el megyek,az már lehet -15 az ablaknál és az ottmaradt nedvesség fagy rá szinte azonnal!

Link to comment
Megosztás:

Igen,erre gondoltam én is!-19 van ráírva a jelenlegi tecskósra,azaz max -13-at ki is bírna!Ha -2 fok van és 90-el megyek,az már lehet -15 az ablaknál és az ottmaradt nedvesség fagy rá szinte azonnal!

Én tecsós -40 fokosat használok, de ez is visszafagy. Múlt héten például kb 10-es tempónál, -2 fokban, spricc az ablakra, és mikor visszafele törölt a lapát, már kezdett visszafagyni.

@Zsomat: Mastercare márkájút szoktál venni?

Találtam még pár ígéretesnek tűnő terméket: Prestone De-Icer (rainx-et is tartalmaz!), Castrol Biofix Premium, Turtle Wax, Sonax

Shell shop-os cikk: "Mi a különbség a gagyi és a minőségi téli szélvédőmosó között?". Ez szerint a glikolok felelősek a visszafagyás megakadályozásáért (többek között), ezért olyan kell, amiben nagyobb arányban vannak glikol vegyületek.

Link to comment
Megosztás:

Én tecsós -40 fokosat használok, de ez is visszafagy. Múlt héten például kb 10-es tempónál, -2 fokban, spricc az ablakra, és mikor visszafele törölt a lapát, már kezdett visszafagyni.

@Zsomat: Mastercare márkájút szoktál venni?

Találtam még pár ígéretesnek tűnő terméket: Prestone De-Icer (rainx-et is tartalmaz!), Castrol Biofix Premium, Turtle Wax, Sonax

Shell shop-os cikk: "Mi a különbség a gagyi és a minőségi téli szélvédőmosó között?". Ez szerint a glikolok felelősek a visszafagyás megakadályozásáért (többek között), ezért olyan kell, amiben nagyobb arányban vannak glikol vegyületek.

igen, mastercare-t. tegnap este sehogy nm jutott eszembe a neve.

Link to comment
Megosztás:

Igen a piros pöcök az az a zárszerkezetnél. Slusszkulcsot beleteszed, elforgatod és a gyerek randalírozhat hátul. ;)

Lehet hülyeséget írok,de azt az ajtó oldalán lehet azzal a kis piros csavarral bekapcsolni,nem?Akkor csak kívülről nyitható az ajtó ha jól tudom...

Nem nagyon szoktam gyerekeket vinni,de ha igen,valaki űl velük hátul és figyel rájuk!Egyszerűbbnek tűnt lenyomni mellettem a gombot hogy ha véletlenül

a nyitókarhoz nyúlna,ki ne essen!

Biztosan nem örülne neki senki,ha a körmére koppintanának a kobra rokonával! :lol: Kicsit annál komolyabbat,de az is könnyen felszerelhető két tépőzárral és alig foglal helyet!Hátra meg egy pórszívócsövet?? :)

Link to comment
Megosztás:

Ebből arra következtetek hogy neked nincs :) Mi lehet? csempészládika? :)

Nincs!Mi az alkatrész GM száma? :lol: Nem tudom mi lehet ez...szerszámos ládának elég gáz,mert csörögne-zörögne benne minden,csempészládikának meg kicsi!Mondjuk aranyból vagy Deák-igazolványból beleférne elég sok! ;)

Link to comment
Megosztás:

Inkább valami csemész cucc :lol: Jobb ha le is vágod onnan ;) Még az akkut szokták hátra berakni de nem így :) És nem opelénél :P Cigi, pia is elfér benne nem is olyan kevés :)

cigiből pont nem fér bele egy csík, de megbontva is kb. 15doboz. szerintem cigit ilyen mennyiségben nem kell dugdosni. viszont vannak annál sokkal kisebb és értékesebb illegális cuccok amiből viszont elég szép mennyiség is elférne benne. múlt hónapban vettem az autót, nem tudom hogy kié lehetett és mire használhatta.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is fagyott,de inkább az ablakmosó és ráadásul nem a legjobb most a fűtésem!Van az autóban jégoldó,ha annyira ráfagyna,kiszállnék ráfújni azt!

Nincs valakinek ötlete valami erősebb téli szélvédőmosóra!Ez a -19-es pillanatok alatt ráfagy az ablakra!Ja,fékpróba!Akinek jó az ABS az autóban,nem igaz? :lol:

Az ám! Nagyjából 1 éve volt! ;) Azóta is tökéletes!

(A többieknek: ABS jeladó gyűrűt kellett cserélnem, a donor alkatrészt Fort kollégától sikerült beszerezni! :))

A Turtle Wax szélvédőmosóját használom, így arról biztosan állíthatom, hogy lazán odafagy az üveghez, ha úgy adódik.

Link to comment
Megosztás:

A tescóson az adatok tájékoztató jellegűek... az ráfagy valóban. Prelixeset vettem, ez jobb valamivel de önteni szoktam hozzá még -42 fokosat is, azzal semmi sem fagy már rá.

Megnéztem, a Prelix-es mosófolyadékban van etilén-glikol. A tecsós, meg hasonló árkategóriás folyadékokban csak etil-alkohol van. Megpróbálom a Prelixet szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Ez biztos határmenti kocsi volt, és hozták vitték vele az anyagot. :lol: :) Láttam már pár Vectrát, de ilyen egyikben sem volt. Szerintem ez nem gyári téma. Kárpitokat nézted már, hogy nem-e maradt mögötte valami? ;)

Nektek is van ilyen a hátsó vonó szem mellett vagy csak nekem?
Link to comment
Megosztás:

Az ám! Nagyjából 1 éve volt! :) Azóta is tökéletes!

(A többieknek: ABS jeladó gyűrűt kellett cserélnem, a donor alkatrészt Fort kollégától sikerült beszerezni! :))

A Turtle Wax szélvédőmosóját használom, így arról biztosan állíthatom, hogy lazán odafagy az üveghez, ha úgy adódik.

Ha esetleg valakinek hasonló problémája van,a D Corsa ABS gyűrűje kis esztergálással tökéletes helyettesítő termék és nem kell komplett féltengely csuklót venni vagy külföldről külön gyűrűt rendelni!

Szóval a nem túl olcsó Turtle termék sem az igazi...

A teszkós -19es páréve belefagyott a régi kocsim tartályába teljesen, és -5foknál hidegebb nem volt. Nem spriccelt, belenézek erre fagyott az egész -.-'

;) Nagyszerű...Akkor a -13-at sem bírja!Lassan kifogy,de nekem még az van benne!Ha -5 foknál megfagyott,akkor az nyári,csak át van címkézve,mivel az is bírja nagyjából addig! :lol:

Valaki próbálta már, hogy tudja -e a B Veki TID kijelzője? Corsáé állítólag tudja.

Ez mi?

Link to comment
Megosztás:

Ez mi?

Szasz!

Egyszerre kell megnyomni pár másodpercre a kijelző feletti 2 gombot-tehát az óra beállító gombjait, ekkor elvileg csinál egy tesztet (F12) valamint mutatnia kellene a pillanatnyi sebességet. Persze csak a 3 osztású (vagyis TID) kijelzők esetében van így (az F-ek és a Corsák kiváltsága volt). De amúgy úgy emlékezem, hogy mi nem kaptuk meg ezt az extrát... :lol:

Amúgy a belinkelt videón is látszik, hogy először teszt kódot dob (F12), majd valamilyen hiba van fent (171).

Link to comment
Megosztás:

Szasz!

Egyszerre kell megnyomni pár másodpercre a kijelző feletti 2 gombot-tehát az óra beállító gombjait, ekkor elvileg csinál egy tesztet (F12) valamint mutatnia kellene a pillanatnyi sebességet. Persze csak a 3 osztású (vagyis TID) kijelzők esetében van így (az F-ek és a Corsák kiváltsága volt). De amúgy úgy emlékezem, hogy mi nem kaptuk meg ezt az extrát... :lol:

Amúgy a belinkelt videón is látszik, hogy először teszt kódot dob (F12), majd valamilyen hiba van fent (171).

Arra lennék kíváncsi, hogy spirálos km órás autónál ezt hogy a viharba oldották meg?

A Corsában amúgy 3 osztásos, szóval elvileg tudnia kell. Majd kipróbálom.

Link to comment
Megosztás:

Arra lennék kíváncsi, hogy spirálos km órás autónál ezt hogy a viharba oldották meg?

A Corsában amúgy 3 osztásos, szóval elvileg tudnia kell. Majd kipróbálom.

Ez jó kérdés, az enyémben se ABS, se szervó, se semmisenem volt, az extrák a központi zár, a napfénytető és a ford.számmérős óra volt- ja meg a plüss ülések.

És tudta, pontosan írta a pillanatnyi sebességet. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.