Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

%7Boption%7Dhttp://img.carstyling.hu/usercars/00/02/72/95/27295_1306353161.jpg/img]

Ezen mi a csúnya? Csúnya egy koszos autó de ezzel jó ha kéthetente vagy 3 hetente takarítom, rengeteget jelent! Egyébként mindegyik eredeti opel, és ha megnézitek a ma kapható fullosabb (audi, volvo stb) autókat, az igazán jól felszerelteken rajta van a sárfogó.

Szerintem is jól mutat az autó a sárfogókkal. Nekem is van most már elöl-hátul. Elöl B1-re való, hátul B1-esre átalakított B2-es. Sajnos erdeti B1-est nem tudtam még szerezni rá.

Link to comment
Megosztás:

Nem adom el, csak azért írtam, hogy mi lehet a reális ár érte. Szerintem. Miért nem veszel gyári felnit? Azzal nem kell kompromisszumot kötnöd.

Igen,azt fogok venni vagy vele nagyon egyező méretűt (sajnos)!A gyári Vectra B felni nem a szívem csücske,de érdeklődök majd még Astra,vagy Vectra C felnik után,hátha találok egy jót!Nálunk most az Opelben 75% kedvezmény van jó pár termékre!Sárvédő gumi készletek is stb,de a Vectra B-ből mint ha nem is lenne itthon csak 1-2 darab,olyan kevés alkatrészük van!

Link to comment
Megosztás:

Akkor össze is vonom, rárakom a levehető vonóhorgot is... mondjuk októberben volt vizsgán de ez van... kb nyárra lesz aktuális. Akkor kb 260e lesz a végösszeg, szép. Zavoli rendszer + 47 literes pótkeréktartály + levehető vmi egészen olcsó vonóhorog (nagyon ritkán kellene csak) és a vizsga ára.

Levehető vonóhorog B vectra - Erről mi a véleményetek? Évi kb 2-3 alkalommal lenne rá szükség, néha annyira sem, ellenben amikor kellene akkor nagyon...

Áthoztam ebbe a topicba...

Nos, ez engem is érdekelne, szeptember óta nincsen vonóhorgos autó a családban, úgyhogy jó lenne valamit felszerelni.

Kerestem bontottat is, de eddig nem találtam.

Érdeklődtem ennél a vaterás aukciónál, visszajelzővel együtt lényegében 28 ezer Ft lenne szállítva egy horganyzott excenteres levehetős fajta.

Link to comment
Megosztás:

Bocsi ha hülye kérdés: de mitől excenteres egy vonóhorog? :lol:

Nézd meg a 2-es képet, az nevezi excenteresnek. Egy csapszeget dugsz bele a megfelelő helyre, az biztosítja.

Ha már levehető fajtát veszek, akkor ilyet, ne kelljen ott 2 csavarral rögzíteni, ha épp szükség van rá.

Link to comment
Megosztás:

Csatlakozom Pajtások, Ünnepeljetek, én a fadíszítés után bontom a megérdemelt tegnapi szülinapi boromat... :D

Akkor utólag Boldog Születésnapot is! :devlish: Én egy hülye nő miatt a szabadságom és a hideg söröm iszogatása helyett dolgozhatok mind a három

karácsonyi napon reggeltől estig!Köszönjük Emese... :lol:

Adam1,mi az hogy visszajelzős vonóhorog??Nekem csak a műszerfalon világít indexeléskor hogy a vonóhorogra csatlakoztatva van valami!

Pont tegnap este néztem egy rokonnak,fix horog Astra H-ra Opeléknél 17.000Ft,levehető 38e!

Link to comment
Megosztás:

Akkor utólag Boldog Születésnapot is! :devlish: Én egy hülye nő miatt a szabadságom és a hideg söröm iszogatása helyett dolgozhatok mind a három

karácsonyi napon reggeltől estig!Köszönjük Emese... :lol:

...

Köszi! :D

Bezzeg a perszóna meg otthon mereszti a valagát... Na az ilyeneket utálom, köcsög q...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Lenne egy elméleti kérdésem.

A mai nap kicseréltük az első fényszórókat, és a jobb oldali fényszóró alatt van egy műanyag tartály.

Ennek a tartálynak 1 bemenete van, mégpedig a légbeszívó csőből ágazik le. A cső többi része a légszűrő dobozán keresztül a motorba megy tovább. A tartály alján van egy csepegtető lyuk (?).

Mi ennek a tartálynak a szerepe?

Esetleg ha víz kerül a levegő beszívás során a levegőszűrő előtti beszívő csőbe, akkor az a víz a tartály fele vezetődik el, s nem a légszűrő felé?

Link to comment
Megosztás:

Adam1,mi az hogy visszajelzős vonóhorog??Nekem csak a műszerfalon világít indexeléskor hogy a vonóhorogra csatlakoztatva van valami!

Pont tegnap este néztem egy rokonnak,fix horog Astra H-ra Opeléknél 17.000Ft,levehető 38e!

Van hozzá az a visszajelző elektronika. Ez villogtatja a műszerfalon lévő visszajelzőt, vagy a LED-et, attól függ hogy mit kötsz be.

Neked ezek szerint a műszerfalra van bekötve a gyári helyre a visszajelző.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Lenne egy elméleti kérdésem.

A mai nap kicseréltük az első fényszórókat, és a jobb oldali fényszóró alatt van egy műanyag tartály.

Ennek a tartálynak 1 bemenete van, mégpedig a légbeszívó csőből ágazik le. A cső többi része a légszűrő dobozán keresztül a motorba megy tovább. A tartály alján van egy csepegtető lyuk (?).

Mi ennek a tartálynak a szerepe?

Esetleg ha víz kerül a levegő beszívás során a levegőszűrő előtti beszívő csőbe, akkor az a víz a tartály fele vezetődik el, s nem a légszűrő felé?

Erről egyszer már beszélgettünk,de nem jutottunk dűlőre vele!Rezonátor dob is lehet a szívózaj mérséklésére és egyben a beszívott nedvességet vezeti el hogy ne a szűrőbe kerüljön!Azt hiszem ennyiben maradtunk! :lol:

Nekem jelenleg csak az elvezető cső van a helyén,mert a doboz tartója letört és ragasztanom kellene,de van akinek a doboz sincs meg!

Link to comment
Megosztás:

Erről egyszer már beszélgettünk,de nem jutottunk dűlőre vele!Rezonátor dob is lehet a szívózaj mérséklésére és egyben a beszívott nedvességet vezeti el hogy ne a szűrőbe kerüljön!Azt hiszem ennyiben maradtunk! :lol:

Nekem jelenleg csak az elvezető cső van a helyén,mert a doboz tartója letört és ragasztanom kellene,de van akinek a doboz sincs meg!

EPC-be nem néztétek meg, hogy ott hogy hívják? Vagy ha EPC-ben már megvan a gyári száma, az alapján gúgli, aztán csak kidob valamit?

Link to comment
Megosztás:

EPC-be nem néztétek meg, hogy ott hogy hívják? Vagy ha EPC-ben már megvan a gyári száma, az alapján gúgli, aztán csak kidob valamit?

Ennyire még nem találtam fontosnak hogy utána nézzek!Eddig bajt nem okozott a hiánya! :D

A hibakód olvasódat viszont már szívesen tesztelném ha otthon tölthetnék végre egy egész napot!

Vectra B,Astra H,Astra G próba biztosan lesz!Remélem valamelyikkel működni fog! :lol:

Persze ha szükséged van rá most valamikor,akkor visszahozom neked,csak egyenlőre nem volt időm próbálgatni!

Link to comment
Megosztás:

Ennyire még nem találtam fontosnak hogy utána nézzek!Eddig bajt nem okozott a hiánya! :D

A hibakód olvasódat viszont már szívesen tesztelném ha otthon tölthetnék végre egy egész napot!

Vectra B,Astra H,Astra G próba biztosan lesz!Remélem valamelyikkel működni fog! :lol:

Persze ha szükséged van rá most valamikor,akkor visszahozom neked,csak egyenlőre nem volt időm próbálgatni!

Nem kell, próbálgasd nyugodtan! Amúgy is csak jövő hétfőn megyek vissza fehérvárra.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.