Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Lehet, hogy ezt a trükköt bedöglés nélkül is meg lehetne játszani, ha 20-30 körül már lehet kapni kézi váltót :lol:

Mekkora plusz fogyasztást okoz az automata váltó? Mondjuk vidéki településen, olyan helyeken közlekedve, ahol a városi 50 és a városon kívüli 80-as korlátnál hozható a 60-70-es átlag, szabályokat betartva? Azon gondolkozok, hogy ha mondjuk -1 liter, akkor az az én évi 10000km távomon éves szinten -100 liter, ha marad az autó 3-4 évig, akkor az LPG-ből is 60000Ft körül van. Meg plusz eladom az automata váltót, és akkor később könnyebben/jobb áron el lehet adni a komplett autót.

Kuplungszerkezettel mi a helyzet? Vagy az a váltóhoz jár? Lendkerék az univerzális?

nekem X16XEL motorral szerelt f astra volt automatával, ha nem bántottam ami azt jelenti hogy lakott területen faluban kisvárosban 50el lakott területen kívül 90-100 akkor 8,5-9 litert evett ha bántottam ami azt jelenti hogy lakott területen belül 60-90 lendületesen vagy lakott területen kívül 140-170 akkor képes volt megenni a 12-13 litert, van egy G Astrán jelenleg amiben ugyan úgy X16XEL motor van de már az újabb automatával az kb egy literrel eszik többet minden körülmény között mint egy manuális. A B1 vectrákban azt hiszem hogy még a régebbi váltó van a B2 ben már az újabb. Leggalábbis az astráknál így volt.

Link to comment
Megosztás:

Ez a kérdés engem is érdekelne, mert én is tervezem ködlámpa beépítését tavasszal.

Nekem annyival egyszerűbb a dolgom, hogy van egy ködlámpás lökösöm is :lol:

Szerintem papírkartonból körbejelölöm, és azt átrajzomom az eredetire valahogy.

6 ezeré kivágták nekem, de valahogy nem a legprofibb módon, pedig műanyagszervizes csinálta. Még így is olcsóbb mint új lököst venni, + lefényezni.

Link to comment
Megosztás:

6 ezeré kivágták nekem, de valahogy nem a legprofibb módon, pedig műanyagszervizes csinálta. Még így is olcsóbb mint új lököst venni, + lefényezni.

Mit csinált vele?Fúróval egy lyuk,majd dekopírral körbe és a széleit lecsiszolta?Jó áron dolgoznak... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Van egy eladósorba került Pioneer deh-3000mp fejegységem, papirjai doboza sajnos nincs meg, csak a fejegység és a beépítőkeret, eladás oka az hogy nekem két pár RCA kimenetre lenne szükségem az erősítőm bekötéséhez de ezen csak 1 pár van. :S Gondoltam megkérdezlek előbb titeket és majd csak utána hírdetem meg máshol.

Link to comment
Megosztás:

Van egy eladósorba került Pioneer deh-3000mp fejegységem, papirjai doboza sajnos nincs meg, csak a fejegység és a beépítőkeret, eladás oka az hogy nekem két pár RCA kimenetre lenne szükségem az erősítőm bekötéséhez de ezen csak 1 pár van. :S Gondoltam megkérdezlek előbb titeket és majd csak utána hírdetem meg máshol.

2 pár? Az erősítőhöz 1 pár is elég, sőt igazából 1 db rca is elég :lol:

(Igaz nekem 3 pár rca van :D )

Link to comment
Megosztás:

2 pár? Az erősítőhöz 1 pár is elég, sőt igazából 1 db rca is elég :lol:

(Igaz nekem 3 pár rca van :D )

Blaupunk GTA 400 Flash erősítőm van, 4 csatorna van hídba kötve és így van rákötve egy Blaupunkt GTB 300 Dual láda. jah és van egy másik fejegységem is, egy blaupunkt calgary mp36, nem új de szeretem :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Ez ok, de ez csak 1 pár, ennyivel már működnie kell az erősítőnek, nem szükséges két pár hacsak nem akarod az ajtókban lévő hangszórókat is erősíteni.

aládámban két hangszóró van, két bemenet van a ládán, a két hangszóró külün van rákőtve az erősítőre egy-egy csatornán.

Link to comment
Megosztás:

aládámban két hangszóró van, két bemenet van a ládán, a két hangszóró külün van rákőtve az erősítőre egy-egy csatornán.

Aham, na itt a lényeg :lol: Két hangszórós mélyládával nincs tapasztalatom, nekem csak 1 van igaz még ez is beleférne mivel egy kétcsatornás erősítő van így is hídba kötve.

Egyébként a két hangszórnak kell a külön két csatorna? Nem lehet a bemenetet áthidalni? Szerintem ez lenne a legegyszerűbb, az erősítő előtt a két rca-t elosztani így sem újrakábelezni nem kellene sem sokat költeni :D

Link to comment
Megosztás:

Ez ok, de ez csak 1 pár, ennyivel már működnie kell az erősítőnek, nem szükséges két pár hacsak nem akarod az ajtókban lévő hangszórókat is erősíteni.

ezt nem nagyon értem hogy te mit értesz egy pár alatt. egy pár RCA kimenetre rá tudsz kötni egy stereo RCA kábelt ez lesz az erősítőn 2 csatorna, nekem ebből megy hátra kettő, ez így már 4 csatorna, de nekem hídba van kötve a 4 csatorna és így már csak két csatorna lesz, erre a két csatornára rá van kötve a láda 1-1 hangszórója.

Link to comment
Megosztás:

Aham, na itt a lényeg :lol: Két hangszórós mélyládával nincs tapasztalatom, nekem csak 1 van igaz még ez is beleférne mivel egy kétcsatornás erősítő van így is hídba kötve.

Egyébként a két hangszórnak kell a külön két csatorna? Nem lehet a bemenetet áthidalni? Szerintem ez lenne a legegyszerűbb, az erősítő előtt a két rca-t elosztani így sem újrakábelezni nem kellene sem sokat költeni :D

Azt hittem mivel írtam pontos tipust utánna néztél hogy milyen is az, de ezekszerint nem. :devlish: annyit lehetne csinálni hogy vagy sorbakötni a hangszórókat amivel viszont duplázod az ellenállást és úgy 8óhm lesz egy csatornán vagy párhuzamosan amivel viszont felezed és akkor csak 2 lesz.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap láttátok a házon kívül-t? Kormányhivatalnokok panaszkodtak, hogy milyen lestrapált Audikkal járnak. O Kovács Vizslafejű Szilveszter, megmutatta az Audiját. Azt mondta, hogy nem mai csirke. 2005-ös volt :D Reggelente meg azon imádkozik, hogy beinduljon. Igaz még eddig mindig indult 300000km van benne. Egy másik is panaszkodott a 2004 év végi Audi-ra 280000km volt benne. És hogy milyen kopott presztízsromboló. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tegnap láttátok a házon kívül-t? Kormányhivatalnokok panaszkodtak, hogy milyen lestrapált Audikkal járnak. O Kovács Vizslafejű Szilveszter, megmutatta az Audiját. Azt mondta, hogy nem mai csirke. 2005-ös volt :D Reggelente meg azon imádkozik, hogy beinduljon. Igaz még eddig mindig indult 300000km van benne. Egy másik is panaszkodott a 2004 év végi Audi-ra 280000km volt benne. És hogy milyen kopott presztízsromboló. :lol:

Ha jól emlékszem, lúzerszemléletet emlegettek?!..

Link to comment
Megosztás:

Tegnap láttátok a házon kívül-t? Kormányhivatalnokok panaszkodtak, hogy milyen lestrapált Audikkal járnak. O Kovács Vizslafejű Szilveszter, megmutatta az Audiját. Azt mondta, hogy nem mai csirke. 2005-ös volt :D Reggelente meg azon imádkozik, hogy beinduljon. Igaz még eddig mindig indult 300000km van benne. Egy másik is panaszkodott a 2004 év végi Audi-ra 280000km volt benne. És hogy milyen kopott presztízsromboló. :lol:

Annyira fel tudnak idegesíteni, a sok köcsög f@szfej! Rohadjon meg az összes! Nemhogy örülnének hogy van autó a picsájuk alatt, hozzáteszem a mi pénzünkből! Mi meg azon aggódunk hogy a törlesztő mellett jut-e még pénz penzinre vagy másegyébre, neadjisten az autóink szervizelésére. Nekik ezt mind kifizeti az állam a mi pénzünkből! Ha rajtam múlna nem kapnának csak 30éves ladákat, amelyiknek meg nem tetszik az vegyen olyat amilyet akar a saját pénzéből. A sok f@szszopó csak rinyálni tud mint valami ribanc ahelyett hogy örülne hogy az is van a jelenlegi gazdasági helyzetben. Ezért tartunk ott ahol tartunk, az ilyen seggfejek miatt, mert mind azt lesi hogy neki mi van, hogy neki több legyen, de hogy velünk mi van az le van szarva! Úgy pofán bírnám vágni az összes pöcsöt!!!

Link to comment
Megosztás:

Tegnap láttátok a házon kívül-t? Kormányhivatalnokok panaszkodtak, hogy milyen lestrapált Audikkal járnak. O Kovács Vizslafejű Szilveszter, megmutatta az Audiját. Azt mondta, hogy nem mai csirke. 2005-ös volt :D Reggelente meg azon imádkozik, hogy beinduljon. Igaz még eddig mindig indult 300000km van benne. Egy másik is panaszkodott a 2004 év végi Audi-ra 280000km volt benne. És hogy milyen kopott presztízsromboló. :lol:

Kapjanak suzukit ha már annyira új autó kell nekik Rohadjanak meg:S

Link to comment
Megosztás:

Én nem adnék egyiknek sem szolgálati autót vegyen mindenki a saját pénzéből,járjon saját pénzéből szervizelje saját pénzből,ha nem tetszik járjon BKV val ameddig van még az is ha nem lessz járjon gyalog.Abból a több százezer ft ből neki tellne rá.Nekünk senki nem ad szolgálati autót szolgálati üzemanyaggal+szolgálati szervizeléssel ami egy ft ba sem kerül nekem bármi jó lenne amit nem nekem kell fizetni csak adják km megkötés nélkül,ez a buli.

Sír a szaros Audi meg van kopva Szégyelném a mai helyzetbe kimondani nyilvánosan.Sírnak mert nem jutott nekik az új skodákból.A Büdös Rohadt k...va édes anyját bassza telibe egy vagon veszett kutya.

Kötelet mindnek nem új autót

Link to comment
Megosztás:

Tegnap láttátok a házon kívül-t? Kormányhivatalnokok panaszkodtak, hogy milyen lestrapált Audikkal járnak. O Kovács Vizslafejű Szilveszter, megmutatta az Audiját. Azt mondta, hogy nem mai csirke. 2005-ös volt :D Reggelente meg azon imádkozik, hogy beinduljon. Igaz még eddig mindig indult 300000km van benne. Egy másik is panaszkodott a 2004 év végi Audi-ra 280000km volt benne. És hogy milyen kopott presztízsromboló. :lol:

Szegények...Jó hogy nem néztem ezek szerint mert végig sírtam volna az éjszakát!Alig kapnak fizetést,megerőltető fizikai munkát végeznek,ingyen van az autó,a benzin (mi fizetjük) és még a hétvégéit sem tölti a saját autója szerelgetésével!Szörnyű...Kakiljon süncsaládot naponta az ilyen!!!

Ahogy Feri is írta,egy 1.0-ás Suzuki mindegyiknek,azzal támogatják a hazai gazdaságot is,nem külföldi 2.8 V6 full extrás Audi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.