Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Féltengely szimeringet szerettem volna venni, de Bond-nál felvilágosítottak, hogy ehhez kellene a váltó száma is, amivel szerelték az autót. Kérdésem, hogy ezt hogyan tudnám kideríteni? Lövésem sincs, hogy hol kellene az autón megnézni. OP-COM esetleg ki tudja olvasni? Vagy EPC-ben megnézhető valahol alvázszám alapján?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Féltengely szimeringet szerettem volna venni, de Bond-nál felvilágosítottak, hogy ehhez kellene a váltó száma is, amivel szerelték az autót. Kérdésem, hogy ezt hogyan tudnám kideríteni? Lövésem sincs, hogy hol kellene az autón megnézni. OP-COM esetleg ki tudja olvasni? Vagy EPC-ben megnézhető valahol alvázszám alapján?

http://www.opel-infos.de

Link to comment
Megosztás:

Köszi, itt megtaláltam, hogy az X16XEL motoros verdákat összesen 3 féle váltóval (+1 automatával) szerelték, de ez még mindig nem elég konkrét ahhoz, hogy azt megtudjam, az enyémben éppen milyen lehet! Elég sekélyes a német tudásom, esetleg lehet valahol az oldalon alvázszámra is keresni?

F15WR

F17WR

F17CR

Link to comment
Megosztás:

Köszi, itt megtaláltam, hogy az X16XEL motoros verdákat összesen 3 féle váltóval (+1 automatával) szerelték, de ez még mindig nem elég konkrét ahhoz, hogy azt megtudjam, az enyémben éppen milyen lehet! Elég sekélyes a német tudásom, esetleg lehet valahol az oldalon alvázszámra is keresni?

Nem hiszem hogy lehetne keresni alvázszámra,de a váltóról leolvashatod hogy neked melyik típus van benne!Azt sajnos nem tudom hogy a te motorodnál hol van hely,hogy ezt meg tudd oldani!

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem hogy lehetne keresni alvázszámra,de a váltóról leolvashatod hogy neked melyik típus van benne!Azt sajnos nem tudom hogy a te motorodnál hol van hely,hogy ezt meg tudd oldani!

A probléma az, hogy én sem nagyon tudom! :) OP-COM nem tudja megmondani, ezt sajnos immáron biztosra mondom.

Link to comment
Megosztás:

A probléma az, hogy én sem nagyon tudom! :) OP-COM nem tudja megmondani, ezt sajnos immáron biztosra mondom.

Elvileg a váltó tetején, ahol a váltórudazat bemegy a váltóba ott kellene keresni a számot, de ott is csak annyi van, hogy mi a száma F15 ,vagy F17. Számíts rá, hogy lesz kis olajsár ott. :) Opel-infos oldalon a váltók után van még valami szám, lehet, hogy alvázszám lenne, hogy melyik számtól melyik váltó van fent?

Link to comment
Megosztás:

ELM327-es BT-os odb olvasóhoz milyen szoftware-t ajánlotok?

szoftvert sajnos ajánlani nem tudok de azt biztosra mondhatom, hogy akinek elm-je volt mind hamar cserélte opcom-ra mert csak alig néhány infot olvasott a 327, mindettől függetlenül én gondolkodok egy ilyen bt-oson mert ezzel androidos telon akár menet közben is látható lenne pár adat :D

Link to comment
Megosztás:

szoftvert sajnos ajánlani nem tudok de azt biztosra mondhatom, hogy akinek elm-je volt mind hamar cserélte opcom-ra mert csak alig néhány infot olvasott a 327, mindettől függetlenül én gondolkodok egy ilyen bt-oson mert ezzel androidos telon akár menet közben is látható lenne pár adat :D

Tudom, nekem is ezért van ilyen típusú olvasóm, mivel vagy egy nagy tabom amin rendkívül jól mutatnak az adatok :)

Fogyasztást is írja pl., turbo nyomást is, fordulatszám, hőmérsékletek stb... Szóval azért sokmindent olvas. Meg ugye hibakódokat is..

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Van nekem a kocsihoz :http://bolthely.hu/o...llo_taviranyito

ilyen távirányító de nem akar mukodni vele a gombok villagitanak de nem zarja/nyitja csak kulcsal . Vki nem tudja hogy hol talalhato a vezerlo egysege?

Olvastad ezt: "A távirányítót, kulcsot,immo chippet illeszteni, tanítani szükséges a járműhöz! Kérje szakember segítségét!"

Illeszteni OP Commal, vagy Tech2vel lehet.

Nemcsak akkor ha új, hanem akkor is, ha másik autóé lett hozzá tanítva a tiédhez.

Tanítani meg gyújtás ráadásával, majd a zárás gomb megnyomásával lehet.

Tanítani minden elemcsere után kell.

Link to comment
Megosztás:

Olvastad ezt: "A távirányítót, kulcsot,immo chippet illeszteni, tanítani szükséges a járműhöz! Kérje szakember segítségét!"

Illeszteni OP Commal, vagy Tech2vel lehet.

Nemcsak akkor ha új, hanem akkor is, ha másik autóé lett hozzá tanítva a tiédhez.

Tanítani meg gyújtás ráadásával, majd a zárás gomb megnyomásával lehet.

Tanítani minden elemcsere után kell.

Ráadtam a gyujtast es nyomtam is a zaras gombot de nem jo azert kérdeztem hogy merre lehet a vezérlo...

Link to comment
Megosztás:

Ráadtam a gyujtast es nyomtam is a zaras gombot de nem jo azert kérdeztem hogy merre lehet a vezérlo...

A vezérlő az anyós ülés oldalon lent a lábrésznél van jobboldalt. HA esetleg megtudod, hogy lehet kiiktatni a riasztót úgy, hogy menjen a központi zár akkor szólj légyszíves. Mert Nekem meg nincs távom hozzá.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Ha gyári Opel alkatrész cikkszámát keresem, hol érdemes megpróbálni? Van erre a neten valami online megoldás, esetleg szoftver kell hozzá? Az EPC az erre való? Nem szívesen bajlódnék vele, úgy látom, hacker vizsga kell ahhoz is, hogy felrakjam a számítógépemre.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.