Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Oda nem, de a mai Kadett-talira lenézek a Duna-partra, meg a Blitz-ben gondolkodom 1 napra (vagyis a pénzügyminiszter -értsd: asszony :D -dönt). :lol:

Te, ezek egy állatok. :D én tuti nem mertem volna bemenni a konténerbe.... :D De a reklám naggyon jó, támogatom! :P

Blitzet idén kihagyom, hadilábon állok szabadságnapokkal is, no meg ha (nagyon) jó idő van akkor inkább maradok a Balaton-part mellett :lol:

Azok :lol: Bár itthon egy lakóközösség sem lenne aki belemenne :D

Link to comment
Megosztás:

Közúton, 90-es korlátozásnál egy 85-el haladó személyautót előztem meg kb 100-al (105ig biztos nem gyorsultam). Későn vettem észre, hogy a sünök fotóznak az út széléről (civil Ford Focus). Előzni tilos nem volt, szembe nem jöttek, Előzéskor úgy indexeltem, hogy kettőt villantottam balra, de mivel előttem ment az előzendő autó, ezt nem láthatták. Az előzés elvileg szabályos volt, hisz az előttem haladó nem használta ki a maximális sebességhatárt. A sávomba való visszasorolásnál már nem indexeltem.

A tompított lámpám nem égett, de pont nekem szembe tűzött a nap, remélem ezt nemnagyon látták. Meg nem állítottak. Szerintetek számíthatok utólagos csekkre?

Ha jönne csekk, azt kb mikorra várhatom? Szóval kb mennyi idő múlva lélegezhetek vel, hogy ezt most megúsztam?

Én még úgy tanultam, hogy előzéskor rövid ideig kismértékben túlléphető a sebességkorlátozás. Ez így van még?

Link to comment
Megosztás:

Max gyorshajtás miatt kaphatsz csekket ha ezzel épp lefotóztak de ez sem biztos, szerintem semmi sem lesz belőle. Városban 50-es szakaszon 65 alatt sincs semmi, főúton ennél többet hagynak rá, az órád is csal felfelé valamennyit... A lámpa és index pedig csak akkor jöhetne szóba ha megállítanak. A 90 az 90, ha előzöl akkor is, én már így tanultam :D

Ui.:

2011-05-31_19.01.41_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

2011-05-31_19.24.24_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

:D

Link to comment
Megosztás:

Max gyorshajtás miatt kaphatsz csekket ha ezzel épp lefotóztak de ez sem biztos, szerintem semmi sem lesz belőle. Városban 50-es szakaszon 65 alatt sincs semmi, főúton ennél többet hagynak rá, az órád is csal felfelé valamennyit... A lámpa és index pedig csak akkor jöhetne szóba ha megállítanak. A 90 az 90, ha előzöl akkor is, én már így tanultam :D

Megnéztem 50-100 km/h közötti sebességkorlátozásnál 15-30 km/h túllépés között 30 ezer a közigazgatási bírság.

Ez alatt is van bünti, de csak helyszíni bírság, ha megállítanak. Ha nem, akkor megúsztad. (egyszer régen beleszaladtam, 50 helyett 62-bél 3000Ft-os csekk volt a jutalmam)

Hát, a km órám az éppenséggel nem csal semmit, de a 105-öt nem kerülte el az bizti. Valóüszínű az előttem haladó épp úgy ment, hogy az órája 90-et mutatott, az volt nálam 85.

Emlékszem, még egy ilyen tesztkérdésem is volt, ahol az volt a helyes válasz, hogy rövid ideig kis túllépés engedélyezett.

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem 50-100 km/h közötti sebességkorlátozásnál 15-30 km/h túllépés között 30 ezer a közigazgatási bírság.

Ez alatt is van bünti, de csak helyszíni bírság, ha megállítanak. Ha nem, akkor megúsztad. (egyszer régen beleszaladtam, 50 helyett 62-bél 3000Ft-os csekk volt a jutalmam)

Hát, a km órám az éppenséggel nem csal semmit, de a 105-öt nem kerülte el az bizti. Valóüszínű az előttem haladó épp úgy ment, hogy az órája 90-et mutatott, az volt nálam 85.

Emlékszem, még egy ilyen tesztkérdésem is volt, ahol az volt a helyes válasz, hogy rövid ideig kis túllépés engedélyezett.

Előzéshez a 20km/h-ás sebesség különbség a jó,azaz ha valaki 70-el megy ,akkor előzd meg 90-el szerintük!Ezért vagyok kiakadva,amikor

40-el követem a rendőröket kilométereken át!Szerencsére van aki villant hogy menjek!

A büntetés a trafi beállításától függ,hogy éppen milyenre volt kedvük beállítani!Általában 90-es táblánál 98-tól lőnek és a többi

is a büntést kiszabón múlik majd!10 vagy 30 ezer,nem mindegy!Ilyenkor jöhet a jó öreg enyhítés kérés!5000-es bélyeg és

egy teljesen megható levél az életkörűlményeid részletes leírásával!Meg nem állítottak,így a többiért nem kell fizetned...

Én a helyedben 3-6 hónapot várnék a csekkre,utána nyugodnék meg teljesen!

Link to comment
Megosztás:

Előzéshez a 20km/h-ás sebesség különbség a jó,azaz ha valaki 70-el megy ,akkor előzd meg 90-el szerintük!Ezért vagyok kiakadva,amikor

40-el követem a rendőröket kilométereken át!Szerencsére van aki villant hogy menjek!

A büntetés a trafi beállításától függ,hogy éppen milyenre volt kedvük beállítani!Általában 90-es táblánál 98-tól lőnek és a többi

is a büntést kiszabón múlik majd!10 vagy 30 ezer,nem mindegy!Ilyenkor jöhet a jó öreg enyhítés kérés!5000-es bélyeg és

egy teljesen megható levél az életkörűlményeid részletes leírásával!Meg nem állítottak,így a többiért nem kell fizetned...

Én a helyedben 3-6 hónapot várnék a csekkre,utána nyugodnék meg teljesen!

Ha 60 napon belül nem küldik utána már nem is kérhetik a befizetést, idei szabály :D Magyarul 60 nap és kiderül. Szerintem 90-es táblánál nem 90-et lőnek ez 1000% mivel alapból hivatalosan 3 km/h-t engednek csalni a gépnek és az autó órájának stb, magyarul már ez 93 km/h és akkor még nem hagytak rá semmit sem, van az 105 is szerintem főleg, hogy ha csak kicsivel megy többel akkor meg kell állítani különben nem valószínű, hogy megvágják. Gyorshajtási táblázat alapján 104 km/h valósig csak akkor büntetik meg ha megállítják leaglábbis a 30 ezret csak akkor kapja, alatta akár 94-nél is meg lehetne büntetni de inkább a tarifatáblázatot használják. Városban 64, főúton 104, autópályán 149 az ahol csak akkor vágnak meg ha meg is állítanak az esete 99%-ban.

Link to comment
Megosztás:

Ha 60 napon belül nem küldik utána már nem is kérhetik a befizetést, idei szabály :D Magyarul 60 nap és kiderül. Szerintem 90-es táblánál nem 90-et lőnek ez 1000% mivel alapból hivatalosan 3 km/h-t engednek csalni a gépnek és az autó órájának stb, magyarul már ez 93 km/h és akkor még nem hagytak rá semmit sem, van az 105 is szerintem főleg, hogy ha csak kicsivel megy többel akkor meg kell állítani különben nem valószínű, hogy megvágják. Gyorshajtási táblázat alapján 104 km/h valósig csak akkor büntetik meg ha megállítják leaglábbis a 30 ezret csak akkor kapja, alatta akár 94-nél is meg lehetne büntetni de inkább a tarifatáblázatot használják. Városban 64, főúton 104, autópályán 149 az ahol csak akkor vágnak meg ha meg is állítanak az esete 99%-ban.

2009 óta ezek a közigazgatási bírságok összegei gyorhajtásnál

De ezek csak a közigazgatási bírságok, a helyszíni az más. Ha megállítanak, helyszínit azt már kaphatsz +5 km/h-tól is, attól függ, hogy milyen kedvük van az igazoltató yardoknak. Én egyszer 3000 helyszínit kaptam 50 helyett, 62-ért, ez már 2009 után volt. És még büntetőpont sem járt érte. Úgy fogadott a sün, hogy van egy rossz híre, 62-vel mentem. Oké mondom, de 65 a közigazgatásinak a határa, erre nevetett egyet és mondta, hogy egy 3000-es helyszínit már ez is megér. Ez mondhatni egész baráti volt, ahhoz képest, hogy még +3 km/h és akkor 30.000-el lepnek meg.

Egy másik alkalommal pedig egy 60 feletti dolgot úsztam meg városon belül, ezek szerint nem léptem túl a 65-öt.

6 vagy 7 éve egyszer vasúti átjárónál fogtak meg, 50-el, akkor 10 ezret ért a dolog. Most ez az akció 45-öt érne. Akkor még másmilyen trafival csinálták, a zöld Felicia állt az útra merőlegesen, pont az első vasúti átjárót jelző táblánál, este sötétben. Villant a vaku, a vasúti átjáró túloldalán pedig megállítottak.

Egyébként mostanában már nemnagyon kispályáznak azzal a módszerrel, hogy mérnek, és az 500 m-rel arrébb álló igazoltató sünöknek leadják a drótot, akik megállítanak, és kapod a helyszínit. Inkább rejtekhelyről mérnek, és kapod a csekket 30 ezerről.

Link to comment
Megosztás:

Előzéshez a 20km/h-ás sebesség különbség a jó,azaz ha valaki 70-el megy ,akkor előzd meg 90-el szerintük!Ezért vagyok kiakadva,amikor

40-el követem a rendőröket kilométereken át!Szerencsére van aki villant hogy menjek!

A büntetés a trafi beállításától függ,hogy éppen milyenre volt kedvük beállítani!Általában 90-es táblánál 98-tól lőnek és a többi

is a büntést kiszabón múlik majd!10 vagy 30 ezer,nem mindegy!Ilyenkor jöhet a jó öreg enyhítés kérés!5000-es bélyeg és

egy teljesen megható levél az életkörűlményeid részletes leírásával!Meg nem állítottak,így a többiért nem kell fizetned...

Én a helyedben 3-6 hónapot várnék a csekkre,utána nyugodnék meg teljesen!

Éppen ezért van/volt olyan szabály, hogy rövid ideig kismértékben túllépheted a sebességkorlátozást előzéskor. De csak akkor, ha az előzendő jármű nem használja ki az adott útra megengedett legnagyobb sebességet, mert akkor értelem szerűen nem előzhetsz.

Én simán meg szoktam előzni 40-el haladó yardokat is úgy, ha hosszan nem jön szembe senki, és óvatosan felgyorsítok picivel 50 fölé. ,

Valamilyen honlapon egyébként meg lehet nézni ezt, rendszám alapján lekérdezni?

Link to comment
Megosztás:

Ha 60 napon belül nem küldik utána már nem is kérhetik a befizetést, idei szabály :D Magyarul 60 nap és kiderül. Szerintem 90-es táblánál nem 90-et lőnek ez 1000% mivel alapból hivatalosan 3 km/h-t engednek csalni a gépnek és az autó órájának stb, magyarul már ez 93 km/h és akkor még nem hagytak rá semmit sem, van az 105 is szerintem főleg, hogy ha csak kicsivel megy többel akkor meg kell állítani különben nem valószínű, hogy megvágják. Gyorshajtási táblázat alapján 104 km/h valósig csak akkor büntetik meg ha megállítják leaglábbis a 30 ezret csak akkor kapja, alatta akár 94-nél is meg lehetne büntetni de inkább a tarifatáblázatot használják. Városban 64, főúton 104, autópályán 149 az ahol csak akkor vágnak meg ha meg is állítanak az esete 99%-ban.

csak ennyit tennék hozzá a közig bírságokhoz:

"A 60 napos jogvesztő határidőt kimondó jogszabályváltozás 2010. április 1-jével lépett hatályba. Ettől kezdve a rendőrfőkapitány már nem hozhat marasztaló, objektív bírságot kiszabó határozatot akkor, ha az elkövetéstől számított 60 nap eltelt. Fontos azt is tudni, hogy nem elegendő meghoznia a döntést, azt 60 napon belül postára is kell adnia!"

-tehát 60 napon belül postára adni-

info innen

http://www.haszon.hu/agrar/jogtanacs/478-h...v-birsagot.html

üdv mindenkinek

Link to comment
Megosztás:

2009 óta ezek a közigazgatási bírságok összegei gyorhajtásnál

De ezek csak a közigazgatási bírságok, a helyszíni az más. Ha megállítanak, helyszínit azt már kaphatsz +5 km/h-tól is, attól függ, hogy milyen kedvük van az igazoltató yardoknak. Én egyszer 3000 helyszínit kaptam 50 helyett, 62-ért, ez már 2009 után volt. És még büntetőpont sem járt érte. Úgy fogadott a sün, hogy van egy rossz híre, 62-vel mentem. Oké mondom, de 65 a közigazgatásinak a határa, erre nevetett egyet és mondta, hogy egy 3000-es helyszínit már ez is megér. Ez mondhatni egész baráti volt, ahhoz képest, hogy még +3 km/h és akkor 30.000-el lepnek meg.

Egy másik alkalommal pedig egy 60 feletti dolgot úsztam meg városon belül, ezek szerint nem léptem túl a 65-öt.

6 vagy 7 éve egyszer vasúti átjárónál fogtak meg, 50-el, akkor 10 ezret ért a dolog. Most ez az akció 45-öt érne. Akkor még másmilyen trafival csinálták, a zöld Felicia állt az útra merőlegesen, pont az első vasúti átjárót jelző táblánál, este sötétben. Villant a vaku, a vasúti átjáró túloldalán pedig megállítottak.

Egyébként mostanában már nemnagyon kispályáznak azzal a módszerrel, hogy mérnek, és az 500 m-rel arrébb álló igazoltató sünöknek leadják a drótot, akik megállítanak, és kapod a helyszínit. Inkább rejtekhelyről mérnek, és kapod a csekket 30 ezerről.

Igen de ezt már korábban kitárgyaltuk, és itt konkrét esetről volt szó ahol a vectrás kollégát nem állították meg így ebbe nem is nagyon mentünk bele :D

Régen nekem is volt egy kőkemény gyorshajtásom amit helyben értékeltek 2000 forintra amit csekken befizethettem :D Ez most is él de csak ha megállít ha nem akkor többnyire csak akkor van bünti ha a 15km/h többlet megvan, de volt már rá példa, hogy alatta is küldtek ki írásban persze akkor nem 30e volt a határ de tervbe van véve, hogy a helyszíni bírság felső határa is 30e legyen :D

Link to comment
Megosztás:

csak ennyit tennék hozzá a közig bírságokhoz:

"A 60 napos jogvesztő határidőt kimondó jogszabályváltozás 2010. április 1-jével lépett hatályba. Ettől kezdve a rendőrfőkapitány már nem hozhat marasztaló, objektív bírságot kiszabó határozatot akkor, ha az elkövetéstől számított 60 nap eltelt. Fontos azt is tudni, hogy nem elegendő meghoznia a döntést, azt 60 napon belül postára is kell adnia!"

-tehát 60 napon belül postára adni-

info innen

http://www.haszon.hu/agrar/jogtanacs/478-h...v-birsagot.html

üdv mindenkinek

Bizony :D

Link to comment
Megosztás:

ahan, úgy néz ki, én sem voltam ott mikor csinálták. mert nem jó?

De, biztos jó. Csak Fort márkatársnak az alábbiak szerint csinálták (Bocs, hogy használtam a képeidet, Fort :D )

20110509349__2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

20110510356__2-_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ezért csodálkoztam, hogy neked csak kicsivel a törésvonal fölött vágták meg. Ezek szerint így is meg lehet csinálni, csak akkor a javítóívből kell levágni egy jó darabot.

Nekem egyébként bal oldalon, lent kezd elég csúnya lenni, fent még csak púposodik fel, még nem látszik maga a rozsda.

Link to comment
Megosztás:

De, biztos jó. Csak Fort márkatársnak az alábbiak szerint csinálták (Bocs, hogy használtam a képeidet, Fort :D )

20110509349__2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

20110510356__2-_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ezért csodálkoztam, hogy neked csak kicsivel a törésvonal fölött vágták meg. Ezek szerint így is meg lehet csinálni, csak akkor a javítóívből kell levágni egy jó darabot.

Nekem egyébként bal oldalon, lent kezd elég csúnya lenni, fent még csak púposodik fel, még nem látszik maga a rozsda.

Meg simán, ív fölött akkor kell ha már jobban kiterjedt a rozsda, én pl pont az ívnél fogom vágatni így nem lesz törés a fényezésben :D

Link to comment
Megosztás:

Meg simán, ív fölött akkor kell ha már jobban kiterjedt a rozsda, én pl pont az ívnél fogom vágatni így nem lesz törés a fényezésben :D

Ha meg tudod úgy csináltatni, hogy csak a törésvonalig kelljen újra festeni, az egrészt olcsóbb is lesz, meg jobb is.

Viszont ha mindeképpen az egész elem újra lesz fújva, akkor érdemesebb a törésvonal felett vágatni, mert a törésvonalat nem lehet olyan szépen megcsinálni, glettel, és hegesztéssel.

Nekem a törésvonalig újra van festve, abban látszik az átmenet, ha jobban megnézem. Viiszont a lakkozás szerintem az egész elemen meg lett csinálva újra, mert abban nem látok átmenetet.

Link to comment
Megosztás:

Kasznisommal már beszéltem róla és mivel az ív alig rozsdás az egyiken még a festék van csak felhólyagosodva a másikon már 1 helyen meg is repedve de katasztrófa nincs így ez a terv persze akkor derül ki ha belevág. Kadetten nekem is az ív fölött 10 centivel lett levágva de mondjuk az egészen más kategória volt :D Ott nem a rozsdát kellett keresni hanem mágnessel a fémet :D

Link to comment
Megosztás:

Kasznisommal már beszéltem róla és mivel az ív alig rozsdás az egyiken még a festék van csak felhólyagosodva a másikon már 1 helyen meg is repedve de katasztrófa nincs így ez a terv persze akkor derül ki ha belevág. Kadetten nekem is az ív fölött 10 centivel lett levágva de mondjuk az egészen más kategória volt :D Ott nem a rozsdát kellett keresni hanem mágnessel a fémet :D

Nekem annyit mondott, hogy olyan 60-ból meg lehetne úszni az egészet festéssel együtt, ha minden a legjobb eshetősg szerint alakul. Ezt nem is tartom olyan vészesnek, a rosszabb, hogy jó minimum 5 napot nélkülöznöm kellene az autót. De ezt úgy, hogy odaviszem, és kijavítva, lefestve elhozom 5 nap múlva.

Link to comment
Megosztás:

De, biztos jó. Csak Fort márkatársnak az alábbiak szerint csinálták (Bocs, hogy használtam a képeidet, Fort :D )

Ezért csodálkoztam, hogy neked csak kicsivel a törésvonal fölött vágták meg. Ezek szerint így is meg lehet csinálni, csak akkor a javítóívből kell levágni egy jó darabot.

Nekem egyébként bal oldalon, lent kezd elég csúnya lenni, fent még csak púposodik fel, még nem látszik maga a rozsda.

Nem gond Adam1 :D Nekem a doblemez kezdett el jobban hervadozni,ezért lett az egész feljebb vágva,hogy utána ráhegesztve egy darabot össze lehessen hozni a sárvédő ívvel!Az javítóívből nekem is le kellett vágni elég sokat,de megpróbáltuk addig vágni mindenhol,ameddig a rozsda kiterjedése volt!Doblemeznél és a küszöbnél is!A legjobb ha csak az ívet vágnád ki és festetnéd újra,mert mint mondtad ott nem látszik az átmenet nagy valószínűséggel,de

nálam a doblemezt is pótolni kellett,ahhoz meg nem fértünk volna hozzá,csak ha az ívet is feljebb vágtuk!

Link to comment
Megosztás:

Kasznisommal már beszéltem róla és mivel az ív alig rozsdás az egyiken még a festék van csak felhólyagosodva a másikon már 1 helyen meg is repedve de katasztrófa nincs így ez a terv persze akkor derül ki ha belevág. Kadetten nekem is az ív fölött 10 centivel lett levágva de mondjuk az egészen más kategória volt :D Ott nem a rozsdát kellett keresni hanem mágnessel a fémet :D

Nekem is így kezdődött,aztán belevágva jöttek az érdekes dolgok és már mondta is szerelőm,hogy még feljebb vágjuk...még feljebb! :D Már javítva is volt az ív,jó sok anyaggal kikenve,de a fényezés legalább jól sikerült,mert alig lehetett látni az átmenetet!Csak nagyon nem volt tartós...

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek Horvátországban mennyire vannak ráálva a rendőrök az utólagos xenonra?

Jövő hónapba megyünk és nem tudom visszacseréljem-e halogén izzóra.

A fényszórók magassága be van állítva, nem is villogott még miatta 1 autós sem, de automata magasságállítás és fényszórómosó az nincs.

Milyen tapasztalataitok vannak?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.