Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

üdv tagok, adott egy '97-es isuzu 1.7-es tds f astra. kapott egy teljesen üres kipuffot, huzott adagolo. kérdésem a következő lenne: nagyobb turbot szerenék, mennyire befolyásolja ez a motor kopását illetve élettartalmát? 101 lovas b vectranak a turbojat neztem ki ra nyomasszabalyzoval 1.5 körüli töltést szeretnék elérni, vagy ha esetleg van valakinek egyéb ötlete pár + le-re akkor szivesen fogadom:)

üdv: Viktor

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 16., Viktor08 írta:

üdv tagok, adott egy '97-es isuzu 1.7-es tds f astra. kapott egy teljesen üres kipuffot, huzott adagolo. kérdésem a következő lenne: nagyobb turbot szerenék, mennyire befolyásolja ez a motor kopását illetve élettartalmát? 101 lovas b vectranak a turbojat neztem ki ra nyomasszabalyzoval 1.5 körüli töltést szeretnék elérni, vagy ha esetleg van valakinek egyéb ötlete pár + le-re akkor szivesen fogadom:)

üdv: Viktor

Az a turbó nem jó rá. Bár lehet hogy rá lehet faragni. Szerintem örülj hogy van egy jó, kis fogyasztású megbízható autód. Ne akard szétcseszni. Ez sosem lesz rakéta.

Link to comment
Megosztás:

On 11/16/2015, 10:00:31, Viktor08 said:

üdv tagok, adott egy '97-es isuzu 1.7-es tds f astra. kapott egy teljesen üres kipuffot, huzott adagolo. kérdésem a következő lenne: nagyobb turbot szerenék, mennyire befolyásolja ez a motor kopását illetve élettartalmát? 101 lovas b vectranak a turbojat neztem ki ra nyomasszabalyzoval 1.5 körüli töltést szeretnék elérni, vagy ha esetleg van valakinek egyéb ötlete pár + le-re akkor szivesen fogadom:)

üdv: Viktor

Ha rá is faragod azt a turbót, szerintem nem lesz jó vele a kocsi. Nagy lesz a turbólyuk. 

Az 1,7-esnek a gyári turbóját szerintem fel lehet simán húzni 1,5 bar-ra, de azt ne kérdezd, hogy meddig fogja bírni. 

Azt gondolhatod magadtól is, hogy a húzott motornak, turbónak az élettartama nem nőni fog, hanem csökkenni. Azt meg ne kérdezd, hogy mennyivel, ki tudja azt megmondani?

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Adam1 írta:

Ha rá is faragod azt a turbót, szerintem nem lesz jó vele a kocsi. Nagy lesz a turbólyuk. 

Az 1,7-esnek a gyári turbóját szerintem fel lehet simán húzni 1,5 bar-ra, de azt ne kérdezd, hogy meddig fogja bírni. 

Azt gondolhatod magadtól is, hogy a húzott motornak, turbónak az élettartama nem nőni fog, hanem csökkenni. Azt meg ne kérdezd, hogy mennyivel, ki tudja azt megmondani?

Igen ezzel tisztaban vagyok:) mar mondtak ilyen hogy a vnt20-as garrett jo lenne ra, kis alakitasokkal, leomlocsonkot kellene hozza csinalni .. Olajzocso stb.. Tekintsunk el attol hogy nem 20 evre kell az auto:) .. Azt hittem itt a forumon csinalt valaki ilyet, vagy netan 100 lo fole ert vele:) 

Link to comment
Megosztás:

10 hours ago, Viktor08 írta:

Igen ezzel tisztaban vagyok:) mar mondtak ilyen hogy a vnt20-as garrett jo lenne ra, kis alakitasokkal, leomlocsonkot kellene hozza csinalni .. Olajzocso stb.. Tekintsunk el attol hogy nem 20 evre kell az auto:) .. Azt hittem itt a forumon csinalt valaki ilyet, vagy netan 100 lo fole ert vele:) 

Miért nem veszel egy alapból 100 lóerőset? Vagy a 125 lovas 2.2-est? Ilyen korú autóknál az árat gyakorlatilag nem befolyásolja a motorizáltság, csak az állapot. Kifoghatsz akár jobbat, újabbat is nem sokkal többért, mint amit az átalalkításba beleölsz.

Link to comment
Megosztás:

On ‎19‎/‎11‎/‎2015‎ ‎22‎:‎25‎:‎46, Viktor08 said:

Igen ezzel tisztaban vagyok:) mar mondtak ilyen hogy a vnt20-as garrett jo lenne ra, kis alakitasokkal, leomlocsonkot kellene hozza csinalni .. Olajzocso stb.. Tekintsunk el attol hogy nem 20 evre kell az auto:) .. Azt hittem itt a forumon csinalt valaki ilyet, vagy netan 100 lo fole ert vele:) 

A 100 LE-t az 1,7-essel is el lehet érni simán. Kell neki egy kis plusz üzemanyag, amit egy csavar tekergetésével el lehet érni az adagolón. Ezzel lejjebb fog mászni a nyomaték maximum. Hogy ezt kompenzáld a magasabb fordualtszám tartományban, kell egy turbó nyomásszabályzó, ami feljebb húzza a 0,7 bart valamennyivel.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Üdv mindenkinek! Nagy gondban vagyok. Vettem egy 99es vectrát 2.0 dti, két hete. Azóta belement kb 1500 km, hidegen melegen gyorsan, elsőre indul. Eddig minden jó volt. Ma beindítottam, minden a megszokott módon ment, majd mielőtt kiértem a kapun leállt és nem is indul. Önindító forgatja a motort és kész, ennyi. Ha valakinek van ötlete vagy tanácsa kérem írjon! Nem maradt sok pénzem vásárlás után.. Segítséget előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni egy B vectra 2.0 D(82lovas)!

Menetkőzben (pályán) 130km/h-nál kb.100km megtétele után(de van mikor hamarabb) elkezd valami kopogó hang hallatszani.

Elengedem a gázt vagy odalépek neki akkor elhallatszik,nem egyből 1 pár másodperc múlva,de akkor megint

x ideig nem jön elő a hang! Van mikor a kopogás annyira felhangosodik,hogy a kormányt is rángatja a kezemben!(kerék kiakarna esni)

Bal oldalról előről,ezért a hangért már cseréltettem váltot,ami jó is volt kb.12000km-ig,mikor ujból előjött ez a kopogás

akkor lecseréltük a váltóban az olajat (80/90)! Azt hittem ez segít,de nem!

Aki tud segítsen! itt vagy telefonon:30-294-08-38

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

17 hours ago, hke970 írta:

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni egy B vectra 2.0 D(82lovas)!

Menetkőzben (pályán) 130km/h-nál kb.100km megtétele után(de van mikor hamarabb) elkezd valami kopogó hang hallatszani.

Elengedem a gázt vagy odalépek neki akkor elhallatszik,nem egyből 1 pár másodperc múlva,de akkor megint

x ideig nem jön elő a hang! Van mikor a kopogás annyira felhangosodik,hogy a kormányt is rángatja a kezemben!(kerék kiakarna esni)

Bal oldalról előről,ezért a hangért már cseréltettem váltot,ami jó is volt kb.12000km-ig,mikor ujból előjött ez a kopogás

akkor lecseréltük a váltóban az olajat (80/90)! Azt hittem ez segít,de nem!

Aki tud segítsen! itt vagy telefonon:30-294-08-38

Köszönöm!

Én féltengelyre tippelnék. Olvasd el ezt.
Első körben vizsgáld meg a gumiharangokat, ha azok sérültek, akkor biztos ott lesz a gond.
Mielőbb keress fel egy olyan szervízt, akik nem csak tippre cserélnek, hanem meg tudják mutatni hol van ténylegesen a probléma. Ha váratlanul jön elő és hatással van a kormányzásra is akkor a hiba baleset-, és életveszélyes is.

(Ugyanazt a hozzászólást ne írd be több helyre!)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni egy B vectra 2.0 D(82lovas)!

Menetkőzben (pályán) 130km/h-nál kb.100km megtétele után(de van mikor hamarabb) elkezd valami kopogó hang hallatszani.

Elengedem a gázt vagy odalépek neki akkor elhallatszik,nem egyből 1 pár másodperc múlva,de akkor megint

x ideig nem jön elő a hang! Van mikor a kopogás annyira felhangosodik,hogy a kormányt is rángatja a kezemben!(kerék kiakarna esni)

Bal oldalról előről,ezért a hangért már cseréltettem váltot,ami jó is volt kb.12000km-ig,mikor ujból előjött ez a kopogás

akkor lecseréltük a váltóban az olajat (80/90)! Azt hittem ez segít,de nem!

Aki tud segítsen! itt vagy telefonon:30-294-08-38

Köszönöm!

 

 

 

Üdv!

Belső féltengely csukló cserélve(2db)!!Kicsit megszivatott a bal oldali(4x ugrott szétt)!

Hibát az orvosolta hogy a régi csuklóból tettük vissza a zégergyűrűt az újba!!!

Az alaktrész csere óta,(autópályán + autóuton) már nem hallom(és remélem örökre) a kopogó és kelepelő hang!!! :icon13:

Motortatóbakot is cseréltünk és igy jártunk! 

http://www.kephost.com/image/SXwN

http://www.kephost.com/image/SXwo

 

Eltört a csavar,még nem is huzta a szerelő le fixre és eltört!!

Ugy kellett a csavar tövében vissza hegeszteni co-val!!

 

Módosítva : hke970
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
23 hours ago, krisztian880212 írta:

Sziasztok!

Engem az érdekelne, hogy kb mennyibe kerülhet egy vectra b 2.0 dti turbó felújítása? Vagy szerintetek érdemes-e bontóból venni egyet? Kinek milyen a tapasztalata? Köszönöm!

Hello!

Én felújítást választottam, de nem lett tökéletes mert házat is kellett volna cserélni és akkor már 130-ba fájt volna. Így 80 lett a vége. Valahol maradt egy kis alu darab a szívó csőben ami végül szétdarálta az új lapátokat is....

Végül vettem egy bontottat 30-ért és jó. Ez már 3 éve megy.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Valaki meg tudja mondani mekkorák a csonkok átmérői a kiegyenlítő tartályon? A két felsőcsonkosról kellene(bár lehet az egy csonkos is olyan). Adatbázisba, nem találtam értéket mindre.
Szerk.: Tárgytalan, megtaláltam máshol. 20-8-8mm.

Módosítva : Razor01
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 16. at 10:41, hke970 írta:

Belső féltengely csukló cserélve(2db)!!Kicsit megszivatott a bal oldali(4x ugrott szétt)!

Hibát az orvosolta hogy a régi csuklóból tettük vissza a zégergyűrűt az újba!!!

Az alaktrész csere óta,(autópályán + autóuton) már nem hallom(és remélem örökre) a kopogó és kelepelő hang!!! :icon13:

Motortatóbakot is cseréltünk és igy jártunk! 

http://www.kephost.com/image/SXwN

http://www.kephost.com/image/SXwo

 

Eltört a csavar,még nem is huzta a szerelő le fixre és eltört!!

Ugy kellett a csavar tövében vissza hegeszteni co-val!!

 

Számomra csak az érthetetlen, hogy miért (kinek a tanácsára) cseréltél váltót ezt megelőzőleg...
De jó, hogy megoldódott.

Szép hegesztés, de az ilyet egyből vissza kell vinni gariban. Ki tudja más gond, nincs-e vele. Utángyártott? Milyen márka, mennyiért?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Kis segítséget kérnék. B vectrám van 1.6 16V. Pár napja ha megállok és nem állítom le a motort,kigyuélad a motorkontroll lámpa és az alapjárat is pörög ezerrel. Ha leállítom és újra elindítom akkor elaldzik rendesen ahogy kell. Ez mitől lehet? Próbáltam kivillogtatni a hibakódot,de nem csinál semmit. Előre is köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Vectra b 1.7 td 

Nehezen indul. Hidegen. Gyertya cserélve. Aksi 2 hetes. Önindító teker rendesen.

Nagytudásu kollegák ( vill. szerelők )

"Jártam igy... tuti hogy szelephézagot kell állítani."

2 hete elcsattintottam egy vízcsövet a pályán. Időben le vánszorogtam. Kb fele lett oda a folyadéknak. Azóta a vizem is büdös picit. De nem olajos. 

Tippek hogy mit nézessek át vagy hűtővizem mitöl lehet büdös? ( keverék benzin szagú vagyis arra hasonlít )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!


Opel Vectra B 2.0 DTI 2001-es évjáratú, Y20DTH motorkódú az autó.

Nemrégiben lettek cserélve benne a üzemanyag-olajellátó rendszer csövei (üzemanyag-tartályból kiinduló, padlólemez alatt futó,műanyag, illetve a tűzfalon végigfutó vas gázolajellátó, be-és visszavezető szakasz) ugyanis elkorrodáltak. Emellett gázolajszűrőt is cseréltek benne, plusz új akkumulátort is kapott, illetve légtelenítették, és életre keltették ismét az autót.
1 hét sem telt el, mentem az autóval 300 km-t, és menet közben körforgalomból való kihajtáskor, és kigyorsításkor, raktam volna 3. sebességi fokozatba, és semmi előjel nélkül az összes mutató leesett 0-ra, és az autó motorja leállt. Beindítani nem sikerült, (azóta sem) ezért be kellett vontatni.

A műhelyben hibakódolvasás után(mióta nálam van, most lett először olvastatva) a következő hibakódokat írta: (ezekre kerestem rá az interneten, ezeket a magyarázatokat találtam hozzá)
P1630 Befecskendezett üzemanyag mennyiség hiba
P1650
P1651 CAN átvivő-fogadó hiba
P1631 Szivattyú vezérlés meghibásodása
P0110 Beszívott levegő-hőmérséklet érzékelő 1 áramkör
P1125 Töltőnyomás mágnesszelep

2015 nyarán lett vásárolva az autó, azóta nálam 6000 km-t futott gond nélkül, és megvételkor sem volt semmi baja, egyedül az ABS jeladó szokott fel-fel villogni, de elmúlik. (persze erre is sort akarok majd keríteni), de összességében nagyon egyben van az autó. Magánszemélytől lett vásárolva, az órája 195.000 km-nél jár, de valószínűleg inkább 250 fölött vagy 300.000 km körül lehet, ő előttem kereskedésben vásárolta, Ausztriából lett behozva.

Ebben szeretném a segítségeteket kérni! Mire gyanakodjak? Esetleg valaki találkozott már ilyen hibával?

Az lehet, hogy semmi előjel nélkül egyszerűen most adta meg magát az adagoló elektronikája? Vagy komplett adagoló csere lenne a megoldás? (semmi hibatünete nem volt eddig, szépen indult, egyenletes járt, és nem füstölt a motorja)
Esetleg feltételezhető. hogy a üzemanyag-ellátó rendszerben való munkálkodás során, meg lettek mozgatva az érzékelők és valami egyszerűbb oka lehet a dolognak?

Köszönöm!


 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Esedékes lett az olajcsere a kocsiba.

Több kérdés is felmerült benne. Régen 92' Mazda 626 magam cseréltem :)

https://teon.co/cars/vauxhall-slash-opel-vectra-diesel-2-dot-2-dti/manuals/51b71dfea11460327500054c/chapters/interim-service/chapter_parts/oil-filter-change

Itt látom, hol van a szűrő, de ehhez egy spéci kulcs kell vagy egy nagyobb krovával le lehet szedni?

Az üzemanyag szűrőt cserélni kell évente ugyan úgy? Van valami extra amire figyelni kell vagy érdemes megcsinálni ilyenkor?

Még a légszűrőt és a pollenszűrő cseréjét tervezem elvégezni most.

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...

Na, kicsit unom már a banánt...:doze: A Veki szeret lámpát gyújtani meleg motornál. Ha 100-110 környékén odalépek, vagy emelkedőn tartom a tempót, hibát dob. Természetesen nem marad benne, mint a windows, restart után minden ok. Nincs teljesítmény esés sem. Lambda? Katalizátor? EGR? Utóbbi tavaly szarakodott, hibakód is volt, ki is mostam az agyát, ronda ügy volt.

 

Más. Rendszeresen bevillan egy kérdés. Érdemes lehet-e motorcserén gondolkozni? (természetesen nagyobbra) X16XEL-ről váltanék egy méretet esetleg. A nyilvánvaló teljesítmény plusszon kívül mellette szólna az olajfogyasztásra kevésbé hajlamos motor és a hozzá "járó" hosszabb váltó is. A legális módról és költségeiről vannak tapasztalatok?

Módosítva : Foghorn
elírás
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.