Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

Johnny még nem tett ajánlatot :unsure:

Ha az ismid megadja érte az árát, akkor az tárgyalási alap lehet. Ezzel tényleg jól járna most.

Ahogy a cartársak is mondogatják új motor, új kuplung, volt szilentcsere, komplett új fékek...magamnak készült.

Maci is jól ismeri a Vecit, de picit jobban felszerelt mint az övé.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Sziasztok!

Nemrég vettem egy B Vectrát X20XEV-s motorral és ha valaki tudna mondani nekem pár dolgot erről azt megköszönném.

Pl.:Átlag fogyasztás,nyomaték,valamint az esetleg előforduló hibák.

Mégegyszer köszi.

Nekem 1600km óta van ilyen gépem, ehát elég friss az élmény.A fogyija relative magas, de csak 1410kg-os a gép, és ehez párosul hozzá a 137LE-s motor, a maga 195NM-ével.

Alapvetően megbízható konstrukció, olykor az AC adhatja meg magát, esetleg az alapjárati léptető motor, ill. az X18XE és az X20XEV motorknál a kipufogótorok szokott elrepedni.Álltalában cserés módon.Nekem heggesztve lett, egyelőre bírja.

Én is csak ismerkedési szinten vagyok még a gépemmel.

A fogyija idáig 8.2-9.5L környékén mozgott.Később még pontosítok majd....

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Van egy diesel Vectrám (1999 évjárat -X20DTH). Egy pár percel indulás után bejelez a motor piktogram, és a motor lekorlátoz (nyomhatom a gáz, nem megy) - egy pár másodperc múlva magától kialszik és avisszatér a motor ereje.

Kiolvasták a hibakódot: - EGR (AGR) szelepet kell cserélni. Az új szelepet csak szívósorral együtt adják. Bontóban nem találtam (eddig).

Tapasztaltatok hasonló hibajelzést, ill. nem tudtok egy tuti bontót ?

Előre is köszönöm,

Csaba

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Szia Mindenkinek!

Elso megszolalasom itt az Opel forumon, pedig hat eve hajtok egy 2 literes benzines Vectra B-t! Ez azt is jelent(het)i, hogy eddig semmi problemam nem volt vele, (ez persze nem igaz...).

Arrol van szo, hogy teljesen zsakutcaba jutottam, ami a javittatast illeti!

A hibajelenseg: a motor hideginditaskor beall kb. a helyes alapjarati fordulatszamra, majd ahogy melegszik be a motor (forgalomban haromnegyed ora, fel ora mulva), a fordulatszam fokozatosan novekszik, felmegy 1800 koruli ertekre, majd aztan elkezd lengeni 500 es 1800 kozott, kb 2 masodperces periodusidovel (mindha a gazpedalt rugdosnam!) Menet kozben nem erezni problemat, csak ha megallok, es leveszem a labam a gazpedalrol!(piros lampanal azt hiszik hulye vagyok!!!)

Markaszervizbe hordtam rendszeresen, tobbszor megneztek komputerrel (kb 5-5 ezer Ft) , szivotorok tisztitas tobbszor, 8ezerert... semmi konkretumot nem talalnak, a hiba marad, persze a vizitdijat nem kapom vissza!!!!(Jo fel eve megy ez igy!)

Segitseg!!!!!Tudtok ajanlani egy hozzaerto szakembert, aki meg tudna javitani??(Es csak akkor ker penzt, ha megtalalta a hibat , es megjavitotta!!) a motor tipusa :X20XEV

Segitsegeteket, es minden 5-letet halasan koszonom!!!

Udv:Steve

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Koszonom a tippet! Lambda szondat 1-2 eve csereltek, akkor az volt a hibajelenseg, hogy idonkent (forgalomban!) teljesen varatlanul leallt a motor.( Eleg kellemetlen, ha az ember eppen kanyarodik, es lazan egy kezzel fogja a kormanyt!). Persze NEM a lambda szonda hibaja okozta, hanem haldoklott a fotengely fordulat szenzorja (vagy valami hasonlo a neve, kis fekete lapos, SIEMENS gyartmany, de ezt is csak akkor talaltak meg, mikor vegleg elszallt, kigyulladt a hibajelzes , es a komputer is kiirta konkretan, hogy mi romlott el!)

Alapjarati motorhoz azonban eddig hozza se nyultak, fel se vetodott, ugy,hogy koszonom, legalabb lesz valami tippem a szerelo reszere!!

Koszonettel:Steve

Link to comment
Megosztás:

Alapjarati motorhoz azonban eddig hozza se nyultak, fel se vetodott, ugy,hogy koszonom, legalabb lesz valami tippem a szerelo reszere!!

Koszonettel:Steve

Nekem is ingadozik az alapjárat, de nem ennyire szélsőségesen.Én kitakarítottam a lehetőségekhez mérten, de újra elkezdte a mókát.Egyelőre hagyom, aztán ha már nagyon nem leszünk jóban, veszek hozzá másikat.

Link to comment
Megosztás:

alapjáratit nekem is ki kell pucolni.

1 év alatt alighanem megint olyan lett, hogy erősen ingadozik az alapjáratom, és eddig 2x előferdült, hogy amikor kanyarnál kinyomtam picit a kuplungot, annyira lesett a fordulat, hogy le is állt, én meg kapaszkodtam az akkor még 225-ös pacskerek által erősen visszafordulni akaró kormányba, és gyorsan indítottam.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Köszönöm a hozzászólásokat és a tanácsokat. Kissé elkeserit, hogy ez ilyen gyakori hiba (ugyanakkor szerencsés is vagyok, mert nalam 5 évig ment úgy a verda, hogy tartotta az alapjáratot, mint egy svajci óra). Ezért is idegesit ennyire ez a mostani jelenség.

Annyit még kérdeznék: ha tudnám, hogy melyik az alapjárati motor :( , akkor azt otthon az udvarban, házilag is ki tudnám tisztitani?(Átlagos barkács kulcs és csavarhuzó készlet és barkács--Trabant,Wartburg,Dacia múlt birtokában)

Üdvözlettel:Steve

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Köszönöm a hozzászólásokat és a tanácsokat. Kissé elkeserit, hogy ez ilyen gyakori hiba (ugyanakkor szerencsés is vagyok, mert nalam 5 évig ment úgy a verda, hogy tartotta az alapjáratot, mint egy svajci óra). Ezért is idegesit ennyire ez a mostani jelenség.

Annyit még kérdeznék: ha tudnám, hogy melyik az alapjárati motor :( , akkor azt otthon az udvarban, házilag is ki tudnám tisztitani?(Átlagos barkács kulcs és csavarhuzó készlet és barkács--Trabant,Wartburg,Dacia múlt birtokában)

Üdvözlettel:Steve

Igen.

Torx kulcs készlet azért kell hozzá......Meg féktisztító, nitrohígító, benzin, bármi ami old! ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.