Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

Milyen van most benne?

Nem tudom! Most vettem az autót és fogalmam sincs! A kereskedő nem tudta! :rolleyes: Ami nem meglepő! Kérdeztem tőle a vezérlést is arra se tudott válaszolni úgyhogy az is cserés lesz! Egy szerelő azt mondta 70 ezer lenne a vezérlés csere! Utána jártam 30 ezer-ből megvan az alkatrész! 40 ezer lenne a munkadíj! Köszi akkor inkább elviszem máshova! :) :)

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom! Most vettem az autót és fogalmam sincs! A kereskedő nem tudta! :) Ami nem meglepő! Kérdeztem tőle a vezérlést is arra se tudott válaszolni úgyhogy az is cserés lesz! Egy szerelő azt mondta 70 ezer lenne a vezérlés csere! Utána jártam 30 ezer-ből megvan az alkatrész! 40 ezer lenne a munkadíj! Köszi akkor inkább elviszem máshova! :) :)

Célszerű minél hamarabb túlesni rajta a felesleges motorfelújítások elkerülése véget. :rolleyes: Az a szerelő meg......nekem 7e.ft volt a munkadíj.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

X20XEV-hez szerintetek milyen lenne egy computer vezérelt rendszer ? A tartály pl a csomagtartóban már messze van vagy oda is jó lesz? Megfelelő pc-m már van is az állítgatáshoz egy msi wind személyében ami kicsi, könnyű és mindent tud :rolleyes:

X20XEV motort egyébként hogyan lehet tuningolni hatásosan? Lexmaul szívósor és társai vagy ennél az ecotec motornál azok már nem játszanak... esetleg turbó? Egy turbó+lexmaul+nitro nem lenne rossz... :)

Link to comment
Megosztás:

X20XEV-hez szerintetek milyen lenne egy computer vezérelt rendszer ? A tartály pl a csomagtartóban már messze van vagy oda is jó lesz? Megfelelő pc-m már van is az állítgatáshoz egy msi wind személyében ami kicsi, könnyű és mindent tud :rolleyes:

X20XEV motort egyébként hogyan lehet tuningolni hatásosan? Lexmaul szívósor és társai vagy ennél az ecotec motornál azok már nem játszanak... esetleg turbó? Egy turbó+lexmaul+nitro nem lenne rossz... :)

Hát szerintem hogy normális és tartós eredményt érj el mindenféleképp apró pici darabokra kell szedned a motort. Ha turbóba gondolkodsz akkor is, mert más dugattyúk kellenek. Akkor hengerfejet síkolni, amennyire lehet, de akkor felejtsd el a 95-ös benzint. Akkor a szívótorkot kipolírozni, fokolható vezérmű tengely, erősebb szeleprugók, az összes tömítés csere, főtengelyt is érdemes kikönnyíteni, ha már turbos akkor nagyobb olajszivattyú, oljahűtő, bár nem tudom x20xev-nél van-e rá lehetőség kivezetni, akkor érdemes a dugattyúkat olajjal alulról hűteni....

De ez legalább milliós nagyságrend, de akkor harapni is fog a gép, bár nem tudom, szerintem érdemesebb egy erősebb v6-ost venni, és átalkotni i500-ra vagy i30-ra!

De ha valamit sikerül összehozni, szívesen megnézném!!!

Link to comment
Megosztás:

Na igen... itt jönnek a gondok pedig az alap ötletet leírni olyan egyszerű :) Rakjunk rá egy jó szívósort és turbót meg dobjuk fel egy kis nitróval ez így lenne vagy fél misi csak közben való igaz a motor még mindig 137 lóra van tervezve holott már lazán a duplájánál is tarthatunk akár... egy kis nitrófröccsnél meg azt mondja mint kadettben az 1.3S motorom miután meghalt a vízpumpája azaz soha többé már semmit sem...

Nagyon megbontani nem akarom és miután leszállok a földre inkább úgy kérdezem, hogy mivel lehet egy kis pluszt elérni úgy, hogy tartós is legyen az autó. A nitró egyébként azért tetszene mert valóban nem kell sokat alakítani hozzá és nem terheli folyamatosan a rendszert persze ez csak gyorsulásra jó ez a része a bukó mert oda ritkán járok ha pedig mennék inkább egy üres A corsaba pakolnék c20let-et az is megy már szépen és csak fele akkora súlyra mint egy b vectra :rolleyes:

Keresgéltem googleval, hogy van-e valami bevett módszer lóerő növelésre de semmi... Motort már cseréltem előző autómban (13S=>C20NE) de ezt most kihagynám így egyszerűbb minden :)

Link to comment
Megosztás:

Na igen... itt jönnek a gondok pedig az alap ötletet leírni olyan egyszerű :rolleyes:

Ne bántsd az XEV-t, és akkor tartós lesz.Amúgy meg kipuff oldalon 4-2-1 (nyomaték), ill. tetszés szerint nyithatod is.A trükköket ismered.

Szívó oldalon pedig sportbetétszűrő.Ha mindez kevés, akkor tegyél az F18-as váltód helyére v.mi hihetőbbet.Mert W3.74, tehát hosszú végáttétű, ergo sportolásra nem alkalmas.Pl. bele lehet tenni a C3.55-nek a belsejét.

Dugózd le az AGR-t, és még lehetne sorolni a trükköket.......

Link to comment
Megosztás:

Ne bántsd az XEV-t, és akkor tartós lesz.Amúgy meg kipuff oldalon 4-2-1 (nyomaték), ill. tetszés szerint nyithatod is.A trükköket ismered.

Szívó oldalon pedig sportbetétszűrő.Ha mindez kevés, akkor tegyél az F18-as váltód helyére v.mi hihetőbbet.Mert W3.74, tehát hosszú végáttétű, ergo sportolásra nem alkalmas.Pl. bele lehet tenni a C3.55-nek a belsejét.

Dugózd le az AGR-t, és még lehetne sorolni a trükköket.......

Nah ilyen ötletekre gondolok :rolleyes: 4-2-1 leömlő nem rossz ötlet :) Sportbetétre is gondoltam már KN-re igaz drágább mint egy sima sportlégszűrő mint ami nekem is volt a kadettben de nem kell semmit sem bántani a cseréhez csak egy sima betétcsere. Váltónál a C3.55 milyen lenne? Az rövidebb? Milyen az 5-ik azaz az utazó benne? Valami olyan kellene ami 1-2-3 rövid pörgős, 4 olyan közepes és egy hosszú 5-ik :)

Link to comment
Megosztás:

És mit szóltok a Chip-hez? Haveromnak van a GSI-be (C20NE)! A chip azért az X20XEV szépen megnyomja 20 Nm meg 16LE ami szerintem nem rossz! Vélemény? :rolleyes:

A chip önmagában nem sokat ér, ha nincs hozzá megokosítva a többi kacat.Kipuff/szívóoldal, vez.mű tengelyek, és ugye értelemszerűen az AGR-t is le kell dugózni.

Link to comment
Megosztás:

A chip önmagában nem sokat ér, ha nincs hozzá megokosítva a többi kacat.Kipuff/szívóoldal, vez.mű tengelyek, és ugye értelemszerűen az AGR-t is le kell dugózni.

Pl kezdetnek nem is rossz és nagy beavatkozást sem igényel elvileg : Ekkora teljesítmény növeléshez is már modosítani kell az említett alkatrészeket? Érezhető változás lenne egyáltalán önmagában egy ilyen chiptuning? Esetleg egy sportlégszűrő + egy 4-2-1 leömlő hozzá már megfelelő lenne?

Ha az AGR-t ledugózom milyen hatása van? Fogyasztásra pl?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Most vettem egy B2-es Vectrát Z22SE motorral. Egy főtengelyszimmeringet kell benne cserélni mert picit folyik belőle az olaj, de így nem nagyon merek vele járkálni amíg nem lesz pénzem megcsináltatni. Gondoltam rátöltenék egy keveset, csak az a kérdés hogy milyet. 5w40 kell bele? Milyet vegyek? köszi a helpet :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Vettem egy 98- as 1.6-os (Ecotec) vectrát. Szeretném benne lecserélni a vezérműszíjat meg amit ilyenkor szokás, olajat szűrőket stb.

Szeretnék megkérdezni valaki hozzáértőt, hogy ilyenkor miket kell, illetve ajánlott pontosan kicserélni, illetve, hogy milyen márkájú cuccokat ajánlotok.

Üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem egy 98- as 1.6-os (Ecotec) vectrát. Szeretném benne lecserélni a vezérműszíjat meg amit ilyenkor szokás, olajat szűrőket stb.

Szeretnék megkérdezni valaki hozzáértőt, hogy ilyenkor miket kell, illetve ajánlott pontosan kicserélni, illetve, hogy milyen márkájú cuccokat ajánlotok.

Üdv: Laci

Amire keret van, szíj/2 vezető görgő/feszítő görgő+vízpuma.Szettben lehet kapni, asszem a gyári cucc is v.hol 30e.ft környéke+7e.ft magassága a vízpumpa.

Link to comment
Megosztás:

Amire keret van, szíj/2 vezető görgő/feszítő görgő+vízpuma.Szettben lehet kapni, asszem a gyári cucc is v.hol 30e.ft környéke+7e.ft magassága a vízpumpa.

Köszi!

Ezekben a gyári jó? Mert olvastam valahol, hogy nem biztos hogy az a legjobb. Elég sok oldalt olvastam, most nem tudom pontosan, hogy hol, illetve még olyan kérdésem lenne, hogy olajat milyet vegyek, először is a márkája sem mindegy mert Valvoline-ra gondoltam, de hallottam, hogy a metabond olaj a legjobb, ezzel az a gáz, hogy nem nagyon lehet kapni, csak adalékot a gyári olaj az felejtős. Illetve, hogy milyen olajat vegyek bele 10W40-est, vagy feltétlen kell az 5W40-es, egyáltalán mi a különbség, mert nekem csak az jött le, hogy az 5W40-esnek jobb a hidegtűrése. Itt Magyarországon nincs olyan hideg, hogy azt ki is használjam!

Laci

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Ezekben a gyári jó? Mert olvastam valahol, hogy nem biztos hogy az a legjobb. Elég sok oldalt olvastam, most nem tudom pontosan, hogy hol, illetve még olyan kérdésem lenne, hogy olajat milyet vegyek, először is a márkája sem mindegy mert Valvoline-ra gondoltam, de hallottam, hogy a metabond olaj a legjobb, ezzel az a gáz, hogy nem nagyon lehet kapni, csak adalékot a gyári olaj az felejtős. Illetve, hogy milyen olajat vegyek bele 10W40-est, vagy feltétlen kell az 5W40-es, egyáltalán mi a különbség, mert nekem csak az jött le, hogy az 5W40-esnek jobb a hidegtűrése. Itt Magyarországon nincs olyan hideg, hogy azt ki is használjam!

Laci

Nos, nem feltétlenül a gyári a jó, ez alól kivétel a vezérlés.De ettől függetlenül össze lehet rakni jó minőségű UGY. cuccal is, mert nekem amíg Opeljeim voltak főleg erre volt pénzem, bajom viszont nem volt velük.Szíjból a Gates volt rajtuk.

Olajból elég a 10W-40, Ha nincs Metabond, akkor Mobil1, Castrol, de mindenféleképpen v.mi nevesebb olajat tegyél bele.

Célszerű még lecserélni a fékolajat (DOT5 minőség) , váltóolajat (kizárólag gyárit), üzemanyagszűrőt, fagyállót, szervóolajat (szintén gyárit) ellenőrizni a futóművet, és a szokásos csacskaságok.

Metabond olajat webáruházban is tudsz venni, nekem sok autómban volt használva, és mindegyikben bejött.Szal bármennyire is macera beszerválni, érdemes.Metabond Speed 10W-40.

Ilyenek.......

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Most vettem egy B2-es Vectrát Z22SE motorral. Egy főtengelyszimmeringet kell benne cserélni mert picit folyik belőle az olaj, de így nem nagyon merek vele járkálni amíg nem lesz pénzem megcsináltatni. Gondoltam rátöltenék egy keveset, csak az a kérdés hogy milyet. 5w40 kell bele? Milyet vegyek? köszi a helpet ;)

B) Már kiderítettem, Opelék 5w30-cal etetik ezeket a motorokat. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Nos, nem feltétlenül a gyári a jó, ez alól kivétel a vezérlés.De ettől függetlenül össze lehet rakni jó minőségű UGY. cuccal is, mert nekem amíg Opeljeim voltak főleg erre volt pénzem, bajom viszont nem volt velük.Szíjból a Gates volt rajtuk.

Olajból elég a 10W-40, Ha nincs Metabond, akkor Mobil1, Castrol, de mindenféleképpen v.mi nevesebb olajat tegyél bele.

Célszerű még lecserélni a fékolajat (DOT5 minőség) , váltóolajat (kizárólag gyárit), üzemanyagszűrőt, fagyállót, szervóolajat (szintén gyárit) ellenőrizni a futóművet, és a szokásos csacskaságok.

Metabond olajat webáruházban is tudsz venni, nekem sok autómban volt használva, és mindegyikben bejött.Szal bármennyire is macera beszerválni, érdemes.Metabond Speed 10W-40.

Ilyenek.......

Köszi szépen a kimerítő válaszod, akkor majd igyekszem a metabondot favorizálni.

Még annyi lenne, hogy én úgy tudom, legalábbis a gyár szerint a váltóban az olajat nem kell lecserélni, csak abban az esetben ha szervízelve van. akkor most ezt rosszul tudpom, csak mert azt azért elég macerás lecserélni!

Laci

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen a kimerítő válaszod, akkor majd igyekszem a metabondot favorizálni.

Még annyi lenne, hogy én úgy tudom, legalábbis a gyár szerint a váltóban az olajat nem kell lecserélni, csak abban az esetben ha szervízelve van. akkor most ezt rosszul tudpom, csak mert azt azért elég macerás lecserélni!

Laci

Nos, ezt nem tudom.Én amiben tudtam, mindig lecseréltem.Azt nem tudom, hogy B vekiben az X16XEL-hez milyen váltót párosítottak.MErt ha F15-öt, azon volt leeresztő csavar, fent pedig a szuszogót kell kicsvarni, és beletölteni a feltöltési mennyiséget, ami a'sszem 1.6-1.7L.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

X20Xev-m van és nem vagyok teljesen elégedett a teljesítménnyel. Nagyobb mocit nem szeretnék mert hát ugye a bizti nem mindegy.

A fentiekben láttam hogy valamit lehet kezdeni a váltóval de nem volt teljesen tiszta.

Erről a témáról szeretnék kérni infókat mert szerintem nem lenne semmi a géperejű egy rövid kihajtássalhttp://www.opelforum.hu/style_images/arobase-en/folder_editor_images/rte-emoticon.gif/bmi_orig_img/rte-emoticon.gif

Köszike!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

X20Xev-m van és nem vagyok teljesen elégedett a teljesítménnyel. Nagyobb mocit nem szeretnék mert hát ugye a bizti nem mindegy.

A fentiekben láttam hogy valamit lehet kezdeni a váltóval de nem volt teljesen tiszta.

Erről a témáról szeretnék kérni infókat mert szerintem nem lenne semmi a géperejű egy rövid kihajtássalhttp://www.opelforum.hu/style_images/arobase-en/folder_editor_images/rte-emoticon.gif/bmi_orig_img/rte-emoticon.gif

Köszike!!!

Mackósajt követte el kényszerből a dolgot, szerzett egy Calibrákban is fellelhető F20 jelzésű C3.55 végátétű váltót, és kicseréltette a gépében lévő F18-as váltó belsejével.

Link to comment
Megosztás:

És egy F28-as 6-os váltóhoz mit szólna az X20XEV? Be lehet rakni egyáltalán? Meg lehetne oldani, hogy legyen 6. sebesség is? B)

Éppenséggel össze lehetne rakni, de semmi értelme nem lenne.

Így sem egy erőgép a B Vectrában az X20XEV, de egy F28-al még rosszabb lenne, 6-ban szerintem nem is gyorsulna már.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.