Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

Sziasztok.

Egy X16XEL-es B vekim van.Nekem alapjárati gond van már jó ideje,(ütemesen jár fel-alá az alapjárat és a váltásoknál a kuplung benyomása után vagy nagyon lassan esik vissza a fordulat,vagy felpörög és ezután lassan visszaesik ,meg néha csak úgy leáll a motor menet közben)javasoltatok is 1-2 dolgot(lambdaszonda csere,alapjárati moci csere,agr csere,csövek átnézése stb.)egyik sem jött be.

Most viszont elvittem zöldkártyára és a mérés alatt tartani kellett volna 3000 fordulaton a motort de sehogyan sem sikerült,ütemesen ingázik le-fel kb 500 fordulatos intervallumban.Megpróbáltam 2500-on,ott is ugyanez.3500-nál sikerült 3500-3700 kozött tartani és így kaptam zöldkártyát.

Nos ezek szerint nem csak alapjárat közben ingadozik hanem mindíg,csak vezetés közben nem vettem észre!

Így ezek tudatában nincs valakinek ötlete,hogy mitől lehet ez?

Köszi.

Alapjárati léptetőmotor tisztítása/cseréje és fals levegő szívása valahol.

img_226.jpg

Érdemes lenne ezt a csövet megkeresni a pillangószelepnél és tüzetesen átvizsgálni,nem-e ez a lyukas már.

Link to comment
Megosztás:

Megnéztük és hát úgy néz ki,hogy nem ez a cső bibi. <_<

Ha MAP szenzor van akkor légtömegmérő nincs?Vagy egyik nem zárja ki a másikat?

Mert ha van légtömegmérőm is akkor azt még nem cseréltem ki. :rolleyes:

(A MAP szenzort kicseréltem, de az is jó)

Link to comment
Megosztás:

Harmadikban 160 fölött van a vége... utána tilt, csak régebben beszéltük :rolleyes: 0-100-nál elég az 1-2 fokozat :D

Egyébként még azt sem tartják kizártnak, hogy amit az óra mutat az a valós km... és szerelők szerint is jobb állapotban van mint kortársai beleértve sok b2-est is.

Műszakin is ami valóban hiba volt az az egyik oldali kézifék beállítása! Nem kellett cserélni sem semmit! Fékdob részét a tárcsának felszabályozták és ennyi! Alkatrész csere nem történt! Vagyis de... egy féltengely gumiharangot kellett cserélni de az már rossz volt amikor vettem is.

(Ablak sötétítés és xenon az nem az autó hibája inkább user error)

Lassan meglesz az 1 év és 30e kilométer is <_<

Hiba ami felmerült: jeladó vacakolt a főtengelynél + alapjárati motor: féktisztító+wd40 megoldotta a hibát.

Amiket én költöttem rá: hifi, xenon, festések, spoiler, fényszórók, indexek stb már csak ráadás!

Szóval mindenki nyitott szemel járjon és jó alaposan nézzen körbe mielőtt vectrát vesz mert ki lehet fogni nagyon jót is!!!

Az autó pedig maximálisan megfelel nekem, nagyon bevált!

Link to comment
Megosztás:

Harmadikban 160 fölött van a vége... utána tilt, csak régebben beszéltük :rolleyes: 0-100-nál elég az 1-2 fokozat :D

Egyébként még azt sem tartják kizártnak, hogy amit az óra mutat az a valós km... és szerelők szerint is jobb állapotban van mint kortársai beleértve sok b2-est is.

Műszakin is ami valóban hiba volt az az egyik oldali kézifék beállítása! Nem kellett cserélni sem semmit! Fékdob részét a tárcsának felszabályozták és ennyi! Alkatrész csere nem történt! Vagyis de... egy féltengely gumiharangot kellett cserélni de az már rossz volt amikor vettem is.

(Ablak sötétítés és xenon az nem az autó hibája inkább user error)

Lassan meglesz az 1 év és 30e kilométer is <_<

Hiba ami felmerült: jeladó vacakolt a főtengelynél + alapjárati motor: féktisztító+wd40 megoldotta a hibát.

Amiket én költöttem rá: hifi, xenon, festések, spoiler, fényszórók, indexek stb már csak ráadás!

Szóval mindenki nyitott szemel járjon és jó alaposan nézzen körbe mielőtt vectrát vesz mert ki lehet fogni nagyon jót is!!!

Az autó pedig maximálisan megfelel nekem, nagyon bevált!

Mennyit fogyaszt nálad ezzel a motorral?

Link to comment
Megosztás:

Egy ideje érdekes hangra figyeltem fel a motorom felől. 1.7 TD Isuzu motorom van.

Egy jellegzetes susogó hang hallatszik a motor jobb oldala felől. Nem tudom sajnos jobban leírni. Felnyitott motorháznál nem igazán hallani, mert a motor kerregése elnyomja. De lecsukottnál igen. A legjobban a kocsi jobb első kerékdobja felől lehet hallani. Az ékszíjtárcsák felől. Először kb egy hónapja figyeltem fel rá, de később mintha gyengült, illetve megszűnt volna. Egészen máig.

Reggel még nem hallottam, de mikor délután munkából indultam haza, újra feltűnt. Sőt, mintha gyenge nyikorgást is hallottam volna. De ez megszűnt a motor bemelegedése után.

Szerintetek mit tegyek? esetleg ez normális? Rendellenességet nem mutata a motor, egyenetlen járást, rángatást, vagy bármit.

Arra gondoltam, hogy kizárandó a generátort, és a szervoszivattyút, lekötöm egyik-egyik ékszíjat, és elindítom úgy, megnézve hogy adj-e ugyanezt a hangot.

Link to comment
Megosztás:

Vezérműszíj feszítő görgő is lehet akár... de csak tipp :rolleyes:

Vezérműszíjat, és a két másik szíjat 130 ezernél cseréltette az előző tulajom. Most van 145.

Én a generátorra gyanakszom, de lehet, hogy mindez normális, és csak bemagyarázom magamnak.

Ha lesz egy kis időm, leakasztom mindkét szíjat, ezzel kizárható a vízpumpa is. Hideg motornál, rövöd ideig nem okoz kárt, ha ezek nem mennek.

Link to comment
Megosztás:

Vezérműszíjat, és a két másik szíjat 130 ezernél cseréltette az előző tulajom. Most van 145.

Én a generátorra gyanakszom, de lehet, hogy mindez normális, és csak bemagyarázom magamnak.

Ha lesz egy kis időm, leakasztom mindkét szíjat, ezzel kizárható a vízpumpa is. Hideg motornál, rövöd ideig nem okoz kárt, ha ezek nem mennek.

IGen, érdemes egy hallgatózás erejéig leakasztani, nem lesz baja, viszont pl nekem a vez.szíj burkolat ér bele a hosszbordás szíjba. Kicsit aggódom, hogy majd előbb utóbb elszakad, de van egy tartalék a csomiba. Viszont a burkolat lent hozzáér a szíjtárcsához is, az is fura hangot ad ki.

SZP

Link to comment
Megosztás:

Van egy tök egyszerű módszer.Fogsz egy hosszú csavarhúzót,beindítod a gépet,és a végét odateszed a csapágyokra generátorra stb,és meghallgatod mint orvos a sztetoszkópot?! :D próbáld ki.Meg lehet hallani,hogy honnan jön a hang.

Egy ideje érdekes hangra figyeltem fel a motorom felől. 1.7 TD Isuzu motorom van.

Egy jellegzetes susogó hang hallatszik a motor jobb oldala felől. Nem tudom sajnos jobban leírni. Felnyitott motorháznál nem igazán hallani, mert a motor kerregése elnyomja. De lecsukottnál igen. A legjobban a kocsi jobb első kerékdobja felől lehet hallani. Az ékszíjtárcsák felől. Először kb egy hónapja figyeltem fel rá, de később mintha gyengült, illetve megszűnt volna. Egészen máig.

Reggel még nem hallottam, de mikor délután munkából indultam haza, újra feltűnt. Sőt, mintha gyenge nyikorgást is hallottam volna. De ez megszűnt a motor bemelegedése után.

Szerintetek mit tegyek? esetleg ez normális? Rendellenességet nem mutata a motor, egyenetlen járást, rángatást, vagy bármit.

Arra gondoltam, hogy kizárandó a generátort, és a szervoszivattyút, lekötöm egyik-egyik ékszíjat, és elindítom úgy, megnézve hogy adj-e ugyanezt a hangot.

Link to comment
Megosztás:

IGen, érdemes egy hallgatózás erejéig leakasztani, nem lesz baja, viszont pl nekem a vez.szíj burkolat ér bele a hosszbordás szíjba. Kicsit aggódom, hogy majd előbb utóbb elszakad, de van egy tartalék a csomiba. Viszont a burkolat lent hozzáér a szíjtárcsához is, az is fura hangot ad ki.

SZP

Én például úgy jártam, hogy cseréltük a vízpumpát, feszítőgörgőt ,vezérmű, pkt, szíjakat, és amikor össze raktuk a generátor el kezdett fütyülni, állítólag csinál ilyet ha már a csapágy kivan és a lelazítás után máshogy feszül be és rögtön hallatja a hangját. Nagyobb fordulaton olyan feelingje van mintha turbós lenne.

Apropó hangok mindig hallottam valami kocogásszerű hangot a motortérből de ugy össze vissza, hát kiderült, hogy a dudát nem csavarozta le valami barbár szerelő és az fityeg elől és kocog ide oda. Ilyen is van :D

Link to comment
Megosztás:

Hi.

Egyre rosszabb az alapjáratom (X16XEL) ütemesen fel-alá járkál meg váltásnál a kuplung benyomásánál vagy nagyon lassan esik vissza a fordulat vagy nem is esik vissza és mostanában már magától felpörög néha(pl.:lámpáknál) mintha direkt lépkednék a gázra és ráadásul fenn is marad a fordulat pár másodpercig aztán lassan esik vissza kb.:1200 ford. körülire aztán pár másodperc múlva 800 ford. körülire és ingadozik,vagy megint felpörög.Pedig hozzá sem nyúlok a gázpedálhoz.A múlt héten kétszer le is állt csak úgy a motor a belvárosban(Budaörs).

Most amióta bejöttek a hidegek (3 napja) azóta reggel amíg fel nem melegszik a motor kb 60 fokig addíg a fordulat rendesen esik vissza és nem pörög fel :D .Az alapjárat viszont még rosszabb :) .

Most az lenne a kérdésem,hogy tudtok-e egy tényleg hozzáértő és nem túl drága és gyors szerelőt Budaörs,Érd esetleg BP Kelenföld környékén?

Vagy közületek valaki megnézné személyesen mert akihez én hordom (szerelőhöz) úgy látszik nem képes megoldani a problémát,én meg nem nagyon vágom.

Köszi.

Hali.

Link to comment
Megosztás:

Nah erre mondjon valaki valami okosat!

Tegnapelőtt hazahoztam a verdát, kicserélték a vezérműszíjat, ékszíjat, 2feszgörgő, vezetőgörgő + vízpumpa és tegnap arra lettem figyelmes, hogy egy 70-80-as tempónál ha kb. 45fokban kanyarodok, valami elkezd nyikorogni vagy inkább súrlódni a motortérben a jobb kerék felől!!

Volt már valakinek hasonló jelensége????

Link to comment
Megosztás:

Vedd le a kereket nézz alá,nem-e rosszul tettek valami müanyag burkolatot vagy valamit.Ha nem találod,irány a szerelő.

Nah erre mondjon valaki valami okosat!

Tegnapelőtt hazahoztam a verdát, kicserélték a vezérműszíjat, ékszíjat, 2feszgörgő, vezetőgörgő + vízpumpa és tegnap arra lettem figyelmes, hogy egy 70-80-as tempónál ha kb. 45fokban kanyarodok, valami elkezd nyikorogni vagy inkább súrlódni a motortérben a jobb kerék felől!!

Volt már valakinek hasonló jelensége????

Link to comment
Megosztás:

Kössz Kelly a választ!

Akkor alálesek! Egyébként annyit erről az egészről, hogy ma nyüstöltem rendesen a gépet és csak akkor csinálja, ha jobbra fordítom a kormányt! Felhívtam még a szerelőt is délután, mert nagyon idegesített és azt mondta, hogy szerinte az lehet, hogy mivel újak a szíjak, a szervószivattyú megfogja! :) De szerintem ez hülyeség! Mindenesetre meglesem, ha nem látni semmit, akkor szerelő! :D

Link to comment
Megosztás:

Nah erre mondjon valaki valami okosat!

Tegnapelőtt hazahoztam a verdát, kicserélték a vezérműszíjat, ékszíjat, 2feszgörgő, vezetőgörgő + vízpumpa és tegnap arra lettem figyelmes, hogy egy 70-80-as tempónál ha kb. 45fokban kanyarodok, valami elkezd nyikorogni vagy inkább súrlódni a motortérben a jobb kerék felől!!

Volt már valakinek hasonló jelensége????

Énnekem sikerült leütnöm a főtengely ékszijtárcsa védőlemezét, ez ha lóg, akkor kanyarodásnál fékezésnél beleérhet a gumiba de ellenben occó 3000ft

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vectra B 1.6 16v XEL motoros autóm eszi az olajat. Már olvastam korábban, hogy ez "normális".

Sajnos nem voltam elég figyelmes és megjelent a hibakód. Most 3000 fordulatnál leszabályoz. Töltöttem bele olajat, de a hibakód nem tűnt el. Csak a hibakód törlés segít (5000.- Ft.) :D , vagy van olcsóbb megoldás is?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

B vectra 1,6 16 szelep. 97 es évvégi.

Mostanában (2-3 napja) elkezdett marháskodni. hideg motor. inditok. elindulok. első váltás ok. teszem 2esböl 3asba a kocsi megtorpan rángat. majd életre kel és megy mint a huzat

ugyanez ha átmegy 4esbe és 5be. üresbe nincs gond. nyomhatom a pedált a motor pörög. Mi okozhatja ezt?? Mit csináljak vele??

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Megint itt vagyok segítségért.

Nem indul a gépem akármit teszek vele. X20DTH motor, 2.0 16V. A múltkorában csak nehezen indult, de mostanra már egyáltalán nem. Voltam Gödöllőn a Papp Csabiéknál, ott a számítógép szerint az előtöltés szabályzó a gond. Kétnpig állt és indult azonnal, hát elhoztam. A tünet az, hogy ha el is kapja indításkor alig forog párat és megáll. Mintha nem lenne alapjárat. 3000-nél nem forog többet, mintha leszabályozná vmi. De ezt is inden második próbálkozáskor teszi. Ha elindul akkor meg időnként kivillan a motor control lámpa és mintha elmenne a turbónyomás.

Elalszik a lámpa és megindul. És ez ismétlődik folyton. mi tévő legyek?

Volna valakinek hasonló tapasztalata vagy hasznos tanácsa?

Köszi mindenkinek előre is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.