Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

tya

Én tegnap cseréltem szelepfedél tömitést, mert a gyertyáimat már ellepte az olaj. csodálom hogy kapott kraftot a gyertya.

mennyibe fáj egy tömítés csere?

mert most néztem 1hónap és 1150km alatt megivott 1l olajat:/ pedig mobil super van beletöltve szóval nem gagyi..

és a gyertyákat is nézem, nálam is olajban állnak, tehát onnan folyhat el a dolog

Link to comment
Megosztás:

Hallod nehogy egy fillért is kiadj már érte!Kiszeded fent az összes csavart meg az elejéről leszeded a gumicsövet és azt hiszem ennyi.

köszi!

a csere mennyire nagy jellegű? sokat kell bontani? Nem én cserélem, csak hogy tudjam az még mennyi költség lehet

Link to comment
Megosztás:

egy picit részletesebben?:huh:

ecotec műa etávolit, gyertyapipák félre, ki az összes csavart, 3 cső a szelepfedélről leköt, vezműtengely jeladó kábel kihúz FIGYELEM ZÁRAS !!! 1 csavarhúzóval be tudod tolni a zárját. szelepfedél le, tömités ki, és a csavarok melletti összes o gyűrű csere, csak kend le utánna tömitőpasztával ( pl loctite 5910 ) ha felhelyezéskor nem akarod a vezműtengely alól halászni. Tömités be leheletvékonyan tömpsztával megken visszaszerel. Beinditás után nyomhat 1 check engine lámpát a jeladó kábel miatt, de ezt 4x gyujtásadással ( beinditás nélkül ) ki lehet ütni. röviden ennyi.

x18xe motor

Link to comment
Megosztás:

ecotec műa etávolit, gyertyapipák félre, ki az összes csavart, 3 cső a szelepfedélről leköt, vezműtengely jeladó kábel kihúz FIGYELEM ZÁRAS !!! 1 csavarhúzóval be tudod tolni a zárját. szelepfedél le, tömités ki, és a csavarok melletti összes o gyűrű csere, csak kend le utánna tömitőpasztával ( pl loctite 5910 ) ha felhelyezéskor nem akarod a vezműtengely alól halászni. Tömités be leheletvékonyan tömpsztával megken visszaszerel. Beinditás után nyomhat 1 check engine lámpát a jeladó kábel miatt, de ezt 4x gyujtásadással ( beinditás nélkül ) ki lehet ütni. röviden ennyi.

x18xe motor

hm, hát nem tudom, azért nem hangzik a legegyszerűbbnek. megnézem bevállalom-e

Link to comment
Megosztás:

Nem gondoltam, hogy egyszer ide is fogok írni...

A következő történt: a motor (X16XEL) csipegeti az olajat. tudtam, hogy ~2000km-enként utána kell tölteni. Mostanában viszont nem öntöttem bele olajat, ma pedig mentem vele kb. 120km-t. Bevillant az olajnyomáslámpám, majd elaludt, aztán ismét világított pár másodpercig. A következő benzinkútnál megálltam, gyorsan olajat bele, nyomás haza... Ház előtt a felhajtón megint bejelzett, és folyamatosan világít! Természetesen sikerült túltöltenem nívó fölé az olajat (mert ezt is csak utólag néztem meg), ami tudom nem jó neki. De ha nem olajhiánya volt, akkor miért jelez? Kontakthiba? Olajpumpa? Vagy mi lehet még?

Holnap természetesen ereszthetek le az olajból, mielőtt a szimmeringeket, meg a tömítéseket szét nem nyomja, bár nem akarom hajtani, amíg a hibára rá nem jövök...

Link to comment
Megosztás:

Nekem akkor csinál ilyet,mikor már olajcsere előtt állok,és be be villan néha fordulaton is.Nincs nagyon felhígulva az olajod?Nem hiszem hogy olajpumpa lenne az nem így csinálná szerintem.

Nem gondoltam, hogy egyszer ide is fogok írni...

A következő történt: a motor (X16XEL) csipegeti az olajat. tudtam, hogy ~2000km-enként utána kell tölteni. Mostanában viszont nem öntöttem bele olajat, ma pedig mentem vele kb. 120km-t. Bevillant az olajnyomáslámpám, majd elaludt, aztán ismét világított pár másodpercig. A következő benzinkútnál megálltam, gyorsan olajat bele, nyomás haza... Ház előtt a felhajtón megint bejelzett, és folyamatosan világít! Természetesen sikerült túltöltenem nívó fölé az olajat (mert ezt is csak utólag néztem meg), ami tudom nem jó neki. De ha nem olajhiánya volt, akkor miért jelez? Kontakthiba? Olajpumpa? Vagy mi lehet még?

Holnap természetesen ereszthetek le az olajból, mielőtt a szimmeringeket, meg a tömítéseket szét nem nyomja, bár nem akarom hajtani, amíg a hibára rá nem jövök...

Link to comment
Megosztás:

Nekem akkor csinál ilyet,mikor már olajcsere előtt állok,és be be villan néha fordulaton is.Nincs nagyon felhígulva az olajod?Nem hiszem hogy olajpumpa lenne az nem így csinálná szerintem.

Én inkább az olajgombával kezedeném.Anno astrámon alapjáraton világított.Átszakadt az olajgomba,meg eltömődött olajsárral.Ha bevillan fordulaton,az nemsok jót jelent.Ha szarok a főtengelycsapágyak akkor is villágíthat.

Link to comment
Megosztás:

Nekem akkor csinál ilyet,mikor már olajcsere előtt állok,és be be villan néha fordulaton is.Nincs nagyon felhígulva az olajod?Nem hiszem hogy olajpumpa lenne az nem így csinálná szerintem.

Az olajcsereperiódus felénél vagyok: 7800km, nem tudom mennyire lehet felhígulva... A gombát merre találom, és hogyan tudom ellenőrizni?

Link to comment
Megosztás:

A motor hátsó részén az olajteknő felett.Egy szál vezeték m1 rá.Legegyszerűbb kicserélni ha aknára állsz.Kb 1000ftos tétel.

Hát akna az a láthatáron sincs, de majd holnap megpróbálok alámászni a kocsinak. Jól gondolom, hogy a cseréjéhez le kell ereszteni az olajat? Ki lehet mérni valahogy, hogy van-e baja? Lehet csak 1000Ft-os tétel, de itt nálunk ezt €-ban kell számolni, és kicsit bonyolultabb beszerezni (legalábbis nekem).

Link to comment
Megosztás:

Hát akna az a láthatáron sincs, de majd holnap megpróbálok alámászni a kocsinak. Jól gondolom, hogy a cseréjéhez le kell ereszteni az olajat? Ki lehet mérni valahogy, hogy van-e baja? Lehet csak 1000Ft-os tétel, de itt nálunk ezt €-ban kell számolni, és kicsit bonyolultabb beszerezni (legalábbis nekem).

Nem kell leereszteni az olajat.ez az olajteknő felett van a blokkba betekerve.ebayen biztos találsz.én most rendeltem a v6hoz onnan vezérlés set-et.kilehet mérni.alapból összezárja a testet a kivezetéssel.egy golyó van benne és 1 rugó.én annó próbáltam kitisztítani de akkor se lett jó.

pl:http://cgi.ebay.co.uk/Vauxhall-OMEGA-SINTRA-VECTRA-OIL-PRESSURE-SWITCH-NEW_W0QQitemZ350236272480QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item518bb56760

Ilyet keressél a motoron.

Link to comment
Megosztás:

Na nem azért villant be mert szarok a főtengelycsapágyaim!! :huh:

Nekem elég olajsaras volt a cső ahol az olajteknőből szívja fel az olajat.Ugye azon van egy elég kis lyukú fém szűrő.Namármost egyik olajcserénél beleszakadt a leeresztő csavarom a teknőbe,ezért le kellett szedni és uj menetet vágni bele.Akkor láttam,hogy eléggé elvan tömődve.Féktisztítóval agyonfúj,és kitakarít,na meg a olajteknőt is ha már lent van.Hiába a jó olaj meg a 10 ezres csereperiódus,meg hát nem is fiatal az autó,ezért elkerülhetetlen,hogy ne legyen benne olajsár.De nem nagy munka leszedni.Két csavar van kicsit rossz helyen (x18xe)de meg lehet oldani aknából és teljesen ki lehet takarítani.Nem kell a kipufogót sem leszedni.Visszafelé pedig nem kell alá tömítést venni,mert van rajta valami szürke tömítés,ami legalábbis nálam nem sérült meg és csak egy nagyon kicsi pasztát nyomtam mellé.Ennek már több mint egy éve,és porszáraz,meg azóta rendben van,mert a lámpa nem gyulladt ki egyszer sem!

Én inkább az olajgombával kezedeném.Anno astrámon alapjáraton világított.Átszakadt az olajgomba,meg eltömődött olajsárral.Ha bevillan fordulaton,az nemsok jót jelent.Ha szarok a főtengelycsapágyak akkor is villágíthat.
Link to comment
Megosztás:

Na, ma egy kicsit jobb idő volt, úgyhogy aláfeküdtem a kocsinak. Leeresztettem az olajból, beállítottam a szintet. Viszont szomorúan konstatáltam, hogy valami a szervónál nem stimmel. A jobb oldali "munkahenger" vagy mittomén mijaneve erősen ereszti a szervófolyadékot... A szervóolajszintem a minimumon van. Ezt is meg kell nézetni.

Az olaj leeresztése után kocsikáztam egy kicsit a városban, hogy bemelegedjen a motor, majd kimentem a városból meghajtani. A kontroll lámpa jól tartotta magát, nem jelzett. Egészen addig, míg fel nem álltam a felhajtóra megint. Nem tudom mi lehet. Ha a gomba elromlik, akkor az vagy jelez, vagy nem, nem? Vagy lehet ilyen rapszódikus is? De szépen megfogalmaztam! :huh: Szerintetek mi legyen? Merjem használni így, hogy tudom van benne olaj, nem az a baja? Karácsony előtt nem igazán akarok rá költeni, ha lehet használni...

Link to comment
Megosztás:

Na, ma egy kicsit jobb idő volt, úgyhogy aláfeküdtem a kocsinak. Leeresztettem az olajból, beállítottam a szintet. Viszont szomorúan konstatáltam, hogy valami a szervónál nem stimmel. A jobb oldali "munkahenger" vagy mittomén mijaneve erősen ereszti a szervófolyadékot... A szervóolajszintem a minimumon van. Ezt is meg kell nézetni.

Az olaj leeresztése után kocsikáztam egy kicsit a városban, hogy bemelegedjen a motor, majd kimentem a városból meghajtani. A kontroll lámpa jól tartotta magát, nem jelzett. Egészen addig, míg fel nem álltam a felhajtóra megint. Nem tudom mi lehet. Ha a gomba elromlik, akkor az vagy jelez, vagy nem, nem? Vagy lehet ilyen rapszódikus is? De szépen megfogalmaztam! :huh: Szerintetek mi legyen? Merjem használni így, hogy tudom van benne olaj, nem az a baja? Karácsony előtt nem igazán akarok rá költeni, ha lehet használni...

Én először a gombával kezedeném,meg utána amit a kelly kolléga írt.Ha tényleg elvan tömődve a szűrő az nem tesz jót a motornak.Nem jut elég olaj a csapágyaknak és akkor eléggé húzós lehet a javítás,kb felér 1 motorcserével.

Link to comment
Megosztás:

Nem túl meredek ez a felhajtó? Lehet nem éri el a szintet olyankor.

Az sehogy sem jó... Eddig is ugyan itt álltam, és ugye fel is van töltve. Arról nem is beszélve, hogy a gomba a tűzfal felől van, és orral felfelé áll a kocsi, tehát magasabbnak kellene lennie olyankor a szintnek.

Jó, hogy előjött a téma! Reggel meg is nézem az olajszintet. :lol: (az enyém is csipegeti) :huh:

Melyik OPEL nem csipegeti??? :lol: Mondjuk hozzá kell tennem a 3 opelemből a Vectra eszi legjobban...

Link to comment
Megosztás:

Az sehogy sem jó... Eddig is ugyan itt álltam, és ugye fel is van töltve. Arról nem is beszélve, hogy a gomba a tűzfal felől van, és orral felfelé áll a kocsi, tehát magasabbnak kellene lennie olyankor a szintnek.

Melyik OPEL nem csipegeti??? :huh: Mondjuk hozzá kell tennem a 3 opelemből a Vectra eszi legjobban...

Nem kapcsolódik, de: jól látom, hogy neked le van szedve a bőrözés a kormányról?

Link to comment
Megosztás:

De ha nem olajhiánya volt, akkor miért jelez? Kontakthiba? Olajpumpa? Vagy mi lehet még?

Holnap természetesen ereszthetek le az olajból, mielőtt a szimmeringeket, meg a tömítéseket szét nem nyomja, bár nem akarom hajtani, amíg a hibára rá nem jövök...

Méresd ki az olajgombát és azt is, mennyit tol a szivattyú.Addig amíg működik és keni a rendszert.....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.