Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

Sziasztok !

Van egy 1996-os 2000 cm3 (bőrön kívül fullos) kocsink, ami teljes mértékben megadta magát. Nincs alapjárat, olyan mintha 3 vagy csak 2 (!) henger menne. A blokkban akkora a nyomás (kartergáz), hogy minden létező helyen okádja a füstöt. Gyertyák ok, injektorok ok, vezérlés nem mászott el. Olaj a vízzel nem keveredett (fordítva sem). 5 hónapja etanollal járok. Ami fúrcsa, hogy a benzinpumpám mindig nyom gyújtásráadáskor (ráadom, leveszem-ráadom-leveszem....). Eddig ilyen nem volt. Ha ráadtam a gyújtást, akkor nyomott, levettem a gyújtást, újra ráadtam akkor nem nyomott. Tud valaki biztató dolgot mondani ? Lehetőleg ami házilag is kivitelezhető, nem akarom szerelőhöz vinni, mert akkor inkább bontásra eladom. Előre is köszönöm ! Jani

Hasonlót produkált idmerősöm 1.6-os-a a napokban, 1-2 henger ment, ott volt sárga lámpa 1405 hibakóddal.

Ott EGR szelep tisztítás megoldotta a gondot.

Link to comment
Megosztás:

Ha erre kerülne sor, akkor a fűthető külső tükrök, no meg a csomagtartó ütköző gumik érdekelnének ^_^

Hehe, a Hiéna! :D

Akkor én is gyorsan csatlakoznék, nekem a felnikre volna szükségem, feltéve, hogy öt csavarosak.

De azért persze drukkolunk, hogy inkább sikerüljön megoldani a problémát! :P

Link to comment
Megosztás:

Szia ! Igen világít (kb. 1,5 éve). Tank szellőztető szelepre reklamál..... Kipucoltam, működik.

Akkor ugyanezt amit ide leírtál, írd le EBBE a témába is.Hát ha hatékonyabban tudnának segíteni.Kár lenne elbontani a gépet.

Én ha ilyen gondom lenne, rárakatnám a TECH2-t, és megnézetném mi az ami ilyen értékeket produkál.

Link to comment
Megosztás:

Akkor ugyanezt amit ide leírtál, írd le EBBE a témába is.Hát ha hatékonyabban tudnának segíteni.Kár lenne elbontani a gépet.

Én ha ilyen gondom lenne, rárakatnám a TECH2-t, és megnézetném mi az ami ilyen értékeket produkál.

Ok ! Köszi ! Azért is gondolkodok a bontáson, mert az automata váltó sem működik jól, egyszerűen nincs tolatás.... :D

Link to comment
Megosztás:

Ok ! Köszi ! Azért is gondolkodok a bontáson, mert az automata váltó sem működik jól, egyszerűen nincs tolatás.... :D

Leszakadt a gomb és kidobod a kabátot? Na jó, a cipzár, azt nehezebb javítani. De azért még nem kell kukázni egy 6-700-ért piacra vihető autót.

Link to comment
Megosztás:

Leszakadt a gomb és kidobod a kabátot? Na jó, a cipzár, azt nehezebb javítani. De azért még nem kell kukázni egy 6-700-ért piacra vihető autót.

Egy tény, ezekkel a hibákkal az autó piaci értéke gyakorlatilag nulla.

Kérdés, hogy mennyit kell rákölteni. Pl az automata váltó javítása nem ígér sok jót.

Link to comment
Megosztás:

Leszakadt a gomb és kidobod a kabátot? Na jó, a cipzár, azt nehezebb javítani. De azért még nem kell kukázni egy 6-700-ért piacra vihető autót.

Az auotó életéhez hozzátartozik, hogy 1 éve cseréltem benne motort (osztrák tulajtól vettem, most jelen pillanatban 132500 Km van benne). Szóval sokat költöttem rá már, és valahol reálisan meg kell húzni egy határt, amin túl egyszerűen nem szabad költeni egy 14 éves autóra. Most mondjuk egy motor generál, meg egy bontott váltó.....Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Az auotó életéhez hozzátartozik, hogy 1 éve cseréltem benne motort (osztrák tulajtól vettem, most jelen pillanatban 132500 Km van benne). Szóval sokat költöttem rá már, és valahol reálisan meg kell húzni egy határt, amin túl egyszerűen nem szabad költeni egy 14 éves autóra. Most mondjuk egy motor generál, meg egy bontott váltó.....Szerintem.

De az 1 éve berakott motor hogyan romlott el mára? Sok kilométer sincs benne vagy az osztráknál is már 2-3x 132e km lehetett benne ha ennyit bírt.

Vidd el egy jó szerelőhöz, kérdezd meg mit tud ajánlani javításra lehet megúsznád olcsóbban is mint gondolod na akkor kell megcsináltatni és eladni egyben! És venni egy másik jó autót (amilyet szeretnél nem feltétlenül vectrát :D ). Mert rossz motorral és váltóval kb semmi az értéke de ha jó benne... akkor megcsináltatod és eladod amíg még megy! Nem szép nem is korrekt dolog de ez van.... Darabokban eladni meg sok idő még ha vissza is hozza az árát csak nagy meló... + akkor is le kell adnod valamit a bontóban hogy ki tudd vonni a forgalomból!

Link to comment
Megosztás:

Írta hogy 5 hónapja etanollal megy... Most akkor mégsem akkora kacsa amit másfél hónapja írtam, amit egy szerelőtől hallottam?

Plágium! :D Amúgy én ill. gyakorlatilag az egész kméti bagázs E85-el jár, kivéve a diesel szakaszt.Eddig egy AC ill. egy lambda ami gallyra ment, és igazolhatóan az etanol tette fel az Í-re a pontot ezeknél az alkatrészeknél.

Link to comment
Megosztás:

Plágium! ^_^ Amúgy én ill. gyakorlatilag az egész kméti bagázs E85-el jár, kivéve a diesel szakaszt.Eddig egy AC ill. egy lambda ami gallyra ment, és igazolhatóan az etanol tette fel az Í-re a pontot ezeknél az alkatrészeknél.

De szerintem ott sem megától az etanoltól ment tönkre az előzőleg még hibátlan és 100%-os alkatrész hanem vélhetőleg amúgy is megadta volna magát az etanol pedig rásegített, vagy tévedek? :D

Link to comment
Megosztás:

De az etanoltól nem kellene meghalnia a motornak legfeljebb ha amúgy is volt valami baja azt kihozza az etanol még jobban.

V.mi banális hibája van annak az X16XEL-nek, tuti.Kell hozzá egy TECH-es vizsgálás.Az autómata már nehezebb dió.Oda szintén szakértés kell.

De csak ezek miatt nem kellene elbontani. :D

Link to comment
Megosztás:

V.mi banális hibája van annak az X16XEL-nek, tuti.Kell hozzá egy TECH-es vizsgálás.Az autómata már nehezebb dió.Oda szintén szakértés kell.

De csak ezek miatt nem kellene elbontani. :D

Elég sokszor csak egy apróság okozza a hibát de azért 132e kilométernél még bőven jónak kellene lennie annak a motornak még ha nem is éppen az opel motorgyártásának csúcsa az x16xel ecotec erőforrás ^_^

Link to comment
Megosztás:

Elég sokszor csak egy apróság okozza a hibát de azért 132e kilométernél még bőven jónak kellene lennie annak a motornak még ha nem is éppen az opel motorgyártásának csúcsa az x16xel ecotec erőforrás :D

X20XEV motorról van szó, nem 1.6 16 V-ről.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.