Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

Jól emlékeztem!750 max 800 lehet a fordulat hidegen,indítás után!

Most 1100-ra állítottam, de visszaveszek belőle, mert kicsit idegesítő a váltásoknál :lol: Viszont újra pöcre indul az autó ;)

Kipróbálom úgy, ha picivel 1000 alá állítom.

Milyen szerencse, hogy egy csavar tekergetésével lehet manipulálni :)

Link to comment
Megosztás:

Szasztok!

Kéne egy kis segítség...: amióta ilyen hidegek vannak, indításkor olyan hangja van a motornak, mintha morogna- ez a hang kb. 2mp-ig tart, aztán abbahagyja és ha már kicsit bemelegedett, akkor már nem csinálja indításkor. Mi a fene lehet?

Van a klímának köze hozzá? Mert az nem műkszik, el kéne vinni megnézetni.

Holnap próbálok videjót csinálni, hátha azon érthetőbb.

Link to comment
Megosztás:

Szasztok!

Kéne egy kis segítség...: amióta ilyen hidegek vannak, indításkor olyan hangja van a motornak, mintha morogna- ez a hang kb. 2mp-ig tart, aztán abbahagyja és ha már kicsit bemelegedett, akkor már nem csinálja indításkor. Mi a fene lehet?

Van a klímának köze hozzá? Mert az nem műkszik, el kéne vinni megnézetni.

Holnap próbálok videjót csinálni, hátha azon érthetőbb.

Lehet hogy kicsit besűrűsödik a motorolajod és kicsit lassabban jut el mindenhova, lehet hogy az az a 2 másodperc mire mindenhova eljut.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek! Nekem van egy elég nagy problémám egy x20dtl motorkódú B Vectrával! Pontosabban az üzemanyag rendszerrel! Valahol levegősödik! Szerény tippem szerint az adagolónál valahol! Bosch adagoló van rajta, kicseréltem a résolajcsöveket, megnéztem az üzemanyagszűrőt! mindenhova megy üzemanyag csak éppen magában az adagolóban van valahogy valami levegősödés! Az üzemanyagot nem veszi fel és nem jut a motorba! Hidegindítóval néha nehezen de beindul. Az egészben csak az a furcsa, hogy ezt azóta csinálja amióta bejöttek ezek a hidegek! Véleményeket és tanácsokat vagy szerelési útmutatást szeretnék kérni tőletek! Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Szasztok!

Kéne egy kis segítség...: amióta ilyen hidegek vannak, indításkor olyan hangja van a motornak, mintha morogna- ez a hang kb. 1mp-ig tart, aztán abbahagyja és ha már kicsit bemelegedett, akkor már nem csinálja indításkor. Mi a fene lehet?

Van a klímának köze hozzá? Mert az nem műkszik, el kéne vinni megnézetni.

Holnap próbálok videjót csinálni, hátha azon érthetőbb.

Na megvan a videó...

Azért megjegyezném, hogy nem ilyen traktorhangú a verda, csak a mínuszok teszik ezt vele- és a hidrotőkék is csak ilyen hidegben szólnak... :lol:

Akkor a két videó:

7-8mp között hallható a bűnös hang...

itt pedig 5,5-6mp között.

És most tippek? ;)

Link to comment
Megosztás:

Hidrotőke lesz az!

Azt hallani is hogy az elsőn videón csattog, amikor már jár, de annak lenne olyan folyamatos hangja arra az 1 mp-re?

Tényleg csak tipp: nem lehet köze az önindítóhoz? Olyan, mintha akkor is hajtaná egy pillanatra, amikor már beindult a motor.

Nem tudom, én is arra gondoltam első körben, de fene tudja...

Link to comment
Megosztás:

Azt hallani is hogy az elsőn videón csattog, amikor már jár, de annak lenne olyan folyamatos hangja arra az 1 mp-re?

Nem tudom, én is arra gondoltam első körben, de fene tudja...

Jönnek a hidegek ,jönnek a gondok ............... .A miután elindul ,le állítód ,utána indit akkor is így csinál ?Nekem is a 4ból 2 indul 1szerre másik 2 gondolkodik ,de szerintem v.melyik izzító gy. lesz :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hidrotőke lesz az!

Szerintem meg nem! Hidrotőke hang az nem ilyen.

Az önindítóval lesz valami gond. Mintha nem húzná vissza magát egyből alaphelyzetbe, és köszörül még, miután a motor elindult.

Olyan, mint ha járó motornál ráindítanál.

Szerintem.

Az egyik kollegámnak is ilyesmi hangja van, de nem minden indítás után, csak neki C Corsája van (Z12XEP)

Link to comment
Megosztás:

Jönnek a hidegek ,jönnek a gondok ............... .A miután elindul ,le állítód ,utána indit akkor is így csinál ?Nekem is a 4ból 2 indul 1szerre másik 2 gondolkodik ,de szerintem v.melyik izzító gy. lesz :lol:

Csak akkor csinálja, ha hideg a motor, ha bemelegszik akkor már nem.

Szerintem meg nem! Hidrotőke hang az nem ilyen.

Az önindítóval lesz valami gond. Mintha nem húzná vissza magát egyből alaphelyzetbe, és köszörül még, miután a motor elindult.

Olyan, mint ha járó motornál ráindítanál.

Szerintem.

Az egyik kollegámnak is ilyesmi hangja van, de nem minden indítás után, csak neki C Corsája van (Z12XEP)

Akkor kezd bejönni a gyanúm... ;) Vehetem le...

Link to comment
Megosztás:

Na gyerekek vette már le valaki az önindítót?

Én ma megtettem, az F-hez viszonyítva gondoltam nem olyan nehéz (leveszem, megtakarítom és visszateszem)... Hát ezt csak képzeltem...

Ez a művelete kereken 7 (azaz hét!) órát vett igénybe!!! :) Hát a t*k*m se gondolta, ha eddig el fog tartani. :)

Hogy mennyi mindent le kell bontani ahhoz, hogy egy másik dologhoz hozzáférj, az nem semmi- Igaz, ebben bent van kb. 1 óra szopás, míg az önindító végén levő tartókeretről le tudtam venni azt a b*zi 4-es anyát... :lol:

De most legalább ki van takarítva, szénkefék rendben vannak, tengely mindkét oldala bezsírozva, reggel teszt indul. :P

Kérdésekre szívesen válaszolok... :lol:

ui.:ja és most már csak röhögök az egészen, délután még annyira nem volt nevetséges... ;)

Link to comment
Megosztás:

Na gyerekek vette már le valaki az önindítót?

Én ma megtettem, az F-hez viszonyítva gondoltam nem olyan nehéz (leveszem, megtakarítom és visszateszem)... Hát ezt csak képzeltem...

Ez a művelete kereken 7 (azaz hét!) órát vett igénybe!!! :P Hát a t*k*m se gondolta, ha eddig el fog tartani. :)

Hogy mennyi mindent le kell bontani ahhoz, hogy egy másik dologhoz hozzáférj, az nem semmi- Igaz, ebben bent van kb. 1 óra szopás, míg az önindító végén levő tartókeretről le tudtam venni azt a b*zi 4-es anyát... :lol:

De most legalább ki van takarítva, szénkefék rendben vannak, tengely mindkét oldala bezsírozva, reggel teszt indul. :lol:

Kérdésekre szívesen válaszolok... :lol:

ui.:ja és most már csak röhögök az egészen, délután még annyira nem volt nevetséges... :)

Na eeeez igen!

Szeretem az ilyen emebreket!

Akik nem itt hisztiznek, hanem aláfexenek és nekiesnek! :lol:

Nem fagytál szét alatta? ;)

Link to comment
Megosztás:

Na eeeez igen!

Szeretem az ilyen emebreket!

Akik nem itt hisztiznek, hanem aláfexenek és nekiesnek! :)

Nem fagytál szét alatta? :lol:

Nem, faternál a garázsban csináltuk- valahogy sejtettem, hogy ez aknás meló lesz (ott van akna, nem mély, de legalább van, csak görnyedni kell :) ), de hogy ennyire ;)

De hogy milyen hülyén lehet hozzáférni a dolgokhoz, azt nem gondoltam volna- hiába, a modern(ebb) autók ára. :P

Link to comment
Megosztás:

Nem, faternál a garázsban csináltuk- valahogy sejtettem, hogy ez aknás meló lesz (ott van akna, nem mély, de legalább van, csak görnyedni kell ;) ), de hogy ennyire :lol:

De hogy milyen hülyén lehet hozzáférni a dolgokhoz, azt nem gondoltam volna- hiába, a modern(ebb) autók ára. :)

Biztos valami francia keze van a dologban. Addig örülj, amíg nem kell levenni a féltengelyt, hogy hozzáférj az indítómotorhoz :)

Link to comment
Megosztás:

A hétvége folyamán kicseréltük az izzítógyertyákat (DENSO-5500 Ft/db :lol: ) reménykedve, hogy ezzel megoldódnak a reggeli nehézségek..

DE NEM ! Ma reggel kereken 1 fok kétszer izzítók, majd indítom... semmi, másodjára kb 5 mp után elkapta és beindult.. Nagyon elkeserített, mintha semmi sem változott volna. Valakinek valami tipp?

Egyébként normális kúton tankolt üzemanyagot használok, nem egy leharcolt motorról van szó. 10.000 km-en 0.5-0.7 liter olajfogyaztás!

Ja és jó időben egy hónap állás után is pöcc-röffre indul.

Link to comment
Megosztás:

Valakinek valami tipp?

Kompressziót mértetek már?

Adam1!!Nem tudod véletlenül fejből hogy neked milyen olajleeresztő csavar van az autódban?Akartam ma venni,de azt mondták motor szerint 3!! fajta van hozzá!13-as,18-as vagy torx!Nekem 22! :lol: Vagy már beleszakadt és felfúrták...

Armafil szűrők jók lesznek vagy ruházzak be minőségibbre,esetleg gyárira?(olaj,levegő,üzemanyag)

Link to comment
Megosztás:

Kompressziót mértetek már?

Adam1!!Nem tudod véletlenül fejből hogy neked milyen olajleeresztő csavar van az autódban?Akartam ma venni,de azt mondták motor szerint 3!! fajta van hozzá!13-as,18-as vagy torx!Nekem 22! :lol: Vagy már beleszakadt és felfúrták...

Armafil szűrők jók lesznek vagy ruházzak be minőségibbre,esetleg gyárira?(olaj,levegő,üzemanyag)

Hát ha kompresszió nem a mefelelő lenne, akkor olajat is jobban kellene csipegetnie szerintem, na meg akkor azt valamilyen szinten jóidőben is érzékeltetné vagy nem?.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.