Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

Reggel kiderült pár pontosabb mérés után,hogy nem jó a Bocsektól vásárolt kipufogó az autómra!Nem csak a tartófülek vannak rossz helyen,de a cső mérete,görbülete sem stimmel!A szabdalás és hegesztgetés munkadíja megduplázná az árát,így ment vissza a csomagtartóba!

Délben meghozta a futár az olajcseréhez szükséges szűrőket,alátétet,csavart így gondoltam le is cserélem!A leengedett olaj színét meglátva majdnem leültem!

Miközben folyt ki szürkésnek,nagyon hígnak tűnt!A kannában már feketének,de lehetséges hogy szürkébb volt mint szokott vagy csak erősebb volt az aknában a fény? ;)

Az új csavar,alátét mérete stimmelt,így remélem ott sem fog már csöpögni,de a levegőszűrő 1-1,5 centivel nagyobb amit küldtek mint ami volt benne!Középen felpúposodott kicsit a helyén,de gondolom majd lenyomja a szűrőház tetejének a pereme!Lehet ettől valami gond az autóval,hogy esetleg nem tud így beszívni annyi levegőt?

Kb 4,5 liter friss olaj ment bele,de nem lett halkabb a motor,legalább is nem vettem észre!Kicsit csörög hidegen és alacsony fordulaton! :lol:

A hűtő bal alsó sarkában(ahol szerintem a víz csöpöghet) láttam egy pirosas foltot.Hozzá nem fértem mert ott a ventilátor műanyag része,de ez valami javítás helye,vagy a víz hagyhatott ilyen foltot?

A fűtés csöveit is leellenőriztem!A tűzfalnál a bemenő és kijövő cső is hamar melegszik,meleg motornál szinte forró,így maradt a termosztát és amit ha jól emlékszem kelly mondott,hogy valamelyik légterelő nem nyit ki rendesen!

Legalább Adam1-tól megérkeztek a mikrokapcsolók épségben,amit ezúton is köszönök... :)

Link to comment
Megosztás:

Reggel kiderült pár pontosabb mérés után,hogy nem jó a Bocsektól vásárolt kipufogó az autómra!Nem csak a tartófülek vannak rossz helyen,de a cső mérete,görbülete sem stimmel!A szabdalás és hegesztgetés munkadíja megduplázná az árát,így ment vissza a csomagtartóba!

A tartófülek még nem okoznának problémát, de ha a csatlakozó cső nem stimmel akkor tényleg nem érdemes vesződni vele.

Link to comment
Megosztás:

Kellett neked hozzányúlni. Cserélhetsz olajat. Minek teszel bele 5W40-et? Teljesen felesleges.

5W40 volt benne, már csak 10W40-es ami benne van/lesz. Az olajnyomásnak lőttek, szerelőnél van a verda, holnap megnézik, lehet az olajpumpa állt meg....

Az E85 egyébként bent van, ugyan benzin van benne de már így is az E85 elektronika vezérli az injektorokat.

Link to comment
Megosztás:

A hűtő bal alsó sarkában(ahol szerintem a víz csöpöghet) láttam egy pirosas foltot.Hozzá nem fértem mert ott a ventilátor műanyag része,de ez valami javítás helye,vagy a víz hagyhatott ilyen foltot?

Szervó olajad nem fogy?

Nekem már egyszer kellett forrasztani, elől a klímahűtő előtt van egy U alakú hűtő csőszakasz, az a rögzítőkengyelben elrohadt egy kicsit és folyt a szervó olaj!

Link to comment
Megosztás:

5W40 volt benne, már csak 10W40-es ami benne van/lesz. Az olajnyomásnak lőttek, szerelőnél van a verda, holnap megnézik, lehet az olajpumpa állt meg....

Az E85 egyébként bent van, ugyan benzin van benne de már így is az E85 elektronika vezérli az injektorokat.

Én a 2. olajcserén vagyok túl szintén 5W-40 Shell olajjal (hengerfej csere óta), nekem 1000 km-enként kb 3 decit csíp belőle, most lehet, hogy én is visszatérek a 10W-40-hez!

Olajnyomás az olajcsere után se lett OK?

Link to comment
Megosztás:

Én a 2. olajcserén vagyok túl szintén 5W-40 Shell olajjal (hengerfej csere óta), nekem 1000 km-enként kb 3 decit csíp belőle, most lehet, hogy én is visszatérek a 10W-40-hez!

Olajnyomás az olajcsere után se lett OK?

10w40-ből milyen olajat használtok? nem szabadna hogy jobban fogyjon az 5w40-es olaj mint a 10w40-es. Castrol magnatec olajat szoktam 10w40-et, havernak 5w40 van benne és az is teljesen jó. de szerintem így télire én is azt fogok bele tenni, hidegen hamarabb eljut mindenhová a motorba.

Link to comment
Megosztás:

10w40-ből milyen olajat használtok? nem szabadna hogy jobban fogyjon az 5w40-es olaj mint a 10w40-es. Castrol magnatec olajat szoktam 10w40-et, havernak 5w40 van benne és az is teljesen jó. de szerintem így télire én is azt fogok bele tenni, hidegen hamarabb eljut mindenhová a motorba.

Próbáltam már: Metabond, Valvoline, Mobil, Fina, Castrol. Legtöbbet Mobil, és Valvoline, Castrol nem jött be a verdának igazán, pedig abból 10W-60 racing is volt benne 1-ik nyáron.

Link to comment
Megosztás:

Próbáltam már: Metabond, Valvoline, Mobil, Fina, Castrol. Legtöbbet Mobil, és Valvoline, Castrol nem jött be a verdának igazán, pedig abból 10W-60 racing is volt benne 1-ik nyáron.

nekünk az F Astrában is magnatec 10w40 volt, a G Astrában, a B Vectrában is ez van (mindegyik X16XEL). és mindegyik kb. 8-9 deci olajat eszik 10.000 kilométeren.

Link to comment
Megosztás:

Én a 2. olajcserén vagyok túl szintén 5W-40 Shell olajjal (hengerfej csere óta), nekem 1000 km-enként kb 3 decit csíp belőle, most lehet, hogy én is visszatérek a 10W-40-hez!

Olajnyomás az olajcsere után se lett OK?

Nekem 10W40-es olajjal 13e kilométer alatt fogy el 1 liter, pár ezer km alatt már 1 litert öntöttem be az 5W-s olajból.

Olajcsere után jó volt, alapjáraton hagytam menni és szép hangja volt, semmi füst csak gőz (amikor benzin kerül az egész rendszerbe beleértve a kipufogót is olyan a füstje, hogy két méterre volt az autó mögött egy épület azt már nem láttam, de szépen elpárolgott-kiégett :lol: ).

Link to comment
Megosztás:

Nekem 10W40-es olajjal 13e kilométer alatt fogy el 1 liter, pár ezer km alatt már 1 litert öntöttem be az 5W-s olajból.

Olajcsere után jó volt, alapjáraton hagytam menni és szép hangja volt, semmi füst csak gőz (amikor benzin kerül az egész rendszerbe beleértve a kipufogót is olyan a füstje, hogy két méterre volt az autó mögött egy épület azt már nem láttam, de szépen elpárolgott-kiégett :lol: ).

de a 10w40-es olajnak és az 5w40-es olajnak ugyan az volt a márkája? vagy az egyik shell a másik meg castrol?

Link to comment
Megosztás:

Miért nem emelsz egy kicsit az alapjáraton?Nem lehet hogy túl alacsony?

Isten ments! Adagolóhoz nem szabad nyúlni, csak legvégső esetben.

Köszi a jó tanácsokat, meg lett a hiba, a harmadik bak volt a bűnös. Másik szerelő nézte meg, kívülről nem látszott rajt semmi, alapjáraton meg mozgatta a motort, és mikor 1-2-3 mm-t mozdult a bak, akkor abbahagyta az autó a rezgést. Elfáradt az anyag, kicsit megereszkedett, és ez elég volt arra, hogy a motor rezgéseinek egy részét átvezesse a kasztnira. Állítólag valami zselés anyagból van a harmadik bak.

Link to comment
Megosztás:

Ha "csak" ennyi a baja. De így is bontani kell sajna.

5W40 volt benne, már csak 10W40-es ami benne van/lesz. Az olajnyomásnak lőttek, szerelőnél van a verda, holnap megnézik, lehet az olajpumpa állt meg....

Az E85 egyébként bent van, ugyan benzin van benne de már így is az E85 elektronika vezérli az injektorokat.

Link to comment
Megosztás:

Ja, már hat éve üzemeltetem ezt a dízel Vectrát, ha valakinek tudok valamiben segíteni, szívesen válaszolok. Láttam, hogy az olajokról írtatok, én úgy tudom, hogy az 5W30 és a 10W40 is gyárilag használható lenne. Én 10W40-t használok, kicsit mindig túl futom a 15000-t. 5 és fél liter megy bele mint tudjuk, nekem a 6 literből maradék fél liter elég a 15000 km alatt.

Link to comment
Megosztás:

Én meg több mint nyolc éve nyúzom :lol: 10000 szoktam menni egy olajjal és egyszer tettem bele 5W40-et Mobilt. Csörgött tőle a hidrotőkém olyan 6000km múlva. Azóta csak 10W40.

Ja, már hat éve üzemeltetem ezt a dízel Vectrát, ha valakinek tudok valamiben segíteni, szívesen válaszolok. Láttam, hogy az olajokról írtatok, én úgy tudom, hogy az 5W30 és a 10W40 is gyárilag használható lenne. Én 10W40-t használok, kicsit mindig túl futom a 15000-t. 5 és fél liter megy bele mint tudjuk, nekem a 6 literből maradék fél liter elég a 15000 km alatt.
Link to comment
Megosztás:

Skacok:mi a pontos neve a turbó után lévő tömítésnek, tűzkarika?

Itt a kartergáz cső mellet látszik is, hogy kicsit olajos a cső

Hétvégén vettem észre, hogy nincs is benne. :lol:

Tűzkarika? ;) Nem olyan meleg az, folyamatosan hűti a beáramló levegő a turbónak azt a részét.

Az Isuzunál például a turboról gumicső jön le.

------------------------

Vicc, hogy ezen a motoron (X20DTH) is ilyen hitvány módon van megoldva a résolaj visszavezetés...

Link to comment
Megosztás:

5W40 volt benne, már csak 10W40-es ami benne van/lesz. Az olajnyomásnak lőttek, szerelőnél van a verda, holnap megnézik, lehet az olajpumpa állt meg....

Az E85 egyébként bent van, ugyan benzin van benne de már így is az E85 elektronika vezérli az injektorokat.

Le lett cserélve az olaj, és így sincs olajnyomás? Hát ez két nagyon szomorú dolgot jelenthet. Vagy csapágyas lett a motor, emiatt nincs meg az olajnyomás (mint a csapágyas motorú 120-as Skodámnál fordulaton is égett az olajnyomás visszajelző). Vagy az olajpumpa ment tönkre.

Mennyit járattad a benzinnel felhígult olajjal a motort? Mert a benzin az hatványozottan le tudja rontani az olaj kenési tulajdonságait, lényegében olyan, mintha olaj nélkül járatnád a motort.

Link to comment
Megosztás:

X20XEV motornál etanol elektronika bekötése közben fogta magát az autó és álló motornál benyomott nem kevés benzint a motorba. A hengerekben is állt a benya és a pillangó szelep alól is szívattam ki bőven. Most pedig néha felvillan az "olajlámpás" :lol: a műszerfalon és egy kis kerregő hangja is van az autónak fordulaton, megnéztem az olajszintet de nem lehet mérni sem, hideg motornál is jóval több mint kellene. Ennek lehet az az oka, hogy a hengerben álló benzin beszivárgott az olajba? Mert akkor ki is cserélem szűrővel együtt az olajat.

Kinyitotta az ijektorokat, és a nemtudom hány bar alatt lévő benzint szépen benyomta a hengerekbe. A benzin meg amilyen vékony, simán leszivárog a karterba a dugattyúgyűrűkön keresztül.

Link to comment
Megosztás:

Délben meghozta a futár az olajcseréhez szükséges szűrőket,alátétet,csavart így gondoltam le is cserélem!A leengedett olaj színét meglátva majdnem leültem!

Miközben folyt ki szürkésnek,nagyon hígnak tűnt!A kannában már feketének,de lehetséges hogy szürkébb volt mint szokott vagy csak erősebb volt az aknában a fény? :lol:

Minél feketébb, annál jobb. Az a dolga, hogy minden szart magában tartson, amit a motorban összeszed.

Az új csavar,alátét mérete stimmelt,így remélem ott sem fog már csöpögni,de a levegőszűrő 1-1,5 centivel nagyobb amit küldtek mint ami volt benne!Középen felpúposodott kicsit a helyén,de gondolom majd lenyomja a szűrőház tetejének a pereme!Lehet ettől valami gond az autóval,hogy esetleg nem tud így beszívni annyi levegőt?

Nekem is kéne ilyen csavar a leerszetőhöz, mert nincs tömítés alatta...

Semmi gondja nem lesz. Körbe a tömítések mentén nem szívja át a levegőt, ez a lényeg

A hűtő bal alsó sarkában(ahol szerintem a víz csöpöghet) láttam egy pirosas foltot.Hozzá nem fértem mert ott a ventilátor műanyag része,de ez valami javítás helye,vagy a víz hagyhatott ilyen foltot??

Ha pirosas víz van benne, akkor lehet. A víz elpárolog, a sűrűje meg ottmarad, ez olyan olajszerű, mézszerű piros foltot hagy.

Link to comment
Megosztás:

A fűtés csöveit is leellenőriztem!A tűzfalnál a bemenő és kijövő cső is hamar melegszik,meleg motornál szinte forró,így maradt a termosztát és amit ha jól emlékszem kelly mondott,hogy valamelyik légterelő nem nyit ki rendesen!

Vagy a fűtőradiátor szar, nem ad le elég hőt. Szerintem próbálkozz meg hűtőtisztító adalékkal. Valaki a Corsa B topicban használta. De ezzel a szivárgások valószínű fel fognak erősödni.

Legalább Adam1-tól megérkeztek a mikrokapcsolók épségben,amit ezúton is köszönök... :)

Valami pozitívum :lol: Amúgy nincs mit. Az összeset ki tudod cserélni ezekkel ;)

Link to comment
Megosztás:

Szervó olajad nem fogy?

Nekem már egyszer kellett forrasztani, elől a klímahűtő előtt van egy U alakú hűtő csőszakasz, az a rögzítőkengyelben elrohadt egy kicsit és folyt a szervó olaj!

A szervokormány csövei az Isuzunál jobb oldalon alul mennek el. Az semmiképpen sem lehet.

Link to comment
Megosztás:

Le lett cserélve az olaj, és így sincs olajnyomás? Hát ez két nagyon szomorú dolgot jelenthet. Vagy csapágyas lett a motor, emiatt nincs meg az olajnyomás (mint a csapágyas motorú 120-as Skodámnál fordulaton is égett az olajnyomás visszajelző). Vagy az olajpumpa ment tönkre.

Mennyit járattad a benzinnel felhígult olajjal a motort? Mert a benzin az hatványozottan le tudja rontani az olaj kenési tulajdonságait, lényegében olyan, mintha olaj nélkül járatnád a motort.

Olajcsere előtt csak néha villant fel a jel, összesen az elmúlt héten pár km került a motorba. Ma járattam olajcsere után, hangtalan volt, nem villant fel sem az olajlámpa, szépen ment is mintha új lenne. Kb 1 km-t mentem vele, leparkoltam utána már amikor indítottam hangosan kerregett a motor, kb a szelepeket hallani olaj nélkül, utána már el is lett vontatva szerelőhöz, hogy mi a pontos hiba majd holnap derül ki remélhetőleg. Kb 5 percet sem járt alapjáratnál magasabb fordulaton. Mielőtt hangosan kerregett volna volt egy magasabban duruzsoló hang is ami fordulatra hatványozottabban volt hallható, de ez csak a híg olajjal tűnt fel, az újjal már nem volt ilyen hang ellenben azt már korábban is hallottam néha, de csak nagyritkán, hogy az mi lehetett nem tudom ellenben az olajjal eddig nem volt gond (nyomással sem).

Egyébként olyan rengeteg benzin nem került az olajba mivel az összes olaj belefért egy 5 literes kannába igaz teljesen te lett vele és még hagytam is kb 1 órán át csepegni is.

Link to comment
Megosztás:

Olajcsere előtt csak néha villant fel a jel, összesen az elmúlt héten pár km került a motorba. Ma járattam olajcsere után, hangtalan volt, nem villant fel sem az olajlámpa, szépen ment is mintha új lenne. Kb 1 km-t mentem vele, leparkoltam utána már amikor indítottam hangosan kerregett a motor, kb a szelepeket hallani olaj nélkül, utána már el is lett vontatva szerelőhöz, hogy mi a pontos hiba majd holnap derül ki remélhetőleg. Kb 5 percet sem járt alapjáratnál magasabb fordulaton. Mielőtt hangosan kerregett volna volt egy magasabban duruzsoló hang is ami fordulatra hatványozottabban volt hallható, de ez csak a híg olajjal tűnt fel, az újjal már nem volt ilyen hang ellenben azt már korábban is hallottam néha, de csak nagyritkán, hogy az mi lehetett nem tudom ellenben az olajjal eddig nem volt gond (nyomással sem).

Egyébként olyan rengeteg benzin nem került az olajba mivel az összes olaj belefért egy 5 literes kannába igaz teljesen te lett vele és még hagytam is kb 1 órán át csepegni is.

5 perc bőven elég neki szar felhígult olajjal.

Majd kiderül, mi a baja, bár sokmindent nem tudnak vele kezdeni. Mérnek olajnyomást ami valószínűleg jó lesz az új olajjal. Aztán nagyjából ki is merült itt a hibakeresés.

Nem szabadott volna elindítani a motort, amint láttad, hogy benzin került bele, azonnal leengedni, és újat bele, bár utólag könnyű okosnak lenni. Nem tudnikárosodott-e benne valami, és ah igen, akkor mi.

Link to comment
Megosztás:

A tartófülek még nem okoznának problémát, de ha a csatlakozó cső nem stimmel akkor tényleg nem érdemes vesződni vele.

Az sem stimmelt!Újra kellett volna hegeszteni!Majd elviszi valaki,akinek passzol így az autójára... :lol:

Én 10W40-t használok, kicsit mindig túl futom a 15000-t. 5 és fél liter megy bele mint tudjuk, nekem a 6 literből maradék fél liter elég a 15000 km alatt.

Szerintem itt szinte mindenki cserélni 10.000-nél!Vagy tévedek??? :lol: ;) :D

Az Isuzunál például a turboról gumicső jön le.

Nekem is kéne ilyen csavar a leerszetőhöz, mert nincs tömítés alatta...

Semmi gondja nem lesz. Körbe a tömítések mentén nem szívja át a levegőt, ez a lényeg

Ha pirosas víz van benne, akkor lehet. A víz elpárolog, a sűrűje meg ottmarad, ez olyan olajszerű, mézszerű piros foltot hagy.

Valami pozitívum :lol: Amúgy nincs mit. Az összeset ki tudod cserélni ezekkel :lol:

Cooler tetejénél a gumicsőnél neked nem olajos egy kicsit?

Lehet kapni 360-ért ilyen csavart,persze csak utángyártottat,mert a gyári...figyelj!! 5885 Ft! :) de van alátét is 4230 Ft-ért! :)

A tömítéseknél jó a levegőszűrő!A hűtőfolyadékom rózsaszín,akkor lehet annak nyoma látszik ott!

Nem akarom mindet kicserélni, :P de azért köszi még egyszer! :lol:

Link to comment
Megosztás:

5 perc bőven elég neki szar felhígult olajjal.

Majd kiderül, mi a baja, bár sokmindent nem tudnak vele kezdeni. Mérnek olajnyomást ami valószínűleg jó lesz az új olajjal. Aztán nagyjából ki is merült itt a hibakeresés.

Nem szabadott volna elindítani a motort, amint láttad, hogy benzin került bele, azonnal leengedni, és újat bele, bár utólag könnyű okosnak lenni. Nem tudnikárosodott-e benne valami, és ah igen, akkor mi.

Holnap beszámolok arról, hogy mi lett a hiba, azért remélem nem olyan vészes a dolog.

Link to comment
Megosztás:

Tűzkarika? :lol: Nem olyan meleg az, folyamatosan hűti a beáramló levegő a turbónak azt a részét.

Az Isuzunál például a turboról gumicső jön le.

------------------------

Vicc, hogy ezen a motoron (X20DTH) is ilyen hitvány módon van megoldva a résolaj visszavezetés...

A Bömösnél így hívják (asszem), így gondoltam itt sem tévedek nagyot vele. majd ho...ma benézek a Lánghoz, hátha van nekik raktáron.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.