Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

Akkor az enyém volt a jó tipp. :lol: A fogyasztásod egyébként hogy alakul? Leginkább hosszútáv érdekel, 90-100 környékén...

Nagyon úgy néz ki :D

Nem nagyon járok hosszú távokon.többnyire városban korzózok,de nem nagyon figyeltem eddig a fogyasztásra ha kell bele akkor tankolok.De vároba is kijövök kb 7-8l ből szerintem kb

Link to comment
Megosztás:

Akkor tartsd meg az Isuzut,vagy az árából vegyél egy 525-ös TD BMW-t,vagy 2.4 Alfa JTD-t és huzasd fel egy 150 LE-re!Az menni fog és kapaszkodhatsz a kormányban!Nekem a 2.2-es sport változat nagyon tetszik,de nem cserélném le az Isuzum!Túl sok benne az elektronika és ha jól tudom,az adagolóját

annak is figyelni kell

Ugyanolyan befosós Bosch, mint a 2.0 DTI-k és DT-k. 1-2 hete kérdeztem rá itt én is. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kiváncsiságból kiszámoltam az elméleti végsebességem... :D 6000-nél 210, 6500-nál 228, 7200-nál (elvileg ennyi a leszabályzásom, még nem próbáltam :lol:) megfutná a 252-t... Már csak egy megfelelően hosszú, és lejtésű lejtőt kell találnom hozzá... :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Kiváncsiságból kiszámoltam az elméleti végsebességem... :devlish: 6000-nél 210, 6500-nál 228, 7200-nál (elvileg ennyi a leszabályzásom, még nem próbáltam :devlish:) megfutná a 252-t... Már csak egy megfelelően hosszú, és lejtésű lejtőt kell találnom hozzá... :icon13:

Mért pont lejtő??Csak lefelé menet tudja?? :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Mért pont lejtő??Csak lefelé menet tudja?? :lol: :D

Töredelmesen be kell vallanom, 210-nél (GPS) még nem mentem vele többet, azt is csak egyszer, elérte, és el is vettem a gázt. Annyit nem ér az egész, h kockáztassak egy büntetést, v balesetet. Nem tudom, h sík úton beleforogna-e a 6500-ba, de a 7200-hoz tuti, hogy lejtő kellene. Már-már szakadék... :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Töredelmesen be kell vallanom, 210-nél (GPS) még nem mentem vele többet, azt is csak egyszer, elérte, és el is vettem a gázt. Annyit nem ér az egész, h kockáztassak egy büntetést, v balesetet. Nem tudom, h sík úton beleforogna-e a 6500-ba, de a 7200-hoz tuti, hogy lejtő kellene. Már-már szakadék... :lol:

M1-en Tatabánya környékén vannak frankó lejtők, csak elég nagy a forgalom. Na meg a leginkább alkalmas, egyenes lejtő alján pont van egy fix trafi.

Link to comment
Megosztás:

Na volt egy kis időm Alá bújtam a váltóm F18 374+

Akkor az enyém volt a jó tipp. :devlish: A fogyasztásod egyébként hogy alakul? Leginkább hosszútáv érdekel, 90-100 környékén...

Én csak megnéztem a program alapján, hogy melyik verzióra hasonlít jobban a km óráról készített fényképe

3,57-es végáttételű F18+

82451322n_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

3,74-es végáttételű F18+

3_74_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

És az jött ki, hogy az előbbire :lol: 120-nál alig haladta meg a fordulatszám a 2500-at, a 3,57-esnél pedig az jött ki, hogy 2600-nál 120 km/h a sebesség :D

Amúgy a program jó, mert az én adataimat beleírva tökéletesen vissaadja a fordulatszám-sebesség viszonyomat :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Töredelmesen be kell vallanom, 210-nél (GPS) még nem mentem vele többet, azt is csak egyszer, elérte, és el is vettem a gázt. Annyit nem ér az egész, h kockáztassak egy büntetést, v balesetet. Nem tudom, h sík úton beleforogna-e a 6500-ba, de a 7200-hoz tuti, hogy lejtő kellene. Már-már szakadék... :devlish:

Igazad van annyit nem ér.Ha elég hosszú lenne az a sík út én büntetlenül tehetné az ember akkor azért van rá esély hogy kiforogná,.Az is igaz,hogy az már messze lenne a nyomaték maximumtól :lol: :D :devlish: :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Igazad van annyit nem ér.Ha elég hosszú lenne az a sík út én büntetlenül tehetné az ember akkor azért van rá esély hogy kiforogná,.Az is igaz,hogy az már messze lenne a nyomaték maximumtól :lol: :D :devlish: :devlish:

Az már a teljesítmény maximumtól is távol van, ott már szinte semmi ereje a motornak, szóval nem hinném, hogy kiforogná. 6000 után hirtelen leesik a teljesítmény görbe. Max üresjáratban túráztatva.

Link to comment
Megosztás:

Enyém óra szerint viszi a 220-at

Igazad van annyit nem ér.Ha elég hosszú lenne az a sík út én büntetlenül tehetné az ember akkor azért van rá esély hogy kiforogná,.Az is igaz,hogy az már messze lenne a nyomaték maximumtól :lol: :D :devlish: :devlish:
Link to comment
Megosztás:

Töredelmesen be kell vallanom, 210-nél (GPS) még nem mentem vele többet, azt is csak egyszer, elérte, és el is vettem a gázt. Annyit nem ér az egész, h kockáztassak egy büntetést, v balesetet. Nem tudom, h sík úton beleforogna-e a 6500-ba, de a 7200-hoz tuti, hogy lejtő kellene. Már-már szakadék... :lol:

Amúgy érdekes, hogy a 220 óra szerint az 220 volt gps szerint is, már ugyan nincs meg az a telefon és kép sem de a navi be volt kapcsolva és a statisztikában benne volt a legmagasabb sebesség ami 220, hogy ez hogyan sikerült passz... előtte c20ne kadettemben volt a telefon bekapcsolva gsp-el... ki tudja :D

Link to comment
Megosztás:

Október elején az autobahn-on nem volt olyan gondom hogy belefutok-e a trafiba ha 130-nál gyorsabban megyek. Viszont a Veci sem nagyon akart már 192-nél tovább gyorsulni, meg hát 4-en ültünk a kocsiban, plusz csomagok. No meg semmi lejtő és egyenes sem volt azon a szakaszon ahol odaléptem. De jól esett elhúzni az új BMW-k meg Mergák mellett, mintha álltak volna :lol: (érdekes mód száguldozó Porschékat, Ferrarikat, stb nem nagyon láttam, pedig azt hittem lesznek)

Link to comment
Megosztás:

Az már a teljesítmény maximumtól is távol van, ott már szinte semmi ereje a motornak, szóval nem hinném, hogy kiforogná. 6000 után hirtelen leesik a teljesítmény görbe. Max üresjáratban túráztatva.

Ez igaz, az xev 5600-nál adja le a max teljesítményét, az 195 környékén van. Az enyémet xer mintájára próbáltam összehozni, ami viszont 6500-nál, ami 220km/h-t jelent. Hogy mennyire sikerült, nem tudom, az biztos, h még ezzel a rövid váltóval is megfutotta a 210-et... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen. Vagy injektor, vagy hidrotőke.

Már van olajnyomás, alapjáraton kinyitva is látom ahogy az olaj ide-oda fröcsköl, ha emelem a fordulatot fröcsög kifelé erőteljesen, az olajlámpa ellenben 2x felvillant de csak éppen, és azért más az új olajszivattyúval mert a régivel felül már száraz volt... lehet az egyik hidrotőke megadta magát? Na de a hang olyan mint amit régen is hallottam csak halkabban ugyanaz a kis kattogás arra pedig azt mondták nekem, hogy az injektor...

Link to comment
Megosztás:

Már van olajnyomás, alapjáraton kinyitva is látom ahogy az olaj ide-oda fröcsköl, ha emelem a fordulatot fröcsög kifelé erőteljesen, az olajlámpa ellenben 2x felvillant de csak éppen, és azért más az új olajszivattyúval mert a régivel felül már száraz volt... lehet az egyik hidrotőke megadta magát? Na de a hang olyan mint amit régen is hallottam csak halkabban ugyanaz a kis kattogás arra pedig azt mondták nekem, hogy az injektor...

Mennyi az olajnyomás?

KAttogás az injektopr hang, persze így nehéz mit mondani, hallani kéne. C12NZ Corsánál én csak alapjáraton hallom az injektor kattogását. Emelve a gázt, elnyomja a motorhang.

Link to comment
Megosztás:

Még mérni nem mértük, majd kedden viszem.

Csak anélkül nem kéne járatni nagyon a motort, mert ha gyenge (talán ezért pislákol a visszajelző) akkor tovább kell keresni az okát, különben hamar haza fogja vágni a komplett csapágyazást.

Link to comment
Megosztás:

Csak anélkül nem kéne járatni nagyon a motort, mert ha gyenge (talán ezért pislákol a visszajelző) akkor tovább kell keresni az okát, különben hamar haza fogja vágni a komplett csapágyazást.

Nincs is használatban. Mindenesetre érdekes, hogy a zaj sem a motorból hallatszik hanem inkább az injektor sorról, na de majd megnézetem ezeket :lol:

Link to comment
Megosztás:

Már van olajnyomás, alapjáraton kinyitva is látom ahogy az olaj ide-oda fröcsköl, ha emelem a fordulatot fröcsög kifelé erőteljesen, az olajlámpa ellenben 2x felvillant de csak éppen, és azért más az új olajszivattyúval mert a régivel felül már száraz volt... lehet az egyik hidrotőke megadta magát? Na de a hang olyan mint amit régen is hallottam csak halkabban ugyanaz a kis kattogás arra pedig azt mondták nekem, hogy az injektor...

Nem lehet véletlenül, hogy a gomba hibás? Mármint az olajgomba. Próbáld meg kicserélni legalább egy próbára. Csak annyi mindent számba vettél, ez nem lehet esetleg?

Link to comment
Megosztás:

Én a termosztát környékéről hallottam, éppen a radiátor is lehetett igazság szerint.

Ezzel kapcsolatban?

A vége jó :devlish:

A műhelyben járatták kb fél órát, én járattam kb 20-at, mentem vele 5 kilométert, utána hallottam csak, hogy bugyog a víz de kupak nyitás nélkül nem engedett ki vizet, ment is szépen mintha semmi baja nem lenne és a kipufogón is csak a szokásos bűz áradt :lol: Fűtést is ellenőriztem és volt, a hőfok sem ugrált :D

Na de rendesen meleg volt a víz, mit mutatott az óra, meddig ment el?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.