Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű, gumik, felnik


hemi

Recommended Posts

BARUM Polaris2 175/70 R14-esek. DOT számuk szerint 2006. 49. heti gyártásúak, viszont érdekes módon csak 2007 októberében lettek vásárolva. Ez volt a 3. telük.

A Barum elég puha gumi, így relatív csendes.De puha az oldalfala is, így a kátyúkat nagyon nem tolerálja.(szálszakadás)

Link to comment
Megosztás:

Miért cseréled le nyár végén?

Ezt csak azért vettem, hogy hirtelen legyen rajta nyári gumi, 4-4,5 mm a profilja és már korban is benne van bár még talán csak 4 éve gyártották már nem emlékszem és a profilja is jó de kissé kemény gumi, anyagában kemény, nem continental vagy hankook vagy valami jobb ami puha és még jobban tapad és ha lesz rá pénzem akkor lecserélem egy újabbra vagy újra és jobbra :)

Egyébként használható teljesen jól nincs vele gond eddig csak ne akarnék mindig mindenből jobbat majd még jobbat :D

Link to comment
Megosztás:

Ezt csak azért vettem, hogy hirtelen legyen rajta nyári gumi, 4-4,5 mm a profilja és már korban is benne van bár még talán csak 4 éve gyártották már nem emlékszem és a profilja is jó de kissé kemény gumi, anyagában kemény, nem continental vagy hankook vagy valami jobb ami puha és még jobban tapad és ha lesz rá pénzem akkor lecserélem egy újabbra vagy újra és jobbra :)

Egyébként használható teljesen jól nincs vele gond eddig csak ne akarnék mindig mindenből jobbat majd még jobbat ;)

Ha nagyon nem állatkodsz vele, akkor jó, kevésbé kopik, keveset fogyaszt vele az autó, és halk, nem?

Nálam ezek az elsődlegesek :D És elfogadható árban is van.

Link to comment
Megosztás:

Nem volt nagy problémám vele,csak a Bridgestone felszerelése után ez halkabbnak tűnik.Mondjuk nekem nem aszimetrikus volt,mint mondjuk az autogumibolt.hu-n.Lehet azért volt hangos mert már kopás határon volt.Idén még nem is cseréltem volna le,ha nem reped ki az oldala.Én maradok inkább a "komolyabb" márkáknál.

Neked miért nem tetszett a Dunlop SP Sport 01?

Az ismertetőjénél ki is hangsúlyozzák az extra alacsony gördülési ellenállást, és az alacsony zajszintet.

Link to comment
Megosztás:

Ha nagyon nem állatkodsz vele, akkor jó, kevésbé kopik, keveset fogyaszt vele az autó, és halk, nem?

Nálam ezek az elsődlegesek :) És elfogadható árban is van.

Elsődleges nálam a tapadás, ha fékezek ne csússzon meg. Állatkodni nem szoktam így az nem is szempont :D Kis fogyasztás, halk gördülés igen ;)

Link to comment
Megosztás:

Pirelli P5000 Drago-t szerint ne vegyetek előre soha!Olyan volt amikor bemelegedett a gumi és erősebbet fékeztem,mint ha

szét akart volna esni a kormánymű!Kanyarban úgy nyúlott,mint a rágó!Azt hittem a nagyobb guminyomás megoldja a problémát!2,5bar-nál feladtam...

A nevesebb márkák közül a Continental és a Michelin volt ami nekem és az autónak is"kényelmes" volt!Ezt nem Vectrán tapasztaltam...

Akinek van jó állapotú nyári gumija Vectrára (14-15"-os)és esetleg nagyobbat szeretni venni vagy lecserélni rá,az írjon nyugodtan!

Link to comment
Megosztás:

Nem volt nagy problémám vele,csak a Bridgestone felszerelése után ez halkabbnak tűnik.Mondjuk nekem nem aszimetrikus volt,mint mondjuk az autogumibolt.hu-n.Lehet azért volt hangos mert már kopás határon volt.Idén még nem is cseréltem volna le,ha nem reped ki az oldala.Én maradok inkább a "komolyabb" márkáknál.

Most a brigdestone a halkabb, vagy a Dunlop, ezt nem teljesen értem.

Seth-nél a Dunlop halk volt, és jól tapad.

Bridgestoneból pontosan melyik típus?

Link to comment
Megosztás:

Lehet nem voltam egyértelmű.Dunlop volt fent,és most Bridgestone B390 van helyette.Dunlop-ba raktam olyan 25 ezret utána cseréltem le.Sem esőben se fékezésnél nem éreztem semmi különöset.Nem nyikorgott.Csak kirepedt az oldala :) ezért cseréltem.Feltétel után nekem halkabbnak tűnik a Bridgestone.Nem nagyon szoktam hitelt adni a gyár által leírt PR szövegnek.Jobb szeretem azokat a teszt oldalakat,ahol felhasználók írnak adott esetben a gumik mindennapi használhatóságáról.

katt Bridgestone

katt Dunlop

De biztos megnézted már te is.

Hátra meg most ilyet tettem:katt

Most a brigdestone a halkabb, vagy a Dunlop, ezt nem teljesen értem.

Seth-nél a Dunlop halk volt, és jól tapad.

Bridgestoneból pontosan melyik típus?

Link to comment
Megosztás:

Csak kirepedt az oldala :D ezért cseréltem.

Csináltál vele valamit, vagy csak úgy magától kirepedt?

Nekem annyira hangos a mostani nyári, hogy 120-nál teljesen elnyomja a motorzajt. Pedig Diesel :)

Már nem emlékszem, hogy a múlt nyáron milyen volt, csak arra, hogy mikor ősszel feltettem a télit, teljesen más autó volt a kezemben, annyira simán halkan és jobban ment, és könnyen kormányozható volt.

Link to comment
Megosztás:

@Adam:

Ha nem forgásiránykötött a gumi, akkor elvileg teljesen mindegy hogy milyen irányba mutatnak a "képzeletbeli nyilak" a futófelületen, ennek sztem nem volna szabad zajt generálnia.

De akkor zajosabb lenne, ha kopik "A" irányba 5 évig és utána lenne véletlenül megfordítva "B" irányba, nem?

Link to comment
Megosztás:

Kérlek szépen azt csináltam,hogy ősszel levettem,bekentem gumiápolóval,betettem zacskókba,és letettem egy fűtött helyre fektetve mindet.Mikor meg kicsomagoltam,akkor láttam,hogy szét van repedve a pereme.

Csináltál vele valamit, vagy csak úgy magától kirepedt?
Link to comment
Megosztás:

Kérlek szépen azt csináltam,hogy ősszel levettem,bekentem gumiápolóval,betettem zacskókba,és letettem egy fűtött helyre fektetve mindet.Mikor meg kicsomagoltam,akkor láttam,hogy szét van repedve a pereme.

Uhh, az durva... :)

Fényképed van róla?

Link to comment
Megosztás:

Kettő is ki volt repedezve.Fogalmam sincs hogy hol volt, szerintem nincs is jelentősége.Szerintem nem szabadna deformálódniuk,főleg felfújt állapotban nem.Ami ennyitől deformálódik,vagy kireped,azt nem guminak hívják.....(direkt nem írtam le,hogy mire gondoltam ;) )

:) :D ;) Gondolom idegből

Csak fikció, de hol volt a toronyban a kirepedt gumi (alul)?

Én úgy raktam el Yokokat tavaly tavasszal, hogy egy régi barumot raktam alájuk és időnként megforgatom őket, hogy ne deformálódjanak.

Link to comment
Megosztás:

Mi a véleményetek a Pirelli Cinturato P6 gumiabroncsról?

Lehet, hogy ilyet fogok rendelni, elég jó árban van az Automax.hu-n

A Pirelli önmagában nagyon jó márka, minőségi abroncsokat gyárt.Nekem anno a GSi alatt volt ilyesmi használtban, de még kopottan is nagyon komolyan tapadt.

Ennek a guminak a mintája kísértetiesen emlékeztet a Barum Brillantis mintájára amúgy.

Szóval összegezve sztem jó választás. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.