Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű, gumik, felnik


hemi

Recommended Posts

Üdv mindenkinek!

Én is a jó idővel elővettem nyári gumijaimat, és azt tapasztaltam, amit már összel elrakásnál is sejtettem, hogy ha még nagyon akarnám egy nyarat még elmenne, de fő a biztonság és amellett döntöttem veszek 4 újat, de annyira megosztott a piac, nem igazán tudom mit vegyek . Az érdekelne, ki mennyire van megelégedve nyári gumijával, ki mit tudna ajánlani, mert neki nagyon bevált.

Ezzel a kérdéssel kb. annyival leszel előrébb, hogy még tanácstalanabb leszel :D Ahány tulaj, annyi féle gumi és majd mindenki a sajátját dícséri :lol:

Link to comment
Megosztás:

Vagy tegyél úgy ahogy én, megnéztem az adac teszteredményeket+árakat és választottam egy nekemvalót. A PremiumContact2-k most jóáron vannak és tavaly nagyon jól szerepeltek /ilyet rendeltem még nem jött meg, nincs raktáron/, a Michelin meg elvileg esőben nem túl jó de javít fogyasztáson minimálisat+nem kopik annyira.

De ha kell ingyé adok egy INDIAI CEAT TARGA garnitúrát, alig kopott, kissé öreg (99 tavaszi) csúcsgumit! Najó nehogy komolyan vedd, ezt még ki kell dobnom vhova :D

A Veki a-mon volt még BFGoodrich Profiler2 vagy mi, az meg szárazon tapadt mint a fene, de esőbe már éreztem h felúszik a hátulja, szval nem ajánlom.

Link to comment
Megosztás:

Vagy tegyél úgy ahogy én, megnéztem az adac teszteredményeket+árakat és választottam egy nekemvalót. A PremiumContact2-k most jóáron vannak és tavaly nagyon jól szerepeltek /ilyet rendeltem még nem jött meg, nincs raktáron/, a Michelin meg elvileg esőben nem túl jó de javít fogyasztáson minimálisat+nem kopik annyira.

De ha kell ingyé adok egy INDIAI CEAT TARGA garnitúrát, alig kopott, kissé öreg (99 tavaszi) csúcsgumit! Najó nehogy komolyan vedd, ezt még ki kell dobnom vhova :D

A Veki a-mon volt még BFGoodrich Profiler2 vagy mi, az meg szárazon tapadt mint a fene, de esőbe már éreztem h felúszik a hátulja, szval nem ajánlom.

Bármelyiket választja, nem fog rosszul járni. Ez olyan, mint az olaj kérdés. Kinek melyik szimpatikusabb.

A téli gumijaim Barum Polaris-ok. Nem tartozik az élvonalba, mégis tökéletesen tapad hóban, és szárazon is.

Link to comment
Megosztás:

Ja meg elfelejtettem, h a continentalhoz adnak (nem tudom mindenhol-e) PEX garanciát, azaz ha saját hibádból pl járda megsérül, vagy mondjuk szög kilukasztja azt is ingyé javítják/cserélik, szval ilyenek is vannak :D Idén láttam először h ilyenek is vannak :lol:

kösszönöm a válaszokat . Az érdekelne ha nem számit reklámnak hól rendelted a gumikat mert ezel a garanciával még nem találkoztam.

Link to comment
Megosztás:

Mindenképp valami normális márkát vegyél. Mondjuk a Nokian-t én nem ajánlom mert nekem voltak vadi újak, és második évnél vettem észre hogy kettőnek a belső pereme ki volt repedezve. Úgyhogy kuka azt hiszem 75000 volt. Michelin Bridgestone, Continental ilyeneket nézegess pl itt

Üdv mindenkinek!

Én is a jó idővel elővettem nyári gumijaimat, és azt tapasztaltam, amit már összel elrakásnál is sejtettem, hogy ha még nagyon akarnám egy nyarat még elmenne, de fő a biztonság és amellett döntöttem veszek 4 újat, de annyira megosztott a piac, nem igazán tudom mit vegyek . Az érdekelne, ki mennyire van megelégedve nyári gumijával, ki mit tudna ajánlani, mert neki nagyon bevált.

Link to comment
Megosztás:

Mindenképp valami normális márkát vegyél. Mondjuk a Nokian-t én nem ajánlom mert nekem voltak vadi újak, és második évnél vettem észre hogy kettőnek a belső pereme ki volt repedezve. Úgyhogy kuka azt hiszem 75000 volt. Michelin Bridgestone, Continental ilyeneket nézegess pl itt

Nekem a télik Nokian-ok, decemberi vétel mind. Eddig ezekkel is meg vagyok elégedve, remélem nem járok úgy mint te :D

Link to comment
Megosztás:

Mindenképp valami normális márkát vegyél. Mondjuk a Nokian-t én nem ajánlom mert nekem voltak vadi újak, és második évnél vettem észre hogy kettőnek a belső pereme ki volt repedezve. Úgyhogy kuka azt hiszem 75000 volt. Michelin Bridgestone, Continental ilyeneket nézegess pl itt

Nekem is Nokian volt fent 2006-ban vetem újonan öket a futó felületük még 50% felet van de már ki van repedezve meg lehet érezni hogy nincs megfelelő tapadása. Ja azt elfelejtetem hogy ezek nyáriak . A elözö automon télibe volt Nokian azal meg voltam elégedve .

Link to comment
Megosztás:

Nekem is Nokian volt fent 2006-ban vetem újonan öket a futó felületük még 50% felet van de már ki van repedezve meg lehet érezni hogy nincs megfelelő tapadása. Ja azt elfelejtetem hogy ezek nyáriak . A elözö automon télibe volt Nokian azal meg voltam elégedve .

Saját tapasztalat az 1000 típus és méret ellenére,mert egyenlőre csak 1-2 fajtát tudtam kipróbálni a különböző márkákból!

Pirelli szárazon úton és vizesen is csúszott,Michelin,Goodyear (az utóbbi van van most is) szárazon jó,vizes úton csúszott!Continental szárazon és vizes úton is megállta a helyét nálam,én így ezt ajánlanám!Mondom,ez csak egy-egy típus volt és egy bizonyos méretben!

Link to comment
Megosztás:

kösszönöm a válaszokat . Az érdekelne ha nem számit reklámnak hól rendelted a gumikat mert ezel a garanciával még nem találkoztam.

http://www.gumi.hu/

Akkor érvényes ha náluk rakod fel őket azt hiszem, de adnak 10% kedvezményt az opelclubos kártyára is, gondolom csak munkadíjból de majd meglátom :D Azér is veszem innen mert 2percre van tőlem a legközelebbi telephelyük.

Link to comment
Megosztás:

Csak hármat vettél? :D :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Tegnap kicseréltem a hátsó stabilizátorrud szilenteket de még mindig meg van a hátulról jövö klatyogó hang :D . Pedig nem találtam mást ami klatyogna.

Oldalról,a kerék fölött az ablaknál lökd meg erősebben az autódat és fülelj egy kicsit!Nekem akkor szól csak valami!

Link to comment
Megosztás:

Tegnap kicseréltem a hátsó stabilizátorrud szilenteket de még mindig meg van a hátulról jövö klatyogó hang :D . Pedig nem találtam mást ami klatyogna.

Múlt héten én is kicseréltem + kicseréltük még a hátsó-híd szilentjét (az amelyik a kézifékköteg lelógó részénél van), azt ami be van építve a kaszniba.

Hát amit kibontottunk az csak úgy ott volt, mintha nem is lett volna, mert szertelen-széjjel volt szakadva.

Amióta kicseréltük teljesen csöndes és komfortosabb is lett.

Kb. 2 éve amikor cseréltük a lengőkar szilentjeit az után is sokkal csöndesebb lett, de nem annyira mint most.

Link to comment
Megosztás:

195/65 R15-ös gumikhoz milyen abroncs nyomást használtok?

A hétvégén felraktam a nyári gumikat. Rögtön mentem is egy próbakört, semmi különöset nem tapasztaltam. Viszont tegnap óta olyan fura, susogó hangot adnak, 70-90 tempó között. Nem vészes, de a télinél ezt nem hallani. 90 felett már nem érzem, elnyomja a motorhang. 1 éves, újszerű 10 ezret futott gumik. Nem értem mi lehet ez.

Link to comment
Megosztás:

195/65 R15-ös gumikhoz milyen abroncs nyomást használtok?

A hétvégén felraktam a nyári gumikat. Rögtön mentem is egy próbakört, semmi különöset nem tapasztaltam. Viszont tegnap óta olyan fura, susogó hangot adnak, 70-90 tempó között. Nem vészes, de a télinél ezt nem hallani. 90 felett már nem érzem, elnyomja a motorhang. 1 éves, újszerű 10 ezret futott gumik. Nem értem mi lehet ez.

Lehet hogy nem jó ötlet,de én annyit fújok bele,hogy nekem jó legyen!Ha nyúlik,többet teszek bele,ha laposnak látom,fújok bele,ha kopik a széle,akkor is!

Ha nagyon "pattog",üt,eresztek belőle!Persze a gumira írt adatokon belül!

Mi van rajta a gumin,mennyi lehet a max?2,5-3bar?

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy nem jó ötlet,de én annyit fújok bele,hogy nekem jó legyen!Ha nyúlik,többet teszek bele,ha laposnak látom,fújok bele,ha kopik a széle,akkor is!

Ha nagyon "pattog",üt,eresztek belőle!Persze a gumira írt adatokon belül!

Mi van rajta a gumin,mennyi lehet a max?2,5-3bar?

A gumi max 3,5 bar-t bír.

A tanksapkánál az van, hogy normál terhelés mellett 2,4 elöl hátul.

Teljes terhelésnél pedig 2,4 elöl, 3,1 hátul.

Mindez a gyári 175/70 R14-es gumira vonatkozik.

Azt szokták mondani a szakértők, hogy emelve a felni méretet 0,2 vel többet kell bele fújni.

Nekem 195/60 R15 a nyári, most 2,5-re fújtam.

Link to comment
Megosztás:

Az kemény. Nekem is ez a méret, és 2.2 van benne. Nem pattogsz vele?

A gumi max 3,5 bar-t bír.

A tanksapkánál az van, hogy normál terhelés mellett 2,4 elöl hátul.

Teljes terhelésnél pedig 2,4 elöl, 3,1 hátul.

Mindez a gyári 175/70 R14-es gumira vonatkozik.

Azt szokták mondani a szakértők, hogy emelve a felni méretet 0,2 vel többet kell bele fújni.

Nekem 195/60 R15 a nyári, most 2,5-re fújtam.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.