Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű, gumik, felnik


hemi

Recommended Posts

:icon1: Saját kárán tanul az ember fia.szerintem ezen elég sokan közülünk végigmentünk.

Kivéve aki müszaki analfabéta vagy tele van zsetonnal mert minkét esetben szerelőnél köt ki a vas egy gyertya csere is szerelőt igényel :evilgrin:

Én alapjában véve szeretem szerelgetni a kocsit, és meg is csinálok rajta mindent amit tudok.

Viszont szívni nem szeretek vele, mert akkor elmegy a kedvem tőle. A szilentek cseréje pedig szívás a javából :)

Link to comment
Megosztás:

Én alapjában véve szeretem szerelgetni a kocsit, és meg is csinálok rajta mindent amit tudok.

Viszont szívni nem szeretek vele, mert akkor elmegy a kedvem tőle. A szilentek cseréje pedig szívás a javából :)

Hát erre mit mondjak,az enyém sem volt még szerelőnél(rajtam kívül).ha van időm meg kedvem is én szivesen csinálom akármilyen szívás.

1- tudom hogy én csináltam a legjobbtudásom szerint,mivel megtudom csinálni ezért csak kényelemböl nem fizetek érte másnak.

ha csak a szerelési költséget nézem már miota megvan kb 150 ezret sporoltam rajta és még kb 100 lenne mire minden kész lenne rajta.Igy csak anyag árban van eddig. :D

persze érthető az is ha van rá és nem szeretsz szivni akkor érthetö. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Hát erre mit mondjak,az enyém sem volt még szerelőnél(rajtam kívül).ha van időm meg kedvem is én szivesen csinálom akármilyen szívás. 1- tudom hogy én csináltam a legjobbtudásom szerint,mivel megtudom csinálni ezért csak kényelemböl nem fizetek érte másnak. ha csak a szerelési költséget nézem már miota megvan kb 150 ezret sporoltam rajta és még kb 100 lenne mire minden kész lenne rajta.Igy csak anyag árban van eddig. :D persze érthető az is ha van rá és nem szeretsz szivni akkor érthetö. :icon1:

Nekem is ez az utolsó hogy szerelőhöz megy... De én special már csak azért viszem ide oda hogy valaki derítse már ki... Most voltam a sráccal kerülni egyet,csak pislogott hogy milyen durva.. Megrendeltem az alkatrészeket,kedvezménnyel volt 22 ezer... a 4 híd szilent vagy bölcső kinek hogy,meg a 4 lengőkar szilent.... plusz kedden beszerelik és belövik a futót ismét..

Már nem is gondolok bele hogy ez mibe fájt eddig... csak lenne már olyan hogy ne riszálja a seggét :( :( egyáltalán nem arról van szó h megengedhetem ... mert nem épp ez a vágyam hogy minden félre tett forintom a kocsire költsek,de annak sem látom értelmét hogy úgy használjam h sz@r... bele nem törődöm.. de jelenleg sűrűn kell a kocsi..én nem 1-2 óra alatt oldanám meg.. plusz -7 fokban annyira nem is élmény az udvaron a hóban alatta feküdni :( Műszaki érzékkel nincs bajom ,mert ha nem is autószerelő vagyok a szerszámkészítő és a cnc szakmám által láttam már ennél összetetteb dolgot is :) De valahogy elsőre ilyen dolgokkal úgy vagyok mégsem személytelen a dolog...ha vmit elb..ok ,nem sorja képződik,vagy sérül a szerszám,vagy bármi,hanem lehet elszállok az útról... Elsőre ezért bízok néhány dolgot arra akinek ez a munkája. De keresem ki az olcsóbb... És ezenfelül méginkább ki az aki becsületes. Lehet kár ilyenkor magamból kiindulni :S

sokdolgot már magamnak olcsottam meg a kocsin,de néhány dologhoz vagy spéci pad kell... vagy ha valamit nem látok ,akkor egyben mindent cserélni,itthon.. azt bízva hogy benne volt az is ami rossz volt. :) Ezt akartam kikerülni.. de mégis ebbe szaladtam bele.. mert az eredmény egy teljes felújítás lett...

Link to comment
Megosztás:

na miért menne minden olyan egyértelműen ,most is van egy kis csavar...

Ugye megnéztük hogy mi mozog(hat) és megvettem....ma a szalonba lebontották úgy a futóművet hogy nem a szükséges részt ,hanem az összes alkatrészt leszedték és kiterítették ..

Felhívtak ( már ez is előre lépés a legelső műhellyel szemben ) és közölte a srác hogy a hídban a 4 szilent ,jó állapotban van,nincs repedve,elérve semmi,ezekszerint ez a normális mozgása,ellenben szar mind a kettő nagy szilent a lengőkar elejében... ( itt majdnem lefordultam a székről ,hisz ezt cserélték először ,majd ez esett ki a lengőkarból,és mmegreklamálva gariban cserélték ,ott ahová tuti nem megyek vissza mégegyszer,miután a szerelő a leesett lengőkr láttán a szemembe néz és megkérdezte hogy és mi a szart kedzjek vele... ) ,de már lebeszélte a boltossal akitől vettem a híd szilenteket,és akitől a kedvezményem van ,mivel közös ismerőse neki is,hogy vissza vették a 4nagy szilentet és rendeltek még ma 2 lengőkar szilentet.... Ez meg is jött jók is,és bele is tette,( ő az első szerelő aki elmondta hogy hogy teszi bele,és végre szakszerű módon tette bele ,elvileg ) Am ami miatt majdnem lefordultam a székről,az az hogy közölte a bal lengőkaromban ,nagy valószínűséggel nem cseréltek szilentet ,mert a külselye tiszta mintha új lenne,de a gumi egy régi repedezett foszlós szilent gumi,és forog a lengőkarban,kivehették,de vissza is tették,szerinte a jobbikat.. a jobb oldali amit először rosszat tettek bele és kiesett.. a gariban javítás után meg úgy beleverték,hogy darabokra tört a belselye,így szart sem ér egyik sem...

Holnap reggel futóművet állítanak, ( azért nem csinálta már meg ma mert filózott hogy a bal alsó kis vasmagos szilent kottyanásra ráálltsa e ,de a kolegákkal megnézték az annyira minimális hogy megcsin,de addigra vége lett a műszaknak ) ,majd remélem azzal fog felhívni holnap hogy kéész és jóóó!!

Cserélve lett a 4 szilent a lengőkarban a kocsi közepe felé eső végén,és ismét a 2 nagy szilent a hosszlengőkarban. Így csak a Hídat rögzítő 4 nagy tömb szilent maradt a régi azonkívül midnen lengőkarban mindenhol új szilent van!!! Ha ezek után is csin... Bár én már semmit nem remélek :S De legalább pénzt kaptam vissza a boltból ,a visszacsere miatt :)

Komolyan mondom már szilentekkel álmodok meg a veki robbantott ábrájával.. telefonba már cikkszám meg rajzszám szerint rendelek,anélkül h előttem lenne.... -.-

Link to comment
Megosztás:

Am ami miatt majdnem lefordultam a székről,az az hogy közölte a bal lengőkaromban ,nagy valószínűséggel nem cseréltek szilentet ,mert a külselye tiszta mintha új lenne,de a gumi egy régi repedezett foszlós szilent gumi,és forog a lengőkarban,kivehették,de vissza is tették,szerinte a jobbikat.. a jobb oldali amit először rosszat tettek bele és kiesett.. a gariban javítás után meg úgy beleverték,hogy darabokra tört a belselye,így szart sem ér egyik sem...

A szerelőm felmelegítette a lengőkart,úgy tette bele!Elsőnek neki sem sikerült eléggé,össze is tört,de rendelt is azonnal egy újat!Szegénynek így ingyen volt a szerelés,mert normális szerelőhöz illően nem az én pénzemből,hanem a munkadíj árából!

Link to comment
Megosztás:

Komolyan mondom már szilentekkel álmodok meg a veki robbantott ábrájával.. telefonba már cikkszám meg rajzszám szerint rendelek,anélkül h előttem lenne.... -.-

Én a helyedben azt hiszem, már sokkal inkább a környékbeli szervizek / szerelők robbantott ábráival álmodnék...

Link to comment
Megosztás:

Kééész a kocsi! Félig nevetek... félig sírok...

A 2 helyesen behelyezett szilent megoldotta,és sem kopogás nincs már...sem riszálás,olyan mértékben. Most dettó olyan mint a többi veki amit próbáltam és iszonyat csendes lett! Ami még egy picit okozhatja az az hogy a srác mérte az első hátsó kerék átlókat,és a bal hátsó kerekem,előrébb van picit mint a jobb..ezt még megcsinálják,patentra és akkor tuti jó lesz végre! Ma éppen örömkört tettem volna hogy végre jóóóó :D erre benzinnel nem indult és végül a gáz szett is meghalt...

kevés volt a benzin.. mondom biztos ezért dadogottt.. leállítom.. direktbe gázzal elindítom.. megyek a kútra benzinnel tankolok.. jövök haza ... de gázzal ugye ... egyszercsak elszáll a gáz visszajelző egység.. és seképsehang megálllt a város közepén... Indítom meg sem röffen.. Haza vontattuk a kocsit.. első dolgom AC-ról cső le.. semmi benzin.. Kivettem a pumpát.. És ekkor már érdekes látvány fogadott mert a müanyag háza a motornak a tankon belül el volt olvadva szanaszét folyt a motoron.. :o Ilyet nem láttam még.. a motor be van állva.. gyorsan elviszem a boltos haverhoz h rendelje meg holnap reggel az újat.. utána szakikal telefon hogy ötlet .. magyaráztak gyújtás pozitív vagy negatívról nem tom ,hogy megvan e.. mérjem meg az injektorról stb.. de ha nincs akkor benzinnel sem fog indulni! Nem kinlódtam a szétszedett benzin tankra rádugtan a sorcsatit,és a motorra menő két vezeték végét lemértem : 0.14V ez kb semmi.. egyenlő a nullával... Ergó valami elszállt az egész kocsiban,mert ez az őj AC pumpával sem fog beindulni! Sem a gáz szett nem megy.. sem a benzin pumpa nem kap áramot!

ötlet??? Bár a vége nem épp futómű...

a lengőkar szilentek ,a bal hátsó az rongyosra van töredezve és szakadozva.. ez tuti nem pár hónapos,szal nem cserélték... a jobb hátsó pedig 6 dabarbra van törve :o Ilyet sem láttam még... Amint menni fog a kocsi,vissza viszem az első műhelybe és tartok egy szentbeszédet,hogy ez mi a férfinemiszerv!!??

Link to comment
Megosztás:

Kééész a kocsi! Félig nevetek... félig sírok...

A 2 helyesen behelyezett szilent megoldotta,és sem kopogás nincs már...sem riszálás,olyan mértékben. Most dettó olyan mint a többi veki amit próbáltam és iszonyat csendes lett! Ami még egy picit okozhatja az az hogy a srác mérte az első hátsó kerék átlókat,és a bal hátsó kerekem,előrébb van picit mint a jobb..ezt még megcsinálják,patentra és akkor tuti jó lesz végre! Ma éppen örömkört tettem volna hogy végre jóóóó :D erre benzinnel nem indult és végül a gáz szett is meghalt...

kevés volt a benzin.. mondom biztos ezért dadogottt.. leállítom.. direktbe gázzal elindítom.. megyek a kútra benzinnel tankolok.. jövök haza ... de gázzal ugye ... egyszercsak elszáll a gáz visszajelző egység.. és seképsehang megálllt a város közepén... Indítom meg sem röffen.. Haza vontattuk a kocsit.. első dolgom AC-ról cső le.. semmi benzin.. Kivettem a pumpát.. És ekkor már érdekes látvány fogadott mert a müanyag háza a motornak a tankon belül el volt olvadva szanaszét folyt a motoron.. :o Ilyet nem láttam még.. a motor be van állva.. gyorsan elviszem a boltos haverhoz h rendelje meg holnap reggel az újat.. utána szakikal telefon hogy ötlet .. magyaráztak gyújtás pozitív vagy negatívról nem tom ,hogy megvan e.. mérjem meg az injektorról stb.. de ha nincs akkor benzinnel sem fog indulni! Nem kinlódtam a szétszedett benzin tankra rádugtan a sorcsatit,és a motorra menő két vezeték végét lemértem : 0.14V ez kb semmi.. egyenlő a nullával... Ergó valami elszállt az egész kocsiban,mert ez az őj AC pumpával sem fog beindulni! Sem a gáz szett nem megy.. sem a benzin pumpa nem kap áramot!

ötlet??? Bár a vége nem épp futómű...

a lengőkar szilentek ,a bal hátsó az rongyosra van töredezve és szakadozva.. ez tuti nem pár hónapos,szal nem cserélték... a jobb hátsó pedig 6 dabarbra van törve :o Ilyet sem láttam még... Amint menni fog a kocsi,vissza viszem az első műhelybe és tartok egy szentbeszédet,hogy ez mi a férfinemiszerv!!??

Szóval örülünk a futómű problémád megoldódásának. Hűű ezt jómegaszontam

és akkor melyik volt az utolsó db amitől meg javult a risza a régebben linkeltképed szerint hányas számmal jelölt az?

Link to comment
Megosztás:

Szóval örülünk a futómű problémád megoldódásának. Hűű ezt jómegaszontam és akkor melyik volt az utolsó db amitől meg javult a risza a régebben linkeltképed szerint hányas számmal jelölt az?

Special a javulás a 2 kis szilent ( 6-7 ) csere után és am 90% hogy megoldotta az ismét a 20 as szilent csere a lengőkar elejében!! Csak most sem szétverve..sem szarul nem lett bele téve.. Szóval ezt már nyáron megoldhatta volna az a műhely aki pár héttel ezelőtt szétverte a jobb oldalit.. lefotózom holnap érdemes megnézni...

Spec én örülök neki végre már így nem kevés pénz után,jó lett a hátulja,de annak hogy most meg nem tudom használni egy picit sem ...

Link to comment
Megosztás:

Kééész a kocsi! Félig nevetek... félig sírok... A 2 helyesen behelyezett szilent megoldotta,és sem kopogás nincs már...sem riszálás,olyan mértékben. Most dettó olyan mint a többi veki amit próbáltam és iszonyat csendes lett! Ami még egy picit okozhatja az az hogy a srác mérte az első hátsó kerék átlókat,és a bal hátsó kerekem,előrébb van picit mint a jobb..ezt még megcsinálják,patentra és akkor tuti jó lesz végre! Ma éppen örömkört tettem volna hogy végre jóóóó :D erre benzinnel nem indult és végül a gáz szett is meghalt... kevés volt a benzin.. mondom biztos ezért dadogottt.. leállítom.. direktbe gázzal elindítom.. megyek a kútra benzinnel tankolok.. jövök haza ... de gázzal ugye ... egyszercsak elszáll a gáz visszajelző egység.. és seképsehang megálllt a város közepén... Indítom meg sem röffen.. Haza vontattuk a kocsit.. első dolgom AC-ról cső le.. semmi benzin.. Kivettem a pumpát.. és ekkor már érdekes látvány fogadott mert a müanyag háza a motornak a tankon belül el volt olvadva szanaszét folyt a motoron.. :o Ilyet nem láttam még.. a motor be van állva.. gyorsan elviszem a boltos haverhoz h rendelje meg holnap reggel az újat.. utána szakikal telefon hogy ötlet .. magyaráztak gyújtás pozitív vagy negatívról nem tom ,hogy megvan e.. mérjem meg az injektorról stb.. de ha nincs akkor benzinnel sem fog indulni! Nem kinlódtam a szétszedett benzin tankra rádugtan a sorcsatit,és a motorra menő két vezeték végét lemértem : 0.14V ez kb semmi.. egyenlő a nullával... Ergó valami elszállt az egész kocsiban,mert ez az őj AC pumpával sem fog beindulni! Sem a gáz szett nem megy.. sem a benzin pumpa nem kap áramot! ötlet??? Bár a vége nem épp futómű... a lengőkar szilentek ,a bal hátsó az rongyosra van töredezve és szakadozva.. ez tuti nem pár hónapos,szal nem cserélték... a jobb hátsó pedig 6 dabarbra van törve :o Ilyet sem láttam még... Amint menni fog a kocsi,vissza viszem az első műhelybe és tartok egy szentbeszédet,hogy ez mi a férfinemiszerv!!??

Pffff Nem irigyellek... 2x meggondolom hová viszem szilentcserére a verdát.

Mostmár nem riszál a hátulja kicsit sem?

Link to comment
Megosztás:

Most végképp nem mivel nem indul.. Tegnap menet közben leállat és kész.. Először tuti hogy beállt az AC és mivel ugye nincs gáz alatt letiltva,így kapta az áramot,ami miatt az AC háza megolvadt.. de gondolom a túláram miatt vagy a zárlat miatt hazavágott még vmit...mert a gáz szett egyszercsak kialudt és megállt minden.. Nos azóta nincs áram az AC nál.. és smmire nem reagál.. Holnap reggel nézik meg,villanyosak :)

Egyébként,amikkel mentem mindegyi vekinek volt egy mozgása.. De most azt tudom mondani hogy pont olyan lett mint a többi veki... inkább úgy mondom h szinte semmit nem riszál.. átmegyek vmin úgfy megy át a segge is mint az eleje!!

íme a szilentek amit többször is "cseréltek" :

A bal oldali: 0br9k1vdbe33ds62xlj_thumb.jpg

Jobb oldali: ujjmiyatbcwjx3g2z55_thumb.jpg

p1y1b4e6w1qf59q23lw_thumb.jpg 6jmoq4y37pr40y4luqwy_thumb.jpg

Nos a bal oldalin látszik a nyúzott repedezettség.. mikor kivették frissen még durvább volt... és el van öregedve.. nem tudom szabad e pár hónap után így kinéznie.. ?! A jobb oldali meg No komment...

Link to comment
Megosztás:

Lehet nem jól látom de a jobb oldali az nem belevaló szilent ahogy az alsó képeken levő jobb oldali szilentek sem.Lehet Áttmérő megedgyezik de ezek nem a bele való szilentek,szerintem azok a hidba való hangcsillapitó szilentek ezért ment tönkre ennyi idő alatt mivel nem ilyen jellegü terhelésnek lett tervezve

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom mibe való,de nem a hídba az biztos!

Egyébként tegnap tudtam kipróbálni,az autót ,mivel be lett indítva,és meg kell mondjam mintha tegnap egy új autót kaptam volna :o

Nem az volt a fura hogy csend van,hanem teljesen hihetetlen érzés volt hogy közlekedek a megszokott utakon,és nem érzem hogy az ülés deréktámasza állandó jelleggel rántgatná a derekam.. ergó egyáltalán nem táncol a segge,és nem is kopog... Annnyira fura volt hogy nem érzem az ülést megrándulni,és semmi hang,hohgy tök fölöslegesen kocsikáztam a városba vagy 100km-t :D Nagyon tetszik!! Nyár óta ezt vártam :)

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom mibe való,de nem a hídba az biztos!

Egyébként tegnap tudtam kipróbálni,az autót ,mivel be lett indítva,és meg kell mondjam mintha tegnap egy új autót kaptam volna :o

Nem az volt a fura hogy csend van,hanem teljesen hihetetlen érzés volt hogy közlekedek a megszokott utakon,és nem érzem hogy az ülés deréktámasza állandó jelleggel rántgatná a derekam.. ergó egyáltalán nem táncol a segge,és nem is kopog... Annnyira fura volt hogy nem érzem az ülést megrándulni,és semmi hang,hohgy tök fölöslegesen kocsikáztam a városba vagy 100km-t :D Nagyon tetszik!! Nyár óta ezt vártam :)

Akkor 3X-os hurráá

Köszi mindenki nevében, hogy a végéig kitartottál "a riszáló hátsó megxüntetésében" is

Ezzel szerintem sokunk problémájy egyszerűbben megoldható lesz

Köszi még 1x :icon13:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.