Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű, gumik, felnik


hemi

Recommended Posts

Hát sokat tanakodtam hogy egy 1.8 vagy 2.0 legyen de a végén 2.0 benzines lett és nem bántam meg :)

Gratula, jó választás! Az enyém is olyan volt, szerettem nagyon. Csak sajnos nem kombi volt, az pedig lassan elengedhetetlen lett.

Hogy ne legyek nagyon off, abban is a hátsó szilentek kezdtek kiszopósodni, bár még nem voltak vészes állapotban.

Link to comment
Megosztás:

Egy újabb átvizsgáláson vagyok túl, mindegyik szervíz mást mond. A biztonság kedvéért elvittem egy másik szervízbe átvizsgáltatni a kocsimat, mert a másik nem fejtette részletesen ki mit is kéne cserélni csak nagyvonalakba írta le. Nos a helyzet annyiba változott ezuttal hogy elvileg a hátsó rugó mégse törött szerintük. Azt a bizonyos hangot a hátsó futúműnél a gömbfej vagy a gömbcsukló (már keverem) adja ki. Illetve az egyik hátsó szilentem nincs is a helyén továbbá az eddig tökéletes álapotúnak vélt első futóműnél is találtak javítani valót. Már bele sem merek gondolni mennyibe fog ez fájni nekem. A hab a tortán, hogy a gumikat is cserélnem kell mert elöregedtek és nagyon nem javasolják az autópályás közlekedést vele. Nos én néztem ki egy olcsó új nyári gumit Rosava bc-49. Ki tud róla valamit? Valaki használ ilyeneket? Illetve az előző problémámmal kapcsolatban a szilent és gömbfej javítás kihúzza e még 1-2 hétig anélkül hogy szétesne, mert sajnos a pénz az kevés és a kettő nem megy egyszerre csak szépen sorjában és fontossági listát kell állítanom.

Link to comment
Megosztás:

Egy újabb átvizsgáláson vagyok túl, mindegyik szervíz mást mond. A biztonság kedvéért elvittem egy másik szervízbe átvizsgáltatni a kocsimat, mert a másik nem fejtette részletesen ki mit is kéne cserélni csak nagyvonalakba írta le. Nos a helyzet annyiba változott ezuttal hogy elvileg a hátsó rugó mégse törött szerintük. Azt a bizonyos hangot a hátsó futúműnél a gömbfej vagy a gömbcsukló (már keverem) adja ki. Illetve az egyik hátsó szilentem nincs is a helyén továbbá az eddig tökéletes álapotúnak vélt első futóműnél is találtak javítani valót. Már bele sem merek gondolni mennyibe fog ez fájni nekem. A hab a tortán, hogy a gumikat is cserélnem kell mert elöregedtek és nagyon nem javasolják az autópályás közlekedést vele. Nos én néztem ki egy olcsó új nyári gumit Rosava bc-49. Ki tud róla valamit? Valaki használ ilyeneket? Illetve az előző problémámmal kapcsolatban a szilent és gömbfej javítás kihúzza e még 1-2 hétig anélkül hogy szétesne, mert sajnos a pénz az kevés és a kettő nem megy egyszerre csak szépen sorjában és fontossági listát kell állítanom.

Hali. Hátul nincs gömbfej csak szilentek,szerintem!!! Mi baja van elöl a futóműnek?(nekem csak stab.pálcákat cseréltem és az pár ezer Ft. volt, azóta semmi gondom..) Sztem neve nincs gumikat ne vegyél inkább 1 jó állapotú használtat....üdv

Link to comment
Megosztás:

Hali. Hátul nincs gömbfej csak szilentek,szerintem!!! Mi baja van elöl a futóműnek?(nekem csak stab.pálcákat cseréltem és az pár ezer Ft. volt, azóta semmi gondom..) Sztem neve nincs gumikat ne vegyél inkább 1 jó állapotú használtat....üdv

Az első futóműnek nincs különösebb baja valami apróbb dolog elvileg, csak hát eddig tökéletes állapotúnak mondták, ez a kisebbik gond a hátsóval vannak problémák inkább. Ha a gumit tekintjük fontosabbnak véleményeket kérnék mely gumik jöhetnének számításba? Illetve ha valakinek lenne eladó jó állapotú nem öreg gumijai vevő lennék rájuk. Budapesten.
Link to comment
Megosztás:

Az első futóműnek nincs különösebb baja valami apróbb dolog elvileg, csak hát eddig tökéletes állapotúnak mondták, ez a kisebbik gond a hátsóval vannak problémák inkább. Ha a gumit tekintjük fontosabbnak véleményeket kérnék mely gumik jöhetnének számításba? Illetve ha valakinek lenne eladó jó állapotú nem öreg gumijai vevő lennék rájuk. Budapesten.

Figyelj, bármilyen új gumit veszel, azzal nem jársz rosszul. A valóságban nincsen akkora különbség köztük, mint amit az áraik, és a hiedelmek mutatnak. Viszont én nem javaslom a teljesen noname gumik vásárlását. Nem az első 1-2 évben fogod érezni a különbséget, hanem később. Egy noname jobban kopik, hangosabb, és a kocsi fogyasztása fogja bánni, Persze ne nagy különbségekre gondolj, de azért érezhető. Én inkább a top gyártók másodvonalbeli gumijait ajánlom, pl Barum, vagy Dayton ilyen. Jó minőség, közepes árkategória. A másik, ami nagyban befolyásolja az árat, az a méret. Van néhány hülyegyerek, aki 19"-es felnit rak a kocsijára, de pénze nincs rá, hogy normális gumikat vegyen rá, megveszi a legszarabb kínait használtan, kopottan.... No komment.

Egyébként meg csakis jó állapotú, fiatal gumikat tartunk otthon, hogyha valakinek szüksége lenne rá, akkor jó olcsón eladjuk.... Nem így működik ez. Nézz szét a vaterán, racing bazáron, ott fogsz találni. De használtan szerintem csak komplett kereket érdemes venni, mert felfújt állapotban derül ki, hogy nem szálszakadt-e a gumi. Plusz lesz két szett kereked, amin nem kell majd a gumikat cserélgetni tavasszal és ősszel.

Link to comment
Megosztás:

Figyelj, bármilyen új gumit veszel, azzal nem jársz rosszul. A valóságban nincsen akkora különbség köztük, mint amit az áraik, és a hiedelmek mutatnak. Viszont én nem javaslom a teljesen noname gumik vásárlását. Nem az első 1-2 évben fogod érezni a különbséget, hanem később. Egy noname jobban kopik, hangosabb, és a kocsi fogyasztása fogja bánni, Persze ne nagy különbségekre gondolj, de azért érezhető. Én inkább a top gyártók másodvonalbeli gumijait ajánlom, pl Barum, vagy Dayton ilyen. Jó minőség, közepes árkategória. A másik, ami nagyban befolyásolja az árat, az a méret. Van néhány hülyegyerek, aki 19"-es felnit rak a kocsijára, de pénze nincs rá, hogy normális gumikat vegyen rá, megveszi a legszarabb kínait használtan, kopottan.... No komment.

Egyébként meg csakis jó állapotú, fiatal gumikat tartunk otthon, hogyha valakinek szüksége lenne rá, akkor jó olcsón eladjuk.... Nem így működik ez. Nézz szét a vaterán, racing bazáron, ott fogsz találni. De használtan szerintem csak komplett kereket érdemes venni, mert felfújt állapotban derül ki, hogy nem szálszakadt-e a gumi. Plusz lesz két szett kereked, amin nem kell majd a gumikat cserélgetni tavasszal és ősszel.

Köszönöm a választ, akkor szétnézek a vaterán. Esetleg gumisoknál is érdeklődök aztán ott fel is rakatom és akkor elvileg nem érhet meglepetés.
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

sziasztok!

problémám lenne, pár kedves ismerősöm tudta hogy leszeretném egyszer ültetni a B Vectrám, ezért összedobtak nekem egy futóműre ( ez lenne az:http://www.racing-au...u-Tuning-Futomu) be is építettük, jól nézett ki, menet közben is jó volt nem volt semmi rendellenesség. De aztán 3 nap multán elkezdett furcsa hangokat kiadni, ilyen "kehegő hangot" nem tudom pontosan definiálni, mintha kopogna, de nem ér bele semmibe megnéztük, és vezetni is ugyanolyan csak ez a hang, sima úton nem szól de amint bele megyek valami kisebb kátyúba már szól. Nem tudjátok véletlen hogy mi okozza és hogy lehet megoldani? Lehetséges hogy rosszul szereltük össze, mert összeszerelési útmutatót nem adtak, úgyhogy ha más nem olyanja nincs valakinek?

Előre is köszi a segítséget:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrégiben voltam szerelőnél, aki felhívta a figyelmemet, hogy a jobb oldali féltengely szimeringem szivárog, jól látható módon. Kérdeztem tőle, mennyi ideig húzhatom a dolgot (a hónap elejét várom, ugyebár...), azt mondta, nem sokáig, mert megeshet, hogy nem bírok majd váltani, mert elfolyik az olaj a váltóból. Nem vagyok szerelő, nem látom át a kérdést: a fentebb vázolt helyzet valóban előfordulhat? Más. Ez a szimering mekkora tétel? Nagy szívás cserélni? Ha olajat csepegtet, gondolom, azt is kell rendeljek hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Ha csöpög az olaj az nem jó. Mindenképpen érdemes minél hamarabb cserélni. Nem lenne jó, ha elfolyna a váltóból az olaj, mert akkor sokkal nagyobb gond lesz, mintha kicserélnéd a szimmeringet. Igazából elég szopás kicserélni, féltengelyt ki kell húzni, olaj elfolyik, így fel kell tölteni újra. A szemmering nem drága, az olaj sem egy nagy összeg. Pár éve kadettban cseréltünk, talán 5000Ft körül volt összvissz az anyag hozzá(szemmeringek, olaj), de mi mind a két oldalon kicseréltük ha már bontjuk, akor cseréljük ott is. Olajból csak a gyári váltóolaj jó bele, a többivel nem olyan jó.

Link to comment
Megosztás:

Ha csöpög az olaj az nem jó. Mindenképpen érdemes minél hamarabb cserélni. Nem lenne jó, ha elfolyna a váltóból az olaj, mert akkor sokkal nagyobb gond lesz, mintha kicserélnéd a szimmeringet. Igazából elég szopás kicserélni, féltengelyt ki kell húzni, olaj elfolyik, így fel kell tölteni újra. A szemmering nem drága, az olaj sem egy nagy összeg. Pár éve kadettban cseréltünk, talán 5000Ft körül volt összvissz az anyag hozzá(szemmeringek, olaj), de mi mind a két oldalon kicseréltük ha már bontjuk, akor cseréljük ott is. Olajból csak a gyári váltóolaj jó bele, a többivel nem olyan jó.

A váltó házon a jobb oldali féltengely alatt van egy csavar 13 as villáskulcsal kitekerhetö azon le lehet engedni a váltó olajat addig a szintig hogy a szimeringnél ne follyon össze vissza az olaj igy fel lehet fogni az olajat.

Link to comment
Megosztás:

azt mondták anno hogy motor függő a fehérhátúnál nekem x20xev ennek 12,5 az átmérője ez az erősebb a másik 12

A motor mellett még országfüggő is, nálam elsők voltak cserélve, a harmadik pár lett jó (a kocsi magassága), ugyanolyan hosszméretben vannak különböző Nm nyomatékú rugók

Csak az elsőkről tudok nyilatkozni, de van legalább 3 hossz és legalább 2 Nm értékű csak az X20XEV-hez

Link to comment
Megosztás:

A motor mellett még országfüggő is, nálam elsők voltak cserélve, a harmadik pár lett jó (a kocsi magassága), ugyanolyan hosszméretben vannak különböző Nm nyomatékú rugók

Csak az elsőkről tudok nyilatkozni, de van legalább 3 hossz és legalább 2 Nm értékű csak az X20XEV-hez

Köszönöm a válaszokat! Nekem is x20xev van, de a hátsó rugók, mintha vajpuhák lennének. Szereztem most elég kicsi ET-jű felniket (ET33) és ha többen vagyunk a kocsiban, akkor buckásabb úton már beleér a perem. Arra gondoltam, hogy kicserélném a rugókat. Jelenleg van benne gumibak is, de ezzel sem vagyok maximálisan megelégedve...

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok

Elélvezett a bal hátsó lengéscsillapítóm, ki kellett cserélnem.

Kiválasztottam a Vectrámhoz valót, Bilsteint, párban, beszereltem,

de mintha a régi masszívabb lenne, és "beleülne egy fészekbe",

míg az újat csak a csavar tartja.

Szerintetek jó így az új?

A régi: aajEcbg3.jpg Az új: aajdToBR.jpg

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat! Nekem is x20xev van, de a hátsó rugók, mintha vajpuhák lennének. Szereztem most elég kicsi ET-jű felniket (ET33) és ha többen vagyunk a kocsiban, akkor buckásabb úton már beleér a perem. Arra gondoltam, hogy kicserélném a rugókat. Jelenleg van benne gumibak is, de ezzel sem vagyok maximálisan megelégedve...

ET35-ös felni felett már nemnagyon fér el a 195/65 R15, vagy ennek megfelelő átmérőjű kerék.

Link to comment
Megosztás:

ET35-ös felni felett már nemnagyon fér el a 195/65 R15, vagy ennek megfelelő átmérőjű kerék.

Köszi a választ! Igazából ezek a számok vannak a felnin (lehet ET35 lesz):7,5Jx16H2Meg van rajta egy olyan, hogy felül két 00 alatta 35Jobbra tőle HT betűk...Akkor ez most ET35 lenne?Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Elélvezett a bal hátsó lengéscsillapítóm, ki kellett cserélnem. Kiválasztottam a Vectrámhoz valót, Bilsteint, párban, beszereltem, de mintha a régi masszívabb lenne, és "beleülne egy fészekbe", míg az újat csak a csavar tartja. Szerintetek jó így az új? A régi: aajEcbg3.jpg Az új: aajdToBR.jpg üdv!

Hát,ha így adja a bót...én,amikor cseréltem a másik vectrán,nekem se ment bele,csakhogy megfogtam,feldobtam a magógépre,és már benne is volt. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Na hali!

Itt állok én is lengéscsillapító csere előtt. A caravan hátulja szintszabályozós, tehát a kérdés a következő: ekkor már nem mindegy, hogy milyen kell bele, kifejezetten szintszabályozóshoz valót kell néznem? Mi a különbség a sima és a szabályozós gátló között, látszik valami szemre? Mert ha megveszem, nehogy berakáskor derüljön ki, hogy valami nem stimmel.

Ja meg cserekor adnak olyan gumi vagy műanyag szerelési alkatrészeket is hozzá? Gumiütköző, stb. Még 2 éve az Astránál is amit vettem, gyári cikkszám szerint, abban volt, de nem volt jó az Astrához, szerencsére visszatehetttem a régit- de ki tudja most mi lesz.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok.

Régirtam már ide mivel nem volt gondom a Vectrával jó ideje.

A gond az hogy kattog a hátsó kerék vagy valami ilyesmi. Behuzott kézifékkel ha beülök kattan egy nagyot. ( kézifék rugók? esetleg rögzitö szerelvények? )

Menetközben ok.

mi lehet ez?

Link to comment
Megosztás:

Na hali!

Itt állok én is lengéscsillapító csere előtt. A caravan hátulja szintszabályozós...

Végülis nem szintszabályzós, a gatyám is rámenne, ha szintszabályozós lenne és cserélni kellene- marha drága.

Tegnap megjött a pár, amint idő és hely lesz csere következik. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.