Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Meg kéne próbálni veszteségmérővel! Ilyenkor a hengereket nyomod meg levegővel egyenként. Egy spec óra mutatja a veszteséget, de ennél az esetnél nem érdekes. Szóval megnyomni egyenként, ekkor már kiderül, hogy melyik hengernél van baj, után ott hallgatni, hogy hol jön ki a levegő

Link to comment
Megosztás:

Azt is átnézzük. De tudod, ezt az Isuzu motort szétszedni nem semmi. Fél nap volt, mire lejött a hengerfej. Vissza 2 órával több. Ha a blokkot is ki kell szedni, akkor 2 heti hidegélelemmel költözök a műhelybe... :lol: Nem tudom, hogy mitől sz@rt be. Ez a 4. Isuzus dízelem, mindig kíméletesen hajtottam őket. Pont a legmodernebb, 6 sebességes nem bírja??? Az előző G-s Astrámmal (Y17DT) kb 300e km-t mentem, s csak az olaj meg a szűrők voltak cserélve + 1x vezérlés. Maradni kell a régi jól bevált dolgoknál... :D

most nézem volt visszahivás dizeleknél az olajszürűháznál az olajhütő van rajta ott néztétek?

Link to comment
Megosztás:

most nézem volt visszahivás dizeleknél az olajszürűháznál az olajhütő van rajta ott néztétek?

Szia!

Ott nem néztük. Megnézem, bár a víz a hengerbe folyik, s nem az olajba. Az olaj tiszta. Szerintem ha ott menne el, akkor összefolyna, vagy a víz folyna ki.

A kipufogógáz visszahűtőnél sem megy el. Azt már átnéztük.

De azért köszi.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ott nem néztük. Megnézem, bár a víz a hengerbe folyik, s nem az olajba. Az olaj tiszta. Szerintem ha ott menne el, akkor összefolyna, vagy a víz folyna ki.

A kipufogógáz visszahűtőnél sem megy el. Azt már átnéztük.

De azért köszi.

na most nem emlékszem jól azt hizsem van o gyürü a csucsoknál ami ha jol tudom a vizteret is elzárja

nem vagyok biztos benne...de csak akkor ha kiveszed a csucsokat...

Hűtőközeg-tömlők képtáblák

Útmutatás: Hűtőközeg-tömlőkkel kapcsolatos munkaműveleti számok

1. J601100 - Felső hűtőtömlő ív

2. AGR-hűtő hűtőközeg-tömlője

3. Olaj hőcserélőt a hengerfejjel összekötő tömlő

4. J601910 - Hőcserélő hozzáfolyó tömlő

5. J601920 - Hőcserélő visszafolyó tömlő

6. J601500 - Hőmérséklet-szabályozó ház és hűtőközeg kiegyenlítő tartály közötti csatlakoztató tömlő

7. Hőmérséklet-szabályozó ház és AGR-hűtő közötti csatlakoztató tömlő

8. J601600 - Hűtőt a hűtőközeg kiegyenlítőtartállyal összekötő tömlő

9. J601200 - Alsó hűtőtömlő ív

Link to comment
Megosztás:

na most nem emlékszem jól azt hizsem van o gyürü a csucsoknál ami ha jol tudom a vizteret is elzárja

nem vagyok biztos benne...de csak akkor ha kiveszed a csucsokat...

Hűtőközeg-tömlők képtáblák

Útmutatás: Hűtőközeg-tömlőkkel kapcsolatos munkaműveleti számok

1. J601100 - Felső hűtőtömlő ív

2. AGR-hűtő hűtőközeg-tömlője

3. Olaj hőcserélőt a hengerfejjel összekötő tömlő

4. J601910 - Hőcserélő hozzáfolyó tömlő

5. J601920 - Hőcserélő visszafolyó tömlő

6. J601500 - Hőmérséklet-szabályozó ház és hűtőközeg kiegyenlítő tartály közötti csatlakoztató tömlő

7. Hőmérséklet-szabályozó ház és AGR-hűtő közötti csatlakoztató tömlő

8. J601600 - Hűtőt a hűtőközeg kiegyenlítőtartállyal összekötő tömlő

9. J601200 - Alsó hűtőtömlő ív

A porlasztócsúcsok alatt van egy réz kúpos speciális tömítés, ami tömít. Ezt a porlasztó nyomja le, amikor leszorítod a rögzítővel. Az injektorok oldalán egy gumi O tömítés, ami az olajtértől tömít. Ott csak olaj van. Természetesen mindegyik újra lett cserélve.

Link to comment
Megosztás:

A porlasztócsúcsok alatt van egy réz kúpos speciális tömítés, ami tömít. Ezt a porlasztó nyomja le, amikor leszorítod a rögzítővel. Az injektorok oldalán egy gumi O tömítés, ami az olajtértől tömít. Ott csak olaj van. Természetesen mindegyik újra lett cserélve.

tényleg igazad van na ebben nem voltam biztos....

Link to comment
Megosztás:

tényleg igazad van na ebben nem voltam biztos....

Jó reggelt.

Tegnap megnézték a blokk tetejét, az egyenes. Egy helyen találtak 1/10-et, de az nem lehet gond. Ennyit a tömítésnek simán fel kell vennie. A hengerfej is tök sík volt a leszedés után, tehát nincs elcsavarodva sem.

Most még 1x megnyomatják, mielőtt újra felrakjuk. De jön az új tömítés a csavarokkal, utána össze.

Ha nem lesz ok, akkor tábortűz lesz belőle... :lol:

Majd írok.

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt.

Tegnap megnézték a blokk tetejét, az egyenes. Egy helyen találtak 1/10-et, de az nem lehet gond. Ennyit a tömítésnek simán fel kell vennie. A hengerfej is tök sík volt a leszedés után, tehát nincs elcsavarodva sem.

Most még 1x megnyomatják, mielőtt újra felrakjuk. De jön az új tömítés a csavarokkal, utána össze.

Ha nem lesz ok, akkor tábortűz lesz belőle... :D

Majd írok.

Ez már az a tipikus helyzet, hogy bárcsak jönne egy angyalka mondaná azt hogy adj kétszázezret és utána már végre jó lesz. Nem irigyellek.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Csavar lehetne mert már elég régóta "nyúlósat" használnak, hogy biztosan ne lehessen túlhúzni, viszont az is igaz hogy tíz emberből 1 kér tömítéscserénél csavart is (autósboltom van) és nem szokott ilyen jellegű probléma adódni, de hátha Te vagy az ezerből az egy. Viszont akkor lehet hogy kifelé is szivárogna ha ez lenne a probléma. Holnap majd nézek a boltban robbantott ábrát hogy esetleg valami hülye dolgot nem-e hűt még víz amire nem gondolt senki. Este nézegettem a Tis2000-et abban a sűrűn előforduló hibák megoldása le van írva, de ilyen nem szerepelt közöttük. :lol:

Szia Csabi!

Írtad, hogy van robbantott ábrád, ezért kérlek nézz meg valamit (mielőtt nekem robbantott autóm lenne... :D )

A hengerfejbe mennek be az injektorok - egy hüvelybe illeszkednek. Ezek a hüvelyek bent vannak a fejben. Ezeket lehet cserélni, vagy van valamilyen tömítés alattuk illetve mellettük? A 4-ből kettő kicsit mocorog - kézzel mozgathatók picit, míg a másik kettő totál fix. És pont ennél a 2 hengernél van víz. Jó nyomnak tűnik, csak nem tudjuk kiszedni őket - a hengerfej felújító sem. Most próbálunk nyomozni ez ügyben, s ezért írok.

Előre is köszi!

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Ez már az a tipikus helyzet, hogy bárcsak jönne egy angyalka mondaná azt hogy adj kétszázezret és utána már végre jó lesz. Nem irigyellek.. :lol:

Új hírek.

Lehet, hogy megvan a bűnös. A hengerfejet megnyomatták 5 bárral, s a két középső injektor-tok megmozdult. Kibányászták belőle, s mindkettő vége (kb 10 mm) bele volt törve a hengerfejbe. Valószínűleg itt ment be a víz. Megrendeltem az újakat, darabja 10e Ft.....

Holnap összerakják, s utána kiderül. Remélem jó lesz, mert már így is többe van a felújítás, mint egy bontott jó hengerfej.

Majd írok.

Link to comment
Megosztás:

Új hírek.

Lehet, hogy megvan a bűnös. A hengerfejet megnyomatták 5 bárral, s a két középső injektor-tok megmozdult. Kibányászták belőle, s mindkettő vége (kb 10 mm) bele volt törve a hengerfejbe. Valószínűleg itt ment be a víz. Megrendeltem az újakat, darabja 10e Ft.....

Holnap összerakják, s utána kiderül. Remélem jó lesz, mert már így is többe van a felújítás, mint egy bontott jó hengerfej.

Majd írok.

pedig mintha irtam volna hogy nincs ott ogyürü?

vagy valami ?

befecskendezöknél.......

Link to comment
Megosztás:

pedig mintha irtam volna hogy nincs ott ogyürü?

vagy valami ?

befecskendezöknél.......

Szia.

De írtad. Én az injektorokra gondoltam amik ebbe mennek bele. Azok ki is lettek cserélve. De ez a hengerfejben lévő injektor hüvely. Gyárilag be van préselve, elvileg fix. Mivel eltört a vége, ezért ott folyott a víz. Ez alatt tömítőgyűrű nincs, gondolom a préselés tömít. Oldalán van két gumigyűrű, hogy felfelé ne engedje a vizet. A hengerfej műhely szerint ez az első ilyen eset, amikor ezt cserélni kell. Az első nyomáspróbán nem volt vele gond, mert a vízteret 2 bárral szokták nyomni. Most többel nyomták, s kijött a hiba. Cumi.

Majd írok holnap, hogy jó lett-e.

Még egyszer köszi a segítséget! :lol:

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Szia.

De írtad. Én az injektorokra gondoltam amik ebbe mennek bele. Azok ki is lettek cserélve. De ez a hengerfejben lévő injektor hüvely. Gyárilag be van préselve, elvileg fix. Mivel eltört a vége, ezért ott folyott a víz. Ez alatt tömítőgyűrű nincs, gondolom a préselés tömít. Oldalán van két gumigyűrű, hogy felfelé ne engedje a vizet. A hengerfej műhely szerint ez az első ilyen eset, amikor ezt cserélni kell. Az első nyomáspróbán nem volt vele gond, mert a vízteret 2 bárral szokták nyomni. Most többel nyomták, s kijött a hiba. Cumi.

Majd írok holnap, hogy jó lett-e.

Még egyszer köszi a segítséget! :lol:

Üdv

Szia! reggel tudnám a robbantott ábrát mellékelni, de gondolom már tárgytalan (bocs de csak most kerültem gépközelbe). Amúgy ilyet sem hallottam még soha. Kár hogy Te lettél az úttörő.

Link to comment
Megosztás:

Dízelesek figyelem!! Jótanács: nem tudom olvastátok-e hogy szoptam az olajpumpámmal? A lényeg az hogy a 2004-es 2005-ös 1.7cdti-knek lelazulhat az olajpumpameghajtó fogaskerék anyája (vezérműszíj hajtja) úgyhogy vezérműszíjcserénél le kell szedetni és menetrögzítővel kell visszarakni!!

Merivára és Corsára is vonatkozik!

Link to comment
Megosztás:

Dízelesek figyelem!! Jótanács: nem tudom olvastátok-e hogy szoptam az olajpumpámmal? A lényeg az hogy a 2004-es 2005-ös 1.7cdti-knek lelazulhat az olajpumpameghajtó fogaskerék anyája (vezérműszíj hajtja) úgyhogy vezérműszíjcserénél le kell szedetni és menetrögzítővel kell visszarakni!!

Merivára és Corsára is vonatkozik!

Halihó!

Ezt már tudjuk, de ez igaz az Y17DT és Z17DT motorokra egyaránt. 1999-től gyártották a 75Le-ős Isuzut, ennek a továbbfejlesztése az 1.7 CDTI. Több ilyen is volt, amikor lelazult. Szerencsére leesni nem tud, megfogja a burkolat. De ne menjetek vele, mert begyűrheti a szíjat (és ha lejött a fogaskerék, akkor olajnyomás sincs) , s akkor annyi a vezérlésnek. Volt, hogy csak az anyát kellett cserlélni, de olyan is, amikor a szivattyú fogaskerekét is, mert kinyírta az ékpályát. Azóta mindegyiknél ragasztjuk a csavart...

A saját 2001-es G Astrámmal én is így jártam, kb 250e km-nél...

Link to comment
Megosztás:

Halihó!

Ezt már tudjuk, de ez igaz az Y17DT és Z17DT motorokra egyaránt. 1999-től gyártották a 75Le-ős Isuzut, ennek a továbbfejlesztése az 1.7 CDTI. Több ilyen is volt, amikor lelazult. Szerencsére leesni nem tud, megfogja a burkolat. De ne menjetek vele, mert begyűrheti a szíjat (és ha lejött a fogaskerék, akkor olajnyomás sincs) , s akkor annyi a vezérlésnek. Volt, hogy csak az anyát kellett cserlélni, de olyan is, amikor a szivattyú fogaskerekét is, mert kinyírta az ékpályát. Azóta mindegyiknél ragasztjuk a csavart...

A saját 2001-es G Astrámmal én is így jártam, kb 250e km-nél...

Szia! miattad kérdeztem a képeket mert kimásoltam a robbantott ábrákat!

Amúgy azért írtam az olajpumpát mert előfordulhat hogy valaki nem tud róla és sprórolhatnánk neki egy nagyjavítást <_< !

Link to comment
Megosztás:

Szia! miattad kérdeztem a képeket mert kimásoltam a robbantott ábrákat!

Amúgy azért írtam az olajpumpát mert előfordulhat hogy valaki nem tud róla és sprórolhatnánk neki egy nagyjavítást :lol: !

Szia Csabi!

Köszi a segítséget, de én sem tudom még, hogy hogyan kell képet beszúrni. Ha rájövök, akkor felrakom a hibás alkatrészem képét, hogy mindenki láthassa, és ne szívjon ilyesmivel.

A hengerfejben 2 porlasztótok az alján el volt törve. Csak azt nem értem, hogy az első nyomáspróba hogy lehetett így jó????????? (Lehet, hogy a henger fejében kevés, a szaki fejében sok volt a nyomás.... <_< )

Az olajpumpa csavar felvetése teljesen jogos, én is azért részleteztem, hogy mindenki tanulhasson belőle. :) :) :lol:

Köszi a segítséget mégegyszer, megyek melózni. Remélem ma készen lesz a gép.

Link to comment
Megosztás:

Halihó!

Ismét segítséget, kérek, hátha valakinek van tippje.

Felraktuk a hengerfejet, amiben ki lett cserélve a 2 db porlasztó-tok. A víz nár nem folyik le. Beindulás után ismét egyenetlen alapjárat és óriási kartergáz. <_< Kinyomta a szelepfedél tömítésen az olajat. Olajspka le, s mint egy 30 éves skoda úgy nyomja. De csak felül - a nívónál semmi.

A víz nem folyik át, és az olaj sem. A víztartálynál minden rendben, nem dolgozik bele.

Amire még tippelünk, hogy hátha az injektoroknál jön fel a levegő - a tömítés nem tömít alul???

Még egy dolog, ami már az elején furcsa volt: az első vezérműtengelyhez hozzáér mind a 4 injektor leszorító béka!!! Lehet, hogy emiatt nem tudja rendesen lenyomni az injektort, s nem tömít jól??? A leszorítót egy csavar tartja, az egyik oldala az injektor tetejére ül, a másik a forgattyúsház szélén kialakított mélyedésbe. Nekem furcsának tűnik, hogy az öntvény béka közvetlenül az aluminium házra ül rá. Már kb 1 mm mélyen ki is verődött ott. Nem lehetséges, hogy kellene ott lennie valamilyen kis korong szerű alátétnek, amire felül a béka, s egyben hézagot is növel? Ha ott pár mm-el magasabban lenne a béka, akkor nem érne hozzá a vezérműtengelyhez, és a másik oldalán jobban le is tudná nyomni az injektort (libikóka elv).

Lehetséges, hogy régebben szerelték az autót, s a kedves kolléga elfelejtette visszatenni ezeket a hézagolókat?

És eddíg bírta, mivel be volt kokszolódva az injektor, ezért nem fújt ki neki.

Ha valakinek van tapasztalata ezügyben , vagy tudja a tutit, kérem írjon.

Bocs, hogy hosszú voltam, és köszi!

Link to comment
Megosztás:

Halihó!

Ismét segítséget, kérek, hátha valakinek van tippje.

Felraktuk a hengerfejet, amiben ki lett cserélve a 2 db porlasztó-tok. A víz nár nem folyik le. Beindulás után ismét egyenetlen alapjárat és óriási kartergáz. :) Kinyomta a szelepfedél tömítésen az olajat. Olajspka le, s mint egy 30 éves skoda úgy nyomja. De csak felül - a nívónál semmi.

A víz nem folyik át, és az olaj sem. A víztartálynál minden rendben, nem dolgozik bele.

Amire még tippelünk, hogy hátha az injektoroknál jön fel a levegő - a tömítés nem tömít alul???

Még egy dolog, ami már az elején furcsa volt: az első vezérműtengelyhez hozzáér mind a 4 injektor leszorító béka!!! Lehet, hogy emiatt nem tudja rendesen lenyomni az injektort, s nem tömít jól??? A leszorítót egy csavar tartja, az egyik oldala az injektor tetejére ül, a másik a forgattyúsház szélén kialakított mélyedésbe. Nekem furcsának tűnik, hogy az öntvény béka közvetlenül az aluminium házra ül rá. Már kb 1 mm mélyen ki is verődött ott. Nem lehetséges, hogy kellene ott lennie valamilyen kis korong szerű alátétnek, amire felül a béka, s egyben hézagot is növel? Ha ott pár mm-el magasabban lenne a béka, akkor nem érne hozzá a vezérműtengelyhez, és a másik oldalán jobban le is tudná nyomni az injektort (libikóka elv).

Lehetséges, hogy régebben szerelték az autót, s a kedves kolléga elfelejtette visszatenni ezeket a hézagolókat?

És eddíg bírta, mivel be volt kokszolódva az injektor, ezért nem fújt ki neki.

Ha valakinek van tapasztalata ezügyben , vagy tudja a tutit, kérem írjon.

Bocs, hogy hosszú voltam, és köszi!

Ez már nekem sok <_< !

Link to comment
Megosztás:

Ez már nekem sok <_< !

Hali.

Látom itt vagy.

Megkaptam az injektor szerelésének robbantott ábráját.

Azon van egy "Injektor távtartó" (97368420) ami kb úgy néz ki, mint ami pont stimmelne abba a lyukba, ami a forgattyúsház szélén van. Erre ülne fel a béka. Az alátátet a program nem nyilazza sehova, csak a másik két tömítés mellett van. Na ilyen alátét nem volt a kocsiban. Simán lehet, hogy mekkelték előtte, s elfelejtették visszarakni. Most meg én szívok miatta.

Hétfőn kiderül, mert akkor hozzák meg a 4 db-ot.

Ha van tapasztalat, annak örülnék.

Megint ittam.

Szia

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Látom itt vagy.

Megkaptam az injektor szerelésének robbantott ábráját.

Azon van egy "Injektor távtartó" (97368420) ami kb úgy néz ki, mint ami pont stimmelne abba a lyukba, ami a forgattyúsház szélén van. Erre ülne fel a béka. Az alátátet a program nem nyilazza sehova, csak a másik két tömítés mellett van. Na ilyen alátét nem volt a kocsiban. Simán lehet, hogy mekkelték előtte, s elfelejtették visszarakni. Most meg én szívok miatta.

Hétfőn kiderül, mert akkor hozzák meg a 4 db-ot.

Ha van tapasztalat, annak örülnék.

Megint ittam.

Szia

Én is láttam azt a távtartó gyűrűt az ábrán, (én is fel akartam tölteni de nem tudtam). Viszont egyet nem értek: hogyha tényleg valaki mókolta és nem rakta vissza őket akkor eddig egyáltalán hogy tudott menni? Mióta is van meg a kocsid és mennyit tettél bele Te?

Link to comment
Megosztás:

Én is láttam azt a távtartó gyűrűt az ábrán, (én is fel akartam tölteni de nem tudtam). Viszont egyet nem értek: hogyha tényleg valaki mókolta és nem rakta vissza őket akkor eddig egyáltalán hogy tudott menni? Mióta is van meg a kocsid és mennyit tettél bele Te?

Szia.

Az autót 1 éve vettem Németországban. Én kb 20000 km-t mentem vele. Most 100e van benne. Opel szervízhálózaton leinformálva, szervizkönyvvel - amivel egyeznek a munkalapok is. Egy tulaja volt - magánszemély, tőle vettem.

Az a távtartó tuti nem volt benne. Úgy tudott menni, hogy a porlasztók teljesen be voltak kokszolódva a hüvelybe. Alig lehetett kiszedni őket, csomó spray és idő kellett hozzá, hogy megmozduljanak. És szerintem a hüvely is azért repedhetett el, mert nem volt tökéletesen leszorítva. Nem hiszem el, hogy ilyen konstukciós hibát követne el az Isuzu, hogy hozzáérhet valamihez a vezérműtengely. Kell ott lennie valaminek.

Ettől eltekintve a legkisebb gondom sem volt vele. Csak gázolaj és szélvédőmosó kellett bele. Szerintem most emberi hanyagság miatt szívok, s nem az Isuzu tehet róla...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.