Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok!

2010-es H Astra, Z17DTJ motorral, olyan hibakódot ír ki, hogy ECN 030104. Esetleg tudna valaki segíteni, mit jelent, mert sehol nem találok leírást.. Mostanában annyi baja van, hogy az alapjárat a hideg idővel elkezdett ingadozni. Lehetséges, hogy a nyomásszabályozó szelep vacakol? A válaszotokat előre is nagyon köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Zolika 1 írta:

Sziasztok!

2010-es H Astra, Z17DTJ motorral, olyan hibakódot ír ki, hogy ECN 030104. Esetleg tudna valaki segíteni, mit jelent, mert sehol nem találok leírást.. Mostanában annyi baja van, hogy az alapjárat a hideg idővel elkezdett ingadozni. Lehetséges, hogy a nyomásszabályozó szelep vacakol? A válaszotokat előre is nagyon köszönöm!

Ez talán segít:http://budavill.hu/pages/OBD-kódok-magyarul!.html

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Zolika 1 írta:

2010-es H Astra, Z17DTJ motorral, olyan hibakódot ír ki, hogy ECN 030104. Esetleg tudna valaki segíteni, mit jelent, mert sehol nem találok leírást.. Mostanában annyi baja van, hogy az alapjárat a hideg idővel elkezdett ingadozni. Lehetséges, hogy a nyomásszabályozó szelep vacakol? A válaszotokat előre is nagyon köszönöm!

Elvileg gyujtas kihagyast jelent az elso hengerben, ami persze csak benzinesre ertelmezheto, de nem kizart, hogy dizelnel is valami ilyesmi, pl. beragadt, vagy mas modon beteg injektor. De ezt hazilag eleg nehez kezelni, valami hozzaertot kell keriteni.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Edvinnyo írta:

Sziasztok!

1.9 cdti 150 lovas motor mennyire megbízható illetve mennyire mehet rá a gatyám?

Rá is mehet, meg nem is. Csak azon múlik, hogy egy elhanyagolt, sokat futott darabot veszel, vagy sem.

Vannak gyerekbetegségei: generátor, szívósor, EGR, DPF, ha van benne, és a turbó. Nagyjából ennyi. Ja, a váltót pl. szépen kicentizték, 320 Nm-t tud a motor, és a váltó is pont ennyit bír el.

Az pedig a hab a tortán, hogy a gyárban valahogy véletlenül rendszerint kevesebb olajjal töltik fel a váltókat. Szóval társulhat hozzá egy váltófelújítás is, ha olyat fogsz ki. Egyébként jó, dinamikus motor, megbízható tud lenni és nem eszik sokat.

A kettőstömegű lendkerék kuplungtárcsával, szerkezettel, kinyomócsapággyal kb. 200 ezer Ft+munkadíj. 200.000 km felett esélyes, hogy ki fog dőlni, nagyjából addig bírja vegyes használatban. Egy új porlasztócsúcs kb. 90 ezer/db.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Némi sikereket értem el. 1.7 dth vezérléscsere néhány zavaró hangot eltüntetett.Szépen indul gyorsul nem füstöl.Viszont a cicergő hang megmaradt csak teljesen meleg motornál halkul el.Vizhőfok 84C -fok---szerintem ez kevés.A fogyasztás megemelkedett.Hidegen alapjáraton 1.8-ról kezd nagyon lassan lefele menni.Ez mág normális??Köszi a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Astra h 1.9 Cdti 88 kw.os, 2005 os tulajdonos vagyok, valami lett a motraval, tehát menetkozben áll le a a motor most már nagyon gyakran csinálja, járni sem tudok vele, valaki tudna mondani valami megoldást? Voltam szerelonel, de mindenki csak talalgat, text program azt írja ki hogy 1,4 és porlasztó kábel zarlatos, letizhet ilyen?

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Astra h 1.9 Cdti 88 kw.os, 2005 os tulajdonos vagyok, valami lett a motraval, tehát menetkozben áll le a a motor most már nagyon gyakran csinálja, járni sem tudok vele, valaki tudna mondani valami megoldást? Voltam szerelonel, de mindenki csak talalgat, text program azt írja ki hogy 1,4 és porlasztó kábel zarlatos, letizhet ilyen?

 

Link to comment
Megosztás:

16 órája, adamm írta:

Sziasztok. Astra h 1.9 Cdti 88 kw.os, 2005 os tulajdonos vagyok, valami lett a motraval, tehát menetkozben áll le a a motor most már nagyon gyakran csinálja, járni sem tudok vele, valaki tudna mondani valami megoldást? Voltam szerelonel, de mindenki csak talalgat, text program azt írja ki hogy 1,4 és porlasztó kábel zarlatos, letizhet ilyen?

Zarlatos kabel letezik, a porlaszto mar sokkal gyanusabb, bar ezt nem tudhatom, mert nincs 1.9-esem :) De ha az 1-es en 4-es injektor kabeleirol van szo, akkor azokat erdemes alaposan szemugyre venni, es ha nem latszik egyertelmu disznosag, akkor ki kell probalni, hogy a mozgatasuk okoz-e valtozast. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő problémával fordulok hozzátok. Egy 2008-as H astram van 1.7 cdti z17dth, 4-dik illetve 5-dik sebességben (főleg 5-dikben) gyorsításkor 2300-3000-es fordulatszám között hirtelen visszaesik a fordulat 200-500 fordulatszámot. Onnan mintha semmi nem történt volna újra gyorsul tovább az autó. Valakinek hasonló előfordult már? Hibakódot nem dob ki.

Köszönöm előre is a segítséget!

üdv.: Ádám

Link to comment
Megosztás:

18 órája, molnarmartin írta:

Sziasztok olyan problémám lenne, hogy az autó 4 hibát ír ECN: 400061 400062 400307 400901. Valaki meg tudná nekem mondani hogy ezek milyen hibákat jelentenek.

Ez uj tudomanyos felfedezes, mert ilyeneket nem talalni a weben :) Hogy olvastad ki oket, jol vannak idemasolva? Ha esetleg egy nullaval tobbet irtal, akkor az EGR szelepre panaszkodik...

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 23. at 16:11, sgyula írta:

Sziasztok!

2012-es évjáratú H Astra-val (1.7 CDTI,  A17DTR) kapcsolatban kérnék segítséget, tanácsot.

A jelenség: a motor elkezdett furcsa, huhogó - buhogó (nem tudtom jobban körülírni...) hangot adni, illetve 110-130 km/h körüli tempónál a sebességmérő mutatója furcsán ingadozik.

Nem nagy a mutató kilengése, de ahhoz pont elég, hogy zavarjon. Tempomat mellett is csinálja.

A szervíz (Opel Danubia) hibakódot nem talált, szerintük magával a sebességmérő órával lehet gond.

Az autót újonnan vettem, 85e km van benne, és még van rajta 1 év gyári garancia.

Van valami ötletetek, hogy mi okozhatja a hangot és az ingadozást?

Előre is köszönöm,

Gyula

 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 12. 28. at 16:02, molesz írta:

Sziasztok!

2012-es évjáratú H Astra-val (1.7 CDTI,  A17DTR) kapcsolatban kérnék segítséget, tanácsot.

A jelenség: a motor elkezdett furcsa, huhogó - buhogó (nem tudtom jobban körülírni...) hangot adni, illetve 110-130 km/h körüli tempónál a sebességmérő mutatója furcsán ingadozik.

Nem nagy a mutató kilengése, de ahhoz pont elég, hogy zavarjon. Tempomat mellett is csinálja.

A szervíz (Opel Danubia) hibakódot nem talált, szerintük magával a sebességmérő órával lehet gond.

Az autót újonnan vettem, 85e km van benne, és még van rajta 1 év gyári garancia.

Van valami ötletetek, hogy mi okozhatja a hangot és az ingadozást?

Előre is köszönöm,

Gyula

És a sebesség is ingadozik? Azaz rángat a kocsi? 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 12. 06. at 6:26, levig írta:

Sziasztok!

A következő problémára keresek megoldást.

Az autó 2006 1.7cdti H Astra Z17DTH motorkódú 290.000 km-el. Kb egy hónapja vacakol. hosszab állás után, (min 10-12 óra)

Az autó izzítás után indul egyből és jár úgy 8-10 mp-ig. Utána leáll és csak hosszas indítózás után indul újra. Utánna egész nap O.K. annyi hogy nem 3 fordulatra indítja a motor hanem 5-6 fordulat. A gázolajszűrőt kicseréltem hiba ugyan úgy megvan.

Hibakód pedálteszt alapján 050074 és 050056. Gyújtáson a szivattyú egyfolytában megy, azt nem tudom hogy ez korábban így volt-e. Én a nyomástartó szelepre tippelek.

Ha valakinek volt hasonló problémája akkor kérem írja meg vagy leírás alapján megoldást tud az is segítség volna.

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2012-es 1.7dízel astrám 70.000km-rel. A problémám az, hogy néha hallok a motortérből vmi "cicergő" hangra emlékeztető hangot és eddig nem tudta megmondani senki a szakszervízban, hogy mi is lehet ez. A másik, hogy a pillanatnyi fogyasztásmérőm viszonylag elég sűrűn 10-20km ír 3literes alapjárati fogyasztást és amikor kiszállok az autóból furcsa éget szagot lehet érezni. Nagyon megköszönném, ha vki tudna segíteni. Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

6 órája, baloghadis írta:

Sziasztok!

Van egy 2012-es 1.7dízel astrám 70.000km-rel. A problémám az, hogy néha hallok a motortérből vmi "cicergő" hangra emlékeztető hangot és eddig nem tudta megmondani senki a szakszervízban, hogy mi is lehet ez. A másik, hogy a pillanatnyi fogyasztásmérőm viszonylag elég sűrűn 10-20km ír 3literes alapjárati fogyasztást és amikor kiszállok az autóból furcsa éget szagot lehet érezni. Nagyon megköszönném, ha vki tudna segíteni. Köszönöm

Szia!

Ha van részecskeszűrő az autódban, akkor azért emelkedhet meg a fogyasztás, a büdös meg szintén a regenerálástól lehet.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 04. at 20:47, Astra555 írta:

Szia!

Ha van részecskeszűrő az autódban, akkor azért emelkedhet meg a fogyasztás, a büdös meg szintén a regenerálástól lehet.

És nem érdemes ilyenkor leállítani, hanem menni vele egy kört 2000rpm felett, amíg le nem esik a fogyasztás normálisra.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.