Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

A szémok amit látni rajta:

Bosch (555)

0445010122

CR/CP1H3/R70110-89S

05-11-22B 01941-0394311

0055201803

Ezek a számok olvashatóak rajta.

csaba66:

Szerelővel szedettem szét, de tény hogy ő állítása szerint még pont ilyet nem szedet szét így elsőre azt mondta megkérdezni honnét és mennyiért lehet beszerezni, de szeretnék egy független forrást is az árak és a több szem többet lát elvében.

Sajnos muszáj.

Köszönöm előre is a segítséget.

Ha kész van az autó egy beszámolót írok mit honnét és mennyibe illetve mennyi ideig tartott a szervizelés.

Szia!

Itt a kép a szivattyúról, ezen rajta van minden tömítés cikkszáma, ami kell hozzá:

http://kepfeltoltes.hu/view/120402/cr_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Köszi a képet, de sajnos a felbontás miatt nem midnen egyértelmű rajta. Gondolom ahol ál a kurzor illetve a kiemelt sáv ami körül nekem keresgélnem kel. Esetleg anyagbeszerzésben is tudsz segíteni?

Igazából az ESI-ben sem jobb a felbontás, csak ha ráviszem a kurzort az alkatrészre, akkor az alsó táblázatban sötétre változik az alkatrész cikkszáma. Ha meg van, hogy mi kell, bejelölöd a képen és írom a Bosch számot és, hogy hol lehet a legolcsóbban és leggyorsabban beszerezni.

Link to comment
Megosztás:

Igazából az ESI-ben sem jobb a felbontás, csak ha ráviszem a kurzort az alkatrészre, akkor az alsó táblázatban sötétre változik az alkatrész cikkszáma. Ha meg van, hogy mi kell, bejelölöd a képen és írom a Bosch számot és, hogy hol lehet a legolcsóbban és leggyorsabban beszerezni.

Köszönöm!

Igazából a képen bejelőlet rész vagy is a magasnyomást szabályzó szelepfedél alatti 3 gumigyűrű ment tönkre.

Ezek kellenének minél gyorsabban és észerű áron mert már le van bontva a cucc és ott szegényke a nagy magasba...

Szóval a kép amit módosítottam.:

Kérlek hogyha mód van rá elérhetőséget, adatokat és árat is közölj.

sziv_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Előre is köszi!

ui: a bekarikázott kiemelt rész az érdekes.

Link to comment
Megosztás:

Nos Uraim ahogyan ígértem egy kicsi számolgatás és leírás mi mennyibe is került nekem...

gabb fórumtársunk segítsége 1picit előre lendítette a folyamatot, de sajnos a kép minősége megakadályozta a pozíciók beazonosítását így iszonyat energiába került mire sikerült kiderítenem melyik pozíció milyen rendelési azonosítót, megnevezést takar.

Kezdjük az elejéről:

Autó szétszedése után kiderült, hogy a kuplung szét volt égetve és teljesen ki van üvegesedve így nem csoda, ha csúszott.

A nyomó lap nem volt vészes de kisebb nagyobb bevésések azért keletkeztek rajta de az marathatót volna, végül cseréltem mivel ez volt a legjobb megoldás amit majd alább ki is fejtek.

A nyomcsapágy külső acél gyűrűjén a nyomólap rugó érintkezőinek bevésődése elég jó látszódott illetve kézzel megforgatva elég jól ciripelt illetve olyan hangja volt mint ha súrlódna.

Szóval ezt is cseréltem bár lehet még elfutott volna egy jó darabig mivel más gondja nem volt.

Szóval elsőre csak a kuplungtárcsát és kinyomó csapágyat kerestem és kaptam is jócskán az ajánlatokat:

Kedvezmény nélküli lista:

UNIX Fehérvár: (Sachs, Luk a kettő közt alig 1-2eFt különbség volt)

- kuplungtárcsa : 55e.-

- kuplung szerkezet : 50e.-

- kinyomócsapágy : 76e.-

- kettős tömegű lendkerék gyári Opel: 290e.-

Magánszemély 1, opel szervizes Budapest: (Sachs)

- kuplungtárcsa : 41e.-

- kuplung szerkezet : 48e.-

- kinyomócsapágy : 66.-, Samko 36.-

- kettős tömegű lendkerék gyári Opel: 170e.-

Magánszemély 2, opel szervizes Budapest: (Sachs)

- kuplungtárcsa : 38e.-

- kinyomócsapágy : 62e.-

- komplett készlet (tárcsa, nyomólap, kinyomócsapágy): 135e.-

Trost Budapest (Luk)

- kuplungtárcsa : 52e.-

- kuplung szerkezet : 59e.-

- kinyomócsapágy : 73e.-

- kettős tömegű lendkerék gyári Opel: 280e.-

Alkatrészbolt Debrecen (Luk)

- kuplungtárcsa : 33e.-

- kuplung szerkezet : 39e.-

- kinyomócsapágy : 53e.-, 42eFt (Ennek nem tudom a márkáját)

- kettős tömegű lendkerék gyári Opel: 160e.-

Eddigi felsorólásban azokat az árakat soroltam fel amikor az ember beesik az utcáról és úgy akar vásárolni.

A következőben is sok felsorolás lenne, de csak a legkedvezőbbet írom le ahol elég jó árban szereztem be a cuccokat.

Trost Budapest (Luk)

- kuplungtárcsa : 33e.-

- kuplung szerkezet : 30e.-

- kinyomócsapágy : 34e.-

- kettős tömegű lendkerék gyári Opel: 140e.-

A teljes szettet itt kedvezményesen 96.520Ft-ért kaptam meg.

Szóval nagyon jó árban.

Ebben az esetben mint azt említettem az elején csak a tárcsára és a kinyomócsapágyra tartottam igényt, de nem lett volna olcsóbb mint így egyben, szóval az egész szettet megvásároltam.

Akkor ezzel a résszel meg is volnánk.

Közben feljebb olvasható, hogy a magasnyomású szivattyú is eresztette a gázolajat.

Több helyen is jártam és érdeklődtem ez ügyben és a sok mindent hallottam és sok féle árat is kaptam a javításra. (40e-100e-ig)

Fehérváron sokat nem is keresgéltem mert mindenhol egyből az volt a reakció, hogy vegyek újat :)

Kaptam is árakat rá.

Pesten és Fehérváron boltból sok helyen 200-300eFt-os árakról beszéltek míg Debrecenben kapásból 100eFt-ért adtak volna gyári újat.

Szóval megoszlanak nem kicsit az árak és a hozzáállásról nem is beszélve.

Szóval szétszedve a szivattyút kiderült hogy csak 2 kisebb gyűrű fáradt el benne melyekből az egyiket miután rájöttem mi a rendelési azonosítója (gabb) segítségével így azt könnyedén és hamar megkaptam az ára 330Ft volt de kedvezményesen 220Ft-ért megkaptam :)

A másik gyűrű rendelési számát viszont nem lehetett leolvasni így kénytelen voltam rohangálni Pesten, hogy valaki segítsen.

el is jutottam egy adagolós szervizhez amely reakciója rögtön az volt hogy vigyem be és ők majd megcsinálják.

Mondom ne csinálják meg hanem adjanak egy olyan gyűrűt amire szükségem van és majd én megoldom.

Ekkor a segítség nyújtás megszűnt létezni, de sok könyörgés után végül megnézte a gépbe milyen gyűrű kel nekem, majd bement, hogy ad egyet hisz tényleg csak egy kis fos szarságról volt szó.

A lényeg, hogy nem volt nekik és nem tudod adni viszont a rendelési számát megadta és én próbáltam berendelni amit ügye nem lehetett mert még kint Németben a Bosh gyárnál sem volt raktáron. :)

A már be linket képeken a 77. pozícióra mutató gyűrűről van szó.

A végén aztán szerencsémre az UNIX-tól be tudtuk rendelni a kérdéses két kis tömítő gyűrűt amelyeket 1500Ft-ért meg is kaptam :)

Szóval belerakva és összecsavarozva faján megy a járgány és nincs szivárgás :)

Pár adat a szivattyú javítás árairól:

Teljes tömítő csere: 25eFt

Teljes felújítás: 40-140eFt-ig :)

Véleményem szerint túl van dimenzionálva a magasnyomású rendszerek javítási költsége révén kis szaktudással és finom kézzel bárki otthon is el tudja végezni. (Ez az én véleményem mellyel nem kívánom lenézni a szervizek munkáját és senkit nem bujtok fel, hogy otthon, tudás hiányában belepiszkáljon autójába... Kérem ezt figyelembe venni...)

Természetesen csak a tömítőcseréről beszélek komolyabb problémáknál javallót a szerviz.

Az egész tömítő készlet melyet meg lehet rendelni a Bosh-tól kb. 5-6eFt lehet.

Szóval egy összegzés a végére:

Kuplungszett (Tárcsa, nyomólap, kinyomócsapágy) 96.520Ft

Magasnyomású szivattyú két tömítőgyűrű 1.500Ft

Bobil 1 Motorolaj 4l 10W40 7200Ft

Olajszűrő 1eFt

Váltóolaj 2.5l 7eFt

Javítások: EGR szelep hiba felmérés és javítás, Kuplungszerkezet csere, magasnyomású szivattyú javítása, motor és váltóolajcsere.

20eFt

Összesen: 132.220Ft eddig.

Most megy még a műszakira ami előreláthatólag 26eFt

És elmászott a kormánymű (kerékösszetartás) amit be kell állíttatnom az kb, 5-10eFt lesz.

Nagyából ennyi!

Link to comment
Megosztás:

T don_peter!

Astra H-ba nem való 10W-40-es motorolaj.

T mantec!

Hallottál már olyanról, hogy az 5W30-as gyári olajat felnyomta minden hová és önégés keletkezett?

Esetleg olyant hogy benyomta az olajat a turbóhoz és lehetett cserélni mindent?

Mert én igen és mivel nem új autóról van szó így tökéletes a 10W40.

Eredetileg mikor megvettem is ilyen volt benne és utána is ezt tettem bele.

2000km-után most megint cseréltem, hogy tisztuljon az olajtér.

Egyébként szakik ajánlották, hogy ezt használjam még akkor is ha erőltetnék az 5W30-ast.

Meglátjuk majd kinek lesz igaza.

Remélem nekem és nem lesz gond vele az olaj miatt.

Link to comment
Megosztás:

T mantec!

Hallottál már olyanról, hogy az 5W30-as gyári olajat felnyomta minden hová és önégés keletkezett?

Esetleg olyant hogy benyomta az olajat a turbóhoz és lehetett cserélni mindent?

Mert én igen és mivel nem új autóról van szó így tökéletes a 10W40.

de az nem az olaj hibája.... az motor már kuka amikor a turbó felkapja az olajat és azt nyom az égéstérbe

Link to comment
Megosztás:

de az nem az olaj hibája.... az motor már kuka amikor a turbó felkapja az olajat és azt nyom az égéstérbe

Reméljük soha nem lesz ilyen gond, de jobb védekezni és elkerülni.

Az új autóknál megértem a gyári értékeket, de egy használt autónál már kicsit kopottak az alkatrészek és jobb vigyázni.

Lehet nem a legjobb módja az elővigyázatosságnak, de ha van jobb ötlet és, ha nem teljesen őrültség 10W40-es olajjal menni akkor pár 1000km-et kibír és, ha lehet vissza állok.

Vélemény?

Módosítva : don_peter
Link to comment
Megosztás:

Reméljük soha nem lesz ilyen gond, de jobb védekezni és elkerülni.

Az új autóknál megértem a gyári értékeket, de egy használt autónál már kicsit kopottak az alkatrészek és jobb vigyázni.

Lehet nem a legjobb módja az elővigyázatosságnak, de ha van jobb ötlet és, ha nem teljesen őrültség 10W40-es olajjal menni akkor pár 1000km-et kibír és, ha lehet vissza állok.

Vélemény?

osztom mantec véleményét ...

ne rakjál bele 10w40-t

nézzél valami dexos 2 olajat

nem fontos hogy GM legyen ,csak legyen dexos 2 -je

szerintem ;)

Link to comment
Megosztás:

T don_peter!

Nem tudom mi indokolja az előírtnál rosszabb minőségű olaj betöltésével tönkretenni a motort?

Szomszéd, szerelő, boltos mondta?

Mennyire nagy gáz, ha most azonnal nem cserélem ki benne az olajat?

Nagyon nagy hiba lenne ha mondjuk a következő cserénél úgy kb 2-3-4ekm után cseréném csak le?

Az nem számít, hogy előzőleg is 10W40 volt benne?

Módosítva : don_peter
Link to comment
Megosztás:

T don_peter!

Minél hamarabb cseréled, annál kevesebb az okozott kár.

Értem akkor minél előbb sort kerítek rá.

Kösz az infókat!

Milyen menjen bele?

5W30-as és abból is ami dexos 2.-es?

Nem érdekes hogy sok kilométer van a gépbe?

Módosítva : don_peter
Link to comment
Megosztás:

T don_peter!

"... Milyen menjen bele? ..."

A legjobb a Mobil 1 ESP 0W-40 lenne. De azt még csak tőlünk nyugatabbra lehet kapni.

A legolcsóbb a Genuine GM Motor Oil Dexos2 5W-30.

A többi.

És még:

eni i-Sint MS 5W-30,

Castrol Magnatec C3 5W-40.

A kenőolajgyártók szerint teljesítik a követelményt, de liszensz nincs:

Castrol Edge 5W-40,

Valvoline SynPower MST 5W-30,

Addinol Premium 0530 C3-DX 5W-30.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok,

Most lettem tulajdonosa egy Z17DTH-nak. Sajnos a napokban vettem észre, hogy tiszta olaj az intercooler hűtője. Azóta már vettem egy újat és kicseréltem, de nem értem hogy mitől lehetett. Vagy egyáltalán honnan került oda az olaj??

itt van pár kép:

http://kepfeltoltes.hu/120419/20120414297_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/120419/20120414298_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A másik dolog, hogy a motor felső része tiszta szenny. Ez mitől van?

http://kepfeltoltes.hu/120419/20120419318_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

hogyan lehetne ezt megszüntetni?

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök mindenkit!

Segítséget kérnék egy hibakóddal kapcsolatba, ecn213971, most jelentkezett és még hallok a motor térból egy fura kattogást nem folyamatosan, de jól halható(10-20 perc után nem halható). A motor 1.9 dth 150 le....

Előre is köszönöm a segítségeket!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Most lettem tulajdonosa egy Z17DTH-nak. Sajnos a napokban vettem észre, hogy tiszta olaj az intercooler hűtője. Azóta már vettem egy újat és kicseréltem, de nem értem hogy mitől lehetett. Vagy egyáltalán honnan került oda az olaj??

itt van pár kép:

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

A másik dolog, hogy a motor felső része tiszta szenny. Ez mitől van?

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

hogyan lehetne ezt megszüntetni?

Hűűűha! A coolered megérett a cserére, de szerintem a turbód sem húzza sokáig! Szokott némi olaj lenni a csövekben és a hűtőben, de ez rengeteg. Biztos érezhető lesz a változás a csere után, mert ez a hűtő már semmit nem hűtött, teljesen el vannak dugulva a cellák, egyáltalán nem ment keresztül rajta levegő. Felüről meg kéne egy mosás, hogy pontosan látható legyen, hogy honnan folyik, de első ránézésre a szelepfedélben lévők porlasztó szimmeringek nem tömítenek.

Link to comment
Megosztás:

Hűűűha! A coolered megérett a cserére, de szerintem a turbód sem húzza sokáig! Szokott némi olaj lenni a csövekben és a hűtőben, de ez rengeteg. Biztos érezhető lesz a változás a csere után, mert ez a hűtő már semmit nem hűtött, teljesen el vannak dugulva a cellák, egyáltalán nem ment keresztül rajta levegő. Felüről meg kéne egy mosás, hogy pontosan látható legyen, hogy honnan folyik, de első ránézésre a szelepfedélben lévők porlasztó szimmeringek nem tömítenek.

hát ez nem hangzik túl jól!

csere után érezhető volt a változás, nem értem hogy ez előző tulaj miért hanyagolta el ennyire. Amióta kicseréltem, nézem folyamatosan, de eddig semmi nem látszik. az lehet hogy szar olaj volt benne és amiatt volt?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.